Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv dub 18, 2024 7:41 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 197 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 14  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Strava a stravovanie našich detí
PříspěvekNapsal: úte led 04, 2011 10:19 am 
Offline

Registrován: čtv zář 16, 2010 8:07 am
Příspěvky: 26
Máme 14 denního chlapce a zdá se, že matka zatím nemá dost mléka, protože malý je přisátý pouze chvíli, pak se odpojí a pláče. Následné odsávání mléka už není extra účinné a jeho objem je velice malý. Snad se bude tvořit více mléka. Čím to u matky dobře podpořit?
Čím případně přikrmit takto malé dítě, aby nemělo hlad? Protože po kojení mu trvá dost dlouho než usne, ale těžko odhadovat jetli je hladové nebo ho trápí jiné věci.
Trošku má i prdíky, ikdyž se matka stravuje dobře, takže cvičíme nožičkama. Jak jinak na prdíky?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strava a stravovanie našich detí
PříspěvekNapsal: úte led 04, 2011 7:57 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
jhemza píše:
Máme 14 denního chlapce a zdá se, že matka zatím nemá dost mléka, protože malý je přisátý pouze chvíli, pak se odpojí a pláče. Následné odsávání mléka už není extra účinné a jeho objem je velice malý. Snad se bude tvořit více mléka. Čím to u matky dobře podpořit?
Čím případně přikrmit takto malé dítě, aby nemělo hlad? Protože po kojení mu trvá dost dlouho než usne, ale těžko odhadovat jetli je hladové nebo ho trápí jiné věci.
Trošku má i prdíky, ikdyž se matka stravuje dobře, takže cvičíme nožičkama. Jak jinak na prdíky?

Pokud vím, tak u dětí se velice podpoří sání, pokud mléko chutná po česneku. Čili ať matka vyzkouší sníst rozmačkaný stroužek česneku a uvidíte, zda se sání podpoří, většinou to funguje. Jinak se dají rozmixovat namočené mandle, důkladně přecedit přes plátno a vyzkoušet, jak mu to bude chutnat. Tvorba mléka se porovná většinou sama, na to je 14 dní celkem málo a dítě ho také potřebuje zpočátku velice málo. Jako jídlo pro matku se dá doporučit sirná patlanice, ořechová mléka a přidejte si vždy do stravy trochu fenyklu, nebo anýzu, což omezí prdy, jak u matky, tak u dítěte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strava a stravovanie našich detí
PříspěvekNapsal: stř led 05, 2011 12:03 am 
Offline

Registrován: čtv lis 04, 2010 12:30 pm
Příspěvky: 350
jhemza píše:
Máme 14 denního chlapce a zdá se, že matka zatím nemá dost mléka, protože malý je přisátý pouze chvíli, pak se odpojí a pláče. Následné odsávání mléka už není extra účinné a jeho objem je velice malý. Snad se bude tvořit více mléka. Čím to u matky dobře podpořit?
Čím případně přikrmit takto malé dítě, aby nemělo hlad? Protože po kojení mu trvá dost dlouho než usne, ale těžko odhadovat jetli je hladové nebo ho trápí jiné věci.
Trošku má i prdíky, ikdyž se matka stravuje dobře, takže cvičíme nožičkama. Jak jinak na prdíky?

a tiez velmi velmi casto prikladat a odporucam vynikajuce stranky o dojceni s materialmi aj pre laktacne poradkyne:
http://sites.google.com/site/vasamamila/

vyborne materialy vo forme prezentacii, odporucam aspon tie zakladne, o spravnom prilozenia problemoch pri zaciatkoch
http://sites.google.com/site/vasamamila ... -o-dojceni


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strava a stravovanie našich detí
PříspěvekNapsal: úte úno 08, 2011 10:18 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 04, 2010 12:30 pm
Příspěvky: 350
Skoro 11 mesačne bábätko mi konečne akceptuje mandľove mlieko. (nie je kojena, takže sme boli na umelom).
Teraz však riešim, ako ho setrne zohriať. Teplý kúpeľ nevyhovuje, v noci potrebujem mať mlieko rýchlo hotové. Momentalne ho zohrievam normálne v malom hrnceku na plynovom šporáku, 2 deci sa mi zohreju asi za minútu. Je tento spôsob vyhovujúci? Iný mi nenapadá. Studené mi ho dieťa nevypije.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strava a stravovanie našich detí
PříspěvekNapsal: úte úno 08, 2011 10:50 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Martina46 píše:
Skoro 11 mesačne bábätko mi konečne akceptuje mandľove mlieko. (nie je kojena, takže sme boli na umelom).
Teraz však riešim, ako ho setrne zohriať. Teplý kúpeľ nevyhovuje, v noci potrebujem mať mlieko rýchlo hotové. Momentalne ho zohrievam normálne v malom hrnceku na plynovom šporáku, 2 deci sa mi zohreju asi za minútu. Je tento spôsob vyhovujúci? Iný mi nenapadá. Studené mi ho dieťa nevypije.

Ten postup se mě moc nezdá, rozhodně by bylo vhodnější dát ho do lahvičky a na pár minut to dát do teplé vody, stejně jako se ohřívá umělé mléko.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strava a stravovanie našich detí
PříspěvekNapsal: úte úno 08, 2011 11:01 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
Martina46 píše:
Skoro 11 mesačne bábätko mi konečne akceptuje mandľove mlieko. (nie je kojena, takže sme boli na umelom).
Teraz však riešim, ako ho setrne zohriať. Teplý kúpeľ nevyhovuje, v noci potrebujem mať mlieko rýchlo hotové. Momentalne ho zohrievam normálne v malom hrnceku na plynovom šporáku, 2 deci sa mi zohreju asi za minútu. Je tento spôsob vyhovujúci? Iný mi nenapadá. Studené mi ho dieťa nevypije.

A nechceš vyskúšať ohrievač na fľašku? Predávajú to v obchodíkoch s detskými vecami. Udržuje to stálu teplotu vhodnú na pitie pre bábätká.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strava a stravovanie našich detí
PříspěvekNapsal: úte úno 08, 2011 11:15 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 04, 2010 12:30 pm
Příspěvky: 350
Sybilla píše:
A nechceš vyskúšať ohrievač na fľašku? Predávajú to v obchodíkoch s detskými vecami. Udržuje to stálu teplotu vhodnú na pitie pre bábätká.

Na ten som čítala zlé ohlasy, vraj to strašne dlho ohrieva a ja proste potrebujem rýchlo. Ďalšia vec Je, keby som to nechala ohrievať pár hodín, čo idem spať, až dokiaľ sa dieťa v noci zobudí na pitie.. no to mlieko až malo byť skôr v chlade, myslím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strava a stravovanie našich detí
PříspěvekNapsal: úte úno 15, 2011 1:08 am 
Offline

Registrován: čtv lis 04, 2010 12:30 pm
Příspěvky: 350
Jarda píše:
Ten postup se mě moc nezdá, rozhodně by bylo vhodnější dát ho do lahvičky a na pár minut to dát do teplé vody, stejně jako se ohřívá umělé mléko.

umele mlieko sa praveze pripravuje uz zo zohriatej vody - cca 40 stupnov - ja som robila odhadom, potom sa tam sype prasok a pretrepe.
to mandlove mlieko dat do teplej vody ohrievat - musela by to byt velmi velmi horuca voda, aby miá za par minut ohriala 2 deci mlieka z chladnicky.
som teda dost bezradna, v noci to naozaj potrebujem mat velmi rychlo pripravene. cez den vyskusam ohrievanie vo vodnom kupeli. no nepredpokladam, ze sa mi to ohreje skor ako za 20 minut, pokial ta voda nebude aspon 60 stupnova, co predpokladam, ze asi tiez moc vhodne nie je.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strava a stravovanie našich detí
PříspěvekNapsal: úte úno 15, 2011 9:59 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Martina46 píše:
umele mlieko sa praveze pripravuje uz zo zohriatej vody - cca 40 stupnov - ja som robila odhadom, potom sa tam sype prasok a pretrepe.
to mandlove mlieko dat do teplej vody ohrievat - musela by to byt velmi velmi horuca voda, aby miá za par minut ohriala 2 deci mlieka z chladnicky.
som teda dost bezradna, v noci to naozaj potrebujem mat velmi rychlo pripravene. cez den vyskusam ohrievanie vo vodnom kupeli. no nepredpokladam, ze sa mi to ohreje skor ako za 20 minut, pokial ta voda nebude aspon 60 stupnova, co predpokladam, ze asi tiez moc vhodne nie je.

Lahvičku můžete ohřívat i ve vařící vodě, pokud s ní budete pohybovat, tak se nedá docílit ve vnitřním obsahu nikdy vysoká teplota.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strava a stravovanie našich detí
PříspěvekNapsal: úte úno 15, 2011 10:28 am 
Offline

Registrován: čtv lis 04, 2010 12:30 pm
Příspěvky: 350
Jarda píše:
Lahvičku můžete ohřívat i ve vařící vodě, pokud s ní budete pohybovat, tak se nedá docílit ve vnitřním obsahu nikdy vysoká teplota.

a nie je to potom podobne, ako ked mlieko zohrievam v hrnceku na sporaku a cely cas zurivo miesam?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strava a stravovanie našich detí
PříspěvekNapsal: úte úno 15, 2011 9:24 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Martina46 píše:
a nie je to potom podobne, ako ked mlieko zohrievam v hrnceku na sporaku a cely cas zurivo miesam?

Podobné to sice je, ale stejné není, při tom prvním postupu na dno hrnce působí teplota plotýnky horké tak 300°C a při tom druhém teplota vody, která má maximálně 100°C a to je docela dost velký rozdíl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Pláč, neklid, noční děsy
PříspěvekNapsal: pon úno 21, 2011 6:12 pm 
Offline

Registrován: čtv zář 16, 2010 8:07 am
Příspěvky: 26
Náš dvouměsíční chlapec má po těžkém porodu patrně trauma.
Často pláče, je velice neklidný, lekavý a velice špatně usíná.
Lékařka doporučuje jakési uklidňující čípky.
Můžete nám někdo poradit jak se to pokusit řešit pomocí přírodních produktů.
Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pláč, neklid, noční děsy
PříspěvekNapsal: pon úno 21, 2011 6:57 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 04, 2010 12:30 pm
Příspěvky: 350
jhemza píše:
Náš dvouměsíční chlapec má po těžkém porodu patrně trauma.
Často pláče, je velice neklidný, lekavý a velice špatně usíná.
Lékařka doporučuje jakési uklidňující čípky.
Můžete nám někdo poradit jak se to pokusit řešit pomocí přírodních produktů.
Díky

V takomto prípade je vynikajúci prostriedok babyšatka, odporúčam! Dieťa je v nej stále blízko matky, je tesne privinuté, čo jednoznačne iba prospieva. Ak už šatku nemáte, odporúčam stránky www.nosenideti.cz kde je výborne fórum s kopou skúsených nosiacich mamičiek, ktoré ochotne poradia. Poznám veľa mamičiek, ktorým dieťa bolo schopne spať iba v šatke, samozrejme cez deň. Ja som nosila staršiu dcéru, teraz mladšiu a je neuveriteľne, ako sa dokáže nosene dieťa rýchlo upokojiť.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pláč, neklid, noční děsy
PříspěvekNapsal: pon úno 21, 2011 7:49 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
jhemza píše:
Náš dvouměsíční chlapec má po těžkém porodu patrně trauma.
Často pláče, je velice neklidný, lekavý a velice špatně usíná.
Lékařka doporučuje jakési uklidňující čípky.
Můžete nám někdo poradit jak se to pokusit řešit pomocí přírodních produktů.
Díky

Tak nějaké oblbováky bych do takto malého dítěte určitě necpal, to mu raději vyzkoušejte přidávat do stravy chlorid hořečnatý. Hořčík má většinou deficitní i matka a měla by ho také určitě brát, zvláště pokud kojí. Nemusíte se ho bát, je to konzervant E511 - naprosto neškodný, všude povolený a bez známých vedlejších účinků. Mimochodem se dává i do dětského mléka i jako zdroj hořčíku pro mimina od narození a to docela dost. Tyto dětské potraviny toto "éčko" obsahují: Nutrilon 1 (Nutricia a.s.) Hami 1 (Nutricia a.s.) a zde máte odkaz na tu dětskou výživu http://www.chemievjidle.cz/sunar/hami-1-nutricia .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strava a stravovanie našich detí
PříspěvekNapsal: pon úno 21, 2011 9:21 pm 
Offline

Registrován: stř zář 08, 2010 7:35 pm
Příspěvky: 187
Bydliště: Slovensko- Prešov
Rád by som vedel či je lepšie konzumovať obed doma teda surovú zeleninu a šťávy doma okolo 15:00 alebo v jedálni varené okolo 13:45? Je mi jasné, že surový obed je o 100% lepší ale nevadí, že ten obed bude až o 15:00? Zdá sa mi to na obed už neskoro.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 197 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 14  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz