Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 11:09 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 197 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Výživa dítěte
PříspěvekNapsal: pát úno 22, 2013 12:31 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
kalinka píše:
Dobrý den,
také by mě zajímalo jaké jsou nejlepší probiotika pro děti? Vím, že asi s co nejvíce kmeny a co s nejvíce bakterií. Nevíte někdo nějaké konkrétní a kolik jich můžu dávat? (dítě 18 měs.)

Hlavně se koukejte na přídavné látky a jinak se nedomnívám, že tím lze uškodit, spíš se zaměřte na větší soubor druhů, není dobré dodávat stále třeba jenom dva druhy. Množství je dost individuální, nemělo by vyvolávat průjem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výživa dítěte
PříspěvekNapsal: pát úno 22, 2013 12:34 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
ovekyska píše:
ked je tu uz rec o probiotikach,rada by som sa opytala na vase skusenosti s omega 3 u deti, co je najlepsia volba?
chcem sa zamerat na rybi tuk.
nieco, co je dostupne v SR pripadne CR.

Na to vám stačí rozlévaný rybí tuk z lékárny, nicméně dětem moc nechutná, nebo pak v zahraničí jsou k dostání vysoce kvalitní oleje třeba z ráčků s názvem Krill oil.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výživa dítěte
PříspěvekNapsal: pát úno 22, 2013 12:39 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
litu píše:
Dobry den prajem. Ako dieta motivovat na zdravu vyzivu? Hovori sa , ze sa dieta uci od rodicov. My sme presli vegetarianskou, veganskou a vitarianskou stravou. K jedlu jedavame salaty zeleninove a podobne. 5 rocna dcera to vidi od narodenia. Ale jej chuti jest ine co jeme my. Ona by najradsej jedla sladke . maso, ryza, kompot, cestoviny, ovocia a podobne. Od malicka nema rada zeleninu ani stavy, iba ovocne. Popritom nas vidi pit cviklovu a mrkvovu stavu, kefir, domaci jogurt, strukoviny, zeleninu. Uspech je, ze to ochutna, ale nechce, nechuti. A mne sa pri tychto informaciach co su na tejto stranke tazko vari pre nu, ked viem ,ze to nie su dobre kombinacie. Radsej ma stravu v skolke a pri starych rodicoch, ktori jej daju vsetko co vidi, hlavne nevhodne kmbinacie.Neviem ako dalej. Reaguje na niektore potraviny, napr. maliny, mliecne a cokoladu. To jej my nedavame. V minulosti bola dost zahlienena. Popritom bola do 3 rokov kojena. Mal dost casto zapaly usi. Vybrali jej mandle nosne a precistovali usi, mala rurky v usiach pol roka. Nechceli sme, aby jej vyberali. ale lekar povedal, ze sme dosli v hodine 12tej.Skuste poradit ako ju motivovat. Ked jej dam do jedla psylium alebo cibulu, ona to zbada a nechce jest. Neda sa oklamat. Dakujem.

Zde vám odpovídá dobře člen inzenyr a pokud si pěstuje systematický odpor, tak jakékoliv nucení je spíše o budování většího odporu. Mě se třeba osvědčilo, že dceru stačí odkázat na jednotlivé nemoce, které zde u klientů vidí a hned má větší chuť na zdravé jídlo, prostě nemocná být nechce. Je to tedy její rozhodnutí i když já, nebo manželka ji v tom tím nastíněním možných potíží dost pomáháme.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř dub 17, 2013 10:00 pm 
Offline

Registrován: stř dub 18, 2012 10:41 pm
Příspěvky: 37
Vsichni tady diskutujeme zdravi nas dospelych, tak jsem si rekla, ze bych mohla zalozit tema ohledne zivotospravy deti (jestli uz tu tedy nekde neni..), ktere je pro me stejne tak dulezite, jako zdravi moje. Ja bych rada nejake typy a rady ohledne balotat (1 1/2 roku), treba priklady denniho jidelnicku, potravinovych doplnku a recepty. Priklad jidelnicku pro meho syna je napr.
RANO - syrove kozi mleko (doplnene kokosovym olejem, cerstvou mrkvovou stavou, 4 kapkami rybiho tuku, acerola (pro vit. C) a nutricni/lahudkove kvasnice = odaktivovane kvasnice plne vitaminu, predevsim nekolika vitaminu B)

SVACINA - 2-3 kousky ovoce, kazdy den neco jineho, ted v zime se to toci spis kolem jablek, hrusek, papayi a zmrazenych mistnich malin. Obcas kiwi. (ja sama v zime ovoce nejim, ale myslim si, ze on trochu cukru potrebuje a je to jeho jediny prisun cukru)

OBED - ryba predevsim losos (2x tydne)/cerstva vajicka(2 1-2x tydne) s dusenou zelenou nebo korenovou zeleninou, anebo mame vegansky den fazole se zeleninou, nekdy smoothie (listova zelenina, okurka a avokado) a nekdy Budwikovka (s tou si nejsem moc jista s tim olejem, dam mu trochu jogurtu anebo tvarohu s cca 10ml lneneho oleje(je to moc?? Davam to tak 2x tydne), 10g lneneho a 5g chia seminka, obcas tam misto chia dam treba mak, stava z mrkvi a celeru rapikateho anebo okurky a pak nejake ovoce - papaya anebo maliny.

VECERE - 100% zitny chleb bez kvasnic a pridavku s avokadem anebo orechovym maslem (pekan nebo macadamia), nebo nejaka obilnina (hneda basmati, jahly, quinoa) se zeleninou a olivovym olejem, nebo peceny skadky brambor s cizrnovym humousem a zeleninou. V lete jsem mu davala jenom ovoce.

PRED SPANIM - mu obcas dam jeste ovesne mleko mixle s cerstvou mrkvovou stavou, kdyz ma malou veceri, anebo nejak citim, ze ma zizen (slozeni mleka: oves, morska sul a voda, je to sice kupovane, ale myslim, ze to neni uplne nejhorsi, nevim, cim jinym bych to nahradila, nechci mu davat zivocisne mleko na noc).

Nesmazim, olej olivovy, kokosovy a lneny pouzivam pouze za studena, pridavam to do jidla az po uvareni a vychladnuti na taliri. Curky krome ovocnych primo z ovoce neji zadne, obcas jako lahudku dostane ke zvykani fik anebo datel.

A do koupele, coz je tak 3-4x tydne mu pridam trochu horciku.

PS: kdyby chtel nekdo poslat recept predevsim na ty lusteniny, tak jsem si nejake ulozila a rada poslu, jsou super!! \":)\"


Naposledy upravil Petra321 dne ned pro 08, 2013 10:19 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř dub 17, 2013 10:15 pm 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
Petra321 : na ľanový olej zabudni, je jedno či mu ho dáš aj práve čerstvo vytlačený, bude mu oxidovať V TELE, lebo telo NIE JE VÁKUUM........
Na ovsenné mlieko zabudni, je plné fytátov, ktoré silno narúšajú vstrebávanie vápnika, železa, zinku, a iných minerálov......
Vybrala si si skôr "sacharidové palivo", je to tvoja vec, lepšia voľba je "fungovať na tukoch", ale ...kým mu nebudeš mixovať ovocie so škrobmi, a hnedú ryžu nahradíš napríklad ryžou PARBOILED (hnedá rýža má plno fytátov, ovos EŠTE OMNOHO VIAC), tak.... to bude "celkom o.k."....


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř dub 17, 2013 10:37 pm 
Offline

Registrován: úte led 08, 2013 8:52 pm
Příspěvky: 292
Kojit až do 15ti let.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv dub 18, 2013 1:00 pm 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
Kachně píše:
Kojit až do 15ti let.

Stačí do troch.... Aby sa dieťa až príliš na svoju mamičku "neuplo".... \":wink:\" \":D\" .... Myslím ale, že u eskimákov to tak, ako píšeš (lebo o tom som počul) nie je... Čo viem, tak najdlhšie koja matky z rôznych prírodných kmeňov, a to do veku dieťaťa 6-7 rokov....... U 15 ročných je to už TOTÁLNE SMIEŠNE...... a trápne...... Ty si to nemyslíš, Kachně ? 15 ročný človek pije mlieko z prsníka matky........ Vôbec teraz nenarážam na "sexuálny podtón", jedno je však isté......... Keby to bola pravda, a deti by pili mlieko z prsníka matky aj v 15-tich rokoch, keď už majú plne vyvinutý pohlavný pud, tak potom....prsia v intímnom živote (medzi partnermi) hrajú asi veľmi malú rolu.....inak by sa to rôzne "bilo"....
Ale späť k životospráve....Takže..... koj čo najdlhšie ako môžeš, do vek 3 rokov stačí. Ja som bol žiaľ kojený len dva týždne..... a možno aj preto som si "cestu k prsníkom" ako k objektu sex. záujmu, hľadal oveľa dlhšie, než cestu k iným intímnym častiam ženského tela... Ale - úspešne \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv dub 18, 2013 8:42 pm 
Offline

Registrován: úte led 08, 2013 8:52 pm
Příspěvky: 292
To jsem si dělal samozřejmě srandu, ale prostě kojit co nejdýl.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát dub 19, 2013 11:09 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Nowocayne, tento příspěvek naprosto zřetelně ukazuje tvůj intelekt \":lol:\"

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát dub 19, 2013 3:05 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned úno 26, 2012 8:52 am
Příspěvky: 56
Bydliště: Bratislava
Petra321 píše:
Vsichni tady diskutujeme zdravi nas dospelych, tak jsem si rekla, ze bych mohla zalozit tema ohledne zivotospravy deti (jestli uz tu tedy nekde neni..), ktere je pro me stejne tak dulezite, jako zdravi moje. Ja bych rada nejake typy a rady ohledne balotat (1 1/2 roku), treba priklady denniho jidelnicku, potravinovych doplnku a recepty. Priklad jidelnicku pro meho syna je napr.
RANO - sirove kozi mleko (doplnene kokosovym olejem, cerstvou mrkvovou stavou, 4 kapkami rybiho tuku, acerola (pro vit. C) a nutricni/lahudkove kvasnice = odaktivovane kvasnice plne vitaminu, predevsim nekolika vitaminu B)

SVACINA - 2-3 kousky ovoce, kazdy den neco jineho, ted v zime se to toci spis kolem jablek, hrusek, papayi a zmrazenych mistnich malin. Obcas kiwi. (ja sama v zime ovoce nejim, ale myslim si, ze on trochu cukru potrebuje a je to jeho jediny prisun cukru)

OBED - ryba predevsim losos (2x tydne)/cerstva vajicka(2 1-2x tydne) s dusenou zelenou nebo korenovou zeleninou, anebo mame vegansky den fazole se zeleninou, nekdy smoothie (listova zelenina, okurka a avokado) a nekdy Budwikovka (s tou si nejsem moc jista s tim olejem, dam mu trochu jogurtu anebo tvarohu s cca 10ml lneneho oleje(je to moc?? Davam to tak 2x tydne), 10g lneneho a 5g chia seminka, obcas tam misto chia dam treba mak, stava z mrkvi a celeru rapikateho anebo okurky a pak nejake ovoce - papaya anebo maliny.

VECERE - 100% zitny chleb bez kvasnic a pridavku s avokadem anebo orechovym maslem (pekan nebo macadamia), nebo nejaka obilnina (hneda basmati, jahly, quinoa) se zeleninou a olivovym olejem, nebo peceny skadky brambor s cizrnovym humousem a zeleninou. V lete jsem mu davala jenom ovoce.

PRED SPANIM - mu obcas dam jeste ovesne mleko mixle s cerstvou mrkvovou stavou, kdyz ma malou veceri, anebo nejak citim, ze ma zizen (slozeni mleka: oves, morska sul a voda, je to sice kupovane, ale myslim, ze to neni uplne nejhorsi, nevim, cim jinym bych to nahradila, nechci mu davat zivocisne mleko na noc).

Nesmazim, olej olivovy, kokosovy a lneny pouzivam pouze za studena, pridavam to do jidla az po uvareni a vychladnuti na taliri. Curky krome ovocnych primo z ovoce neji zadne, obcas jako lahudku dostane ke zvykani fik anebo datel.

A do koupele, coz je tak 3-4x tydne mu pridam trochu horciku.

PS: kdyby chtel nekdo poslat recept predevsim na ty lusteniny, tak jsem si nejake ulozila a rada poslu, jsou super!! \":)\"

No ja len tisko zavidim, ze v niektorych rodinach nie je ziaden problem davat detom kompletne alternativnu stravu.
Ja napr. musim denno denne velmi trvdo zapasit ohladne stravy dietata, dokonca mi je "zdrava" strava pre dieta zakazovana, maly ju dostava viacmenej len potajme, šťavy, vitaminy, kozie mlieko surove? chces ho otravit?!!! radsej krabicove z obchodu, lebo to je pekne zabalene a ved je na nom napisane ze je zdrave... a ako to tu citam, takmer nikde to nejde hladko...

_________________
Za 8 mesiacov zo 120kg na 80kg Jardovým systémom, bez hladovania, bez trápenia, v plnej sile a vitalite.
Pálenie záhy, peľová alergia, vyšší tlak, syndróm vyhorenia - vyliečené do mesiaca!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned dub 21, 2013 10:55 pm 
Offline

Registrován: stř dub 18, 2012 10:41 pm
Příspěvky: 37
Gabriel píše:
No ja len tisko zavidim, ze v niektorych rodinach nie je ziaden problem davat detom kompletne alternativnu stravu.
Ja napr. musim denno denne velmi trvdo zapasit ohladne stravy dietata, dokonca mi je "zdrava" strava pre dieta zakazovana, maly ju dostava viacmenej len potajme, šťavy, vitaminy, kozie mlieko surove? chces ho otravit?!!! radsej krabicove z obchodu, lebo to je pekne zabalene a ved je na nom napisane ze je zdrave... a ako to tu citam, takmer nikde to nejde hladko...

To je mi lito, ze to mate doma takhle. Ja mam nastesti hodne toleratniho manzela a to, ze ja a syn jime zdrave zcela respektuje nevadi mu to a me zase nevadi varit kazdy vecer 2 vecere a obcast upet nejakou tu buchtu, kterou si ja sama nikdy nedam. A vlastne i moje a manzelovo rodice to zcera respektuji a jsem si jista, ze i kdyz maji maleho beze me, tak ze mu zadne nesmysly nepodstrkuji. Ale vubec mi neprekvapuje, ze to v hodne rodinach nejde lehce, protoze me staci reakce spousty mych kamaradu = mysli si, ze jsem blazen a ze malyho trapim, kdyz mu nedam hranolky a cokoladu. Casto slysim "to je chudak". Pritom maly je jedno z nejspokojenejsich a nejvyrovnanejsich deti v mem okoli a kdyz jsem mu na dovolene jako vyjimku na podnet manzela cokoladu dala, tak ji ochutnal, zasklebil se a odhodil ji!! I kdyz teda takovym vyjimecnym "zdravejsim" domacim cokoladovym dortem k narozeninam neopovrhne \":D\".


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř kvě 08, 2013 7:58 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Petra321 píše:
Vsichni tady diskutujeme zdravi nas dospelych, tak jsem si rekla, ze bych mohla zalozit tema ohledne zivotospravy deti (jestli uz tu tedy nekde neni..), ktere je pro me stejne tak dulezite, jako zdravi moje. Ja bych rada nejake typy a rady ohledne balotat (1 1/2 roku), treba priklady denniho jidelnicku, potravinovych doplnku a recepty. Priklad jidelnicku pro meho syna je napr.
RANO - sirove kozi mleko (doplnene kokosovym olejem, cerstvou mrkvovou stavou, 4 kapkami rybiho tuku, acerola (pro vit. C) a nutricni/lahudkove kvasnice = odaktivovane kvasnice plne vitaminu, predevsim nekolika vitaminu B)

SVACINA - 2-3 kousky ovoce, kazdy den neco jineho, ted v zime se to toci spis kolem jablek, hrusek, papayi a zmrazenych mistnich malin. Obcas kiwi. (ja sama v zime ovoce nejim, ale myslim si, ze on trochu cukru potrebuje a je to jeho jediny prisun cukru)

OBED - ryba predevsim losos (2x tydne)/cerstva vajicka(2 1-2x tydne) s dusenou zelenou nebo korenovou zeleninou, anebo mame vegansky den fazole se zeleninou, nekdy smoothie (listova zelenina, okurka a avokado) a nekdy Budwikovka (s tou si nejsem moc jista s tim olejem, dam mu trochu jogurtu anebo tvarohu s cca 10ml lneneho oleje(je to moc?? Davam to tak 2x tydne), 10g lneneho a 5g chia seminka, obcas tam misto chia dam treba mak, stava z mrkvi a celeru rapikateho anebo okurky a pak nejake ovoce - papaya anebo maliny.

VECERE - 100% zitny chleb bez kvasnic a pridavku s avokadem anebo orechovym maslem (pekan nebo macadamia), nebo nejaka obilnina (hneda basmati, jahly, quinoa) se zeleninou a olivovym olejem, nebo peceny skadky brambor s cizrnovym humousem a zeleninou. V lete jsem mu davala jenom ovoce.

PRED SPANIM - mu obcas dam jeste ovesne mleko mixle s cerstvou mrkvovou stavou, kdyz ma malou veceri, anebo nejak citim, ze ma zizen (slozeni mleka: oves, morska sul a voda, je to sice kupovane, ale myslim, ze to neni uplne nejhorsi, nevim, cim jinym bych to nahradila, nechci mu davat zivocisne mleko na noc).

Nesmazim, olej olivovy, kokosovy a lneny pouzivam pouze za studena, pridavam to do jidla az po uvareni a vychladnuti na taliri. Curky krome ovocnych primo z ovoce neji zadne, obcas jako lahudku dostane ke zvykani fik anebo datel.

A do koupele, coz je tak 3-4x tydne mu pridam trochu horciku.

PS: kdyby chtel nekdo poslat recept predevsim na ty lusteniny, tak jsem si nejake ulozila a rada poslu, jsou super!! \":)\"

Řekl bych vzorné, ovšem podobný přístup protlačit do dnešních rodin je opravdu problém, protože časově vyžaduje trochu více než nákup polotovaru v plastu a navíc se u toho musí i myslet a to bolí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned črc 07, 2013 11:43 pm 
Offline

Registrován: úte črc 02, 2013 7:32 pm
Příspěvky: 8
Petra321 píše:
Vsichni tady diskutujeme zdravi nas dospelych, tak jsem si rekla, ze bych mohla zalozit tema ohledne zivotospravy deti (jestli uz tu tedy nekde neni..), ktere je pro me stejne tak dulezite, jako zdravi moje. Ja bych rada nejake typy a rady ohledne balotat (1 1/2 roku), treba priklady denniho jidelnicku, potravinovych doplnku a recepty. Priklad jidelnicku pro meho syna je napr.
RANO - sirove kozi mleko (doplnene kokosovym olejem, cerstvou mrkvovou stavou, 4 kapkami rybiho tuku, acerola (pro vit. C) a nutricni/lahudkove kvasnice = odaktivovane kvasnice plne vitaminu, predevsim nekolika vitaminu B)

SVACINA - 2-3 kousky ovoce, kazdy den neco jineho, ted v zime se to toci spis kolem jablek, hrusek, papayi a zmrazenych mistnich malin. Obcas kiwi. (ja sama v zime ovoce nejim, ale myslim si, ze on trochu cukru potrebuje a je to jeho jediny prisun cukru)

OBED - ryba predevsim losos (2x tydne)/cerstva vajicka(2 1-2x tydne) s dusenou zelenou nebo korenovou zeleninou, anebo mame vegansky den fazole se zeleninou, nekdy smoothie (listova zelenina, okurka a avokado) a nekdy Budwikovka (s tou si nejsem moc jista s tim olejem, dam mu trochu jogurtu anebo tvarohu s cca 10ml lneneho oleje(je to moc?? Davam to tak 2x tydne), 10g lneneho a 5g chia seminka, obcas tam misto chia dam treba mak, stava z mrkvi a celeru rapikateho anebo okurky a pak nejake ovoce - papaya anebo maliny.

VECERE - 100% zitny chleb bez kvasnic a pridavku s avokadem anebo orechovym maslem (pekan nebo macadamia), nebo nejaka obilnina (hneda basmati, jahly, quinoa) se zeleninou a olivovym olejem, nebo peceny skadky brambor s cizrnovym humousem a zeleninou. V lete jsem mu davala jenom ovoce.

PRED SPANIM - mu obcas dam jeste ovesne mleko mixle s cerstvou mrkvovou stavou, kdyz ma malou veceri, anebo nejak citim, ze ma zizen (slozeni mleka: oves, morska sul a voda, je to sice kupovane, ale myslim, ze to neni uplne nejhorsi, nevim, cim jinym bych to nahradila, nechci mu davat zivocisne mleko na noc).

Nesmazim, olej olivovy, kokosovy a lneny pouzivam pouze za studena, pridavam to do jidla az po uvareni a vychladnuti na taliri. Curky krome ovocnych primo z ovoce neji zadne, obcas jako lahudku dostane ke zvykani fik anebo datel.

A do koupele, coz je tak 3-4x tydne mu pridam trochu horciku.

PS: kdyby chtel nekdo poslat recept predevsim na ty lusteniny, tak jsem si nejake ulozila a rada poslu, jsou super!! \":)\"

Dobý den,

mám na Vás velikánskou prosbu. Máme 3,5měsíčního syna, zatím plně kojím a doufám, že to tak bude i dál a začala jsem se zajímat o jídelníček pro děti. Co mu dávat a kdy, aby jeho strava byla vyvážená? Já bohužel nejím ukázkově, tak jak bych chtěla a nevím, zda je vhodná doba při kojení něco měnit, i když se snažím zařadit do jídelníčku ovoce (zeleninu moc nemusím \":-(\"). Moc prosím, poradila byste mi s příkrmy, kdy začít a s čím a nějaké recepty? Bohužel nestíhám si všechno zde přečíst od začátku. Malému jsme koupili probiotika BioGaia (nemá teď problémy s prdíkama a lépe si odříhává - nebolího bříško) a doktorka mu předepsala Vigantol. Máme v tom pokračovat? Očkování jsme zatím odložili, dočetli jsme se v Době jedové, že je lépe to odložit alespoň do 6 měsíce. Když jsem jedla mandle, kvůli vápníku, malý dostal vyrážku, mám to zkusit znovu? Děkuji za veškeré rady, vše nám moc pomůže.

Děkuji. Můj mail je m.blanche@seznam.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon črc 08, 2013 11:02 am 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
to Dalimil: pokud to půjde, kojit tak do čtyř let. S příkrmy začít dle chuti dítěte, spěchat nemusíš. Stačí zelenina, obyčejná vařená či dušená zelenina. Polívčičky nebo kašičky. Když do hrnce nahážeš cibuli, celý česnek, brambůrky, celer, mrkev, pampelišky a kopřivy, nic IMHO nezkazíš.
Maso úplně vynech, pro malé děti se vůbec nehodí, ani jim nechutná, odmítají ho, vědí proč. Mléčné výrobky jen pokud jsou dobře snášeny, většinou jsou, ale zdravé to také moc není.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát říj 11, 2013 1:49 pm 
Offline

Registrován: stř črc 17, 2013 9:30 pm
Příspěvky: 43
Pred nejakym casom som nechapala prispevky,v ktorych sa pise, ze deti odmietaju zdravu stravu. Hlavne tie mensie a kolektivom inych deti nepokazene. Lenze stalo sa to aj u nas. Az donedavna nas mladsi teraz 20 mesacny syn miloval vsetko zdrave: salaty,rukolu, avokado,vajecny zltok uvareny, zeleninu vsetkeho druhu, pohanku atd. Potom zrazu zacal protestovat. Ignorovala som to a hravou formou \":-)\" som to do neho nejako dostala. Posledne dva dni vsak stracam silu. Dnesny obed: cestoviny s trochou olivoveho oleja, vcerajsia vecera basmati a nic viac... Kde sa v tych detoch berie odpor k zdravemu jedlu?! Toto batola nema ziadny zly vzor, kupovane sladkosti nejeme, polotovar nemal na tanieri nikdy. Takze ak vychadzame z predpokladu,ze zdrava strava je prirodzena, tak preco jedno male decko, iba prednedavnom narodene takto vymysla?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 197 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz