Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 2:26 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 208 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Liposomy
PříspěvekNapsal: ned čer 14, 2015 8:43 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
postcd píše:
Dobrý den, prosím Vás, rád bych zabalil kurkumin místo kys. askorbové. Je to dobrý nápad? Kolik gramů kurkuminu by to mělo být na kolik lecitinu? Jedlá soda také? Vyrábíme teď liposomální Cčko podle Jardova návodu (video). Děkuji

Tam jste omezen pouze celkovým procentuálním podílem přidaných složek do směsi, aby se nedělal roztok moc koncentrovaný, což pak snižuje životnost. Volba množství je tedy na vás a jinak pochopitelně tak jak je uvedeno, ta soda je tam kvůli neutralizaci céčka. Nápad je to dobrý, kurkumin se dobře rozpouští a s lecitinem se lépe vstřebává. Ideálně tam přidejte v poměru 100:1 i piperin, tím využitelnost stoupne celkem zásadně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Liposomy
PříspěvekNapsal: pát črc 31, 2015 8:54 pm 
Offline

Registrován: ned črc 26, 2015 3:43 pm
Příspěvky: 2
Dobrý den, chtěla bych požádat o radu, zda na místo kyseliny askorbové by bylo možné za pomocí ultrazvukové čističky zabalit např. vitamic C z aceroli viz odkaz níže.

Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Liposomy
PříspěvekNapsal: ned srp 16, 2015 6:15 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
KaKatka píše:
Dobrý den, chtěla bych požádat o radu, zda na místo kyseliny askorbové by bylo možné za pomocí ultrazvukové čističky zabalit např. vitamic C z aceroli viz odkaz níže.

Děkuji.

Tak předpokládám že ano, ale nikdy jsem to nezkoušel, třeba resveratrol je podobný prášek a ten jde.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Liposomy
PříspěvekNapsal: pon lis 30, 2015 1:05 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob bře 30, 2013 6:02 pm
Příspěvky: 64
je mozne ten liposomalni vitamin C davat dvouletemu decku ?

_________________
Pošli do prdele každého dřív, než Tě stihne nasrat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Liposomy
PříspěvekNapsal: úte pro 29, 2015 1:53 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
gorol píše:
je mozne ten liposomalni vitamin C davat dvouletemu decku ?

Tak v rozumné dávce určitě ano, stejně jako mu dáte céčko z lékárny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Liposomy
PříspěvekNapsal: stř úno 17, 2016 10:36 pm 
Offline

Registrován: stř úno 17, 2016 10:22 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den,
dělám již po několikáte liposomy a prvních několik dávek bylo v pořádku, ale teď poslední 3 dávky se stalo to, že se lecitin a céčko nespojily a plave tam něco jako hmota. Dnes jsem jedu dávku vylil a ted dělám druhou a vypadá to stejně. Prostě se to chová jako sliz. Postup dodržený. Má někdo podobné zkušenosti. Lecitin se velice těžko rozmýchavá tak si pomáhám šejkrem což by asi nemělo být na škodu. Suroviny jsou od pana Zajíčka tak zde by taky problém být neměl. Připojil jsem fotku svého výtvoru.


Přílohy:
P2170563.JPG
P2170563.JPG [ 303.32 KiB | Zobrazeno 19683 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Liposomy
PříspěvekNapsal: ned bře 13, 2016 1:32 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
opcan píše:
Dobrý den,
dělám již po několikáte liposomy a prvních několik dávek bylo v pořádku, ale teď poslední 3 dávky se stalo to, že se lecitin a céčko nespojily a plave tam něco jako hmota. Dnes jsem jedu dávku vylil a ted dělám druhou a vypadá to stejně. Prostě se to chová jako sliz. Postup dodržený. Má někdo podobné zkušenosti. Lecitin se velice těžko rozmýchavá tak si pomáhám šejkrem což by asi nemělo být na škodu. Suroviny jsou od pana Zajíčka tak zde by taky problém být neměl. Připojil jsem fotku svého výtvoru.

To je divné, takto by se to chovat nemělo, lecitin je sojový, nebo slunečnicový a ze kdy, myslím přibližné datum dodání? Zatím mě nenapadá v čem by mohl být problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Liposomy
PříspěvekNapsal: stř bře 23, 2016 3:40 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Podla tohto, to domace vyrabanie Liposomu vitaminu C, spolu s lecitinom a ultrazvukom, nefunguje
http://www.peakenergy.com/articles/nh20 ... nutrients/

Pise tam, ze to vyprodukovalo 0 liposomov vitaminu C, teda slovom, ziade.

Este nikto mi to nedokazal vyvratit.
Takze to je problem, ze sa tu mozno klamete v nadeji, ze tam nejake su, ale pritom niesu.
Ako viem, ze i placebo ma svoj ucinok, ale zase len nejakych 10%. To by sa mi s tym zas tak nechcelo blbnut, radsej by som zobral o 10% vitaminu C viac.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Liposomy
PříspěvekNapsal: ned dub 17, 2016 4:23 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
Podla tohto, to domace vyrabanie Liposomu vitaminu C, spolu s lecitinom a ultrazvukom, nefunguje
http://www.peakenergy.com/articles/nh20 ... nutrients/

Pise tam, ze to vyprodukovalo 0 liposomov vitaminu C, teda slovom, ziade.

Este nikto mi to nedokazal vyvratit.
Takze to je problem, ze sa tu mozno klamete v nadeji, ze tam nejake su, ale pritom niesu.
Ako viem, ze i placebo ma svoj ucinok, ale zase len nejakych 10%. To by sa mi s tym zas tak nechcelo blbnut, radsej by som zobral o 10% vitaminu C viac.

Tak názorů že to funguje, nebo nefunguje najdete na netu docela dost, ovšem nikde není popsán jednoznačně a věrohodně mechanizmus jak ty informace rozlišit, tedy je otázkou zda jim je člověk ochoten naslouchat a vyzkoušet si na vlastním těle jak to tedy vůbec je, nebo prostě jenom věří a nic raději zkoušet nebude.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Liposomy
PříspěvekNapsal: pon dub 18, 2016 10:02 am 
Offline

Registrován: úte čer 18, 2013 9:11 am
Příspěvky: 23
Xion píše:
Podla tohto, to domace vyrabanie Liposomu vitaminu C, spolu s lecitinom a ultrazvukom, nefunguje
http://www.peakenergy.com/articles/nh20 ... nutrients/
Pise tam, ze to vyprodukovalo 0 liposomov vitaminu C, teda slovom, ziade.

Ano, píše, že jednoduchým působením ultrazvuku na lecitin a vitamin c nevznikají žádné:
peakenergy.com píše:
"All I can say is that the simple ultrasonic treatment of lecithin and vitamin C does not make liposomes. I have reviewed the sophisticated testing of two different such preparations. Both of them: zero liposomes."

Zároveň ale píše, že ta emulze, kterou podomácku vyrobíme je absorbována mnohem lépe než běžný vitamin C. Píše, že se však absorbuje do krve a ne do buněk tak jak se to děje u lypozomů:
peakenergy.com píše:

"Ultrasonic treatment does results in a legitimate emulsion, which is absorbed much better than just regular vitamin C. However, that is just absorption into the blood, not enhanced uptake inside the cells, as with liposomes.

So, such a preparation can certainly help the sick patient, and probably more effectively than just regular vitamin C can help."

Zajímalo by mě jestli lze v domácích podmínkách nějak určit zda to, co doma vyrobíme jsou lypozomy a zda by šlo poznat o jaký druh lypozomů jde. Z Wikipedie je vidět, že existuje více druhů lipozomů:
Wikipedia píše:
- Multilamelární vezikula (MLV)
- malá jednolamelární vezikula (angl. small unilamellar vesicle – SUV)
- velká jednolamelární vezikula – (angl. large unilamellar vesicle – LUV)
- [3] Lipozomy by neměly být zaměňovány s micelami, které jsou složeny jen jednou vrstvou lipidů.

_________________
"stáváme se tím, na co myslíme"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Liposomy
PříspěvekNapsal: stř dub 27, 2016 5:27 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob dub 09, 2016 1:13 pm
Příspěvky: 4
Dobrý deň,
pár krát som robila liposomarny vitamín C podľa Vašho videa a chcem sa spýtať či by bolo možné namiesto vitamínu C použiť pri výrobe liposomárnej smesi askorbát vápenatý L-forma? Je to čistý práškový nekyslý VITAMÍN C s vápnikom - bez konzervačných a iných pridaných látok
Ostatný postup by bol dodržaný podľa Vášho videa.
Ďakujem za odpoveď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Liposomy
PříspěvekNapsal: ned kvě 29, 2016 10:11 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
postcd píše:
Zajímalo by mě jestli lze v domácích podmínkách nějak určit zda to, co doma vyrobíme jsou lypozomy a zda by šlo poznat o jaký druh lypozomů jde.

Obávám se, že to bez dokonalého laboratorního vybavení poznat nelze. Sám zde mám docela slušný mikroskop, včetně kamery a natáčení záznamu, ale že bych se k něčemu dopracoval bych si tvrdit nedovolil. Já jsem to pak již dále nezkoumal, prostě to fungovalo, tedy to asi bylo správně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Liposomy
PříspěvekNapsal: ned kvě 29, 2016 10:13 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Majja píše:
Dobrý deň,
pár krát som robila liposomarny vitamín C podľa Vašho videa a chcem sa spýtať či by bolo možné namiesto vitamínu C použiť pri výrobe liposomárnej smesi askorbát vápenatý L-forma? Je to čistý práškový nekyslý VITAMÍN C s vápnikom - bez konzervačných a iných pridaných látok
Ostatný postup by bol dodržaný podľa Vášho videa.
Ďakujem za odpoveď.

Pokud se ve vodě dobře rozpouští tak předpokládám že by s tím neměl být zásadní problém. To ovšem platí pouze za předpokladu že se směs nesrazí, což dělají prakticky veškeré formy hořčíku. Osobní zkušenost nemám, musela by jste to na nějakém menším vzorku vyzkoušet.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Liposomy
PříspěvekNapsal: čtv čer 16, 2016 5:41 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob dub 09, 2016 1:13 pm
Příspěvky: 4
Tak dnes som robila liposomárnu smes podľa Vašho videa a namiesto vitamínu C som použila nekýslý vitamín C s vápnikom-askorbát vápenatý.Všetko prebehlo v poriadku ,nič sa nezrazilo. Je to podobné ako s C vitamínom,len má trošku inú chuť.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Liposomy
PříspěvekNapsal: ned čer 26, 2016 7:47 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Majja píše:
Tak dnes som robila liposomárnu smes podľa Vašho videa a namiesto vitamínu C som použila nekýslý vitamín C s vápnikom-askorbát vápenatý.Všetko prebehlo v poriadku ,nič sa nezrazilo. Je to podobné ako s C vitamínom,len má trošku inú chuť.

To je dobrá zkušenost, může jiným ušetřit problémy.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 208 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz