Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 12:59 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 174 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Vývary
PříspěvekNapsal: stř dub 17, 2013 4:20 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Vševěd píše:
Sto gramů sacharidů je pořád sto gramů sacharidů. Některé přejdou do krve rychleji, jiné pomaleji. Ale energetickou hodnotu mají pořád stejnou.
Ale vysvětlovat to někomu, kdo po padesáti gramech cukru "odpadáva na stoličku" asi nedokážu \":roll:\"
A s těma parazitama, to už je trochu paranoia.

To nieje paranoia, ale poznanie. \":-)\"

Poviem ti pribeh o Dezovi a Kubovi.
Dezo a Kubo radi postavaju pri vlaku, a uz roky sa snazia dojst na to, ako je mozne, ze vozne sa pohnu. Opat raz prislo ich filozoficke popoludnie, a znovu sa stretnu pri vlaku. Vlak sa zase pohne a ...
Dezo hovori, to vozen cislo 10 ich taha!
Dojde Kubo a hovori - Nie, nie, ty si ale hlupy... co to nevidis? Ved sa pozri kusok dopredu, to vozen cislo 8 ich taha!

Dojde rusnovodic Xion, prasti sa dlanou po cele a zase im to raz vysvetli ... To nevidite, ze lokomotiva taha tie vozne?
A Dezo nato ... to s tou lokomotivou je uz trochu paranoia. \":-)\"

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vývary
PříspěvekNapsal: stř dub 17, 2013 4:28 pm 
Offline

Registrován: úte dub 16, 2013 8:17 pm
Příspěvky: 5
Vševěd píše:
Sto gramů sacharidů je pořád sto gramů sacharidů. Některé přejdou do krve rychleji, jiné pomaleji. Ale energetickou hodnotu mají pořád stejnou.
Ale vysvětlovat to někomu, kdo po padesáti gramech cukru "odpadáva na stoličku" asi nedokážu \":roll:\"
A s těma parazitama, to už je trochu paranoia.

pokial chces/vies vsetko degradovat na jednotky energie, prosim ziv sa iba cukrom...
...nerad to ale ludom ktorich naozaj zaujima vlastne zdravie...tu sa nebavime o mnozstve energie v tom-ktorom zdroji, ale o dopad tych potravin na zdravie..
....takze jednoducho to iste mnozstvo energie ktore sa nachadza v cukre alebo v mese nema rovnaky dopad na zdravie....tiez sa inak uklada v podobe tuku atd..

..samozrejme ty "Vseved" urcite aj series mudrosti a pod zasterkou :hladny po vedomostiach" sa tu iba honis na vlastnych teoriach ktorymi oblbujes citajucich co nemaju prehlad a musia vsetkemu verit...

este raz: nebavime sa vylucne o energii ale o dopade tej-ktorej potraviny na organizmus..

...vyhlasit teda v tomto kontexte "kaloria je ako kaloria" moze iba idiot..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vývary
PříspěvekNapsal: stř dub 17, 2013 4:51 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
mee píše:
pokial chces/vies vsetko degradovat na jednotky energie, prosim ziv sa iba cukrom...
...nerad to ale ludom ktorich naozaj zaujima vlastne zdravie...tu sa nebavime o mnozstve energie v tom-ktorom zdroji, ale o dopad tych potravin na zdravie..
....takze jednoducho to iste mnozstvo energie ktore sa nachadza v cukre alebo v mese nema rovnaky dopad na zdravie....tiez sa inak uklada v podobe tuku atd..

..samozrejme ty "Vseved" urcite aj series mudrosti a pod zasterkou :hladny po vedomostiach" sa tu iba honis na vlastnych teoriach ktorymi oblbujes citajucich co nemaju prehlad a musia vsetkemu verit...

este raz: nebavime sa vylucne o energii ale o dopade tej-ktorej potraviny na organizmus..

...vyhlasit teda v tomto kontexte "kaloria je ako kaloria" moze iba idiot..

Nowocayn napsal, že z bílkovin a tuků se netloustne tak jako z cukrů.
Já jsem mu napsal, že kalorie je jako kalorie a z hlediska přibírání nebo chudnutí je jedno, z jakého zdroje pochází, pochází, dá se chudnout s čokoládou
nebo přibírat s nízkoručným jogurtem.
Já jsem někde "v tomto kontexte" něco vyhlásil?
Myslím, že idiot jsi ty protože neumíš číst. A debil navrch. A možná taky trochu kretén.
A teď už jdi do prdele...

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vývary
PříspěvekNapsal: stř dub 17, 2013 5:19 pm 
Offline

Registrován: úte led 08, 2013 8:52 pm
Příspěvky: 292
Kalorie jako kalorie je nesmysl.

Třeba 200g šunky má kalorií asi jako 60g cukru. Ale šunku musí žaludek strávit, na to vydá dost energie. A potom bílkoviny použije k obnově tkání, jen když má málo energie, tak je spálí. A když nebude mít cukr ani tuk, tak je přemění glukoneogenezí na cukr a to je hodně energeticky náročný, tak ho moc nevyrobí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vývary
PříspěvekNapsal: stř dub 17, 2013 5:30 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Kachně píše:
Kalorie jako kalorie je nesmysl.

Třeba 200g šunky má kalorií asi jako 60g cukru. Ale šunku musí žaludek strávit, na to vydá dost energie. A potom bílkoviny použije k obnově tkání, jen když má málo energie, tak je spálí. A když nebude mít cukr ani tuk, tak je přemění glukoneogenezí na cukr a to je hodně energeticky náročný, tak ho moc nevyrobí.

To zní logicky. Takže nakonec když jsi sežral celou kačenu tak jsi vlastně víc energie vydal než přijal \":lol:\" \":lol:\" \":lol:\" \":lol:\" \":lol:\" \":lol:\" \":lol:\"
Kachně ty to máš celý tak zmáknutý že by člověk myslel, že ti nemůže dělat problém zhubnout. Tak kde je zakopanej pes?

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vývary
PříspěvekNapsal: stř dub 17, 2013 8:13 pm 
Offline

Registrován: úte led 08, 2013 8:52 pm
Příspěvky: 292
Pes je zakopanej ve žravosti. A už mě to nebaví, končím debatu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vývary
PříspěvekNapsal: stř dub 17, 2013 8:34 pm 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
Vševěd píše:
To jsou výplody tvého mozku zblblého čtením článků, kterým vůbec nerozumíš. Kalorie je kalorie a zrovna tak, jako se dá na nízkosacharidové dietě hubnout, tak se z ní dá
i ztloustnout. Člověk s pomalým metabolismem jako je tady soudruh Kachně a nestoudnou chutí k jídlu dokáže ztloustnout i při nízkosacharidové dietě. Obzvlášť, když jak
píše, zblajzne kačenu na posezení.
Ty vole prej "tukov a bielkovin sa prežierať nebude, to sa ani nedá" \":lol:\" \":lol:\" \":lol:\" \":lol:\" \":lol:\" na grilování sežeru kilo a půl masa za odpoledne a nedělá mi to sebemenší problém...

Hlupáčik, 100g CUKRU má 1680kJ
100g škvarenej bravčovej masti (t.j. 100% bravčový tuk) má 3412kJ
100g masla = 2830kJ

....ako vidíš KALÓRIA NIE JE KALÓRIA............ Tuk obsahuje V PRIEMRE DVOJNÁSOBNE VIAC KALÓRII NA 1g, NEŽ SACHARID...
Zjem denne 400g tukov........... podľa Tvojho obmedzeného myslenia (kalória je kalória) by to znamenalo, že je to to isté, akoby som denne zjedol 800g sacharidov z rôznych zdrojov (ale ak chceš, kľudne zo škrobov...) .... To by som musel zjesť CELÉ KILOVÉ BALENIE RYŽE............. Keby sa mi to podarilo denne "ŽRAŤ", za chvíľu by som bol buď v nemocnici, alebo by som sa "sprasil"....
Ale NA TUKU TAKEJ ISTEJ KALORICKEJ HODNOTY MI NIČ TAKÉ NEHROZÍ (som toho dôkazom 26 mesiacov), tak si svoj dríst "kalórie je kalorie" strč niekam, najlepšie do nosa.....
Kachně, nepočúvaj ho, je to VRAJ odborník na výživu (teda, robí výživové plány), ale vie prd makový... Kachne NEMôŽE STLUSTNÚŤ na nízkosacharidovej diéte..... jedine môže NESCHUDNÚŤ, ak by mal denne príliš veľa tuku v strave NA TO, aby mohol spaľovať SVOJ TUK..... Človek s pomalým metabolizmom ... ??? ŽEBY TO BOLA INTOLERANCIA VYSOKÉHO MNOŽSTVA SACHARIDOV ???? ... \":wink:\" \":wink:\" \":D\" ......... Nech prejde na nízkosacharidovú stravu, a má vystarané....
Vševěd, zješ kilo a pol mäsa za pol dňa ? .... To bude nejakých 300g bielkovín, a možno 230g tukov...... Zjesť 230g tukov za "odpoledne" (dajme tomu od 12-tej do 22-hej) JE ÚPLNE BEZ PROBLÉMU (ja to zjem za 5 hodín .... raňajky, a o 4,5 hodiny obed = asi 270g tuku).........za polovicu tvojho času, čo zaň zješ tukov menej, a to 230g tuku (ČO NIE JE NIČ MOC V SKUTOČNOSTI), ja zjem 270g tuku......... Ale bielkovín zjem za celý deň nejakých 110g, niekedy 120g... Ty sa prežieraš bielkovinami miesto toho, aby skôr tukmi........ A keď do seba napcháš 1,5kg mäsa za pol dňa........ môžem ti k tomu povedať len toľko, že tvoja "mega inteligencia" tvojmu telu rozhodne neprospieva.........


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vývary
PříspěvekNapsal: stř dub 17, 2013 8:45 pm 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
Vševěd píše:
Nowocayn napsal, že z bílkovin a tuků se netloustne tak jako z cukrů.
Já jsem mu napsal, že kalorie je jako kalorie a z hlediska přibírání nebo chudnutí je jedno, z jakého zdroje pochází, pochází, dá se chudnout s čokoládou
nebo přibírat s nízkoručným jogurtem.
Já jsem někde "v tomto kontexte" něco vyhlásil?
Myslím, že idiot jsi ty protože neumíš číst. A debil navrch. A možná taky trochu kretén.
A teď už jdi do prdele...

KALÓRIA NIE JE AKO KALÓRIA, TRDLO MAKOVÉ (môžeš za hanbiť za to, aký "nickname" si si tu dal...)...
Už som to vysvetlil v príspevku vyššie...... Keby to tak bolo, tak mojich 400g tuku (ktoré sa kaloricky rovnajú 800g sacharidov, čiže 1kg ryže) by mi spôsobovalo PRIBERANIE TUKU, ale je to veľký OMYL, žiaden tuk NEPRIBERÁM, a moja strava ma ani NEUNAVUJE. Myslíš, že som "zdegenerovaný" ? NIE............Ale tvoja teória kalórií zdegenerovaná JE. \":)\"
Či mi chceš nahustiť, že keď nepriberám tuk pri 400g tukov denne (okolo 13000kJ), tak nebudem zákonite (lebo "kalorie jak kalorie") ani z 775g sacharidov (okolo 13000kJ) ??? TEBA TAK POČÚVAŤ, DÍKY PEKNE, OBALÍM SA TUKOM A ZDRAVOTNÝMI ŤAŽKOSŤAMI...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vývary
PříspěvekNapsal: stř dub 17, 2013 9:46 pm 
Offline

Registrován: úte led 08, 2013 8:52 pm
Příspěvky: 292
NOWOCAYN_2 píše:


Kolik sacharidů denně sníš ? Ve všem včetně třeba cibule.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vývary
PříspěvekNapsal: stř dub 17, 2013 9:48 pm 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
Kachně píše:
Kolik sacharidů denně sníš ? Ve všem včetně třeba cibule.

Nepočítam presne, kedy som začal byť na "nutričnej ketóze"... je tomu asi 15 dní ? Alebo už viac ? NEVIEM, nechcem strieľať.... Ale napr dnes som mal ZHRUBA 25g sacharidov. Včera nejakých 15g... Väčšinou som na 15-20g sacharidov/deň. 30g NEPREKRAČUJEM, nechcem, chcem mať totálnu istotu nutričnej ketózy...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vývary
PříspěvekNapsal: stř dub 17, 2013 10:40 pm 
Offline

Registrován: úte led 08, 2013 8:52 pm
Příspěvky: 292
A co konkrétně za ovoce a zeleninu ? Já je spočítám podle tabulek.
Já se v ketóze cítím blbě, prý to přejde za 2-4 týdny, ale ty bys tu slabost měl cejtit, když je to jen 15 dní.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vývary
PříspěvekNapsal: čtv dub 18, 2013 7:19 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
NOWOCAYN_2 píše:
....ako vidíš KALÓRIA NIE JE KALÓRIA............ Tuk obsahuje V PRIEMRE DVOJNÁSOBNE VIAC KALÓRII NA 1g, NEŽ SACHARID...

\":lol:\" \":lol:\" \":lol:\" \":lol:\" \":lol:\" \":lol:\" \":lol:\" \":lol:\" \":lol:\" \":lol:\" \":lol:\"
zkusím ti to vysvětlit, s příhlédnutím k tvému mentálnímu věku, jako malému dítěti.
Co váží víc, kilo železa nebo kilo peří? Inu, kilo je pořád kilo, ať je to kilo železa nebo kilo peří. Prostě je to jeden Kg.
A teď: co má větší kalorickou hodnotu, tisíc kalorií ve formě tuku nebo tisíc kalorií ve formě cukru? \":lol:\"
Dokážeš na to odpovědět? \":lol:\" \":lol:\" \":lol:\" \":lol:\" \":lol:\" \":lol:\"

Kalorie respe. kilokalorie nebo kj jsou mezinárodní jednotky vypovídající o energetické hodnotě. Stejně jako centimetr měří délku,
kilogram hmotnost tak kj nebo kcal určuje energetickou hodnotu.

Centimetr je pořád centimetr, kcal je pořád kcal, watt je pořád watt.
Už to pochopil i Marek Gáborčík, masér z Košic?

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vývary
PříspěvekNapsal: čtv dub 18, 2013 9:22 am 
Offline

Registrován: pát zář 30, 2011 9:02 pm
Příspěvky: 129
...To téma má opravdu příhodný název... Jenže než aby se tu vařilo ve vodě, spíš se vaří z vody \":-D\"

_________________
Čl. obětuje zdraví,aby vydělal peníze.Pak obětuje peníze,aby získal zpět zdraví.Je tak úzkostlivý ohledně budoucnosti,žesi neužívá přítomnost;následkem čehož nežije v přítomnosti,ani v budoucnosti;žije,jakoby neměl umřít a pak umírá,aniž kdy skutečně žil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vývary
PříspěvekNapsal: čtv dub 18, 2013 9:43 am 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
Kachně píše:
A co konkrétně za ovoce a zeleninu ? Já je spočítám podle tabulek.
Já se v ketóze cítím blbě, prý to přejde za 2-4 týdny, ale ty bys tu slabost měl cejtit, když je to jen 15 dní.

Pointa je v tom, Kachně, že ja som už 26 mesiacov na dávke sacharidov okolo 80-90g/deň, a posledných asi 16 dní (týmto dňom) som to znížil na spomínaných 15-20 - 30g sacharidov/deň.
Preto sa cítim VÝBORNE, plný energie, hoci priznávam, o 00:00 v posteli, po dni keď som mal tréning v posilňovni, a keď som v tme 2 hodiny, tak.....energiu nemám, resp. prirodzene chcem spať... Ale to je dúfam každému jasné, veď predsa čas 00:00, hoci aj 23:00, hlavne keď je doprevádzaný tmou či silne stlmeným svetlom, bez zvuku hudby...tak...asi ťažko sa mi bude chcieť...robiť niečo...(dohoď si tu čo len chceš...)... v noci sa má spať, večer sa môže sexovať... \":D\"
Takže, mám kopu energie cez deň, aj večer, len v noci, keď nie som "podporovaný" svetlom zo žiarovky či nejakou inou aktivitou "nerelaxačného charakteru", tak vtedy som "fit" aj po polnoci, niekedy. Na tejto mojej strave, na ktorú NEDÁM DOPUSTIŤ.
A aké ovocie, zeleninu ? GOJI (možno 10g denne - v sušenom stave, ale dám to namočiť na pár hodín), ananásová šťava, zeler, mrkva.....niekedy špenátový pretlak (mrazený - kúpený).... V takom množstve, aby som bol ideálne na 15-20g sacharidov denne... \":)\" ...

Vševěd : Si totálny PRIMITÍV (druhý krát spomínaš moje meno a priezvisko, to je znak tvojej TOTÁLNEJ DEBILITY), skončil som v debate s tebou, NADOBRO.... NAVŽDY... \":wink:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vývary
PříspěvekNapsal: čtv dub 18, 2013 10:23 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Zaplaťpánbůh. Kdybych věděl, že je to tak jednoduché, napsal bych to už dávno.

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 174 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz