Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 5:18 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 57 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Lichořešnice
PříspěvekNapsal: ned dub 07, 2013 9:19 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
[quote="mangold":3lwdgbbi]Myslíte, že je na boreliozu a kloubní záněty účinné brát lichořešnici - kapky, nebo v jiné formě.[/quote:3lwdgbbi]
Tak uškodit vám nemůže, nicméně asi bych využil i další rady zde uvedené, od ostatních členů a pak nespoléhal bych na zázračnou kytku, ale makal na své imunitě. To jediné bude dlouhodobě fungovat a za tím stojí strava, fungující střeva a hlavně musí být v super stavu tělní filtr-

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lichořešnice
PříspěvekNapsal: ned dub 14, 2013 5:31 pm 
Offline

Registrován: ned úno 24, 2013 8:57 pm
Příspěvky: 49
Bydliště: Most
[quote="Jarda":34vsjtxe]Tak uškodit vám nemůže, nicméně asi bych využil i další rady zde uvedené, od ostatních členů a pak nespoléhal bych na zázračnou kytku, ale makal na své imunitě. To jediné bude dlouhodobě fungovat a za tím stojí strava, fungující střeva a hlavně musí být v super stavu tělní filtr-

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lichořešnice
PříspěvekNapsal: úte dub 16, 2013 8:09 pm 
Offline

Registrován: pát led 25, 2013 2:06 pm
Příspěvky: 10
Ahoj,
pripojil bych se k predchozimu prizpevku...
taky hodne cestuji...

jak ta semena od Jardy rozmixovat , uz jsem malem odrovnal 2 mixery , dal to zkouset nebudu....koupil jsem od Jardy pul kila a tak 3 ctvrtiny uz rozemlit nejdou.......

Poradte , jak , kde cim rozdrtit...hmozdir mi taky nefunguje ...tak mozna parni valec

David


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lichořešnice
PříspěvekNapsal: stř dub 17, 2013 6:51 am 
Offline

Registrován: stř led 25, 2012 12:19 am
Příspěvky: 296
Zdravím. Tiež sme nevedeli,ako to namlieť.Teraz najprv použijeme ručný mlynček na mak,potom domelieme na jemno na elektr. kávovom mlynčeku Braun.Je to zdĺhavejšie,ale lichořešnica je jemne namletá a dá sa použiť.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lichořešnice
PříspěvekNapsal: stř dub 17, 2013 10:38 pm 
Offline

Registrován: pát led 25, 2013 2:06 pm
Příspěvky: 10
Diky za odpoved a inspiraci...

po tom mlynku na mak to jeste nebylo ono _?
Musi to byt opravdu na jemny prasek ?

David


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lichořešnice
PříspěvekNapsal: čtv dub 18, 2013 7:32 am 
Offline

Registrován: stř led 25, 2012 12:19 am
Příspěvky: 296
DavidKrakow píše:
Diky za odpoved a inspiraci...

po tom mlynku na mak to jeste nebylo ono _?
Musi to byt opravdu na jemny prasek ?

David

Nie je to dostatočne jemné,preto používame ešte aj elektrický mlynček.Myslím,že pre lepšiu vstrebateľnosť je to lepšie.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lichořešnice
PříspěvekNapsal: úte kvě 07, 2013 11:41 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Luban píše:
Zdravím Jardu, včera jsme se v Poděbradech bavili o mletí lichořeřišnice a teď tady řešíme, jestli se dá namletá nějakou dobu skladovat. Jak jsem říkal , hodně jezdím po republice a mixer sebou netáhám, jenom kávomlýnek a ten by to nemusel přežít.

Dost mě překvapuje že s tím každý zápasí jak s anakondou, já je prostě nasypu do mixéru AEG 600W se skleněnou nádobou a dám na nejvyšší otáčky. Rozmlátí ta semínka celkem bez problémů a pokud něco je na hrubo, tak domelu na tříštivém kávomlýnku BOSCH.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lichořešnice
PříspěvekNapsal: úte kvě 07, 2013 5:02 pm 
Offline

Registrován: stř led 16, 2013 1:17 pm
Příspěvky: 255
Jarda píše:
Dost mě překvapuje že s tím každý zápasí jak s anakondou, já je prostě nasypu do mixéru AEG 600W se skleněnou nádobou a dám na nejvyšší otáčky. Rozmlátí ta semínka celkem bez problémů a pokud něco je na hrubo, tak domelu na tříštivém kávomlýnku BOSCH.

Mohu potvrdit, mám také kávomlýnek Bosh, a rozemele vše bezproblémů, od kafe po semínka. \":)\"

_________________
Vysoce kvalitní vitamíny a doplňky stravy NUTRILITE z čistě přírodních koncentrátů

Vodní filtr eSpring


pro členy tohoto fóra sleva :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lichořešnice
PříspěvekNapsal: sob zář 14, 2013 9:56 am 
Offline

Registrován: ned bře 06, 2011 11:36 am
Příspěvky: 68
Mě to jde také dobře, pokud někdo
uvažujete o nákupu mixéru, tak doporučuji tento:

http://www.electrolux.cz/Products/Mal%c ... ry/ESB1100

Jedná se o mini mixér vhodný na sírnou patlainu. Proto jsem ho koupil. V příslušenství má mini sekáček.
Cena slušná, kvalita - zatím jsem spokojen a lichořeřišnice v tom mini sekáčku šla výborně. akorát bych jí tam
nedusil dlouho nebo pouze na první rychlost otáček. Na dvojku se to začíná dost zahřívat.

Navíc pokud někdo ještě nemá ani malého Bosche "na kávu ", nebude ho ani potřebovat a může rovnou koupit tuto sadu přičemž ušetří peníze.
Mě se tedka bosch povaluje doma a buď ho někdo dostane darem, nebo poputuje na chatu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lichořešnice
PříspěvekNapsal: sob kvě 31, 2014 2:04 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned lis 24, 2013 10:52 am
Příspěvky: 4
Zdravím, koupil jsem si od Jardy semena lichořeřišnice, protože mám problémy s candidou.
Ale nikde se nemůžu dopátrat doporučeného dávkování.
Já si vždycky rozemelu 1 kávovou lžičku v mixéru a ta mi pak vystačí na 3-4 dny.
Nechci to totiž přehánět.
Nedělám z toho žádný tinktury nebo čaj, prostě je dlabu syrové.

Jak je to tedy s tím dávkováním (DDD), abych to nepřehnal a zase abych nedával málo?

Díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lichořešnice
PříspěvekNapsal: sob čer 07, 2014 8:57 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Smajdalf píše:
Zdravím, koupil jsem si od Jardy semena lichořeřišnice, protože mám problémy s candidou.
Ale nikde se nemůžu dopátrat doporučeného dávkování.
Já si vždycky rozemelu 1 kávovou lžičku v mixéru a ta mi pak vystačí na 3-4 dny.
Nechci to totiž přehánět.
Nedělám z toho žádný tinktury nebo čaj, prostě je dlabu syrové.

Jak je to tedy s tím dávkováním (DDD), abych to nepřehnal a zase abych nedával málo?

Díky.

Klidně třikrát denně kávová lžička pomletého semene zapít vodou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lichořešnice
PříspěvekNapsal: ned zář 28, 2014 5:13 pm 
Offline

Registrován: čtv srp 15, 2013 6:18 pm
Příspěvky: 9
Dobrý den. Ráda bych uchovala květy Lichořeřišnice. Nějaké jsem zamrazila a chtěla bych zkusit je i usušit. Má někdo zkušenosti se sušením květů L. (v sušičce)?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lichořešnice
PříspěvekNapsal: ned říj 12, 2014 8:42 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Monika12 píše:
Dobrý den. Ráda bych uchovala květy Lichořeřišnice. Nějaké jsem zamrazila a chtěla bych zkusit je i usušit. Má někdo zkušenosti se sušením květů L. (v sušičce)?

To sušení by neměl být problém, ale netuším jak budou chutnat a zda si zachovají své léčivé schopnosti, ale snad ano.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lichořešnice
PříspěvekNapsal: sob říj 18, 2014 4:08 pm 
Offline

Registrován: čtv srp 15, 2013 6:18 pm
Příspěvky: 9
Dobrý den, děkuji za odpověď. Nakonec jsem celé rostliny odšťavnila a zamrazila (v tvořítkách na led). Jen nevim, jestli to pak nebude "silná káva", plnila jsem tvořítka jen do půlky. Neporazí mě to pak v zimě? \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lichořešnice
PříspěvekNapsal: sob říj 18, 2014 5:25 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Monika12 píše:
Dobrý den, děkuji za odpověď. Nakonec jsem celé rostliny odšťavnila a zamrazila (v tvořítkách na led). Jen nevim, jestli to pak nebude "silná káva", plnila jsem tvořítka jen do půlky. Neporazí mě to pak v zimě? \":D\"

Na to nedovedu odpovědět, nikdy jsem nic takového nezkoušel, ale myslím že by se to mělo dát ustát.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 57 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz