Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 11:17 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 197 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát říj 11, 2013 2:50 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
mifa píše:
Pred nejakym casom som nechapala prispevky,v ktorych sa pise, ze deti odmietaju zdravu stravu. Hlavne tie mensie a kolektivom inych deti nepokazene. Lenze stalo sa to aj u nas. Az donedavna nas mladsi teraz 20 mesacny syn miloval vsetko zdrave: salaty,rukolu, avokado,vajecny zltok uvareny, zeleninu vsetkeho druhu, pohanku atd. Potom zrazu zacal protestovat. Ignorovala som to a hravou formou \":-)\" som to do neho nejako dostala. Posledne dva dni vsak stracam silu. Dnesny obed: cestoviny s trochou olivoveho oleja, vcerajsia vecera basmati a nic viac... Kde sa v tych detoch berie odpor k zdravemu jedlu?! Toto batola nema ziadny zly vzor, kupovane sladkosti nejeme, polotovar nemal na tanieri nikdy. Takze ak vychadzame z predpokladu,ze zdrava strava je prirodzena, tak preco jedno male decko, iba prednedavnom narodene takto vymysla?

Tak ono je to o tom, že to malé dítě je dospělý člověk v malém těle. Takže se k němu chovej jako k dospělému. Prozkoumej jeho pohnutky. Ono něco chce. Jdi za tím.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř říj 30, 2013 1:59 pm 
Offline

Registrován: stř říj 30, 2013 1:47 pm
Příspěvky: 9
Dobrý den,

chtěla bych poprosit o radu. Chci v kuchyni nahradit klasickou pšeničnou bílou mouku a péct a vařit ze zdravejší mouky. Pochopila jsem, že nejlepší bude mouka bezlepková. Je to tak? Našla jsem stránky http://www.bezlepkovaprodejna.cz/. Tam mají na výběr jak mouky, tak těstoviny. Poradili by jste mi prosím, jaké si myslíte, že jsou nejvhodnější? (prosím nepište mi, že žádné a že mám mouku vynechat úplně, to nelze).
Bezlepková mouka Michalik 1-Složení : deproteinovaný škrob. bramborový škrob, kukuřičný škrob, sojová mouka, pohanková mouka, guma guar.
Bezlepková mouka Michalík II.- kukuřičný škrob, sojová mouka, zhušťovadlo E 412 guma guar, E 322 lecitin.
Kukuřičná mouka
Lupinová mouka
Rýžová mouka
Sojová mouka
Cizrnová mouka


Strašně moc děkuji za radu,
Veronika

PS: Ještě bych Vás chtěla poprosit o názor na bezlepkové pečivo. Viz také na těch stránkách. O kolik je to menší zlo, než klasické? Má to vůbec cenu vyměnit, pomůžu tím rodině, která se pečiva prostě nevzdá?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř říj 30, 2013 2:46 pm 
Offline

Registrován: pon srp 01, 2011 9:10 pm
Příspěvky: 143
VeronikaJ píše:
Dobrý den,chtěla bych poprosit o radu...

Nechci radit, jen moje zkušenost : za slabé místo pečiva považuji plísně, lepek,droždí, pochybné tuky a u průmyslového přítomnost chemických aditiv.
Když už pečivo tak koupím zrno, propláchnu v CDS (MMS), vysuším, pomelu na domácím mlýnku na mouku, zadělám kváskem, dochutím, doma upeču a doma sním. Nebo bez zadělávání formou čapátí. (např. http://www.apetitonline.cz/recepty/72-capati.html) Čím méně, tím lépe. Dobrou chuť \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř říj 30, 2013 8:17 pm 
Offline

Registrován: stř črc 17, 2013 9:30 pm
Příspěvky: 43
martina72 píše:
Tak ono je to o tom, že to malé dítě je dospělý člověk v malém těle. Takže se k němu chovej jako k dospělému. Prozkoumej jeho pohnutky. Ono něco chce. Jdi za tím.

Takze som sa k nemu spravala ako k dospelemu a zacala som jednoducho respektovat, ze na nieco momentalne nema chut. Vyskusala som ine potraviny,podla mna zdrave, a tie uz chcel. Napr. varenu cervenu repu (cvikla), cicer (cizrna), rajciny, tempeh a pod. Na zaklade tejto skusenosti chcem povzbudit rodicov, aby sa pocas takehoto strajku neuchylili k prilisnym ustupkom alebo naopak k natlaku. Asi tie deti ozaj treba akceptovat a ked napriklad nechcu jest nic,respektovat aj toto a neponukat im hned nejake kolaciky a pod. Toto moje posolstvo asi teda nie je nejake hlboke, ale funguje \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát lis 01, 2013 12:28 pm 
Offline

Registrován: pát lis 01, 2013 12:19 pm
Příspěvky: 12
VeronikaJ píše:
Dobrý den,

chtěla bych poprosit o radu. Chci v kuchyni nahradit klasickou pšeničnou bílou mouku a péct a vařit ze zdravejší mouky. Pochopila jsem, že nejlepší bude mouka bezlepková. Je to tak? Našla jsem stránky http://www.bezlepkovaprodejna.cz/. Tam mají na výběr jak mouky, tak těstoviny. Poradili by jste mi prosím, jaké si myslíte, že jsou nejvhodnější? (prosím nepište mi, že žádné a že mám mouku vynechat úplně, to nelze).
Bezlepková mouka Michalik 1-Složení : deproteinovaný škrob. bramborový škrob, kukuřičný škrob, sojová mouka, pohanková mouka, guma guar.
Bezlepková mouka Michalík II.- kukuřičný škrob, sojová mouka, zhušťovadlo E 412 guma guar, E 322 lecitin.
Kukuřičná mouka
Lupinová mouka
Rýžová mouka
Sojová mouka
Cizrnová mouka


Strašně moc děkuji za radu,
Veronika

PS: Ještě bych Vás chtěla poprosit o názor na bezlepkové pečivo. Viz také na těch stránkách. O kolik je to menší zlo, než klasické? Má to vůbec cenu vyměnit, pomůžu tím rodině, která se pečiva prostě nevzdá?

Máte pravdu, že bezlepkové mouky jsou nejzdravější. Mouky s příměsí škrobů však nedoporučuji, protože škroby krmí ve střevech nevhodné bakterie a plísně. Nejzdravější mouka je čistá mouka pohanková, mechanicky loupaná (např. Šmajstrla). Z takové mouky si můžete dělat například placky a nebo výborný kváskový chléb z bezlepkového kvásku Sekowa.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát lis 01, 2013 1:41 pm 
Offline

Registrován: stř říj 30, 2013 1:47 pm
Příspěvky: 9
Moc děkuji za odpověď. Pohankový mlýn jsem našla, určitě od nich vyberu mouku, jen prosím ještě, jaká je lepší-pohanková, nebo celozrnná pohanková? Proč je celozrnná pohanková o polovinu levnější? Je horší tedy? A ten kvásek koupím kde, nenašla jsem na internetu, to je sušený? S živým bych měla problém, hodně cestuji a přejíždím a na chalupě, kde peču se netopí, pokud tam nejsme, takže be asi ani nepřežil.

No a ty škroby mě čekají nastudovat...všechny škroby vadí? Takže rýže, brambory, kukuřice....myslela jsem si, že nejhorší varianta je škrob a lepek dohromady. Ale když je škrob "sám", že si tělo lehce poradí.


Moc děkuji,
Pěkný den,
Veronika


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát lis 01, 2013 4:03 pm 
Offline

Registrován: pát lis 01, 2013 12:19 pm
Příspěvky: 12
VeronikaJ píše:
Moc děkuji za odpověď. Pohankový mlýn jsem našla, určitě od nich vyberu mouku, jen prosím ještě, jaká je lepší-pohanková, nebo celozrnná pohanková? Proč je celozrnná pohanková o polovinu levnější? Je horší tedy? A ten kvásek koupím kde, nenašla jsem na internetu, to je sušený? S živým bych měla problém, hodně cestuji a přejíždím a na chalupě, kde peču se netopí, pokud tam nejsme, takže be asi ani nepřežil.

No a ty škroby mě čekají nastudovat...všechny škroby vadí? Takže rýže, brambory, kukuřice....myslela jsem si, že nejhorší varianta je škrob a lepek dohromady. Ale když je škrob "sám", že si tělo lehce poradí.


Moc děkuji,
Pěkný den,
Veronika

Celozrnnou mouku určitě nepoužívejte, je chuťově nepoživatelná a navíc z ní nic neupečete, vše se rozpadne. Celozrnná pohanková mouka je v podstatě odpad a jíst se opravdu nedá. Použijte jen normální necelozrnnou mouku z mlýna Šmajstla.
Nechápu, že jste kvásek Sekowa přes Google nenašla, já když zadám tato slova, tak mi ho Google najde:

http://www.hubnutibezhladu.cz/e-shop/ku ... epku-250g/

Všimnul jsem si, že v tomto eshopu mají dokonce i tu pohankovou mouku Šmajstrla:

http://www.hubnutibezhladu.cz/e-shop/po ... ouka-500g/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte lis 05, 2013 7:49 pm 
Offline

Registrován: stř říj 30, 2013 1:47 pm
Příspěvky: 9
Dobrý den,

moc děkuji Energetikovi za odpovědi \":D\"
Chci poprosit ještě o jednu radu.Chci nahradit mojí malé kravské mléko a hlavně umělé mléko Sunar za vhodnější variantu. Pochopila jsem, že mandlové bude asi nejvhodnější. Když ho však udělám doma, malá ho nechce. Když ho koupím, nevadí jí. V čem je rozdíl od kupovaného? Jen cena, nebo i kvalita? Kupovala jsem ten doslazovaný agáve : http://www.bioobchod.cz/napoj-ze-sladky ... l/d-70824/
Složení: voda, mandle (7%)*, agávový sirup*, kukuřičný maltodextrin*.
* = suroviny pocházejí z ekologického zemědělství.
Můžu jí ho kupovat? A na vaření např. kaše třeba použít ten nedoslazovaný? Nevím, co je kukuřičný maltodextrin, takže jestli to neškodí.
Poradíte, co je pro děti nejvhodnější? A co pro dospělého, můžu sojové mléko a sojovou smetanu?

Moc děkuji!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned lis 17, 2013 9:54 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
mifa píše:
Pred nejakym casom som nechapala prispevky,v ktorych sa pise, ze deti odmietaju zdravu stravu. Hlavne tie mensie a kolektivom inych deti nepokazene. Lenze stalo sa to aj u nas. Az donedavna nas mladsi teraz 20 mesacny syn miloval vsetko zdrave: salaty,rukolu, avokado,vajecny zltok uvareny, zeleninu vsetkeho druhu, pohanku atd. Potom zrazu zacal protestovat. Ignorovala som to a hravou formou \":-)\" som to do neho nejako dostala. Posledne dva dni vsak stracam silu. Dnesny obed: cestoviny s trochou olivoveho oleja, vcerajsia vecera basmati a nic viac... Kde sa v tych detoch berie odpor k zdravemu jedlu?! Toto batola nema ziadny zly vzor, kupovane sladkosti nejeme, polotovar nemal na tanieri nikdy. Takze ak vychadzame z predpokladu,ze zdrava strava je prirodzena, tak preco jedno male decko, iba prednedavnom narodene takto vymysla?

Ono asi nejde o odpor ke zdravým potravinám, ale chutě těch nezdravých jdou ostřejší a výraznější, čili jak si k nim čichnou stále je to láká a pak je vhodné spíše rozumové zdůvodnění, což zase od dítěte čekat nemůžete. Starší vyženěná dcera měla to samé se svým dítětem, do určitého věku naprosto bez problémů a pak zdravého ani drobek, což se již srovnalo, jak trochu vyrostl.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned lis 17, 2013 9:57 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
VeronikaJ píše:
Dobrý den,

chtěla bych poprosit o radu. Chci v kuchyni nahradit klasickou pšeničnou bílou mouku a péct a vařit ze zdravejší mouky. Pochopila jsem, že nejlepší bude mouka bezlepková. Je to tak? Našla jsem stránky http://www.bezlepkovaprodejna.cz/. Tam mají na výběr jak mouky, tak těstoviny. Poradili by jste mi prosím, jaké si myslíte, že jsou nejvhodnější? (prosím nepište mi, že žádné a že mám mouku vynechat úplně, to nelze).
Bezlepková mouka Michalik 1-Složení : deproteinovaný škrob. bramborový škrob, kukuřičný škrob, sojová mouka, pohanková mouka, guma guar.
Bezlepková mouka Michalík II.- kukuřičný škrob, sojová mouka, zhušťovadlo E 412 guma guar, E 322 lecitin.
Kukuřičná mouka
Lupinová mouka
Rýžová mouka
Sojová mouka
Cizrnová mouka


Strašně moc děkuji za radu,
Veronika

PS: Ještě bych Vás chtěla poprosit o názor na bezlepkové pečivo. Viz také na těch stránkách. O kolik je to menší zlo, než klasické? Má to vůbec cenu vyměnit, pomůžu tím rodině, která se pečiva prostě nevzdá?

Tak bezlepková strava je určitě pro tělo vhodnější, nicméně z kupované mouky stejně nepůjde o žádný zázrak. Pokud jde o to který z těch uvedených produktů je nejvhodnější, nedovedu posoudit, sám nic takového nepoužívám.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned lis 17, 2013 10:12 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
VeronikaJ píše:
Dobrý den,

moc děkuji Energetikovi za odpovědi \":D\"
Chci poprosit ještě o jednu radu.Chci nahradit mojí malé kravské mléko a hlavně umělé mléko Sunar za vhodnější variantu. Pochopila jsem, že mandlové bude asi nejvhodnější. Když ho však udělám doma, malá ho nechce. Když ho koupím, nevadí jí. V čem je rozdíl od kupovaného? Jen cena, nebo i kvalita? Kupovala jsem ten doslazovaný agáve : http://www.bioobchod.cz/napoj-ze-sladky ... l/d-70824/
Složení: voda, mandle (7%)*, agávový sirup*, kukuřičný maltodextrin*.
* = suroviny pocházejí z ekologického zemědělství.
Můžu jí ho kupovat? A na vaření např. kaše třeba použít ten nedoslazovaný? Nevím, co je kukuřičný maltodextrin, takže jestli to neškodí.
Poradíte, co je pro děti nejvhodnější? A co pro dospělého, můžu sojové mléko a sojovou smetanu?

Moc děkuji!

Tak rozdíl bude podle všeho v tom cukru a maltodextrin představuje sice komplexní zdroj sacharidů s nízkým podílem jednoduchých cukrů a vysokým podílem vyšších cukrů, ale stále je to cukr. Jednoduché cukry bych ve stravě dítěte eliminoval co nejvíce, vytváří silnou závislost na sladkém a ničí kde co. Soja je prakticky nepoživatelná náhražka a ani v zemích jejího původu ji nikdo takto nejí, jedí pouze zkvašené varianty a dobře vědí proč. Osobně bych vám doporučil soju vyřadit z jídelníčku a o nic tím nepřijdete.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv pro 05, 2013 9:37 pm 
Offline

Registrován: úte črc 02, 2013 7:32 pm
Příspěvky: 8
martina72 píše:
to Dalimil: pokud to půjde, kojit tak do čtyř let. S příkrmy začít dle chuti dítěte, spěchat nemusíš. Stačí zelenina, obyčejná vařená či dušená zelenina. Polívčičky nebo kašičky. Když do hrnce nahážeš cibuli, celý česnek, brambůrky, celer, mrkev, pampelišky a kopřivy, nic IMHO nezkazíš.
Maso úplně vynech, pro malé děti se vůbec nehodí, ani jim nechutná, odmítají ho, vědí proč. Mléčné výrobky jen pokud jsou dobře snášeny, většinou jsou, ale zdravé to také moc není.

Moc děkuji za radu. Mohu se Vás ještě zeptat co s kašičkami? Máme teď již 8,5měsíců, zatím kojíme, jíme jen povařenou zeleninku a ovoce a za chvíli bych měla začít s kašemi. Moc se mi do obilných kaší nechce. Uvažujeme o bezlepkových, ale i tak se mi do toho moc nechce. Když jsme zkoušeli je jíst delší dobu v rámci zdravé výživy, moc dobře jsme se potom necítili. Maso uvažujeme až v pozdějším věku \":-)\". Jsem ráda, že děláme dobře. Ovoce jsme zatím vždy taky podusili, kvuli rychlým cukrům, prý to není vhodné, zatěžuje to slinivku. Nevím, od kdy můžeme dávat už i syrové ovoce. Malej se už po všem natahuje a chtěl by ochutnat. Taky nevím,jak vytvořit jídelníček, aby tam bylo vše důležité zahrnuto a bylo to bez masa, a bez obilných bezlepkových kaší? To opravdu netuším.. Nemáte nějaké zkušenosti rady? Budu vděčná. Moc děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv pro 05, 2013 10:49 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Dalimil píše:
Moc děkuji za radu. Mohu se Vás ještě zeptat co s kašičkami? Máme teď již 8,5měsíců, zatím kojíme, jíme jen povařenou zeleninku a ovoce a za chvíli bych měla začít s kašemi. Moc se mi do obilných kaší nechce. Uvažujeme o bezlepkových, ale i tak se mi do toho moc nechce. Když jsme zkoušeli je jíst delší dobu v rámci zdravé výživy, moc dobře jsme se potom necítili. Maso uvažujeme až v pozdějším věku \":-)\". Jsem ráda, že děláme dobře. Ovoce jsme zatím vždy taky podusili, kvuli rychlým cukrům, prý to není vhodné, zatěžuje to slinivku. Nevím, od kdy můžeme dávat už i syrové ovoce. Malej se už po všem natahuje a chtěl by ochutnat. Taky nevím,jak vytvořit jídelníček, aby tam bylo vše důležité zahrnuto a bylo to bez masa, a bez obilných bezlepkových kaší? To opravdu netuším.. Nemáte nějaké zkušenosti rady? Budu vděčná. Moc děkuji.

Vy jste moc splašená, přitom rady nepotřebujete. Čiňte dle citu a bude vše v pořádku. Ty vaše rozvahy o dušeném či syrovém ovoci jsou úplně mimo mísu, mladej si vybere sám.
Maso a obilné kaše opravdu k životu nepotřebuje a nebude potřebovat nikdy. Takže v klidu.
Ale klidně to mladému předložte, on si řekne.
Zátěž slinivky vzniká hlavně psychikou ... a bohužel očkováním, jak jsme zde v jiném vlákně zjistili.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Strava půlročního dítěte:
PříspěvekNapsal: čtv říj 02, 2014 8:19 am 
Offline

Registrován: čtv říj 27, 2011 9:22 pm
Příspěvky: 8
Zdravím Jardo,
potřebovala bych radu, jak stravovat půl roční dítě.
Bohužel nekojím, již z porodnice jsme jeli s flaškou, pak se mně podařilo začít kojit částečně a teď jsme opět skončili. Tak dávám umělé mléko, králíčí maso a zeleninu a ovoce. Co si myslíte o kozím mléce, tak malému dítěti? Ráda bych UM nahradila, třeba ředěným kozím. A co jiného má takové dítě jíst, aby mělo super imunitu a základ?
Dítě mělo už v porodnici antibiotika, takže jsme špatně startovali. Nedávno mělo 6. nemoc (viroza) a teď nás čeká teprve první očkování. V jakých dávkách bych měla podávat lactobacily v prášku, má to smysl?
Budu ráda, když mně už po několitáté poradíte. ( ...jaterní očisty jsem díky vám zvládla bravurně \":wink:\" A proto bych chtěla, aby i mé děti byly fit)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strava půlročního dítěte:
PříspěvekNapsal: ned říj 26, 2014 5:06 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
mirrinda píše:
Zdravím Jardo,
potřebovala bych radu, jak stravovat půl roční dítě.
Bohužel nekojím, již z porodnice jsme jeli s flaškou, pak se mně podařilo začít kojit částečně a teď jsme opět skončili. Tak dávám umělé mléko, králíčí maso a zeleninu a ovoce. Co si myslíte o kozím mléce, tak malému dítěti? Ráda bych UM nahradila, třeba ředěným kozím. A co jiného má takové dítě jíst, aby mělo super imunitu a základ?
Dítě mělo už v porodnici antibiotika, takže jsme špatně startovali. Nedávno mělo 6. nemoc (viroza) a teď nás čeká teprve první očkování. V jakých dávkách bych měla podávat lactobacily v prášku, má to smysl?
Budu ráda, když mně už po několitáté poradíte. ( ...jaterní očisty jsem díky vám zvládla bravurně \":wink:\" A proto bych chtěla, aby i mé děti byly fit)

Tak děti nejsou pro mě tak snadné, tam nemám mnoho zkušeností, ale umělina z prášku určitě je horší než kozí mléko. Očkování já moc nezastávám, dle mého názoru se tím problémy spíše vyvolávají než odstraňují. Laktobacily pro děti existují a určitě bych je dával denně, zvláště pokud není dítě kojeno a vhodné řešení je i kojná, což by dnes zase nemusel být tak velký problém, za peníze se dá koupit skoro všechno.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 197 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz