Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv dub 25, 2024 12:39 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 197 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Strava a stravovanie našich detí
PříspěvekNapsal: úte úno 22, 2011 8:13 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
hammel píše:
Rád by som vedel či je lepšie konzumovať obed doma teda surovú zeleninu a šťávy doma okolo 15:00 alebo v jedálni varené okolo 13:45? Je mi jasné, že surový obed je o 100% lepší ale nevadí, že ten obed bude až o 15:00? Zdá sa mi to na obed už neskoro.

Dle mého názoru by to ničemu vadit nemělo a pokud si na takový režim tělo navykne, tak ho lze dlouhodobě používat. Celkem bez potíží se může člověk naučit na jedno jídlo denně a časové problémy pak odpadají.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strava a stravovanie našich detí
PříspěvekNapsal: úte úno 22, 2011 7:14 pm 
Offline

Registrován: pon srp 30, 2010 2:07 pm
Příspěvky: 280
Jarda píše:
Dle mého názoru by to ničemu vadit nemělo a pokud si na takový režim tělo navykne, tak ho lze dlouhodobě používat. Celkem bez potíží se může člověk naučit na jedno jídlo denně a časové problémy pak odpadají.

V poslední době přemýšlím o přechodu na jedno jídlo denně, protože mě štve čas trávený jídlem (a vším co s ním souvisí) a na dlouhodobé půsty musím počkat na léto.
Můžete mi prosím poradit, jak to co nejlépe udělat, hlavně mě zajímá jestli je nějaká ideální hodina během dne kdy jíst nebo si musím na nějakou libovolnou ale konkrétní hodinu navyknout a nebo třetí možnost - můžu jíst to jedno jídlo nepravidelně, prostě když je ten den zrovna čas a klid?
Druhá věc je skladba toho jednoho jídla, asi musí být hlavní podíl něco kalorického, zatím asi nedokážu žít na 300g zeleniny denně a víc než 300g něčeho rozhodně během jednoho jídla nesním, spíš míň. To si ale asi budu muset vyřešit nějak sám, předpokládám že moc lidí nejí jednou denně a tak zkušenosti s tím moc nejsou. Napadá mě třeba v každém jídle sníst 100g pohanky/jáhel/luštěnin/semínek, a k tomu vždycky trochu zeleniny. Tak by to mohlo být OK?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strava a stravovanie našich detí
PříspěvekNapsal: úte úno 22, 2011 9:13 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
ravima píše:
V poslední době přemýšlím o přechodu na jedno jídlo denně, protože mě štve čas trávený jídlem (a vším co s ním souvisí) a na dlouhodobé půsty musím počkat na léto.
Můžete mi prosím poradit, jak to co nejlépe udělat, hlavně mě zajímá jestli je nějaká ideální hodina během dne kdy jíst nebo si musím na nějakou libovolnou ale konkrétní hodinu navyknout a nebo třetí možnost - můžu jíst to jedno jídlo nepravidelně, prostě když je ten den zrovna čas a klid?
Druhá věc je skladba toho jednoho jídla, asi musí být hlavní podíl něco kalorického, zatím asi nedokážu žít na 300g zeleniny denně a víc než 300g něčeho rozhodně během jednoho jídla nesním, spíš míň. To si ale asi budu muset vyřešit nějak sám, předpokládám že moc lidí nejí jednou denně a tak zkušenosti s tím moc nejsou. Napadá mě třeba v každém jídle sníst 100g pohanky/jáhel/luštěnin/semínek, a k tomu vždycky trochu zeleniny. Tak by to mohlo být OK?

Ideální hodina asi není, vždy záleží na individuálních potřebách těla, ale mě se jako ideální jeví někdy v odpoledních hodinách, kdy již máte po celodenním shonu a můžete tedy jíst naprosto v klidu. Moc lidí opravdu jednou denně nejí, nebo já je neznám, ale i já dost často aplikuji pouze jedno, nebo dvě jídla denně. Uvedené dávky jsou sice asi relativně malé, nicméně tělo si postupně zvykne jídlo velice dokonale využívat a mělo by to stačit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strava a stravovanie našich detí
PříspěvekNapsal: úte úno 22, 2011 9:28 pm 
Offline

Registrován: pon srp 30, 2010 2:07 pm
Příspěvky: 280
Jarda píše:
Ideální hodina asi není, vždy záleží na individuálních potřebách těla, ale mě se jako ideální jeví někdy v odpoledních hodinách, kdy již máte po celodenním shonu a můžete tedy jíst naprosto v klidu. Moc lidí opravdu jednou denně nejí, nebo já je neznám, ale i já dost často aplikuji pouze jedno, nebo dvě jídla denně. Uvedené dávky jsou sice asi relativně malé, nicméně tělo si postupně zvykne jídlo velice dokonale využívat a mělo by to stačit.

Po celodenním shonu mám někdy třeba už ve 13h odpoledne, jindy třeba až večer v 18. Myslíte že by nevadily takovéto nepravidelnosti v časech jídla, nebo se mám radši snažit vejít třeba do nějakého intervalu, např. jíst vždy někdy mezi 15h - 17h?
Co se týče dávky jídla, tak mám vyzkoušeno, že 100g potraviny mi v průměru trvá sníst 10 minut. Pro potraviny jako pohanka, luštěniny, apod. to platí v syrovém suchém stavu, po namočení/uvaření asi váží víc. Tedy jedno jídlo složené např. ze 100g (v suchém stavu) pohanky a 200g zeleniny mi trvá tak půl hodiny a to je tak akorát, víc tomu věnovat nechci...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strava a stravovanie našich detí
PříspěvekNapsal: úte úno 22, 2011 9:39 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
ravima píše:
Po celodenním shonu mám někdy třeba už ve 13h odpoledne, jindy třeba až večer v 18. Myslíte že by nevadily takovéto nepravidelnosti v časech jídla, nebo se mám radši snažit vejít třeba do nějakého intervalu, např. jíst vždy někdy mezi 15h - 17h?
Co se týče dávky jídla, tak mám vyzkoušeno, že 100g potraviny mi v průměru trvá sníst 10 minut. Pro potraviny jako pohanka, luštěniny, apod. to platí v syrovém suchém stavu, po namočení/uvaření asi váží víc. Tedy jedno jídlo složené např. ze 100g (v suchém stavu) pohanky a 200g zeleniny mi trvá tak půl hodiny a to je tak akorát, víc tomu věnovat nechci...

Pokud tam máte takové rozdíly, tak toho asi moc nevyzkoumáte a budete se muset naučit, na nějaké rozpětí, ale po 18 hodině už bych v takovémto případě asi nejedl. Vadit by to nemělo, ale neodhadnu, jak se tělo bude k tom u stavět, každý je v tom velice individuální. Jinak ta strava vyhovuje i doba stravování je v pořádku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strava a stravovanie našich detí
PříspěvekNapsal: ned úno 27, 2011 3:46 pm 
Offline

Registrován: čtv zář 16, 2010 8:07 am
Příspěvky: 26
Prosím co šetrného a zdravého doporučujete použít pro 2,5 měsíčního kojence na kašel (začal pokašlávat, ale je bez teplot). Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strava a stravovanie našich detí
PříspěvekNapsal: ned úno 27, 2011 4:03 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
jhemza píše:
Prosím co šetrného a zdravého doporučujete použít pro 2,5 měsíčního kojence na kašel (začal pokašlávat, ale je bez teplot). Díky

To je vždy od střeva, čili upravit stravu aby ho nezahleňovala.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strava a stravovanie našich detí
PříspěvekNapsal: ned úno 27, 2011 4:06 pm 
Offline

Registrován: čtv zář 16, 2010 8:07 am
Příspěvky: 26
Jarda píše:
To je vždy od střeva, čili upravit stravu aby ho nezahleňovala.

V tuto chvíli je jen na mateřském mléce, což doufám ještě chvíli vydrží.
Tak něco špatného jí matka a do mléka se to přenáší, těžko odhadnu co, ale musíte se nad tím zamyslet.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strava a stravovanie našich detí
PříspěvekNapsal: ned úno 27, 2011 4:28 pm 
Offline

Registrován: čtv zář 16, 2010 8:07 am
Příspěvky: 26
jhemza píše:
V tuto chvíli je jen na mateřském mléce, což doufám ještě chvíli vydrží.
Tak něco špatného jí matka a do mléka se to přenáší, těžko odhadnu co, ale musíte se nad tím zamyslet.

Obávám se, že patrně lehce nastydl. Myslel jsem něco na podporu odhlenění, nerad bych ho krmil něčím z lékárny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strava a stravovanie našich detí
PříspěvekNapsal: ned úno 27, 2011 5:30 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
jhemza píše:
Obávám se, že patrně lehce nastydl. Myslel jsem něco na podporu odhlenění, nerad bych ho krmil něčím z lékárny.

Můžete vyzkoušet u matky velkou dávku vitamínu C a D3. Toho céčka klidně až do stavu průjmu a déčko 4-6000 I.U. jednorázově a pak každý den 2000 I.U.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Strava pro 15-ti mesicni dite
PříspěvekNapsal: pon dub 25, 2011 1:18 am 
Offline

Registrován: stř pro 29, 2010 1:17 am
Příspěvky: 2
Ahoj vsichni,mame 15-ti mesicni holcicku a potrebovali bychom poradit co ji davat jist.Par mesicu ji delame domaci ovocne stavy a nektere druhy ovoce a zeleniny,ale nevime vlastne co je pro ni v tomto veku vhodne a co ne.Dekujeme za odpovedi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strava pro 15-ti mesicni dite
PříspěvekNapsal: pon dub 25, 2011 8:55 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Riman003 píše:
Ahoj vsichni,mame 15-ti mesicni holcicku a potrebovali bychom poradit co ji davat jist.Par mesicu ji delame domaci ovocne stavy a nektere druhy ovoce a zeleniny,ale nevime vlastne co je pro ni v tomto veku vhodne a co ne.Dekujeme za odpovedi.

Tak popsáno je toho zde dost a nejen v tomto vlákně, nicméně obecně takto malé dítě určitě může ovocné a zeleninové šťávy, rozmixované ovoce i zeleninu, ořechová mléka a specielně mandlové mléku je naprosto ideální doplněk stravy dětí. Pomalu se dají přidávat i rozmixovaná semínka jako slunečnice a další, což je extrémně výživné a dětem tyto přesnídávky zpravidla docela chutnají.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strava a stravovanie našich detí
PříspěvekNapsal: čtv dub 28, 2011 11:28 pm 
Offline

Registrován: stř pro 29, 2010 1:17 am
Příspěvky: 2
Dekuji za odpoved. \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strava našich detí
PříspěvekNapsal: úte kvě 03, 2011 5:27 pm 
Offline

Registrován: ned kvě 01, 2011 4:18 pm
Příspěvky: 7
Jarda píše:
Určitě se dá používat třeba mandlové mléko, které doma snadno z namočených mandlí vyrobíte a pak třeba domácí kefír, který dětem moc chutná a obnovuje střevní bakterie.

Nevím, jestli to už není pasé, ale znám jeden prima recept na obilné mléko, plně hodnotné, a lze jej obměňovat použitými surovinami. Mé dítko, které tím pouze přikrmuji v rámci přídavků zeleniny(ale klidně bych ji tím sytila plně) a dávám místo večerní krupicové kaše to přímo miluje. Stačí zadat do vyhledávače obilné mléko a je tam více možností stačí si je prostě ověřit a zkusit. Osobně ho používám na zahušťování, nebo i na výrobu kakaa.
Souhlasím s tím, že slabé mléko neexistuje, existuje jenom nesprávná technika kojení, tudíž dítě má málo. Ve své snaze spolyká hodně vzduchu a pak se nedokrmí dostatečně, navíc mléko se přestává tvořit jak by mohlo.......


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strava a stravovanie našich detí
PříspěvekNapsal: pát kvě 20, 2011 10:01 pm 
Offline

Registrován: sob čer 26, 2010 9:09 am
Příspěvky: 32
Dobry den Jardo,
rad by som sa Vas opytal na nazor- vychovavali ste tiez male dieta, ci suhlasite s nazorom lekarov podavat kazdemu dietatu od narodenia vitaminy K (pripravok Kanavit) a D3 (pripravok Vigantol). Nasa dcerka ma teraz 15 dni a akurat by ich mala zacat uzivat. Je dobre kojena.

Podavanie K ma osetrit riziko krvacania do mozgu a D3 ma podporit vyvoj kosti.

Otazky:
1/ Co sa tyka D3- nepostacuje dietatko vystavovat denne na kratky cas cca 15 min. priamemu slnku?
2/ Co sa tyka K- je riziko krvacania do mozgu statisticky podstatne? A nemoze podavanie Kanavitu mat nejake vaznejsie rizika pre tak maly organizmus?
3/ aplikovali ste na Vasom dietati uvedene doplnky alebo ste fungovali len na prirodzenej vyzive?

Dakujem Vam za odpoved
ZAPPY


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 197 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 50 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz