Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát dub 26, 2024 6:04 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 174 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Vývary
PříspěvekNapsal: pon dub 15, 2013 9:58 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
http://wholehealthsource.blogspot.cz/20 ... rosis.html
něco o těch Masajích. Píše se tam, že mají velice nízký cholesterol i přes to, že 2/3 jejich kalorického příjmu je z tuku.
To zní lákavě! Až na to, že tobě při takové stravě cholesterol vyskočil přes povolenou hranici. Zdá se, že na té tvojí teorii něco nehraje \":wink:\"
Nebude to tím, že ty nemáš genetiku Masajů?

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vývary
PříspěvekNapsal: pon dub 15, 2013 11:03 am 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
Vševěd píše:
http://wholehealthsource.blogspot.cz/2008/06/masai-and-atherosclerosis.html
něco o těch Masajích. Píše se tam, že mají velice nízký cholesterol i přes to, že 2/3 jejich kalorického příjmu je z tuku.
To zní lákavě! Až na to, že tobě při takové stravě cholesterol vyskočil přes povolenou hranici. Zdá se, že na té tvojí teorii něco nehraje \":wink:\"
Nebude to tím, že ty nemáš genetiku Masajů?

Bude to tým, že som šiel na meranie cholesterolu tesne po druhej očiste pečene..... Ja si kľudne pôjdem dať zmerať cholesterol... I keď - boh vie, v čom to bude "vypovedajúce", nezabúdaj na článok o cholesterole, ktorý som uverejnil v téme "cholesterol"... Vieme prd o LDL a HDL, a obe sú v niektorých prípadoch úplne inak vnímané, často je teda LDL v skutočnosti prospešný........ Mimochodom, u eskimákov je koľko percent kalorického príjmu z tuku ? .... Ešte viac... ommoho... Tí môžu mať tak 10g sacharidov denne, ak vôbec (buďme realisti).... A keď sa počítajú aj bliekoviny ako kalorický príjem, tak masajovia budú mať ešte viac než 2/3 kalorického príjmu spolu z tukov a bielkovín, a možno 10% bude zo sacharidov, kto vie... (ale radšej živočíšny sacharid z mlieka, než obilninový či strukovinový škrob...).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vývary
PříspěvekNapsal: pon dub 15, 2013 12:56 pm 
Offline

Registrován: úte led 08, 2013 8:52 pm
Příspěvky: 292
Vševěd píše:

Kachně,
začínáš být nakažený podobným myšlením jako Nowocayn. Vybírat si ze všeho co se ti líbí a ještě si to omlouvat tím, že tak je to vlastně správně.
Eskymáci jedí nebo jedli mořské řasy, které získávali ze žaludků zabitých zvířat. Ale argumentace eskymákama je dost scestná, protože oni se tak stravujou
ve svém přirozeném prostředí po stovky let. Dál, eskymáci jedí hlavně rybí maso plné omega 3 mastných kyselin, ne vepřové, které máš rád ty.
A hlavně nesedí na prdeli ale loví, celý den fungujou v drsných podmínkách...
Vynechávat zeleninu při tom když se cpeš masem na kila bych určitě nedělal a nahrazovat zeleninu ovocem, protože ti chutná... to je prostě hovadina na entou.

Tak že bych zkusil jíst mořské řasy ?
Masem na kila se necpu, teď ho jím jako průměrnej člověk co jí sacharidově - 200-300g denně.
A ovoce chci jíst v malém množství. Zelenina mi taky trochu chutná, ale nadýmá a ve větším množství jí jíst nemůžu. A kdybych snědl třeba kilo samotné mrkve, tak mě po ní rozbolí žaludek a to se mi nestane po ničem jiném.
Ale ještě dám zelenině šanci, teď jím denně tak 400g kysaného zelí a možná mám problémy jen s ním, zkusím ho syrový.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vývary
PříspěvekNapsal: pon dub 15, 2013 1:01 pm 
Offline

Registrován: úte led 08, 2013 8:52 pm
Příspěvky: 292
U zeleniny jako mrkev mám asi problémy že jím spíš hltavě a moc nekoušu. A zelenina je nejhůř stravitelná ze všech pokrmů, asi že tělo při ní nevytváří trávící kyseliny. Třeba když jsem snědl na posezení celou kachnu, tak jsem žádný problémy s trávením neměl.

A ovoce je taky zásadotvorné - žaudek taky utlumí produkci trávících kyselin. Ale u ovoce to nevadí, protože obsahuje hodně kyselin samo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vývary
PříspěvekNapsal: pon dub 15, 2013 2:15 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
NOWOCAYN_2 píše:
To hovorí ten, ktorý hrozí peklom "v mene Boha" (ktorého údajné NÁZORY si niekto VYMYSLEL, aby manipuloval ľuďmi, nakoľko Boží syn, Ježiš, údajne jedol mäso BEŽNE, a aj keby nie...NO A ???) tým ľuďom, ktorí jedia mäso ?
Xion, spamätaj sa, nerob zo seba "poloboha", si ovca zo stáda "z druhého konca"..... Bežnými ľuďmi ("verím veciam čo sú v telke"...verím všetkým vedcom, čo dostali ocenenia.... verím WHO...blablabla) začnúc, a tebe podobnými končiac.
Áno, eskimáci, Masajovia, a všetci kočovníci, všetci ľudia z Európy, Ameriky, Afriky, Ázie, Austrálie.....všetci čo jedia mäso, pôjdu DO PEKLA, a narodia sa DO TYRANIE.......
Podľa tvojho priblblého názoru........... Asi ti chýbajú nejaké vitamíny a minerály, xion.... a hlavne - tuky a bielkoviny......DAJ SI, lebo ti už riadne "vypráža"..... Asi slabé palivo pre mozog... Alebo si sa rozhodol stať sa prežúvavcom ? .......NECH SA PÁČI..... potom ale aj očakávaj, že sa staneš "ovcou" inej "záujmovej" skupiny, a tvoje "VEDENIE" sa nikdy neuskutoční....... lebo si ovečka z kresťanského salaša (nejakej ich "odnože", ktorá nesúhlasí s pojedaním mäsa, a straší za to PEKLOM).
Daj si vývar..... (aby sme neboli mimo témy...)... Alebo o.k., POHŔDAJ TÝM, čo celé tisícročia prospieva ľuďom na planéte - pohŕdaj kvalitným mäsom a vývarom z neho... To je znak tvojej "MÚDROSTI"..........
Ponúkni vyčerpanému pútnikovi (pokiaľ to nebude zmanipulovaný vegán) "falat mastného mäsa", alebo "trs banánov"........ Hádaj čo si vyberie...... a ver mi, DO PEKLA ZA TO NEPôJDE........ Ty sa TIEŽ NA 100 PERCENT znova vrátiš tu na Zem, hoci si myslíš, že sa "osvietiš", a že už sem neprídeš, že sa dostaneš "vyššie" .... Si ako tí ATENTÁTNICI, čo uveria, že Alah (ak sa nemýlim) ich za to, že obetujú svoj život "pre vyššie dobro", dostanú sa do večného neba.... Samozrejme, ty si ten OVEĽA NEŠKODNEJŠÍ PRÍPAD. Ty si len na smiech... a to len (alebo aj) preto, že si uveril veľkému bludu, a hlásaš ho ďalej ..... DARMO, človek sa môže dostať k hocijakým článkom........ale zodpovednosť za to, čomu uverí a čomu nie, NESIE ON SÁM....

XION, nauč sa jedno pravidlo........... To, čomu neverí 99,5% ľudí, NEMôŽE BYŤ PRAVDA....... To, čomu neverí 90% ľudí, MôŽE BYŤ PRAVDA. Je totiž rozdiel v informácii, ktorej neverí 995 ľudí z tisíc ("pôjdeš do pekla, keď budeš jesť mäso"), a v informácii, ktorej neverí 90 ľudí zo 100 ("z tuku sa nepriberá, nasýtené tuky sú dobré pre zdravie, sú lepšie palivo ako sacharidy, telo má s nimi menej starostí, rovnako pečeň").
Totiž, ako je naivné si myslieť, že väčšina MÁ PRAVDU (výnimočne má väčšina fakt pravdu, napr. keď povedia, že Láska je zmysel života - a to povie minimálne väčšina žien...), tak je naivné si myslieť, že 995 ľudí z 1000 sa mýli.... (i keď aj tu existujú výnimky....ale to LEN PRETO, lebo ľudia sú zmanipulovaní reklamou...a tak VERIA tomu, že tuk ako príloha k jedlu je veľmi škodlivé riešenie)
Veriť "náboženskému strašeniu" môžu len veľmi prostí ľudia... Buď deti, alebo ľudia zmanipulovaní, ľudia, ktorým preskočilo. A ty jasne ukazuješ, že patríš k tej skupine ľudí - k zmanipulovaním ľuďom. Keby ale aspoň zmanipulovaným V ICH OSOBNÝ PROSPECH....... Ale ty v NEPROSPECH..... a v neprospech čoho ? To zistíš sám..... KEĎ si uvedomíš, ako sa od ľudí stále vzďaľuješ a vzďaľuješ..... a že ti pri nich nie je DOBRE, že ti je lepšie samému......
Bol som tebe podobný..... Mal som možno 20 rokov...... Myslel som, že všetci sú "debilní"....... Vravel som si, že mi za to nestoja, že sú hlúpi, nič nevedia, sú sprostí........ A teraz ??? Som s tými (resp. ich podobnými) ľuďmi kamarát...... a je mi FAJN........ Jediné na čom mi záleží v zmysle "ABY SME SI BOLI PODOBNÍ V NÁZOROCH NA ŽIVOT, SEXUALITU, STRAVU" je to, aby tak bolo s mojou priateľkou.... A tak to je........... až na tú stravu............ Dnes na výlete (5 hodinová túra v lone prírody...., kde sa na to chytá nejaké dychové cvičenie hocijak dlho trvajúce, doma s otvoreným oknom...) som ja jedol 5 vajec s drťou zelerovej vlákniny (ostalo po odsťavovaní) so 100g ghí, a (nová) priateľka si dala "kondenzované sladké mlieko - Piknik"...celých 150g...... Tak, nie všetko je dokonalé........ Ale - dohovorím jej, kým je ešte viac-menej zdravá..... Vhodná doba na vstúpenie jej "do svedomia" sa blíži...... (inak máme toho s ňou spolu spoločné veeeľmi veľa =).........)
A ty Xion ? Máš priateľku ? Ak nie (a to som dlho nemal ani ja, ale mal som aspoň milenky, a myslím, že ty nie.... tak sa aspoň správaš), nájdi si už nejakú ŽENU...... Lebo si si urobil svoj "kult" z nejakej nepodarenej (a asi v našich končinách aj fyzicky nepôsobiacej) SEKTY, miesto toho, aby si si urobil "zbožňovací kult" (na všetky spôsoby) so ŽENY, s ktorou si vo vzťahu....


Štrngnime si mäsovým vývarom, ľudia..... Ale kvalitným, a pime ho pomaličky...... \":wink:\"

Na prahu potravinovej krizy sa cpat zivocisnymi produktami kazdy den... To moze vymysliet len... parazit. \":-)\"
Este ze ta nepocuva kazdy, to by si musel zasiat polia este aj na Marse. \":-)\"

Tak vela stastia na ceste k neandrtalcom. Ja idem tou opacnou. Ale nie tou co pises. Tvoje jasnovidectvo na mase ti vobec nefunguje. \":-)\" Chcelo by to nahodit cistejsiu a duchovnejsiu stravu. Potom by ti mozno zacalo fungovat.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vývary
PříspěvekNapsal: pon dub 15, 2013 2:30 pm 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
Xion píše:
Na prahu potravinovej krizy sa cpat zivocisnymi produktami kazdy den... To moze vymysliet len... parazit. \":-)\"
Este ze ta nepocuva kazdy, to by si musel zasiat polia este aj na Marse. \":-)\"

Tak vela stastia na ceste k neandrtalcom. Ja idem tou opacnou. Ale nie tou co pises. Tvoje jasnovidectvo na mase ti vobec nefunguje. \":-)\" Chcelo by to nahodit cistejsiu a duchovnejsiu stravu. Potom by ti mozno zacalo fungovat.

Aby som bol presnejší........ NEVERÍM TOMU, že pochádzame z neandrtálcov......... Môj názor je, že sme tu možno pár desiatok tisíc rokov....že sme tu boli "zaslaní" odniekiaľ. To je môj názor.
Po druhé : Tvoj problém je to, že si myslíš, že duchovná strava nemôže byť MäSO.......... To je len obyčajná DOMNIENKA, a chybná.
Po tretie : A čo, že je potravinová kríza ??? Teraz sa mám stať OBEŤOU ako ty, a uskromniť sa, hoci NEMUSÍM ??? ...... A jesť "obrok", a byť ovcou, pásť sa na "zelenine" a pohŕdať mäsom, vajíčkami, masťou, atď.... ?..... Ja som názoru, že karma zvierat (určitých) je nasýtiť človeka. Naša karma je zas prežiť taký život, aký si ZARIADIME............
A tvoje jasnovidectvo ??? Funguje ? HA-HA-HA............ Chlapec si urobí pôsty, začne byť vegánom, robí nejaké to dychové cvičenie pri meditácii, a myslí si, že zrazu je niekde "hore"...... TO JE ALE LEN TRIK TVOJHO EGA............... JE TO TRIK PARAZITA V TVOJEJ HLAVE (mám ho aj ja, aj každý, kto číta to, čo tu píšeme), ktorý ťa klame, že UŹ TAM NIE JE.........
A to je ten NAJVäČŠÍ TRIK, aký PARAZIT MATRIXU má v rukáve ako "eso"........
Čím to je, že za posledné dva roky som pre ľudí oveľa zaujímavejší, a VäČŠINOU sa zoznamujú oni so mnou, a nie ja s nimi ?? NIKDY TO TAK NEBOLO, už to tak je. Som veselší, som usmievavejší, vyrovnanejší ako kedykoľvek predtým...........
To bude asi tou "temnou stravou", ktorú konzumujem, že Xion ? Proste - píš si čo chceš, mne je to už fuk, nereagujem..... Načo reagovať na niekoho "EMOCIONÁLNU VIERU V NIEČO", keď ja vidím, ako živočíšna strava FUNGUJE, a som za to veľmi rád..... \":D\" \":D\" \":D\" ...... Znervózňujem sa asi 10 krát menej, než pred dvoma rokmi... Mám viac odvahy..... Som vyrovnanejší.... Zdravší (ale to prisudzujem najmä očistám - detoxikáciám)..... a hlavne - nestaviam si vzdušné zámky... neulietam...ako ty.
Chcel by som sa s tebou stretnúť.......... Určite by som ťa hneď "odhalil", a našiel tú pretvárku, to nanucovanie si "role", akú hráš sám pre seba.... LEBO SI PROSTE PRESVEDČENÝ, že pôst, meditácia a VEGÁNSKA STRAVA sú zárukou k "vyššiemu duchovnu".... Je to ale OBROVSKÝ OMYL.

Daj si guláš.... ale bez zemiakov.... \":wink:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vývary
PříspěvekNapsal: pon dub 15, 2013 2:37 pm 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
Kachně píše:
Tak že bych zkusil jíst mořské řasy ?
Masem na kila se necpu, teď ho jím jako průměrnej člověk co jí sacharidově - 200-300g denně.
A ovoce chci jíst v malém množství. Zelenina mi taky trochu chutná, ale nadýmá a ve větším množství jí jíst nemůžu. A kdybych snědl třeba kilo samotné mrkve, tak mě po ní rozbolí žaludek a to se mi nestane po ničem jiném.
Ale ještě dám zelenině šanci, teď jím denně tak 400g kysaného zelí a možná mám problémy jen s ním, zkusím ho syrový.

ZLE, ZLE ZLE....................... Načo preboha až 400g kyslej kapusty denne ?????? ........... To si daj radšej 100g nepasterizovanej bryndze, urobíš pre seba oveľa viac... (ale ani to neodporúčam každý deň, skôr každý druhý)...
Ty ješ kilo mrkvy ???? ...NAČOOOOOOO ???....... A ešte k tomu surovej ? Chceš si dodžubkať trávenie ???
A morské riasy ............ to ich koľko chceš jesť ??? .,D \":D\" \":D\" \":D\" \":D\" \":D\"....... Oni (eskimáci) jedia niečo ako ŠPENÁT z morských rias, už PREDTRÁVENÝ morským živočíchom............. TEBE TO BUDE NA PRD, nestráviš to dobre, a bude to HNUSNÉ....
Ja jem mäso v priemere 300g denne (v surovom stave - samozreme ho varím).... zvyšok vajíčka. Raz mám mäsa 400g (v surovom stave) za deň, raz NULA gramov za deň, raz 600g za deň (keď ho mám v troch jedlách), raz 200g za deň.... Teraz keď ide sezóna, zaradím aj nepasterizovaný kozí syr.... \":-)\"
Zaexperimentujem s vývarom mäsovým + zeleninou....... Bude tak možno "vyrovnanejší", alebo jednoducho - bude ešte chutnejší.... \":wink:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vývary
PříspěvekNapsal: pon dub 15, 2013 2:41 pm 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
Kachně píše:

A ovoce je taky zásadotvorné - žaudek taky utlumí produkci trávících kyselin. Ale u ovoce to nevadí, protože obsahuje hodně kyselin samo.

Kde máš tú istotu, že je zásadotvorné ? Rozhodne to bude inak u "tukožrúta", a u "sacharidožrúta"..... Navyše, ovocie (hlavne tropické, či iné kyslé) rozleptáva zubnú sklovinu......... To tiež nie je "výhra".... Ovocie je len doplnok pre človeka, ktorý dostatočne používa mozog. Pre človeka, ktorý obdivuje opice a chce sa im asi podobať (alebo nemá možnosť konzumovať nič iné), je to hlavná potravina........


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vývary
PříspěvekNapsal: pon dub 15, 2013 2:50 pm 
Offline

Registrován: úte led 08, 2013 8:52 pm
Příspěvky: 292
ZLE, ZLE ZLE....................... Načo preboha až 400g kyslej kapusty denne ?????? ........... To si daj radšej 100g nepasterizovanej bryndze, urobíš pre seba oveľa viac... (ale ani to neodporúčam každý deň, skôr každý druhý)...

Na paleo píšou že se má jíst zeleniny stejné množství. A kvůli vláknině. A taky jako celkem chutná příloha k masu.

Ty ješ kilo mrkvy ???? ...NAČOOOOOOO ???....... A ešte k tomu surovej ? Chceš si dodžubkať trávenie ???

To nejím teď, to jsem jedl jednou nárazově a neměl jsem k tomu nic jinýho.

Asi se nedržíš přesně toho co píšou na paleo, jíš míň zeleniny. Ale zelenina vyvolává hlad(aspoň u mě), špatně se tráví(aspoň u mě) a po konzumaci bílkovin(hlavně masa) mám chuť na sladké. Takže to vyřeším že si dám k masu tak 200-300g plodů jako černý rybíz, atd denně. To bude denně max 30g cukru a to je OK.
Myslím že už pračlověk dělal k masu různý omáčky z bobulí co nasbíral a třeba brusinky jsou sladké a používají se k masu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vývary
PříspěvekNapsal: pon dub 15, 2013 4:06 pm 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
Kachně píše:

Na paleo píšou že se má jíst zeleniny stejné množství. A kvůli vláknině. A taky jako celkem chutná příloha k masu.

To nejím teď, to jsem jedl jednou nárazově a neměl jsem k tomu nic jinýho.

Asi se nedržíš přesně toho co píšou na paleo, jíš míň zeleniny. Ale zelenina vyvolává hlad(aspoň u mě), špatně se tráví(aspoň u mě) a po konzumaci bílkovin(hlavně masa) mám chuť na sladké. Takže to vyřeším že si dám k masu tak 200-300g plodů jako černý rybíz, atd denně. To bude denně max 30g cukru a to je OK.
Myslím že už pračlověk dělal k masu různý omáčky z bobulí co nasbíral a třeba brusinky jsou sladké a používají se k masu.

Problém je to, že paleo jedlíci väčšinou neriešia očisty...... Takže potrebujú viac vlákniny, keďže si nedoriešia mikroflóru v čreve, a keď črevo nemá extra mikroflóru (ani moje ešte nemá...ale je to na ceste...), o to viac vlákniny potrebuje....

Inak, tá celá tabuľka na paleo-center.com je BLUD (viac-menej)...... Prečo ???

tabuľka : (http://www.paleo-center.com/zlozenie-pa ... eho-listka)
1. Dajme tomu, že denne zjem v gramáži vajec a mäsa (v surovom stave vážené) nejakých 650-700g (2x týždenne si vystačím aj s 500g)...., aby som mal dostatok bielkovín na mojich 82kg váhy (v priemere 110-120g bielkovín, lebo vajíčka majú bielkovín podstatne menej ako mäso, sú ale zároveň lacnejšie, a ľahšie pripraviteľné).... Podľa tabuľky by som teda mal zjesť k tomu 1300-1400g zeleniny...a to ešte nízkoškrobovej, aby som dodržal to, že sacharidy neprekročia napr. 40g / deň... ... Takže by som mal jesť 1-1,5kg kelu, kapusty, brokolice, zeleru...... denne.... .... PODĽA TOHO BLUDU.......... Aby som to dokázal, musel by som si MEGA roztiahnuť žalúdok (nakoľko tam nepíšu nič o šťavách).... a jesť dvojnásobne dlhší čas (čiže jedlo by som nejedol 10 minút ako teraz, ale 20...)...

2. v tabuľke je znázornené, že tuku by malo byť tak isto (na gramy), ako mäsa (či mäsa a vajec)...... Podľa tabuľky by som teda denne mal zjesť 650-700g tuku...... A o to nemám záujem ANI NÁHODOU, mojich "do 400g" mi bohato stačí.
Ak by som teda chcel ostať na mojich 350-400g tuku denne, tak by som podľa tabuľky mal znížiť aj príjem mäsa a vajec na nejakých 350-400g deň....... To by ale boli len DVE JEDLÁ (5 vajec má 300g), a dve jedlá sú pre mňa na jeden bežný deň málo, potrebujem jedlá TRI. A navyše by to bolo len MAXIMÁLNE 80g bielkovín (a to by som musel jesť obe jedlá mäsové, inak by to bolo okolo 60-65g bielkovín, čo je dobré tak pre 50 kilovú žienku).
Čiže ďalší blud - asi si VYCUCALI Z PRSTA, že "ech....dáme do tabuľky rovnaké množstvo tukov a mäsa/vajec ...
Neviem ako vy ľudia, ale ja keď si mám vybrať, tak si dám radšej 300g vajec so 100g ghí (tuk), akoby som si mal dať 100g vajec (dve menšie vajíčka) so 100g ghí (a aby mi to pekne "plávalo..."), aby som dodržal ten BLUD v tabuľke.... \":D\" \":D\" \":D\"
Vyzerá to tak, akoby opisovali od Kwasniewskeho, len pridali nezmyselné množstvo zeleniny.... A PREČO ???? Lebo majú panický strach z "údajného nedostatku vlákniny"....
ALE DOBRE, keď niekto chcete, dajte si..... kopu šťavy z 1-1,5kg NÍZKOŠKROBNATEJ ZELENINY (čiže nič moc chuť...v porovnaní s mrkvičkou napríklad, či červenou repou...)... takže sa nebojte dať si AJ MRKVU, ČERVENÚ REPU (ale dávajte pozor na sacharidy)......NEBUĎTE OVCE, ROZMÝŠĽAJTE, ani ja nie som ovca.....používam mozog.

3. V tabuľke píšu (nedá sa to kopírovať, je to "fotka"), že si máme zvyknúť na to, že k mäsu či vajíčkam nepodávame ako prílohu už chlieb, zemiaky, cestoviny, ryžu, ale ZELENINU.................. A JA SA POTOM PÝTAM (čo za idiot tú tabuľku robil).... Kde je potom to MNOŽSTVO TUKU, o ktorom sa tam píše ?????? ........... V 200g kus mäsa (v surovom stave) ho bude maximálne 50g... V 300g vajíčok ho bude nejakých 30g.... Takže nakoniech ich debilné odporúčani "hmotnosť mäsa a vajec" sa má rovnať "hmotnosť tuku", v skutočnosti nebude v pomere 1:1 (mäso a vajíčka : tuk), ale 500 : 80 (!).......
Lenž 80g tuku predsa skonzumuje BEŽNE nejaký vegetarián, ktorý "chaluje" do seba kopu sacharidov........ On má teda energiu ZO SACHARIDOV...... Lenže človek na "paleo diéte" má sacharidov MÁLO (hlavne ten, ktorý ich konzumuje do 50g/deň), preto potrebuje VEĽA TUKU...
Ja som to tým blbcom (sorry....) písal na ich mail... Vyjadril som sa k ich článku (http://www.paleo-center.com/najrozsiren ... y-o-strave) ........ Napísal som im, že sú NENORMÁLNI, a nech si opravia tú chybu, ktorou môžu ľuďom UBLÍŽIŤ....... a aká je tam chyba ? Ako prílohu k mäsu a vajíčkam tam uvádzajú ZELENINU....... O tuku tam nespomínajú NIČ.......... A pritom v tabuľke ho majú V ROVNAKOM MNOŽSTVE (na gramáž), ako hmotnosť mäsa a vajec...... A zrazu na "paleo tanieri", ktorý tam sloven opisujú, je tuku (na gramáž) 6 KRÁT MENEJ, než mäsa a vajec....
NIE SÚ TO IDIOTI ???? \":wink:\" ....... Ja som im písal spomínaný mail, odpísali, že ďakujú, ale ICH PRIBLBLÉ EGO (a o to horšie sa mi to píše, lebo podľa všetkého je to žena - a mne sa veľmi zle vyjadruje nepekne k ženám..... \":(\" ) nedovoľuje, aby to opravili....

4. Debilita pokračuje.... K tabuľke píšu : "Nasledujúci prehľad znázorňuje pomerné zloženie denného jedálneho lístka pri paleo strave z hľadiska hmotnosti (nie objemu):"
Zároveň tam píšu : "Vysoký podiel zeleniny zabezpečí dostatok vlákniny, vitamínov, minerálov, enzýmov..."
Takže.... V prvom rade tam VôBEC NEPÍŠU O TOM, ČI MÁME VARIŤ ZELENINU, ALEBO NIE, A AK ÁNO, TAK AKÉ PERCENTUÁLNE MNOŽSTVO (divím sa že to nepísali, ako vidno, vedia si veci "vycucať z prstu"... \":D\" )... Ak ju variť nemáme, a má tvoriť dvojnásobok množstva (na gramáž) mäsa a vajec (to jest aspoň tých 500g denne pre 65 kilového chalana, alebo 400g denne pre 50 kilovú ženu, keď jej to stačí, mne stačí až tých 650-700g), tak už chcem vidieť tie TRÁPIACE SA PREPLNENÉ ŽALÚDKY, a ako sa to bude spolu s mäsom a vajíčkami BLBO ZNÁŠAŤ počas trávenia....
Keby to bola varená zelenina, JE TO LEPŠÍ PRÍPAD.... Ale preboha, KILO VARENEJ ZELENINY pre 50 kilovú ženu ??? Kde to "strčí" ???... Navyše - LEN SUROVÁ ZELENINA obsahuje enzýmy........ A keďže tam neodporúčajú odšťavovať, tak tie enzýmy sa (hoci AJ TAK NEEFEKTÍVNE, LEBO NIE SME PREŽÚVAVCE) SPOTREBUJÚ NA JEJ TRÁVENIE v ľudskom tele...
HLUPÁCI tam vôbec nespomínajú ZELENINOVÚ ŠŤAVU..... A to len preto, lebo SÚ OBMEDZENÍ (hlúpi ?), a vravia, že "človek z paleolitickej doby nemal odsťavovač"..... A ja zas hovorím..............ŽE NEMAL KILÁ ZELENINY.............. tak nech sa ten KONKRÉTNY paleo tým "strčí" niekde.... \":wink:\" ..... Jediné za čo im ďakujem je to, že som sa dozvedel o "nutričnej ketóze", a teraz ju využívam... a trávi mi LEPŠIE ako vtedy, keď som mal denne (posledné mesiace, predtým to bolo 80-90g) okolo 60-70g sacharidov. Teraz ich mám max. 30g, väčšinou však 20g.
Ďalej (ako som už písal) tam píšu o tom, že zeleninu musíme jesť vo veľkom, lebo má veľa VITAMÍNOV A MINERÁLOV........ A mäso a vajíčka, kozie mlieko, ryby......... MAJÚ AKOŽE ČO ???????????? Len bielkoviny a tuky ??? Bez minerálov a vitamínov ???............. Hlupáci, tí z paleo-center.com.... Fakt to tak cítim, tak to tak píšem... \":-)\" A prečo to tak zdôrazňujem ? Lebo k mäsu a vajíčkam nepísali v tej tabuľke o vitamínoch a mineráloch NIČ, ASI TAK, ako by to urobil zanietený VEGÁN, a nie "paleojedlík".........

5. Ako JEDINÝ ARGUMENT k tomu, aby sme jedli máličko ovocia (podľa grafu to vyzerá možno na 1/20 denného množstva gramáže potraviny - a už sa im z toho mini množstva "podarilo" urobiť aj dve porcie ovocia na deň \":lol:\" \":lol:\" \":lol:\" ) je to, že ovocie obsahuje väčšinou veľa sacharidov...... Ale to, že taký melón, marhuľa, jahoda, malina, čučoriedka, grep, dyňa..... obsahujú asi toľko isto sacharidov (hoci v inej forme, vo forme fruktózy) AKO ŠPENÁT, ktorého podľa nich môžeme jesť hoci aj KILO, lebo je to nízkoškrobová zelenina.... to tam NEPÍŠU..... A potom sa človek (napr. ja, Kachně) pýta........ PREČO TEDA TAK KOPU ZELENINY, A TAK MÁLO HOCI "NÍZKOSACHARIDOVÉHO" OVOCIA, KEĎ V PRÍRODE SA ZELENINA V PODSTATE VôBEC NEVYSKYTUJE, ALE OVOCIE PREDSA LEN TROCHU HEJ ???

PROSTE BLUDY, BLUDY, BLUDY, BLUDY.......

Stránku http://WWW.PALEO-CENTER.COM odporúčam maximálne tak Z POLOVICE, a to pre zaujímavé články :
http://www.paleo-center.com/problematic ... -v-potrave
http://www.paleo-center.com/metabolicke ... -organizmu
http://www.paleo-center.com/sprievodca- ... m-na-paleo
http://www.paleo-center.com/rebricek-tukov (mimochodom, nie je bravčová masť ako bravočvá masť... Tá bežná z obchodu má oveľa HORŠIE ZLOŽENIE TUKOV, než kvalitná domáca... A oni očividne skúmali tú nekvalitnú z obchodu)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vývary
PříspěvekNapsal: pon dub 15, 2013 4:26 pm 
Offline

Registrován: úte led 08, 2013 8:52 pm
Příspěvky: 292
NOWOCAYN_2 píše:
Problém je to, že paleo jedlíci väčšinou neriešia očisty...... Takže potrebujú viac vlákniny, keďže si nedoriešia mikroflóru v čreve, a keď črevo nemá extra mikroflóru (ani moje ešte nemá...ale je to na ceste...), o to viac vlákniny potrebuje....

Inak, tá celá tabuľka na paleo-center.com je BLUD (viac-menej)...... Prečo ???

tabuľka : (http://www.paleo-center.com/zlozenie-pa ... eho-listka)
1. Dajme tomu, že denne zjem v gramáži vajec a mäsa (v surovom stave vážené) nejakých 650-700g (2x týždenne si vystačím aj s 500g)...., aby som mal dostatok bielkovín na mojich 82kg váhy (v priemere 110-120g bielkovín, lebo vajíčka majú bielkovín podstatne menej ako mäso, sú ale zároveň lacnejšie, a ľahšie pripraviteľné).... Podľa tabuľky by som teda mal zjesť k tomu 1300-1400g zeleniny...a to ešte nízkoškrobovej, aby som dodržal to, že sacharidy neprekročia napr. 40g / deň... ... Takže by som mal jesť 1-1,5kg kelu, kapusty, brokolice, zeleru...... denne.... .... PODĽA TOHO BLUDU.......... Aby som to dokázal, musel by som si MEGA roztiahnuť žalúdok (nakoľko tam nepíšu nič o šťavách).... a jesť dvojnásobne dlhší čas (čiže jedlo by som nejedol 10 minút ako teraz, ale 20...)...

2. v tabuľke je znázornené, že tuku by malo byť tak isto (na gramy), ako mäsa (či mäsa a vajec)...... Podľa tabuľky by som teda denne mal zjesť 650-700g tuku...... A o to nemám záujem ANI NÁHODOU, mojich "do 400g" mi bohato stačí.
Ak by som teda chcel ostať na mojich 350-400g tuku denne, tak by som podľa tabuľky mal znížiť aj príjem mäsa a vajec na nejakých 350-400g deň....... To by ale boli len DVE JEDLÁ (5 vajec má 300g), a dve jedlá sú pre mňa na jeden bežný deň málo, potrebujem jedlá TRI. A navyše by to bolo len MAXIMÁLNE 80g bielkovín (a to by som musel jesť obe jedlá mäsové, inak by to bolo okolo 60-65g bielkovín, čo je dobré tak pre 50 kilovú žienku).
Čiže ďalší blud - asi si VYCUCALI Z PRSTA, že "ech....dáme do tabuľky rovnaké množstvo tukov a mäsa/vajec ...
Neviem ako vy ľudia, ale ja keď si mám vybrať, tak si dám radšej 300g vajec so 100g ghí (tuk), akoby som si mal dať 100g vajec (dve menšie vajíčka) so 100g ghí (a aby mi to pekne "plávalo..."), aby som dodržal ten BLUD v tabuľke.... \":D\" \":D\" \":D\"
Vyzerá to tak, akoby opisovali od Kwasniewskeho, len pridali nezmyselné množstvo zeleniny.... A PREČO ???? Lebo majú panický strach z "údajného nedostatku vlákniny"....
ALE DOBRE, keď niekto chcete, dajte si..... kopu šťavy z 1-1,5kg NÍZKOŠKROBNATEJ ZELENINY (čiže nič moc chuť...v porovnaní s mrkvičkou napríklad, či červenou repou...)... takže sa nebojte dať si AJ MRKVU, ČERVENÚ REPU (ale dávajte pozor na sacharidy)......NEBUĎTE OVCE, ROZMÝŠĽAJTE, ani ja nie som ovca.....používam mozog.

3. V tabuľke píšu (nedá sa to kopírovať, je to "fotka"), že si máme zvyknúť na to, že k mäsu či vajíčkam nepodávame ako prílohu už chlieb, zemiaky, cestoviny, ryžu, ale ZELENINU.................. A JA SA POTOM PÝTAM (čo za idiot tú tabuľku robil).... Kde je potom to MNOŽSTVO TUKU, o ktorom sa tam píše ?????? ........... V 200g kus mäsa (v surovom stave) ho bude maximálne 50g... V 300g vajíčok ho bude nejakých 30g.... Takže nakoniech ich debilné odporúčani "hmotnosť mäsa a vajec" sa má rovnať "hmotnosť tuku", v skutočnosti nebude v pomere 1:1 (mäso a vajíčka : tuk), ale 500 : 80 (!).......
Lenž 80g tuku predsa skonzumuje BEŽNE nejaký vegetarián, ktorý "chaluje" do seba kopu sacharidov........ On má teda energiu ZO SACHARIDOV...... Lenže človek na "paleo diéte" má sacharidov MÁLO (hlavne ten, ktorý ich konzumuje do 50g/deň), preto potrebuje VEĽA TUKU...
Ja som to tým blbcom (sorry....) písal na ich mail... Vyjadril som sa k ich článku (http://www.paleo-center.com/najrozsiren ... y-o-strave) ........ Napísal som im, že sú NENORMÁLNI, a nech si opravia tú chybu, ktorou môžu ľuďom UBLÍŽIŤ....... a aká je tam chyba ? Ako prílohu k mäsu a vajíčkam tam uvádzajú ZELENINU....... O tuku tam nespomínajú NIČ.......... A pritom v tabuľke ho majú V ROVNAKOM MNOŽSTVE (na gramáž), ako hmotnosť mäsa a vajec...... A zrazu na "paleo tanieri", ktorý tam sloven opisujú, je tuku (na gramáž) 6 KRÁT MENEJ, než mäsa a vajec....
NIE SÚ TO IDIOTI ???? \":wink:\" ....... Ja som im písal spomínaný mail, odpísali, že ďakujú, ale ICH PRIBLBLÉ EGO (a o to horšie sa mi to píše, lebo podľa všetkého je to žena - a mne sa veľmi zle vyjadruje nepekne k ženám..... \":(\" ) nedovoľuje, aby to opravili....

4. Debilita pokračuje.... K tabuľke píšu : "Nasledujúci prehľad znázorňuje pomerné zloženie denného jedálneho lístka pri paleo strave z hľadiska hmotnosti (nie objemu):"
Zároveň tam píšu : "Vysoký podiel zeleniny zabezpečí dostatok vlákniny, vitamínov, minerálov, enzýmov..."
Takže.... V prvom rade tam VôBEC NEPÍŠU O TOM, ČI MÁME VARIŤ ZELENINU, ALEBO NIE, A AK ÁNO, TAK AKÉ PERCENTUÁLNE MNOŽSTVO (divím sa že to nepísali, ako vidno, vedia si veci "vycucať z prstu"... \":D\" )... Ak ju variť nemáme, a má tvoriť dvojnásobok množstva (na gramáž) mäsa a vajec (to jest aspoň tých 500g denne pre 65 kilového chalana, alebo 400g denne pre 50 kilovú ženu, keď jej to stačí, mne stačí až tých 650-700g), tak už chcem vidieť tie TRÁPIACE SA PREPLNENÉ ŽALÚDKY, a ako sa to bude spolu s mäsom a vajíčkami BLBO ZNÁŠAŤ počas trávenia....
Keby to bola varená zelenina, JE TO LEPŠÍ PRÍPAD.... Ale preboha, KILO VARENEJ ZELENINY pre 50 kilovú ženu ??? Kde to "strčí" ???... Navyše - LEN SUROVÁ ZELENINA obsahuje enzýmy........ A keďže tam neodporúčajú odšťavovať, tak tie enzýmy sa (hoci AJ TAK NEEFEKTÍVNE, LEBO NIE SME PREŽÚVAVCE) SPOTREBUJÚ NA JEJ TRÁVENIE v ľudskom tele...
HLUPÁCI tam vôbec nespomínajú ZELENINOVÚ ŠŤAVU..... A to len preto, lebo SÚ OBMEDZENÍ (hlúpi ?), a vravia, že "človek z paleolitickej doby nemal odsťavovač"..... A ja zas hovorím..............ŽE NEMAL KILÁ ZELENINY.............. tak nech sa ten KONKRÉTNY paleo tým "strčí" niekde.... \":wink:\" ..... Jediné za čo im ďakujem je to, že som sa dozvedel o "nutričnej ketóze", a teraz ju využívam... a trávi mi LEPŠIE ako vtedy, keď som mal denne (posledné mesiace, predtým to bolo 80-90g) okolo 60-70g sacharidov. Teraz ich mám max. 30g, väčšinou však 20g.
Ďalej (ako som už písal) tam píšu o tom, že zeleninu musíme jesť vo veľkom, lebo má veľa VITAMÍNOV A MINERÁLOV........ A mäso a vajíčka, kozie mlieko, ryby......... MAJÚ AKOŽE ČO ???????????? Len bielkoviny a tuky ??? Bez minerálov a vitamínov ???............. Hlupáci, tí z paleo-center.com.... Fakt to tak cítim, tak to tak píšem... \":-)\" A prečo to tak zdôrazňujem ? Lebo k mäsu a vajíčkam nepísali v tej tabuľke o vitamínoch a mineráloch NIČ, ASI TAK, ako by to urobil zanietený VEGÁN, a nie "paleojedlík".........

5. Ako JEDINÝ ARGUMENT k tomu, aby sme jedli máličko ovocia (podľa grafu to vyzerá možno na 1/20 denného množstva gramáže potraviny - a už sa im z toho mini množstva "podarilo" urobiť aj dve porcie ovocia na deň \":lol:\" \":lol:\" \":lol:\" ) je to, že ovocie obsahuje väčšinou veľa sacharidov...... Ale to, že taký melón, marhuľa, jahoda, malina, čučoriedka, grep, dyňa..... obsahujú asi toľko isto sacharidov (hoci v inej forme, vo forme fruktózy) AKO ŠPENÁT, ktorého podľa nich môžeme jesť hoci aj KILO, lebo je to nízkoškrobová zelenina.... to tam NEPÍŠU..... A potom sa človek (napr. ja, Kachně) pýta........ PREČO TEDA TAK KOPU ZELENINY, A TAK MÁLO HOCI "NÍZKOSACHARIDOVÉHO" OVOCIA, KEĎ V PRÍRODE SA ZELENINA V PODSTATE VôBEC NEVYSKYTUJE, ALE OVOCIE PREDSA LEN TROCHU HEJ ???

PROSTE BLUDY, BLUDY, BLUDY, BLUDY.......

Stránku http://WWW.PALEO-CENTER.COM odporúčam maximálne tak Z POLOVICE, a to pre zaujímavé články :
http://www.paleo-center.com/problematic ... -v-potrave
http://www.paleo-center.com/metabolicke ... -organizmu
http://www.paleo-center.com/sprievodca- ... m-na-paleo
http://www.paleo-center.com/rebricek-tukov (mimochodom, nie je bravčová masť ako bravočvá masť... Tá bežná z obchodu má oveľa HORŠIE ZLOŽENIE TUKOV, než kvalitná domáca... A oni očividne skúmali tú nekvalitnú z obchodu)

No prostě se na zeleninu vykašlu, teď po tom zelí jsem si potvrdil že mi nedělá dobře a důležitější je jak se cítím než co si kde přečtu. Ze zeleniny použiju jen cibuli na dušení masa a trochu česneku.
Jinak těch 200 - 300g drobného ovoce mi dá dost vitamínu C a nějakou tu vlákninu.
A tuků se snažím mít o něco víc než bílkovin, ale ne moc, kvůli dietě.
Takže vepřové + vejce + ementál + ovoce typu rybíz. Na smažení sádlo a k vejcím a na hotové maso máslo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vývary
PříspěvekNapsal: pon dub 15, 2013 4:30 pm 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
Kachně píše:

No prostě se na zeleninu vykašlu, teď po tom zelí jsem si potvrdil že mi nedělá dobře a důležitější je jak se cítím než co si kde přečtu. Ze zeleniny použiju jen cibuli na dušení masa a trochu česneku.
Jinak těch 200 - 300g drobného ovoce mi dá dost vitamínu C a nějakou tu vlákninu.
A tuků se snažím mít o něco víc než bílkovin, ale ne moc, kvůli dietě.
Takže vepřové + vejce + ementál + ovoce typu rybíz. Na smažení sádlo a k vejcím a na hotové maso máslo.

No poviem ti takto, úplne by som sa na zeleninu nevykašľal.... Radšej by som si dal pomer škrobov zo zeleniny a fruktózy (či glukózy, podľa toho čo ješ...nízkosacharidová marhuľa obsahuje glukózu) asi tak v pomere 1:1.... 20g sacharidov (napríklad) neprekročíš, stačí použiť "kalklačku" a naplánovať si to \":-)\".... a aby tej zeleniny nebolo objemovo príliš veľa, vyšťav si ju, (v množstve 10g sacharidov), a napríklad tretinu "odšťavenej drte" pridaj do mäsa pri varení, alebo do praženice ešte pred vhodením vajec... A o vlákninu (+ ešte vláknina z bobúľ napríklad, alebo z malého jablka) máš postarané.
Môžeš zaradiť aj špenátový pretlak, napr. raz za dva dni 1/2 balenia.... Fakt sa nemusíš vzdávať zeleniny, len zas aj tebe dá logiku, že..... je zbytočné jej jesť príliš veľa... \":)\"
Je to ale na tebe, ako sa rozhodneš.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vývary
PříspěvekNapsal: pon dub 15, 2013 5:07 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Kachně, nezlob se na mně, ale tvůj styl uvažování je prostě unikátní. Nakonec si dokážeš ospravedlnit, že tvoje morbidní obezita je vlastně v pořádku a pokud ti chutná,
není žádný problém, který bys měl řešit.
I autoři "velké cholesterolové lži" apod. se shodují na tom, že jestli není problém vysoký cholesterol, tak vysoký tlak a obezita jsou rizikovým faktorem číslo jedna.
Proč jíst zeleninu? Protože obsahuje vlákninu, vitamíny, minerály. Stojí samozřejmě nad ovocem, vyšlechtěným a vyhoněným aby bylo co nejsladší, a nemajícím nic
společného s tím, co bylo za časů praotce Pazourka.
Být tebou na nějaké vepřové rychle zapomenu, vejce asi taky nebudou to pravé ořechové. Sežrat kachnu na posezení - sorry, ale to jsi prase. Někde jsi napsal, že utratiš
6000 za jídlo, jinde, že sníš 300 g masa denně, trochu se ti ty teorie rozcházejí.
Že ti zelenina špatně tráví? No tak to by potom měla tvořit základ tvojí stravy, protože z toho, že ti tráví dobře jsi přibral 40 kilo špeku! Stravu, která se dobře a jednoduše
tráví může hledat 60kilový borec, který se snaží nabrat. Ale ne člověk se silnou nadváhou! Ty se přece nesnažíš o to sežrat toho co nejvíc, ale co nejmíň!

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vývary
PříspěvekNapsal: pon dub 15, 2013 8:21 pm 
Offline

Registrován: úte led 08, 2013 8:52 pm
Příspěvky: 292
Vševěd píše:
Kachně, nezlob se na mně, ale tvůj styl uvažování je prostě unikátní. Nakonec si dokážeš ospravedlnit, že tvoje morbidní obezita je vlastně v pořádku a pokud ti chutná,
není žádný problém, který bys měl řešit.
I autoři "velké cholesterolové lži" apod. se shodují na tom, že jestli není problém vysoký cholesterol, tak vysoký tlak a obezita jsou rizikovým faktorem číslo jedna.
Proč jíst zeleninu? Protože obsahuje vlákninu, vitamíny, minerály. Stojí samozřejmě nad ovocem, vyšlechtěným a vyhoněným aby bylo co nejsladší, a nemajícím nic
společného s tím, co bylo za časů praotce Pazourka.
Být tebou na nějaké vepřové rychle zapomenu, vejce asi taky nebudou to pravé ořechové. Sežrat kachnu na posezení - sorry, ale to jsi prase. Někde jsi napsal, že utratiš
6000 za jídlo, jinde, že sníš 300 g masa denně, trochu se ti ty teorie rozcházejí.
Že ti zelenina špatně tráví? No tak to by potom měla tvořit základ tvojí stravy, protože z toho, že ti tráví dobře jsi přibral 40 kilo špeku! Stravu, která se dobře a jednoduše
tráví může hledat 60kilový borec, který se snaží nabrat. Ale ne člověk se silnou nadváhou! Ty se přece nesnažíš o to sežrat toho co nejvíc, ale co nejmíň!

Obezita není v pořádku, ale jsem celkem zdravej. Určitě je lepší bejt tlustej a zdravej, než s vážnou nemocí kterých je tu fůra, třeba ta candida.
Tlak mám lehce nad normou, na to jsem si začal dávat večer česnek. Ovoce vyšlechtěný jíst nebudu, to jsou banány, atd. Hodnotnější je bobulové o kterém jsem psal, třeba rybíz, maliny, ostružiny(i když to holt leze do peněz).
Vepřové je právě dietní, zasytí a nemá moc kalorií. Vyžral jsem se hlavně pečivem a zmrzlinou, rozhodně ne masem. Problém byl právě že jsem masa moc nejedl, spíš salámy kde je ho míň.

6tisíc jsem utratil za jídlo když jsem se přežíral, 300g masa jím v dietě.
Zelenina se mi špatně tráví, nadýmá mě a někdy by mě z ní bolelo břicho. Byl bych debil kdybych jí jedl ve velkým. Trávení mám dobrý, problémy mám jen s tou zeleninou ve větším množství. Jinak se najím jako Homer Simpson a nemám potíže. Třeba na vánoce si dám 5 řízků, mísu bramborovýho salátu, horu cukroví, zmrzlinu, čokoládu, sýr, rohlíky, ....... \":lol:\" a žádný problémy nemám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vývary
PříspěvekNapsal: pon dub 15, 2013 8:31 pm 
Offline

Registrován: úte led 08, 2013 8:52 pm
Příspěvky: 292
Tak jsem tady v jiném tématu narazil na příspěvek
" U mě samotná zelenina způsobuje hlad a jakoby slabost organismu, "
Tak je vidět že nejsem sám, prostě je to vlastnost zeleniny. Při mém sklonu k přežírání se jí prostě vyhnu.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 174 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 47 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz