Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 9:58 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 174 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Vývary
PříspěvekNapsal: pon dub 15, 2013 8:51 pm 
Offline

Registrován: sob dub 30, 2011 3:08 pm
Příspěvky: 273
Kachně píše:
Obezita není v pořádku, ale jsem celkem zdravej. Určitě je lepší bejt tlustej a zdravej, než s vážnou nemocí kterých je tu fůra, třeba ta candida.
Tlak mám lehce nad normou, na to jsem si začal dávat večer česnek. Ovoce vyšlechtěný jíst nebudu, to jsou banány, atd. Hodnotnější je bobulové o kterém jsem psal, třeba rybíz, maliny, ostružiny(i když to holt leze do peněz).
Vepřové je právě dietní, zasytí a nemá moc kalorií. Vyžral jsem se hlavně pečivem a zmrzlinou, rozhodně ne masem. Problém byl právě že jsem masa moc nejedl, spíš salámy kde je ho míň.

6tisíc jsem utratil za jídlo když jsem se přežíral, 300g masa jím v dietě.
Zelenina se mi špatně tráví, nadýmá mě a někdy by mě z ní bolelo břicho. Byl bych debil kdybych jí jedl ve velkým. Trávení mám dobrý, problémy mám jen s tou zeleninou ve větším množství. Jinak se najím jako Homer Simpson a nemám potíže. Třeba na vánoce si dám 5 řízků, mísu bramborovýho salátu, horu cukroví, zmrzlinu, čokoládu, sýr, rohlíky, ....... \":lol:\" a žádný problémy nemám.

...nic ve zlým,ale pokud jsi obézní tak už nejsi zdravej a jinak já zdravého člověka osobně neznám,je spousta nemocí o kterých většina lidí ani neví že vůbec existují.Nevím co stravou řešíš za problém,ale to že se najíš jak Homer Simpson a nemáž potíže. Třeba na vánoce 5 řízků, mísu bramborovýho salátu, horu cukroví, zmrzlinu, čokoládu, sýr, rohlíky.....a žádný problém nemáš až na tu obezitu je celkem k zamyšlení vzhledem k tomu co tady řešíš .

_________________
Pokud nejsi připraven změnit svůj život,není ti pomoci.
HIPPOKRATES(460-377 PŘ.KR.)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vývary
PříspěvekNapsal: pon dub 15, 2013 9:22 pm 
Offline

Registrován: úte led 08, 2013 8:52 pm
Příspěvky: 292
Psal jsem celkem zdravej, úplně zdravej není nikdo, mám třeba sennou rýmu.

A pořádně se nacpat je příjemný \":D\"
Nepiju a nekouřím, tak mám holt aspoň tuhle závislost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vývary
PříspěvekNapsal: pon dub 15, 2013 9:33 pm 
Offline

Registrován: sob dub 30, 2011 3:08 pm
Příspěvky: 273
Kachně píše:
Psal jsem celkem zdravej, úplně zdravej není nikdo, mám třeba sennou rýmu.

A pořádně se nacpat je příjemný \":D\"
Nepiju a nekouřím, tak mám holt aspoň tuhle závislost.

...docela blbá závislost jak si v pozdějším věku přivodit spousty zdravotních problémů,ale to si už musí zvážit každý sám jestli mu to za to stojí.Jinak o senné rýmě víš,ale je spoustu jiných problémů o kterých nemáš ani tušení.....

_________________
Pokud nejsi připraven změnit svůj život,není ti pomoci.
HIPPOKRATES(460-377 PŘ.KR.)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vývary
PříspěvekNapsal: úte dub 16, 2013 8:11 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Kachně píše:
Psal jsem celkem zdravej, úplně zdravej není nikdo, mám třeba sennou rýmu.

A pořádně se nacpat je příjemný \":D\"
Nepiju a nekouřím, tak mám holt aspoň tuhle závislost.

Z toho co jsem tady četl tě to pěkně sere...

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vývary
PříspěvekNapsal: úte dub 16, 2013 2:13 pm 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
Kachně píše:
......Vyžral jsem se hlavně pečivem a zmrzlinou, rozhodně ne masem. Problém byl právě že jsem masa moc nejedl, spíš salámy kde je ho míň.....

A toto by si si mal, Vševěd, uvedomiť............. Priberá sa z rafinovaných sacharidových "sračiek", a nie z mäsa, vajec a tuku.......
Kachně môže jesť KOĽKO LEN POTREBUJE, aby sa nasýtil... Tukov a bielkovín sa prežierať NEBUDE, to sa ani NEDÁ.... to len tie priblbé SACHARIDY nevedia dať organizmu znamenie, že kedy DOSŤ..... a to je znak toho, že sú pre organizmus NEVHODNÉ ako jeho palivo. Pochopil si to už dúfam...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vývary
PříspěvekNapsal: úte dub 16, 2013 2:15 pm 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
Kachně píše:
Tak jsem tady v jiném tématu narazil na příspěvek
" U mě samotná zelenina způsobuje hlad a jakoby slabost organismu, "
Tak je vidět že nejsem sám, prostě je to vlastnost zeleniny. Při mém sklonu k přežírání se jí prostě vyhnu.

To je ale predsa jasné, že spôsobuje hlad a slabosť - veď je to len vitamín a minerál, vláknina, NIČ VIAC........JE TO PRETO LEN DOPLNOK, NIČ VIAC.... žiadne bielkoviny, tuky, a "za mak" sacharidov.... Lenže, nemal by si sa jej vzdať... Písal som ti vyššie, ako by si to mohol riešiť, popremýšľaj o tom...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vývary
PříspěvekNapsal: úte dub 16, 2013 5:04 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
NOWOCAYN_2 píše:
A toto by si si mal, Vševěd, uvedomiť............. Priberá sa z rafinovaných sacharidových "sračiek", a nie z mäsa, vajec a tuku.......
Kachně môže jesť KOĽKO LEN POTREBUJE, aby sa nasýtil... Tukov a bielkovín sa prežierať NEBUDE, to sa ani NEDÁ.... to len tie priblbé SACHARIDY nevedia dať organizmu znamenie, že kedy DOSŤ..... a to je znak toho, že sú pre organizmus NEVHODNÉ ako jeho palivo. Pochopil si to už dúfam...

To jsou výplody tvého mozku zblblého čtením článků, kterým vůbec nerozumíš. Kalorie je kalorie a zrovna tak, jako se dá na nízkosacharidové dietě hubnout, tak se z ní dá
i ztloustnout. Člověk s pomalým metabolismem jako je tady soudruh Kachně a nestoudnou chutí k jídlu dokáže ztloustnout i při nízkosacharidové dietě. Obzvlášť, když jak
píše, zblajzne kačenu na posezení.
Ty vole prej "tukov a bielkovin sa prežierať nebude, to sa ani nedá" \":lol:\" \":lol:\" \":lol:\" \":lol:\" \":lol:\" na grilování sežeru kilo a půl masa za odpoledne a nedělá mi to sebemenší problém...

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vývary
PříspěvekNapsal: úte dub 16, 2013 8:26 pm 
Offline

Registrován: úte dub 16, 2013 8:17 pm
Příspěvky: 5
Vševěd píše:
ad jedna - ano, z tuku se přibírá, stejně jako se přibírá z cukru nebo z bílkovin, přibírá se z čehokoliv, čeho je snězeno příliš. jednoduchá rovnice - kalorický výdej vs kalorický příjem.
ani tuk není zázračný, má svojí kalorickou hodnotu a pokud je ho příliš, člověk prostě přibere.
ad dvě - při nízkosacharidových dietách se v těle produkuje aldosteron, který sůl vylučuje, to je celé kouzlo. kdyby to tak nebylo, platilo by stejné pravidlo jako pro vysokosacharidovou
dietu - a sice, že sůl zadržuje vodu v těle a čím víc jí je, tím víc je zadržené vody. což určitě neprospívá tělu.
ad tři - nějaké uhlohydráty by člověk jíst měl, aby jeho slinivka produkovala inzulín, protože funkce dělá orgán. ty sám píšeš, že jíš do sto gramů uhlohydrátů denně, proč to děláš, když
je vůbec nepotřebuješ?
ad čtyři - ano, od určitého množství vajíčka skutečně zvyšují cholesterol v krvi
ad pět - naprosto jednoznačně se odvíjí hubnutí a přibírání od kalorického příjmu a týká se to i nízkosacharidových diet
ad šest - maso jakožto bílkovinová potrava potřebuje ke trávení kyselé prostředí, následně okyseluje celý organismus, měřil jsem si pH a nikdy nebylo jiné než kyselé, kdo to popírá je vůl
jak noha.
ad sedm - netřeba komentovat
ad osm - celozrnné je samozřejmě zdravější než bílé, vláknina atd. kdo to popírá je... však víte co
ad devět - bílkoviny a tuky jsou hůře stravitelné než sacharidy, o tom asi není pochyb, konec konců nízkosacharidové diety se chlubí tím, že je při nich méně hladu - čím je to asi způsobeno?
ad deset - naprosto jednoznačně každý potřebuje jíst jinou stravu, chtěl bych vidět jak by většina žen žila all day long na mase a vejcích...

"jednoduchá rovnice - kalorický výdej vs kalorický příjem." -- idiotina na kvadrat (vlastne po tomto tvojom vyplode straca zmysel akokolvek s tebou komunikovat na temu zdrava vyziva..).. snad nechces tvrdit ze kaloria z chleba je to iste ako kaloria z mesa/zeleniny .. ?!?

..a vlastne sa mi na to vsetko nechce reagoat..mas tam v tych vyjadrenia kopu hluposti..

.. zretelne nevies co plieskas...teda plieskas to svoje, so zdravou stravou to ale nema az tolko spolocneho...
..snad nechces niekoho presvedcit ze miliony rokov evolucie (vdaka ktorim sme sa prisposobili na konzumaciu znacne masitej stravy) prestiis tymito svojimi vymyslami...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vývary
PříspěvekNapsal: úte dub 16, 2013 9:37 pm 
Offline

Registrován: úte led 08, 2013 8:52 pm
Příspěvky: 292
Při nízkosacharidový stravě se nepřežírám, ale mám chuť na sladký a jsem zesláblej. Je možný že ten přechod trvá jen 3 týdny, ale to by to člověk musel vydržet. Zatím jsem se rozhodl že přejdu na nízkosacharidovou, ale kdy nebudu v ketóze. To znamená tak kolem 100g sacharidů denně.
Podobnou stravu jsem měl i v lázních, hodně jsem chodil a hubnul půl kila tuku denně.
Snídaně 2 bílé rohlíky, oběd a večeře normální porce brambor nebo kaše a jinak už cukr v ničem nebyl, to mi vychází na nějakých max. 130g cukru denně(porce brambor tak 250g ?). To je optimální dávka při který jsem byl schopnej ujít 20-30 km denně a cejtil jsem se dobře.
A jistě že mi to vadí, kdo by se chtěl furt tahat s pytlem cementu ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vývary
PříspěvekNapsal: úte dub 16, 2013 9:45 pm 
Offline

Registrován: úte led 08, 2013 8:52 pm
Příspěvky: 292
NOWOCAYN_2 píše:

A toto by si si mal, Vševěd, uvedomiť............. Priberá sa z rafinovaných sacharidových "sračiek", a nie z mäsa, vajec a tuku.......
Kachně môže jesť KOĽKO LEN POTREBUJE, aby sa nasýtil... Tukov a bielkovín sa prežierať NEBUDE, to sa ani NEDÁ.... to len tie priblbé SACHARIDY nevedia dať organizmu znamenie, že kedy DOSŤ..... a to je znak toho, že sú pre organizmus NEVHODNÉ ako jeho palivo. Pochopil si to už dúfam...

Přibírá se ze všeho, ale při produkci inzulínu to jde mnohem snáz, takže samozřejmě cukry.....
Inzulín prostě podporuje růst svalů a ukládání tuku. Kdo ho má hodně, rostou mu svaly a má sklon k tloustnutí. Kdo ho má málo, nepřibere po ničem, ale nemá šanci získat svaly.
Takže k masu si dám bramborovou kaši, která má jen necelých 15g cukrů na 100g a chutná jak bláto(nejen ta od Babicy), takže se s ní cpát nebudu \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vývary
PříspěvekNapsal: stř dub 17, 2013 7:11 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
mee píše:
"jednoduchá rovnice - kalorický výdej vs kalorický příjem." -- idiotina na kvadrat (vlastne po tomto tvojom vyplode straca zmysel akokolvek s tebou komunikovat na temu zdrava vyziva..).. snad nechces tvrdit ze kaloria z chleba je to iste ako kaloria z mesa/zeleniny .. ?!?

..a vlastne sa mi na to vsetko nechce reagoat..mas tam v tych vyjadrenia kopu hluposti..

.. zretelne nevies co plieskas...teda plieskas to svoje, so zdravou stravou to ale nema az tolko spolocneho...
..snad nechces niekoho presvedcit ze miliony rokov evolucie (vdaka ktorim sme sa prisposobili na konzumaciu znacne masitej stravy) prestiis tymito svojimi vymyslami...

kalorie nebo kilojoule jsou jednotky vyjadřující energetickou hodnotu v tomto případě potravin a deset tisíc kilojoulů z chleba je energeticky stejných jako deset tisíc kilojoulů z mrkve.
Jestli to je podle tebe jinak, jsem jedno ucho a lačný po poznání.
A jestli se ti nechce reagovat tak drž hubu, protože jinak tvoje reakce má hodnotu tvrzení "já mám pravdu a hotovo, ale hlavně po mně nechtějte vysvětlení, protože to nevím".

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vývary
PříspěvekNapsal: stř dub 17, 2013 7:55 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Vševěd píše:
kalorie nebo kilojoule jsou jednotky vyjadřující energetickou hodnotu v tomto případě potravin a deset tisíc kilojoulů z chleba je energeticky stejných jako deset tisíc kilojoulů z mrkve.
Jestli to je podle tebe jinak, jsem jedno ucho a lačný po poznání.
A jestli se ti nechce reagovat tak drž hubu, protože jinak tvoje reakce má hodnotu tvrzení "já mám pravdu a hotovo, ale hlavně po mně nechtějte vysvětlení, protože to nevím".

Priklad

Dam si cisty cukor, mal by som mat 1000 KJ, ale je mi na skapanie a skoncim na stolicke.
Dam si 3 pomarance, mam 1000 KJ a za par minut mam energie, ze odbehnem 10km.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vývary
PříspěvekNapsal: stř dub 17, 2013 8:53 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Xion píše:
Priklad

Dam si cisty cukor, mal by som mat 1000 KJ, ale je mi na skapanie a skoncim na stolicke.
Dam si 3 pomarance, mam 1000 KJ a za par minut mam energie, ze odbehnem 10km.

1000 kj v cukru je 60 gramů cukru. Z toho ještě nikdo "na stolicke" neskončil \":lol:\"
1000 kj v pomerančích je cca 5 pomerančů. Nevím, jestli budeš dřív běžet po 60 gramech cukru
nebo po pěti pomerančích, ve kterých bude vláknina a budeš překyselený. Z hlediska sportovního
výkonu není fruktóza nic moc efektivní zdroj energie.

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vývary
PříspěvekNapsal: stř dub 17, 2013 12:03 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Vševěd píše:
1000 kj v cukru je 60 gramů cukru. Z toho ještě nikdo "na stolicke" neskončil \":lol:\"
1000 kj v pomerančích je cca 5 pomerančů. Nevím, jestli budeš dřív běžet po 60 gramech cukru
nebo po pěti pomerančích, ve kterých bude vláknina a budeš překyselený. Z hlediska sportovního
výkonu není fruktóza nic moc efektivní zdroj energie.

Teoria pekna.
Realita ina. \":-)\"
Ked rozzuvas ovocie, oddeli sa stava, ktora sa zcasti vstrebava rovno v zaludku.
Pomerne rychlo prejde zaludkom, kde sa opat vstrebava kompletne.
Vlaknina vsak brzdi prilis rychly prienik cukrov do krvi, takze ani nieje treba tolko inzulinu.
Rychle cukry davaju energiu postupne, kym fruktozu premiena pecen postupne.
Zvysok vlakniny putuje crevom, a pozvolne doplna cukor pocas dalsich hodin. Fruktozu pecen zachytava pozvolne, meni ju na glykogen alebo ju priebezne vypusta do krvi ako glukozu. Pocas celej doby sa spolu s cukrom vstrebava cela skala mineralov, vitaminov, ktore pomahaju vyuzit cukor este lepsie, a este z nich s rezervou ostane navyse pre ine metabolicke cinnosti. Este som nespomenul enzymy, ktore tam su pritomne tiez, a dobre vibracie, ktorou je voda presiaknuta skrz naskrz.

Tomu hovorim, pomaly idealne ladena krivka. \":-)\"

Pomaranc neprekyseluje, naopak, je zasadotvorny.

Realita je taka, ze na ovoci odbehnem uplne najviac, nepotrebujem jest aj 4 hodiny a mam energiu.
Samozrejme, nesmies mat parazity v peceni, ktore ti ten glykogen pozieraju za behu, a z pekne ladenej krivky ti ostane velke gulove... tam byva vacsinou ten problem. \":-)\"

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vývary
PříspěvekNapsal: stř dub 17, 2013 12:29 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Sto gramů sacharidů je pořád sto gramů sacharidů. Některé přejdou do krve rychleji, jiné pomaleji. Ale energetickou hodnotu mají pořád stejnou.
Ale vysvětlovat to někomu, kdo po padesáti gramech cukru "odpadáva na stoličku" asi nedokážu \":roll:\"
A s těma parazitama, to už je trochu paranoia.

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 174 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz