Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 5:24 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 197 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob pro 20, 2014 12:33 am 
Offline

Registrován: úte říj 21, 2014 9:50 am
Příspěvky: 15
Gabriel píše:
No ja len tisko zavidim, ze v niektorych rodinach nie je ziaden problem davat detom kompletne alternativnu stravu.
Ja napr. musim denno denne velmi trvdo zapasit ohladne stravy dietata, dokonca mi je "zdrava" strava pre dieta zakazovana, maly ju dostava viacmenej len potajme, šťavy, vitaminy, kozie mlieko surove? chces ho otravit?!!! radsej krabicove z obchodu, lebo to je pekne zabalene a ved je na nom napisane ze je zdrave... a ako to tu citam, takmer nikde to nejde hladko...

Mam uplne to same jeste horsi musim vse delat po taji malemu davam stavy v noci atd..no hruza ..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strava a stravovanie našich detí
PříspěvekNapsal: úte bře 29, 2016 9:54 am 
Offline

Registrován: ned led 27, 2013 12:30 pm
Příspěvky: 83
Bydliště: Praha
Jarda píše:
Zappy píše:
Dobry den Jardo,
rad by som sa Vas opytal na nazor- vychovavali ste tiez male dieta, ci suhlasite s nazorom lekarov podavat kazdemu dietatu od narodenia vitaminy K (pripravok Kanavit) a D3 (pripravok Vigantol). Nasa dcerka ma teraz 15 dni a akurat by ich mala zacat uzivat. Je dobre kojena.

Podavanie K ma osetrit riziko krvacania do mozgu a D3 ma podporit vyvoj kosti.

Otazky:
1/ Co sa tyka D3- nepostacuje dietatko vystavovat denne na kratky cas cca 15 min. priamemu slnku?
2/ Co sa tyka K- je riziko krvacania do mozgu statisticky podstatne? A nemoze podavanie Kanavitu mat nejake vaznejsie rizika pre tak maly organizmus?
3/ aplikovali ste na Vasom dietati uvedene doplnky alebo ste fungovali len na prirodzenej vyzive?

Dakujem Vam za odpoved
ZAPPY

Tak já se domnívám, že dodávat tyto dvě látky je velice vhodné a určitě tím ničemu neuškodíte. Obě jsou obecně deficitní a prakticky nepředávkovatelné, pokud se berou v nějakém rozumném množství. Nejsem schopen odpovědět, zda si takto malé dítě může tvořit dostatek vitamínu D při opalování, já se spíše domnívám, že ba ho mělo dostávat z mléka a je otázkou zda vy sama ho máte dostatek, ale není to problém laboratorně zjistit, za cca 1800,-Kč. Riziko krvácení sice je celkem statisticky nepodstatné, ale pokud budete mít smůlu, tak následky mohou být opravdu fatální. U nás se to neaplikovalo, protože manželka je na slunci prakticky stále a jí prakticky pouze zelené lupení, čili pochybuji, že by trpěla deficitem zmíněných látek, ale u běžné populace to bude mnohem problematičtější.

S Vigantolem u kojenců mám velmi negativní zkušenost. Dětská lékařka nám pro novorozence předepsala 2 kapky denně do mateřského mléka, ihned po prvním podání se večer dostavili křeče břicha, nespavost, nervozita, do té doby s tím nebyly problémy. Došlo mi to až po cca 3 dnech, že to může být vigantolem, protože nic jiného se nezměnilo. Po vysazení se do 2 dnů vše uklidnilo. Po cca 3 týdnech jsme to zopakovali, že to třeba nezpůsobil Vigantol, bohužel se vše opakovalo. Na netu jsem našel velké množství podobných zkušeností s tímto přípravkem. Vysadili jsme a zakoupil jsem údajně "přírodnější" vitamin D3 pro kojence od Natures Aid. Po jedné kapce naprosto stejný průběh. Od podávání jsme tedy upustili. Nevím, jestli problémy způsobil cholekalciferol nebo přidaný olej, já ale doporučuji být při tomto velmi obezřetný. Myslím, že plno rodičů si s těmito příznaky nespojí podávání Vigantolu a myslí si, že dítě trpí na koliky a zbytečně se trápí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strava a stravovanie našich detí
PříspěvekNapsal: ned dub 17, 2016 5:20 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Danny_70 píše:
S Vigantolem u kojenců mám velmi negativní zkušenost. Dětská lékařka nám pro novorozence předepsala 2 kapky denně do mateřského mléka, ihned po prvním podání se večer dostavili křeče břicha, nespavost, nervozita, do té doby s tím nebyly problémy. Došlo mi to až po cca 3 dnech, že to může být vigantolem, protože nic jiného se nezměnilo. Po vysazení se do 2 dnů vše uklidnilo. Po cca 3 týdnech jsme to zopakovali, že to třeba nezpůsobil Vigantol, bohužel se vše opakovalo. Na netu jsem našel velké množství podobných zkušeností s tímto přípravkem. Vysadili jsme a zakoupil jsem údajně "přírodnější" vitamin D3 pro kojence od Natures Aid. Po jedné kapce naprosto stejný průběh. Od podávání jsme tedy upustili. Nevím, jestli problémy způsobil cholekalciferol nebo přidaný olej, já ale doporučuji být při tomto velmi obezřetný. Myslím, že plno rodičů si s těmito příznaky nespojí podávání Vigantolu a myslí si, že dítě trpí na koliky a zbytečně se trápí.

Tak on Vigantol není zrovna ideální forma a dávat ho malému dítěti nevidím jako ideální počínání, dítě má vitamíny dostávat z mateřského mléka, tedy Vigantol by si měla dávat matka, ne dítě. Obrovský problém je ignorantský přístup medicíny ke skenování jeho nedostatku, protože se nesmyslně šetří na podstatných věcech, ale do hovadin se vyhazují milióny. Přitom se od jeho nedostatku odvíjí mnoho zdravotních problémů, ale proč řešit příčiny, když se dají daleko dražším způsobem řešit důsledky jeho nedostatku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strava a stravovanie našich detí
PříspěvekNapsal: sob kvě 21, 2016 8:08 pm 
Offline

Registrován: ned led 27, 2013 12:30 pm
Příspěvky: 83
Bydliště: Praha
Jarda píše:
Tak on Vigantol není zrovna ideální forma a dávat ho malému dítěti nevidím jako ideální počínání, dítě má vitamíny dostávat z mateřského mléka, tedy Vigantol by si měla dávat matka, ne dítě. Obrovský problém je ignorantský přístup medicíny ke skenování jeho nedostatku, protože se nesmyslně šetří na podstatných věcech, ale do hovadin se vyhazují milióny. Přitom se od jeho nedostatku odvíjí mnoho zdravotních problémů, ale proč řešit příčiny, když se dají daleko dražším způsobem řešit důsledky jeho nedostatku.

To jsme také zkoušeli, matka si dala jednu kapku Vigantolu a u syna se problémy opakovaly. Asi bych tomu nevěřil, ale bez Vigantolu, byť byl přes mateřské mléko, se takové problémy zatím nevyskytly.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Strava a stravovanie našich detí
PříspěvekNapsal: ned kvě 29, 2016 8:30 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Danny_70 píše:
To jsme také zkoušeli, matka si dala jednu kapku Vigantolu a u syna se problémy opakovaly. Asi bych tomu nevěřil, ale bez Vigantolu, byť byl přes mateřské mléko, se takové problémy zatím nevyskytly.

Pak bych vyzkoušel přírodní zdroje, konkrétně rybí tuk s garantovaným poměrem vitamínu A proti vitamínu D, což na našem trhu splňuje pouze Blue Ice. Je sice drahý, ale zde bych nešetřil.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř úno 28, 2018 1:00 pm 
Offline

Registrován: pát bře 30, 2012 10:51 am
Příspěvky: 11
Nevím, kam přesně zařadit můj dotaz, ale vzhledem k tomu, že všechno souvisí se vším, zkusím to zde:

Máme 8 měsíčního syna. Částečně kojený, zbytek na příkrmech nebo umělé mléko. Už od narození je velmi plačtivý, jeho dobrá nálada se střída s "mrčící a uřvanou" náladou. Nejdříve měl problémy s krmením, pak bolavý konečník (zřejmě musel mít párkrát tuhou stolici a ta mu konečník natrhla), a nakonec mu nesedí příkrmy z ovoce - čeká se na výsledky z krve. Řešili jsme to, zdali málo nejí. Avšak přibíral tabulkově, plenky jsou načúrané hodně. Problém s jídlem však spočívá v tom, že nikdy neví, kdy má dost, prostě pije a pije až zvrací - tento problém přetrvává dodnes. Zkoušeli jsme různé kojenecké váhy pro určení, kolik nakojit atd. ale vzhledem k tomu, že při každém položení váha ukázala jinou hodnotu (u všech), vážení je bezpředmětné. Z přejídání je mu určitě špatně a tím se to odráží i v jeho náladě.
Další problém je to, že usíná velmi ale velmi problematicky. Usinání probíhá tak, že si s ním lehne v pravidelný čas (pokud se zdá být hodně unavený, tak dříve) do postele společně manželka. Vždy se zdá, že usíná, pak se probudí a hystericky pláče - pokaždé! Usínání pak trvá min 1 hodinu a více. Nikdy se nestane, že by usnul s klidem. Zkoušet různé taktiky uspávání asi také není správné, důležitá by měla být pravidelnost?!? Problémy s usínáním neřešíme jenom my - dle diskuzí.
Manželka je totálně vyčerpaná.
Budu rád, za jakoukoliv radu, jak uspat dítě, nebo ho nakrmit tak, aby nezvracel. Klidně i doporučení nějakého odborníka. Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř úno 28, 2018 1:36 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
[quote="rychlyradim":3fpnlz4s]Nevím, kam přesně zařadit můj dotaz, ale vzhledem k tomu, že všechno souvisí se vším, zkusím to zde:

Máme 8 měsíčního syna. Částečně kojený, zbytek na příkrmech nebo umělé mléko. Už od narození je velmi plačtivý, jeho dobrá nálada se střída s "mrčící a uřvanou" náladou. Nejdříve měl problémy s krmením, pak bolavý konečník (zřejmě musel mít párkrát tuhou stolici a ta mu konečník natrhla), a nakonec mu nesedí příkrmy z ovoce - čeká se na výsledky z krve. Řešili jsme to, zdali málo nejí. Avšak přibíral tabulkově, plenky jsou načúrané hodně. Problém s jídlem však spočívá v tom, že nikdy neví, kdy má dost, prostě pije a pije až zvrací - tento problém přetrvává dodnes. Zkoušeli jsme různé kojenecké váhy pro určení, kolik nakojit atd. ale vzhledem k tomu, že při každém položení váha ukázala jinou hodnotu (u všech), vážení je bezpředmětné. Z přejídání je mu určitě špatně a tím se to odráží i v jeho náladě.
Další problém je to, že usíná velmi ale velmi problematicky. Usinání probíhá tak, že si s ním lehne v pravidelný čas (pokud se zdá být hodně unavený, tak dříve) do postele společně manželka. Vždy se zdá, že usíná, pak se probudí a hystericky pláče - pokaždé! Usínání pak trvá min 1 hodinu a více. Nikdy se nestane, že by usnul s klidem. Zkoušet různé taktiky uspávání asi také není správné, důležitá by měla být pravidelnost?!? Problémy s usínáním neřešíme jenom my - dle diskuzí.
Manželka je totálně vyčerpaná.
Budu rád, za jakoukoliv radu, jak uspat dítě, nebo ho nakrmit tak, aby nezvracel. Klidně i doporučení nějakého odborníka. Děkuji[/quote:3fpnlz4s]
Ono hodně záleží co za problém vlastně řešíte, ale jako nejmarkantnější mě připadá zamoření trávicího traktu nějakou bakterií a z toho plynoucí komplikace. Jednak to nesmyslně usilovné přejídání, které podle všeho značí že nekrmí pouze sebe, ale i nějaké šmejdy a z jejich rejdění je pochopitelně intoxikovaný a trvale vnímá buď psychický, nebo i fyzický diskomfort a dle toho pak reaguje. Za mě bych jednoznačně vyřadil to umělé mléko a sledoval defekaci s tím že by měla být pravidelná a stolice by měla být hnědá, jinak máte signál že to asi nedávají

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř úno 28, 2018 2:46 pm 
Offline

Registrován: úte úno 27, 2018 4:34 pm
Příspěvky: 123
rychlyradim píše:
Máme 8 měsíčního syna. Částečně kojený, zbytek na příkrmech nebo umělé mléko. . Děkuji

Umělé mléko Vašemu dítěti způsobilo SUNAROVÝ SYNDROM. Něco si o tomto fenoménu přečtěte na internetu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř úno 28, 2018 5:11 pm 
Offline

Registrován: pát bře 30, 2012 10:51 am
Příspěvky: 11
děkuji za zprávu, ale čím máme nahradit NUTRILON? Umělým mlékem je krmen cca 5x denně v rozmezí od 60-120ml. Manželka tvrdí, že nejde nahradit ničím.
Mateřským mlékem nakrmí asi v rozmezí 50-100ml.
Lze nějakým vyšetřením zjistit, že jsou ve střevě nesprávné bakterie?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř úno 28, 2018 6:02 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
rychlyradim píše:
děkuji za zprávu, ale čím máme nahradit NUTRILON? Umělým mlékem je krmen cca 5x denně v rozmezí od 60-120ml. Manželka tvrdí, že nejde nahradit ničím.
Mateřským mlékem nakrmí asi v rozmezí 50-100ml.
Lze nějakým vyšetřením zjistit, že jsou ve střevě nesprávné bakterie?

Většinou se v takovém případě aplikují ořechová mléka, nebo prostě rozmixovaná zelenina s masem. Vyšetřením se to bohužel běžně odhalit nedá, ale pokud má prdy a světlou stolici je to skoro s jistotou. Ten problém totiž většinou není v tlustém střevě, ale v tenkém a toto řešit u takto malého jedince je dost problém, nejsnazší je změnit tu stravu a uvidíte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Strava u dětí
PříspěvekNapsal: ned črc 08, 2018 12:34 pm 
Offline

Registrován: stř dub 13, 2016 7:54 am
Příspěvky: 3
Ještě mám jeden dotaz, co dávat k jídlu 4 letému synovi a 13 leté dceři? Ovoce zeleninu a stavy mají hodne, ale menželovi vařím a děti to zatím vyžadují také, ve škole jsou na vařenou stravu navykle a když nemají klasické jídlo, ječej, že mají hlad


děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strava u dětí
PříspěvekNapsal: ned črc 08, 2018 4:21 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 03, 2016 10:24 am
Příspěvky: 349
Tož jim vařte, proč nevařit? Je to zábavné, milé, děti se mohou účastnit, třináctiletá v pohodě občas uvaří pro celou rodinu, upeče, s manželem to snad máte napůl, ni? (pokud nevaří většinou on ... ) Při večerním vaření může být rodina víc pohromadě, při vaření si povídat, může být otevřená sedmička vína atd. A při vařených a hezky servírovaných jídlech se lépe sejde rodina kolem stolu, má to společenštější ráz.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strava u dětí
PříspěvekNapsal: ned črc 08, 2018 4:28 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
denisa Jandurova píše:
Ještě mám jeden dotaz, co dávat k jídlu 4 letému synovi a 13 leté dceři? Ovoce zeleninu a stavy mají hodne, ale menželovi vařím a děti to zatím vyžadují také, ve škole jsou na vařenou stravu navykle a když nemají klasické jídlo, ječej, že mají hlad


děkuji

Tak výraz klasické jídlo platí pro tradiční kuchyně ne pro blafy ze závodní, nebo školní jídelny, kde se dnes vaří z chemických prášků a umělé hmoty lahodné pokrmy. Jde o potraviny nutričně hluché tedy bez výživné hodnoty proto se toho musí sežrat lopata aby se tělo trochu nasytilo. Normálního jídla stačí daleko méně a pokud se přidají kvalitní tuky je kaloricky i nutričně bohaté a pak není problém. Každopádně se soustředit na výraz "Vím co jím", tedy kdy si uvařím rýži vím co jím, ale když jím rýžový chleba, rýžovou instantní kaši a jiné speciality moderní kuchyně naprosto netuším co za svinstvo v tom je nacpáno a jak moc mě s jiným svinstvem z jiné lahodné moderní pseudopotraviny škodí. Každopádně u dětí bych nějaké přesvědčování a osvětu konal u manžela to vidím jako kontraproduktivní je svéprávný má občanský průkaz tedy asi i vlastní mozek a měl by ho umět používat.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned črc 29, 2018 10:25 am 
Offline

Registrován: pát črc 13, 2018 9:27 pm
Příspěvky: 1
ahoj lidi, naše děti do vaření vždy zapojujeme, mám tu zkušenost, že když se toho účastní, tak to trvá sice déle, ale děti z toho mají radost a sní toho mnohem více. Naší specialitou jsou saláty: máme doma zdravé bambusové vařečky, které jsme koupili na
tomto shopu a vaření s tímto náčiním je fakt radost


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned črc 29, 2018 1:03 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 03, 2016 10:24 am
Příspěvky: 349
Vážený, na bambusových vařečkách není vůbec nic zdravého (proč by mělo být?) a vaše odkazy na shopy si také nechte.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 197 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz