Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 1:53 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 208 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Liposomy
PříspěvekNapsal: sob pro 28, 2013 5:15 pm 
Offline

Registrován: čtv říj 31, 2013 1:21 pm
Příspěvky: 16
Luban píše:
pak se nabízí jako řešení tvůj námět - používat draselnou jedlou sodu /hydrogenuhličitan draselný/
zásaditej askorbát se z toho vyrobí taky a s lecitinem by to mělo snad spojit. Má někdo zkušenosti s tímto řešením? Potom stejná otázka - jak se chová hydrogenuhličitan draselný v těle, když ho zkonzumuju v liposomech 1,3kg za rok. To by bylo v případě když bych střídal při výrobě liposom. c hydrogenuhličitan draselný a hydrogenuhličitan sodný.

Zdravím, přidávám se k zájemcům o odpověď na tuto otázku. Moc děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Liposomy
PříspěvekNapsal: úte led 14, 2014 9:14 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 18, 2010 9:05 pm
Příspěvky: 22
http://www.seekinghealth.com/optimal-li ... esium.html
Taketo mi prislo mailom.

Otazka dna znie: chlapi, ako to urobime doma? Ccko si takto robim uz pol roka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Liposomy
PříspěvekNapsal: pon úno 10, 2014 9:56 pm 
Offline

Registrován: pát dub 05, 2013 6:08 pm
Příspěvky: 2
paulvandyck píše:
Luban píše:
pak se nabízí jako řešení tvůj námět - používat draselnou jedlou sodu /hydrogenuhličitan draselný/
zásaditej askorbát se z toho vyrobí taky a s lecitinem by to mělo snad spojit. Má někdo zkušenosti s tímto řešením? Potom stejná otázka - jak se chová hydrogenuhličitan draselný v těle, když ho zkonzumuju v liposomech 1,3kg za rok. To by bylo v případě když bych střídal při výrobě liposom. c hydrogenuhličitan draselný a hydrogenuhličitan sodný.
Zdravím, přidávám se k zájemcům o odpověď na tuto otázku. Moc děkuji

na wiki jsem nastudoval kyselina askorbová + hydrogenuhličitan vznikne askorbát, kysličník uhličitý a voda. Z hydrogenuhličitanu zůstane pouze sodík (nebo draslík) zbytek (CO2) uteče do vzduchu, sodík se vymění s jedním vodíkem z kyseliny askorbové, trochu vody nám zředí výslednou směs. Žádné kg hydrogenuhličitanů ročně se nekonají - vyšumí. Doufám že půjde vyrobit i askorbát vápenatý nebo hořečnatý z kyseliny askorbové a uhličitanu vápenatého (hořečnatého). Bylo by bezva kdyby se k tomu vyjádřil někdo z chemiků na fóru. Ještě k hydrogenuhličitanu draselnému je ho třeba dát 17gramů (na 30g Céčka). Obsah draslíku ve výsledném askorbátu je 18,25% z toho lze spočítat množství draslíku v dávce a porovnat s doporučenou (maximální) dávkou draslíku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Liposomy
PříspěvekNapsal: ned úno 16, 2014 12:08 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
pepewan píše:
Dobrý den,můžete mi prosím pane Jardo sdělit odkud pochází vámi dodávaná kyselina askorbová?

Já ji nakupuji zde v republice, ale předpokládám, že jako vše je dnes dovážena z Číny. Nevidím na tom nic špatného, u chemikálií je důležitá deklarovaná kvalita a pokud vám ji v té dané kvalitě dodá Číňan, nebo Němec není v tom prakticky rozdíl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Liposomy
PříspěvekNapsal: ned úno 16, 2014 12:11 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Luban píše:
Řeším tady poměry látek v liposomech. Na videu je poměr 30g lecitin, 30g C a 15g soda. To vše dorovnat vodou na půl litru. Výsledkem je 12x 0,04litru dávek o síle 2500mg liposomárního vitamínu C.
Tomu už rozumím, teď ale potřebuju vyrobit poloviční sílu t.j. 1250mg. Dám tedy 15g C a 7,5g sody, ale není mi jasné kolik tam naperu toho lecitinu. Jak se ten lecitin vlastně musí dávkovat ? Chci to zase dolít na půl litru abych měl těch 12 dávek. Děkuju za odpovědi

Objem lecitinu není zase tak zcela podstatný, ten můžete klidně i zachovat, podstatný je podíl suchých složek v roztoku a čím je jich méně procent, tím kvalitnější liposom se vyrobí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Liposomy
PříspěvekNapsal: ned úno 16, 2014 12:13 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
stevo69 píše:
Jardo v Lidli maju ultrazvukovu čističku ma 50w a 46kHz, bude vhodna na výrobu lyposomatického Vitaminu C ? Podla parametrov je to celkom bežna čistička cena 25 eur.
Môžem použiť na vyrobu lyposomatickeho vitaminu c hydrogenuhličitan draselný?

Měl jste sem dát link, ale asi bude vyhovovat. hydrogenuhličitan draselný se patrně použít dá i když netuším proč by jste to dělal, draslík ve velkém množství a rychle natlačený do buněk nemusí být dobrý nápad.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Liposomy
PříspěvekNapsal: ned úno 16, 2014 12:16 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Luban píše:
Tak mě napadá jiná věc. Týká se to jedlé sody. Budu brát denně liposom. C podle videa a pak denní příjem sody bude 3x2,5g. Za měsíc 225g. Není to palba a co si s tím tělo počne? Jím hodně ovoce a zeleniny včetně jejich šťáv tak draslíku jako oponenta sodíku mám dost. Ale stejně - za rok to hodí 2,7kg sody do těla. Ví někdo jak se ta soda chová v těle?

Ta je zreagovaná, copak nevidíte na tom videu jak to po smíchání pění. Další věc co nechápu, proč by jste bral rok takové dávky, vy řešíte nějakou vážnou nemoc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Liposomy
PříspěvekNapsal: ned úno 16, 2014 12:30 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
vega22 píše:
na wiki jsem nastudoval kyselina askorbová + hydrogenuhličitan vznikne askorbát, kysličník uhličitý a voda. Z hydrogenuhličitanu zůstane pouze sodík (nebo draslík) zbytek (CO2) uteče do vzduchu, sodík se vymění s jedním vodíkem z kyseliny askorbové, trochu vody nám zředí výslednou směs. Žádné kg hydrogenuhličitanů ročně se nekonají - vyšumí. Doufám že půjde vyrobit i askorbát vápenatý nebo hořečnatý z kyseliny askorbové a uhličitanu vápenatého (hořečnatého). Bylo by bezva kdyby se k tomu vyjádřil někdo z chemiků na fóru. Ještě k hydrogenuhličitanu draselnému je ho třeba dát 17gramů (na 30g Céčka). Obsah draslíku ve výsledném askorbátu je 18,25% z toho lze spočítat množství draslíku v dávce a porovnat s doporučenou (maximální) dávkou draslíku.

Mělo by to jít vyrobit s jakýmkoliv hydrogenuhličitanem, ovšem na rozdíl od sody se ty ostatní dost obtížně shánějí, konkrétně hořečnatý se zde asi nekoupí vůbec. Chlorid hořčíku do lecitinu zabalit nejde, to jsem zkoušel, směs se srazí a je nepoužitelná, ale možná by tam šel zavařit citrát hořčíku, na to se chystám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Liposomy
PříspěvekNapsal: úte bře 11, 2014 3:13 pm 
Offline

Registrován: stř úno 15, 2012 9:11 pm
Příspěvky: 3
Dobrý den Jardo, chtěl bych se prosím zeptat, jestli je normální když výsledná teplota hotového roztoku lipos.C (dělaného podle Vašeho návodu) po 30 min. v UZ čističce je 45 stupňů. Koupil jsem novou čističku(bez ohřevu) http://www.tipa.eu/cz/cisticka-ultrazvu ... l/d-85311/. Dnes jsem poprvé dělal roztok a mám strach, jestli ta teplota nemůže snižovat účinek vitamínu C. Předem děkuji za odpověď, s pozdravem Ivoš.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Liposomy
PříspěvekNapsal: čtv bře 27, 2014 7:45 pm 
Offline

Registrován: ned zář 18, 2011 1:23 pm
Příspěvky: 38
Jarda píše:
Mělo by to jít vyrobit s jakýmkoliv hydrogenuhličitanem, ovšem na rozdíl od sody se ty ostatní dost obtížně shánějí, konkrétně hořečnatý se zde asi nekoupí vůbec. ....

Zdravím, při shánění jsem narazil na potenciální zdroj :
hydrogenuhličitan hořečnatý, těžký
~ 4 MgCO3 * Mg(OH)2 * 5 H2O
je použitelný ?
Pokud ano, otestuji dostupnost a podělím se \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Liposomy
PříspěvekNapsal: čtv dub 03, 2014 3:32 pm 
Offline

Registrován: ned zář 18, 2011 1:23 pm
Příspěvky: 38
Zdravím, při shánění jsem narazil na potenciální zdroj :
hydrogenuhličitan hořečnatý, těžký
~ 4 MgCO3 * Mg(OH)2 * 5 H2O je použitelný ?

Zdroj je v testování - dodávka 25 USD/kg na cestě........ ! \":wink:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Liposomy
PříspěvekNapsal: úte dub 15, 2014 8:15 pm 
Offline

Registrován: ned zář 18, 2011 1:23 pm
Příspěvky: 38
jojoba píše:
Zdravím, při shánění jsem narazil na potenciální zdroj :
hydrogenuhličitan hořečnatý, těžký
~ 4 MgCO3 * Mg(OH)2 * 5 H2O je použitelný ?

Zdroj je v testování - dodávka 25 USD/kg na cestě........ ! \":wink:\"

Tak už je doma ! Je sice trochu hodně jemný, vmíchávání není pro netrpělivé, ale dá se.
První várka vypita..... chutná podobně jako mariánskolázeňská voda. Také po ní lehce krkám - zřejmě neutralizace v žaludku.
Uvidíme, co dá delší konzumace.....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Liposomy
PříspěvekNapsal: pát dub 18, 2014 8:45 am 
Offline

Registrován: ned zář 18, 2011 1:23 pm
Příspěvky: 38
Luban píše:
Doufám že půjde vyrobit i askorbát vápenatý nebo hořečnatý z kyseliny askorbové a uhličitanu vápenatého (hořečnatého). Bylo by bezva kdyby se k tomu vyjádřil někdo z chemiků na fóru. Ještě k hydrogenuhličitanu draselnému je ho třeba dát 17gramů (na 30g Céčka). Obsah draslíku ve výsledném askorbátu je 18,25% z toho lze spočítat množství draslíku v dávce a porovnat s doporučenou (maximální) dávkou draslíku.

Tak zase tomu nerozumím.... dal jsem 30 g askorbové a postupně přidal 17 g hydrogenuhličitanu hořečnatého. Ten se zdárně zvolna rozpouštěl, nakonec utvořil kal na dně. Někde jsem vyčetl, že by roztok měl nakonec být až alkalický.... zkusil jsem pH...... pH=7, takže neutrální. V papírech má ten hydrogenuhličitan, že se ve vodě nerozpouští - takže po zneutralizování kyseliny už se pH zvedat nemůže, zůstává v roztoku nerozpuštěný....? Pak nemůže být alkalický....leda po vypití a dalším rozpuštění v žaludeční HCl.... ? To asi bude ono, neboť se dostavuje mírné krkání..... \":shock:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Liposomy
PříspěvekNapsal: sob dub 26, 2014 9:01 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Ivoš píše:
Dobrý den Jardo, chtěl bych se prosím zeptat, jestli je normální když výsledná teplota hotového roztoku lipos.C (dělaného podle Vašeho návodu) po 30 min. v UZ čističce je 45 stupňů. Koupil jsem novou čističku(bez ohřevu) http://www.tipa.eu/cz/cisticka-ultrazvu ... l/d-85311/. Dnes jsem poprvé dělal roztok a mám strach, jestli ta teplota nemůže snižovat účinek vitamínu C. Předem děkuji za odpověď, s pozdravem Ivoš.

Tak ta teplota může odpovídat, výsledný produkt je trochu teplejší než ruka, která má cca 37 stupňů. Tato teplota vám nemá co pokazit, složky ji bez problémů snášejí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Liposomy
PříspěvekNapsal: sob dub 26, 2014 9:08 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
jojoba píše:
Tak zase tomu nerozumím.... dal jsem 30 g askorbové a postupně přidal 17 g hydrogenuhličitanu hořečnatého. Ten se zdárně zvolna rozpouštěl, nakonec utvořil kal na dně. Někde jsem vyčetl, že by roztok měl nakonec být až alkalický.... zkusil jsem pH...... pH=7, takže neutrální. V papírech má ten hydrogenuhličitan, že se ve vodě nerozpouští - takže po zneutralizování kyseliny už se pH zvedat nemůže, zůstává v roztoku nerozpuštěný....? Pak nemůže být alkalický....leda po vypití a dalším rozpuštění v žaludeční HCl.... ? To asi bude ono, neboť se dostavuje mírné krkání..... \":shock:\"

To si budete muset vypočítat, kolik se ho dá dávat, dávkování bude určitě jiné než u toho draslíku. Patrně ho tam máte moc, když se vše nezreaguje s tím céčkem.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 208 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz