Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv kvě 09, 2024 6:41 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 174 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Vývary
PříspěvekNapsal: ned dub 07, 2013 3:48 pm 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
smajliss píše:
Ježiš to jsou kecy \":)\" pro srovnání vitamínů a minerálů chleba a másla

chleba
http://www.imghosting.cz/images/63chleba.png

máslo
http://www.imghosting.cz/images/84maslo.png

máslo je prostě jenom koncentrát tuku a jelikož tam chybí bílkoviny a cukry, tak je ochuzené o spoustu vit/min, které byly v tom původním produktu - mléku
a to je v té tabulce toho másla půl kila .. to nesní nikdo, takže v normální dávce másla je tam ten obsah ještě menší

aha, zaujímavé.... Tak tuky a cukry MôŽU byť nosičom vitamínov a minerálov, a tuk NEMôŽE ? "Zaujímavé"....a blud.
Prečo ? Ešte raz si pečítaj o účinkoch GHÍ......... Má také účinky chlieb ? ANI OMYLOM...
Bude mať človek z chleba žiarivú kožu (ja takú pokožku mám, len nie je úplne "ideálna", hoci nadpriemerne zdravá), dobré cievy, vyživovaný mozog, nervovú sústavu, atď, atp ? KDE SA "MASTÍ", TAM TO IDE.......... A určite nie nejakými šmejdmi a lá slnečnicový, sójový, kukuričný, ľanový olej, či iný rastlinný olej (s výnimkou olivového a kokosového)....
Máš dosť obmedzené vedomosti o masle, Smajliss ........
Mimochodm, kde je vápnik, draslík, fosfor, horčík ? Nie sú tam spomenuté v tej tabuľke............
Aj keby tie tabuľky boli pravdivé............... Pozri na obsah vitamínu A a E, D................. D-čko má vraj viac chlieb............. a aj iných vitamínov skupiny B a minerálov, podľa tabuľky.
Môžeme si to zobrať tak : chlieb obsahuje B-čka (ktoré možno lepšie vstrebe z B-komplexu forte, a tomu by som sa VôBEC NEDIVIL (!)...), a nejaké minerály, naviazané na VLÁKNINU............ Navyše, ak je to chlieb z bielej múku, a v podsate, až tak príliš na tom, či je s bielej, alebo celozrnej múky nezáleží........... tak...... blbo ho trávi, škodí hrubému črevu, žalúdku, a s tým nik nič nenarobí.....

Chlieb zaplňuje žalúdok (rovnako ako cestoviny, a iné sajrajty z obilia), a o to menej bielkovín (kvalitných, živočíšnych) človek skonzumuje...... Ak nie je múka namletá úplne čerstvá (použitá do pár minút, do pár málo hodín), je chlieb plný skrytých plesní, je zvetraný, múka je zoxidovaná (niekedy viac, niekedy menej)..... Lepí sa to v črevách (niekedy). Chlieb do určitej miery DEHYDRUJE organizmus, obsahuje totiž príliš málo vody.
Chlieb neobsahuje žiaden vitamín A, ani vitamín E, obsahuje len PODRADNÝ druh tukov, a to v brutálne malom množstve. Neobsahuje žiaden cholesterol, a to je ZLE, lebo čím obsahuje potravina menej cholesterolu, tým si ho viac musí utvárať organizmus, čo je pre neho NA ŠKODU, a stojí ho to značné úsilie, a VŽDY je to tá horšia voľba......
Chlieb neobsahuje vitamín D (to ani maslo, ale rybí olej áno - a to je tuk, to len tak píšem...)
Konzumácia pol kila chleba silno zvýši inzulín, zhorší trávenie.
Vôbec nevieme, koľko vitamínov a minerálov je schopné prijať ľudské telo z chleba...... A môžeme mať 100% istotu, že z masla ľudské telo prijme oveľa väčšie percento jeho vitamínov a minerálov, než je tomu u chleba a zŕn.

Z masla sa dá vyrábať Ghí, ktoré je k žalúdku ešte šetrnejšie než maslo, pričom maslo vo veľkom množstve je k žalúdku neštrné len vtedy, keď je strava vysokosacharidová (čiže na vine sú sacharidy)...
Takže už nie je nutné zjesť 500g masla, aby človek skonzumoval 410g tuku. Ghí na to bude stačiť 410g.
Nie je všetko vecou vitamínov a minerálov. Chlieb sa môže strčiť, lebo všetko čo obsahuje chlieb, obsahuje, A V LEPŠEJ FORME mäso, vajíčka.... A čím viac človek konzumuje sacharidov (napr. aj z chleba), tým menej si môže dovoliť konzumovať mäso a vajíčka.
Takže keď človek chlieb obmedzuje a denne zje napr. 200g chleba, dostane len 40% živín, než keby zjedol chleba 500g (tabuľka živín sa odvíja od gramáže 500g).... Zjesť 200g Ghí (244g masla) je jednoduché, keď človek za deň zje 3 jedlá, a ako prílohu použije trochu zeleniny a veľa tuku. Chlieb nič "nepremaže", maslo ÁNO, a človek po jeho konzumácii vyzerá SVIEŽO, čo platí dvojnásobne pre Ghí....
Maslo obsahuje oveľa viac Omega 3, než omega 6, na rozdiel od chleba. A navyše je lahodné, a organizmus presne vie, kedy dosť....
Nech mi tu nikto nehovorí, aký zdravý je chlieb, lebo je to BLUD. Čím sa človek najčastejšie prežiera ? CHLEBOM......... Prečo ? Lebo z neho dostáva najmenej živín....... A nejaké hodnoty v tabuľke mi môžu byť ukradnuté, lebo hodnoty vitamínov a minerálov z chleba, a ich stráviteľnosť, sú DVA......
Tuk sám o sebe (napr. v masle) je OVEĽA BLIZŠÍ ľudskému telu (ktoré samo tuk obsahuje), než chlieb........ Tuk (živočíšny, napr. maslo) je teda v ľudskm tele spracovateľný oveľa efektívnejšie, než chlieb, a to značí aj lepšiu absorpciu vitamínov a minerálov.

MASLO NEOBSAHUJE ANTINUTRIENTY (na rozdiel od chleba), je šetrnejšie na pečeň (lebo obsahuje svoj vlastný cholesterol, a nie je to sacharid s lepkom), stačí ho zjesť váhovo menšie množstvo, nie je zoxidované ako múka z chleba, neobsahuje dráždivú vlákninu ako celozrný chlieb, ktorá na seba naväzuje hlavne vápnik, zinok, selén....

Chlieb síce obsahuje aspoň niekoľko g bielkovín (to od masla nikto nečaká, ja ho nepasujem na "základnú potravinu", ale na prílohu), ale v mizernej kvalite......... NA DRUHEJ STRANE ale, na spracovanie sacharidov v ľudskom tele sú nevyhnutné bielkoviny.... Takže, kto vie, aké reálne využitie bielkovín poskytuje chlieb.... Je reálne možné, že 500g chleba, i keď obsahuje 40g bielkovín (viem z iných zdrojov, v tvojich tabuľkách to nie je spomenuté), tak reálne využijeme možno sotva 20g (kvôli ich blbej kvalite, a kvôli vysokému množstvu sacharidov obsiahnutých v chlebe, ktoré musia byť spracované za pomoci bielkovín, ktoré sa takto "využijú" na tráávenie sacharidov, a nie na stavbu svalov)...... a to musíme zjesť 500g chleba......
Inak, neexistuje nik, kto by jedol len maslo, a pil vodu...... Možno preto, že maslo je výrobok z mlieka, takže ho majú len tí, ktorí majú prístup k mlieku............. Ale existujú na zemi ľudia, ktorí jedia v podstate len chlieb, a pijú k nemu vodu a čaj (čiže vodu)...... tých mi je úprimne ľúto.

Chlieb sa chce tváriť ako plnohodnotná potravina, ale je to BLUD. Ani chlieb potretý maslom (hoci veľkou vrstvou) nie je plnohodnotná potravina, lebo to spolu zle trávi...... A nie len preto, samozrejme. Chlieb je sacharidový výrobok, a to nikdy nedosiahne kvalitu živočíšnych potravín, ani keď sa niekto postaví na hlavu.
Chlieb je zapĺňač žalúdku, ktorý obsahuje sacharidy vo veľkom množstve, nejaké tie vitamíny a minerály S MIZERNOU ABSORPCIOU
Maslo okrem toho (na rozdiel od chleba) obsahuje vitamín K typu K2, ktorý je oveľa lepšie vstrebateľný, než obyčajné K-čko, a ešte z chleba...
Takže s vitamínmi A, E, K, to maslo vyhráva neprekonateľne.....a so super vstrebávanímm...
B-čka ktoré obsahuje chlieb, sú boh vie ako stráviteľné pre človeka....nakoľko zrno NIE JE pre neho určené, pre jeho tráviacu sústavu, a chlieb je len "pokusom" prelomiť túto bariéru...
Minerály v chlebe sú viazané na vlákninu, a SAMÉ O SEBE SA VYUŽÍVAJÚ (zabudol som podotknúť) na strávenie priveľkého množstva sacharidov.
Tuk v masle (a ešte lepšie - Ghí) je OVEĽA LEPŚIE vstrebateľný, a na jeho strávenie sa spotrebuje OMNOHO MENEJ minerálov, než treba na strávenie chleba a jeho priblblých sacharidov, lepku, a nekvalitných bielkovín.

Chlieb je ODPAD, ktorý do seba pcháme miesto toho, aby sme jedli kvalitné nasýtené tuky, mäso, vajíčka, trochu zeleniny a ovocia (alebo ich štiav + trošku vlákniny, kým ešte nie je hrubé črevo úplne v poriadku, takže si ňouu potrebuje vypomôcť).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vývary
PříspěvekNapsal: ned dub 07, 2013 3:54 pm 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
Kachně píše:
To už nevím, ale odhadem tak 10g cukrů, 100g bílkovin a tak 90g tuku. A potřebuju hubnout, tak jsem to nepřeháněl. Ale možná to nebyly nejvhodnější tuky, spíš z masa. Teď zkusím ty z másla(+ trocha z pár vajec).

No možná jen 70g tuku a víc bílkovin.

Bielkoviny sú to NAJHORŠIE energetické palivo............. Ale ten NAJLEPŠÍ stavebný materiál zároveň.
Keď si mal tak málo tuku, a zároveň málo sacharidov (takže "dobré palivo", ani to "horšie palivo" - sacharidy, nebolo k dispozícii v dostatočnom množstve), spaľoval si energiu AJ z bielkovín, A TO VYVOLÁVA ÚNAVU........
Zober si napr. kulturistov........ robia veľkú chybu (ale možno len vďaka tomu môžu byť "papierovo vysušení" na súťaži). ..... V diéte, pred súťažou niekoľko týždňov, konzumujú málo sacharidov, EŠTE MENEJ tukov, a KOOOOPU bielkovín........ Chcú totiž zhodiť tuk (až tak, že ho budú mať tak málo, že to škodí zdraviu), ale nechcú, aby sa im spaľovali svaly z nedostatku "paliva" (najlepší nápad = tuky, horší nápad = sacharidy)......... a tak to riešia vyyyyyysokobiekovinovou stravou s malým množstvom sacharidov, ešte menším množstvom tukov. Pečeni to dá veľmi zabrať..........a prichádza veľká únava.............. HLUPÁCI to riešia tak, že pijú kávičky, dávajú si energetické nápoje, kofeín v tabletkách, ampulkách, a iné "životabudiče", KTORÉ IM VYČERPÁVAJÚ OBLIČKY, a tie sú zodpovedné za DLHOVEKOSŤ a IMUNITU.............


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vývary
PříspěvekNapsal: ned dub 07, 2013 4:12 pm 
Offline

Registrován: úte led 08, 2013 8:52 pm
Příspěvky: 292
Když chci zhubnout, tak musím omezit kalorickej příjem, takže i tuky. Tuku má u mě tělo dostatečný zásoby, může si ho pálit dle libosti, takže v nedostatku tuku to nebude. Zkusím změnit složení tuku na to máselný a uvidím.
Jinak když jsem jedl odhadem tak 130g cukru a nachodil tak 20-30 km denně(od rána do večera), tak jsem se cítil dobře a hubnul tak půl kila tuku denně. A to jsem jedl k snídani 2 bílé rohlíky většinou s tvrdým sýrem, k obědu a večeři trochu brambor nebo kaše a libovější maso. Ale jak jsem furt chodil, tak se přijatej cukr použil všechen jako cukr, ani troška nezvedla inzulín aby se přeměnil na tuk.
To jsem byl ale v lázních, normálně celej den sedím v kanceláři a hýbat se po jídle nemůžu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vývary
PříspěvekNapsal: ned dub 07, 2013 8:05 pm 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
Kachně píše:
Když chci zhubnout, tak musím omezit kalorickej příjem, takže i tuky. Tuku má u mě tělo dostatečný zásoby, může si ho pálit dle libosti, takže v nedostatku tuku to nebude. Zkusím změnit složení tuku na to máselný a uvidím.
Jinak když jsem jedl odhadem tak 130g cukru a nachodil tak 20-30 km denně(od rána do večera), tak jsem se cítil dobře a hubnul tak půl kila tuku denně. A to jsem jedl k snídani 2 bílé rohlíky většinou s tvrdým sýrem, k obědu a večeři trochu brambor nebo kaše a libovější maso. Ale jak jsem furt chodil, tak se přijatej cukr použil všechen jako cukr, ani troška nezvedla inzulín aby se přeměnil na tuk.
To jsem byl ale v lázních, normálně celej den sedím v kanceláři a hýbat se po jídle nemůžu.

Skús si prečítať viac o nutričnej ketóze. Možno zistíš, kde si robil chybu. http://www.paleo-center.com/nutricna-ketoza


Ešte niečo k tomu v srkatke.... Najviac sa chudne až po nejakom 22. dni... Dovtedy to môže byť minimálne.

A v ketóze môžeš zostať trvalo

Mimochodom, ešte jedna prerlička čo sa týka palea ... skúmali, koľko živín sa získa na paleo výžive, a tu je jedna veta z toho : "...Priemerný príjem vápnika 85% bol v tomto teste dosiahnutý bez akýchkoľvek mliečnych výrobkov (!)"
A to musím zdôrazniť, že ak to bolo zo živočíšnych (akých iných...), tak vápnik z nich sa vstrebáva podstatne lepšie, než vápnik z obilnín (ktorý sa skôr usádza v krvi), či zeleniny (ktorá je na tom často ešte horšie, čo sa týka príjmu vápnika... napr. šťavelany obsiahnuté v zelenine, ktorá obsahuje najviac vápnika, ALE aj šťavelanov, ktoré znemožňujú jeho absorpciu v tele človeka).

Mimochodom, som plný energie.......... ako nikdy........ vnímam to tak posledné dni, čo som na nutričnej ketóze.... Netvrdím, že s istotou je to vďaka tomu, ale ani to nevylučujem... Rozhodne mi ale nechýba energia, dvojhodinová prechádzka dnes + intenzívny tréning v posilňovni... a netreba mi prekročiť 20-30g cukrov na deň...

Inak, je dobrý nápad napr. si kúpiť "nádobky na ľadové kocky", vyšťaviť ananás, a dať si 2-3 kocky denne.... Potom zeleninová šťava, možno 1 jablko (AK, a ani to nemusí byť denne), trochu zeleninovej šťavy + trochu vlákniny zo zeleniny (od ktorej je už šťava oddelená odsťavovaním).... a potom PLNO TUKOV a dostatok BIELKOVÍN, samozrejme, živočíšne potraviny... A máme vystarané...Energie kopu, svalovina na dobrej úrovni, zažívacie problémy žiadne (práve pozorujem, že čo som znížil pod 40g sacharidy, teda úplne vynechal obilniny či strukoviny, je mi podstatne lepšie...)... ...Netrpíme hladom, stačí sa nám najesť 3 krát denne........ A nie ako "sacharidovo-bielkovinoví" kulturisti, ktorí jedia každé 3 hodiny........(hoci väčšinou nasilu, v prípade, že tie jedlá sú pomerne výdatné).
Obilniny, strukoviny, ZBOHOOOOOOM................ Mäsko fajnučké (hlavne hovädzie a bravčové - purínové bielkoviny), Ghí, masť domáca, vajíčka kvalitné, kozie mlieko (alebo kefír z neho), bryndza ovčia nepasterizovaná (mliečne výrobky = "ľahké" bielkoviny, opak purínových), kozí nepasterizovaní syr.... (samozrejme, mliečne produkty v menšom množstve, než mäso a vajíčka), trošku ovocia, viac zeleninky....
NIE JE RADOSŤ JESŤ ???? .............. MňAAAAAM \":D\" \":D\" \":D\" .... A AKé je to prospešné... \":wink:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vývary
PříspěvekNapsal: ned dub 07, 2013 8:19 pm 
Offline

Registrován: úte led 08, 2013 8:52 pm
Příspěvky: 292
NOWOCAYN_2 píše:
Skús si prečítať viac o nutričnej ketóze. Možno zistíš, kde si robil chybu. http://www.paleo-center.com/nutricna-ketoza


Ešte niečo k tomu v srkatke.... Najviac sa chudne až po nejakom 22. dni... Dovtedy to môže byť minimálne.

A v ketóze môžeš zostať trvalo

Mimochodom, ešte jedna prerlička čo sa týka palea ... skúmali, koľko živín sa získa na paleo výžive, a tu je jedna veta z toho : "...Priemerný príjem vápnika 85% bol v tomto teste dosiahnutý bez akýchkoľvek mliečnych výrobkov (!)"
A to musím zdôrazniť, že ak to bolo zo živočíšnych (akých iných...), tak vápnik z nich sa vstrebáva podstatne lepšie, než vápnik z obilnín (ktorý sa skôr usádza v krvi), či zeleniny (ktorá je na tom často ešte horšie, čo sa týka príjmu vápnika... napr. šťavelany obsiahnuté v zelenine, ktorá obsahuje najviac vápnika, ALE aj šťavelanov, ktoré znemožňujú jeho absorpciu v tele človeka).

Mimochodom, som plný energie.......... ako nikdy........ vnímam to tak posledné dni, čo som na nutričnej ketóze.... Netvrdím, že s istotou je to vďaka tomu, ale ani to nevylučujem... Rozhodne mi ale nechýba energia, dvojhodinová prechádzka dnes + intenzívny tréning v posilňovni... a netreba mi prekročiť 20-30g cukrov na deň...

Inak, je dobrý nápad napr. si kúpiť "nádobky na ľadové kocky", vyšťaviť ananás, a dať si 2-3 kocky denne.... Potom zeleninová šťava, možno 1 jablko (AK, a ani to nemusí byť denne), trochu zeleninovej šťavy + trochu vlákniny zo zeleniny (od ktorej je už šťava oddelená odsťavovaním).... a potom PLNO TUKOV a dostatok BIELKOVÍN, samozrejme, živočíšne potraviny... A máme vystarané...Energie kopu, svalovina na dobrej úrovni, zažívacie problémy žiadne (práve pozorujem, že čo som znížil pod 40g sacharidy, teda úplne vynechal obilniny či strukoviny, je mi podstatne lepšie...)... ...Netrpíme hladom, stačí sa nám najesť 3 krát denne........ A nie ako "sacharidovo-bielkovinoví" kulturisti, ktorí jedia každé 3 hodiny........(hoci väčšinou nasilu, v prípade, že tie jedlá sú pomerne výdatné).
Obilniny, strukoviny, ZBOHOOOOOOM................ Mäsko fajnučké (hlavne hovädzie a bravčové - purínové bielkoviny), Ghí, masť domáca, vajíčka kvalitné, kozie mlieko (alebo kefír z neho), bryndza ovčia nepasterizovaná (mliečne výrobky = "ľahké" bielkoviny, opak purínových), kozí nepasterizovaní syr.... (samozrejme, mliečne produkty v menšom množstve, než mäso a vajíčka), trošku ovocia, viac zeleninky....
NIE JE RADOSŤ JESŤ ???? .............. MňAAAAAM \":D\" \":D\" \":D\" .... A AKé je to prospešné... \":wink:\"

A z čeho se ten vápník získává ? Trocha ho je ve vajíčkách a pak ve vodě. Ale tvrdej sýr klidně můžu v nízkosacharidové dietě(nevím jestli v paleo), takže si dám klidně 50g eidamu což mi dá celou denní dávku vápníku.
To s tím ananasem u mě nezabere, měl bych chuť na ananas a tak bych ho cucal mraženej. Takhle jsem si zmrazil kousky pomeranče a pak je jedl mražený \":)\"
Teď jsem druhý den na hladovce s trochou citrónové šťávy a magnézie a po ní najedu na nízkosacharidovou stravu a uvidím.
Plánuju tak 300g vepřová kýta + 400g zelí + trocha cibule na přípravu a hodně másla. A tak 3 vejce. A rybí tuk v tobolkách.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vývary
PříspěvekNapsal: ned dub 07, 2013 10:13 pm 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
Kachně píše:
A z čeho se ten vápník získává ? Trocha ho je ve vajíčkách a pak ve vodě. Ale tvrdej sýr klidně můžu v nízkosacharidové dietě(nevím jestli v paleo), takže si dám klidně 50g eidamu což mi dá celou denní dávku vápníku.
To s tím ananasem u mě nezabere, měl bych chuť na ananas a tak bych ho cucal mraženej. Takhle jsem si zmrazil kousky pomeranče a pak je jedl mražený \":)\"
Teď jsem druhý den na hladovce s trochou citrónové šťávy a magnézie a po ní najedu na nízkosacharidovou stravu a uvidím.
Plánuju tak 300g vepřová kýta + 400g zelí + trocha cibule na přípravu a hodně másla. A tak 3 vejce. A rybí tuk v tobolkách.

Neviem, z čoho konkrétne mysleli ten vápnik, priznávam. Jedno je však isté, zo živočíšnych produktov (hoci si odmyslíme mliečne produkty) ich ľudské telo vstrebe oveľa lepšie, než z rastlín.... A, DôLEŽITÉ, netreba zabúdať na špik z kostí, a vývary z kostí...

Citujem Kwasnieskeho (ktorý nie je "Boh", ale nech si každý vyberie, čo považuje za pravdu, a čo nie) :
U obézních se nejcasteji vyskytují degenerativní
onemocnení kloubu, poškození plotének, chrupavek,
fascií a vazu, „odvápnení“ kostí. Vyskytují se
ne proto, že jíme málo vápníku nebo fosforu (u degenerativních
onemocnení se nevyskytují poruchy
v hladine a hospodarení vápníkem a fosforem), ale
protože jíme velmi málo kolagenu.
Kosti jsou vystaveny
z bílkoviny. Všechna odvápnení kostí jsou
sekundární záležitostí. U degenerativního onemocnení
je nutno konzumovat více kolagenu: veprové
a telecí nožky, extrakty z kostí, veprové hlavy,
chrupavky, veprovou kuži. Typická optimální dieta
obsahuje hodne kolagenu, ale u nemocí kloubu
dosahujeme lepších výsledku, když se príjem kolagenu
zvýší.

TAKŽE PODĽA VŠETKÉHO VÁPNIK NIE JE TAK DôLEŽITÝ, stačí ho aj trochu menej než "bežná denná dávka" (teda paleo strava a kľudne aj bez nepasterizovaných mliečnych - najlepšie kozích, ovčích - výrobkov - zleží na každom k čomu má prístup, väčší prím asi bude hrať spomínaný KALOGÉN, a k tomu aj fosfor, selén (tieto veci v rastlinách nájdete ťažko).

A NEVERÍM na prekysľovanie na nízkosacharidovej a zároveň vysokotukovej živočíšnej strave, ktorá obsahuje dostatok zeleniny, prípadne aj trochu ovocia (spolu do 40g/deň - hraničiaca dávka) A HOCI BY ICH AJ NEOBSAHOVALA (eskimáci a ich zdravé zuby a kosti, ktoré rozhodnie nie sú znakom prekyslenia...)....
JE TO BLUD, mäso prekysľuje LEN V KOMBINÁCII SO ŠKROBMI (obilniny, zemiaky..)..... a rozumný človek sa z tejto dvojice vzdá toho MENEJ VÝŽIVNÉHO, a to sú obilniny, zemiaky...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vývary
PříspěvekNapsal: ned dub 07, 2013 10:48 pm 
Offline

Registrován: úte led 08, 2013 8:52 pm
Příspěvky: 292
NOWOCAYN_2 píše:

Neviem, z čoho konkrétne mysleli ten vápnik, priznávam. Jedno je však isté, zo živočíšnych produktov (hoci si odmyslíme mliečne produkty) ich ľudské telo vstrebe oveľa lepšie, než z rastlín.... A, DôLEŽITÉ, netreba zabúdať na špik z kostí, a vývary z kostí...

Citujem Kwasnieskeho (ktorý nie je "Boh", ale nech si každý vyberie, čo považuje za pravdu, a čo nie) :
U obézních se nejcasteji vyskytují degenerativní
onemocnení kloubu, poškození plotének, chrupavek,
fascií a vazu, „odvápnení“ kostí. Vyskytují se
ne proto, že jíme málo vápníku nebo fosforu (u degenerativních
onemocnení se nevyskytují poruchy
v hladine a hospodarení vápníkem a fosforem), ale
protože jíme velmi málo kolagenu.
Kosti jsou vystaveny
z bílkoviny. Všechna odvápnení kostí jsou
sekundární záležitostí. U degenerativního onemocnení
je nutno konzumovat více kolagenu: veprové
a telecí nožky, extrakty z kostí, veprové hlavy,
chrupavky, veprovou kuži. Typická optimální dieta
obsahuje hodne kolagenu, ale u nemocí kloubu
dosahujeme lepších výsledku, když se príjem kolagenu
zvýší.

TAKŽE PODĽA VŠETKÉHO VÁPNIK NIE JE TAK DôLEŽITÝ, stačí ho aj trochu menej než "bežná denná dávka" (teda paleo strava a kľudne aj bez nepasterizovaných mliečnych - najlepšie kozích, ovčích - výrobkov - zleží na každom k čomu má prístup, väčší prím asi bude hrať spomínaný KALOGÉN, a k tomu aj fosfor, selén (tieto veci v rastlinách nájdete ťažko).

A NEVERÍM na prekysľovanie na nízkosacharidovej a zároveň vysokotukovej živočíšnej strave, ktorá obsahuje dostatok zeleniny, prípadne aj trochu ovocia (spolu do 40g/deň - hraničiaca dávka) A HOCI BY ICH AJ NEOBSAHOVALA (eskimáci a ich zdravé zuby a kosti, ktoré rozhodnie nie sú znakom prekyslenia...)....
JE TO BLUD, mäso prekysľuje LEN V KOMBINÁCII SO ŠKROBMI (obilniny, zemiaky..)..... a rozumný človek sa z tejto dvojice vzdá toho MENEJ VÝŽIVNÉHO, a to sú obilniny, zemiaky...

S vývarem z kostí bych to nepřeháněl, nemám důvod nejíst sýry, klidně obyčejný z kravskýho mlíka. A u vývaru je těžký určit kolik vápníku se z kostí uvolnilo, to jsem nikde nenašel. Navíc v nich jsou i těžký kovy, usazuje se v nich všechno možný.
Kde brali eskymáci vápník, to by mě zajímalo.

Rostliny se nejí kvůli vápníku, ale kvůli některým vitamínům, draslíku, hořčíku.

Já na překyselování nevěřím vůbec.

Jo, tak eskymáci jedí rybí kosti, asi cíleně, ne jako my jen u sardinek. A jedí prý 200 až 400 gramů bílkovin denně, což zhoršuje stav kostí.

Ale takovej nadbytek bílkovin maj snad jen kulturisti, u nízkosacharidové diety není. U Kwasniewského je snad jen 50g bílkovin denně. Podle mě je ideál tak 1-1,5g/kg ideální hmotnosti.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vývary
PříspěvekNapsal: pon dub 08, 2013 12:26 am 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
Kachně píše:
S vývarem z kostí bych to nepřeháněl, nemám důvod nejíst sýry, klidně obyčejný z kravskýho mlíka. A u vývaru je těžký určit kolik vápníku se z kostí uvolnilo, to jsem nikde nenašel. Navíc v nich jsou i těžký kovy, usazuje se v nich všechno možný.
Kde brali eskymáci vápník, to by mě zajímalo.

Rostliny se nejí kvůli vápníku, ale kvůli některým vitamínům, draslíku, hořčíku.

Já na překyselování nevěřím vůbec.

Jo, tak eskymáci jedí rybí kosti, asi cíleně, ne jako my jen u sardinek. A jedí prý 200 až 400 gramů bílkovin denně, což zhoršuje stav kostí.

Ale takovej nadbytek bílkovin maj snad jen kulturisti, u nízkosacharidové diety není. U Kwasniewského je snad jen 50g bílkovin denně. Podle mě je ideál tak 1-1,5g/kg ideální hmotnosti.

Vývaru z kostí kvalitne chovaných prasiat či býkov (len pasúce sa + nejaký kvalitný šrot) by som sa NEBÁL. Raz týždenne by som si vývar z nich dal (rozumej aspoň 1 liter). A taký fajný ŠPIK......... mňammmm....Trochu posoliť, a chutí to lepšie, ako čokoľvek mi napadne...
Asi tých 200-400g bielkovín nezhoršuje kosti až príliš - viď super fyzická forma starých eskimákov. I keď, čo sa biekovín týka, na také množstvo bielkovín sa treba adaptovať........generáciami. Môj názor. Ale neplatí to, čo sa týka tuku, ako si už priaznivci paleo všimli... \":wink:\"
Kwasniewskeho 50g je málo, dobré možno tak pre 40 kilové dieťa, hoci ono by mohlo viac, rastie.
S množstvom 1 - 1,5g biekovín na kg hmotnosti pre dospelého človeka súhlasím. Ja denne konzumujem 3 jedlá, a všetky 3 sú živočíšne (plus trochu zeleniny, šťava zeleninová, a možno 20g Goji namočenej vo ovde). Dokopy mám 100 - 120g bielkovín. Mám 82kg, čiže prijmem do tých 120g bielkovín (a to mám len vtedy, keď všetky tri jedlá tvorí mäso, a to je ich najbohatší zdroj v porovnaní s vajíčkami, ktoré ich majú menej, ale zato iného druhu, ktorý sa s mäsom krásne dopĺňa - no určite nie v jednom a tom istom jedle...).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vývary
PříspěvekNapsal: stř dub 10, 2013 10:25 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28284
Bydliště: Poděbrady
Elkimek píše:
Jak je to s masovými vývary? (hovězí a vepřové) Jak působí na tělo a zdraví?

Díky

Jednoznačně zvedají kyselost a pokud jde o zdraví, nedá se říci, že jsou pouze nezdravé. Jsou kyselinotvorné to ano, ale při nedostatku konkrétních aminokyselin mohou řešit některé zdravotní problémy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vývary
PříspěvekNapsal: stř dub 10, 2013 10:27 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28284
Bydliště: Poděbrady
Pavluša píše:
Chtěla bych pouze stručně reagovat na téma "vývary" a podělit se o vlastní sice, ne příliš dlouhou, ale za to pozitivní zkušenost.
Asi od ledna jsem na nízkosacharidové dietě + vývary (Gaps), nejprve několik dní jen a jen silné vývary s masem, následně kombinace nízkosacharidové diety + každý den cca 2dcl vývaru.
Dny, kdy jsem byla čistě na vývarech jsem měla velice nízké ph, nešlo nad 6. Po začlenění zeleniny se celkem rychle srovnalo do optimálních hodnot.
Vzhledem k tomu, že častou konzumaci masa nepovažuji za příliš prospěšnou pro tělo, považuji vývary za ideální doplnění potřebných bílkovin a aminokyselin, navíc poměrně dobře stravitelných. Domácí maso jím max. 1 týdně + domácí vejce + domácí kefír + občas kvalitní sýr + zelenina + trocha semen a ořechů + poměrně hodně tuku, na této stravě jsem se relativně rychle dostala z počínající anémie, nedostatku železa, projevů kvasinky a střevní dysbakteriózy, letitého akné, nedostatku energie, snížení sportovní výkonnosti ...
Jsem na této dietě relativně krátce na to dělat nějaké závěry, nicméně prozatím s vývary jen a jen pozitivní zkušenost.
Ale rozhodně se přikláním k názoru - všeho s mírou.
Diskutovat nad tím, zda jsou vývary špatné z důvodu snižování ph, mi přijde nesmyslné. V optimální kombinaci se zásadotvornými potravinami, dostatkem pohybu na čerstvém vzduchu a dobrém psychickém stavu podle mně nemůže být řeč o negativním "okyselujícím" dopadu na lidský organizmus. Když porovnám ph nyní s dobou, kdy jsem byla převážně na vita stravě, tak se teď určitě pohybuje ve vyšších hodnotách. Nechci tím ale tvrdit, že vitastrava je horší. Pouze, že jak zde bylo již x-krát zmíněno, každému funguje něco jiného.

Velice zajímavé by bylo tento váš poznatek podpořit vyšetřením na celkovou bílkovinu a pokud byla extrémně nízko, pak je logické, že se váš stav zlepšuje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vývary
PříspěvekNapsal: stř dub 10, 2013 10:29 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28284
Bydliště: Poděbrady
jiddu píše:
tak tie veci o najzdravsej diete by som nebral vazne...kazdy to tvrdi o tej svojej \":-)\" ale paleo nie je az tak masita strava...prevahu tvori zeleninova zlozka. tu je odkaz idealneho paleo jedalnicka:

http://www.paleo-center.com/zlozenie-paleo-jedalneho-listka

hmmm, ja neverim, ze pH je univerzalny vseliek...napriklad GAPS dieta je zalozena na silnych masovych vyvaroch, mase, vajciach... a pravdepodobne neexistuje lepsia dieta (okrem postu), ktora tak hoji creva a ktora pomaha ludom s autizmom a psychickymi poruchami...
jasne je len to, ze pri tolkej konzumacii zivocisnych produktov, tito pacienti urcite nemaju pH v kladnych hodnotach...ale napriek tomu sa liecia a casto krat aj vyliecia...

Uvedení pacienti se nemusí léčit vývarem bohatě stačí dodat taurin a lysin. Nehledejte pointu ve vývarech, ale v aminokyselinách a jejich deficitu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vývary
PříspěvekNapsal: stř dub 10, 2013 10:38 pm 
Offline

Registrován: úte led 08, 2013 8:52 pm
Příspěvky: 292
jiddu píše:
tak tie veci o najzdravsej diete by som nebral vazne...kazdy to tvrdi o tej svojej \":-)\" ale paleo nie je az tak masita strava...prevahu tvori zeleninova zlozka. tu je odkaz idealneho paleo jedalnicka:

http://www.paleo-center.com/zlozenie-paleo-jedalneho-listka

hmmm, ja neverim, ze pH je univerzalny vseliek...napriklad GAPS dieta je zalozena na silnych masovych vyvaroch, mase, vajciach... a pravdepodobne neexistuje lepsia dieta (okrem postu), ktora tak hoji creva a ktora pomaha ludom s autizmom a psychickymi poruchami...
jasne je len to, ze pri tolkej konzumacii zivocisnych produktov, tito pacienti urcite nemaju pH v kladnych hodnotach...ale napriek tomu sa liecia a casto krat aj vyliecia...

Proč se tomu říká paleo dieta když pračlověk se určitě necpal zeleninou ? Tu mohl najít občas někde, ale určitě našel spíš ovoce, už proto že je nad zemí a když najde strom, tak je na něm hora ovoce, zato nějaký salát sní hned. A když začali pěstovat, tak byl určitě nedostatek potravy a tak nepěstovali zeleninu(o prospěšnosti tenkrát nic vědět nemohli) která je nezasytí, takže by zase pěstovali radši ovoce, případně obilniny a luštěniny.
Podle mě byla zelenina v historii spíš na úrovni bylinek než jídla a jedla se v malém množství.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vývary
PříspěvekNapsal: čtv dub 11, 2013 6:24 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Paleo je zajímavá hovadina. Pokud bych si měl ze všech zdrojů energie vybrat nějaký, určitě by to nebyla fruktóza, ale spíš něco s nízkým GI.
Třeba batáty. Fruktóza mi na paleu nedává smysl ze všeho nejvíc. Jinak pračlověk se dožíval cca 25 let i když to nebylo způsobeno asi infarktem...

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vývary
PříspěvekNapsal: čtv dub 11, 2013 12:03 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 11, 2010 10:18 pm
Příspěvky: 53
Jarda píše:
Velice zajímavé by bylo tento váš poznatek podpořit vyšetřením na celkovou bílkovinu a pokud byla extrémně nízko, pak je logické, že se váš stav zlepšuje.

Na kontrolní vyšetření se chystám, nicméně teď jsem koukla na výsledky z krve z počátku ledna, v té době jsem s dietou začínala, a hodnota celkové bílkoviny je 83. Krevní obraz oproti normálu dost nízko, Fe jen 6. Otázkou samozřejmě je, zda se můj stav začal zlepšovat převážně díky vývarům nebo díky nízkosacharidovce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vývary
PříspěvekNapsal: čtv dub 11, 2013 12:10 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 11, 2010 10:18 pm
Příspěvky: 53
Jarda píše:
Uvedení pacienti se nemusí léčit vývarem bohatě stačí dodat taurin a lysin. Nehledejte pointu ve vývarech, ale v aminokyselinách a jejich deficitu.

GAPS dieta zmiňuje kromě aminokyselin také význam želatiny, tuků, vitamínů, minerálů ....
Podle Vás na obnovu střevní stěny stačí taurin a lysin?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 174 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz