Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv dub 25, 2024 7:38 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 188 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Klíčení semen
PříspěvekNapsal: ned srp 08, 2010 9:11 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Host píše:
Mungo roste jako divé, za 2 dny klíčky 3cm. Já jsem nakonec víčko jen položil šejdrem aby tam byl přístup vzduchu. Co ale vojtěška, někdo ji doporučuje klíčit na vatě což se mi moc nelíbí. Dá se při bobtnání utopit na cca 8h (menší semenům prý stačí kratší doba máčení) jako jiné semena? To cedění mezi prsty bude u těchto drobných semínek asi divoké, kopa jich zůstává na stěnách sklenice...

Tak vidíte, že to jde a snadno, ale to víčko na to dávejte, jinak to budete mít plné banánových mušek. Nevím jak vám, ale mě ty mušky zase tak moc nechutnají. Vojtěška se takto klíčit nedá s tím je opravdu dost blbnutí a z tohoto důvodu to raději nedělám, prostě na to nemám čas se kolem těch malých semínek stále motat. Ideální je z tohoto pohledu tenká vrstva semínek na namočené obvazové vatě, nebo na několika vrstvách dostatečně savého papíru a dělat se to dá třeba ve velkých, plastových, jídelních miskách s víčkem.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř zář 22, 2010 5:55 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Jak se díváte na klíčení cizrny a hrachu(lepší je asi ten zelený než ten žlutý hrách?),
a co adzuki fazole....?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klíčení semen
PříspěvekNapsal: stř zář 22, 2010 7:20 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 18, 2010 4:55 pm
Příspěvky: 60
Adzuki doba kliceni 3-5dnu maji orechovo lusteninovou prichut a jsou dobra na ledviny.Doba bobtnani (namaceni)10-15 hod
Cizrna namacet az 18 hod vymenit vodu,dobry zdroj proteinu vhodne pro lidi s nizkou hmotnosti co chcou pribrat.
Hrach asi pujde ,ale netusim k cemu to bude dobre


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř zář 22, 2010 9:34 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
muflon píše:
Jak se díváte na klíčení cizrny a hrachu(lepší je asi ten zelený než ten žlutý hrách?),
a co adzuki fazole....?

Jak vám píše člen Dave, tak klíčit jde všechno a hrách raději ten zelený, je celkem dobrý, chutná jako ten z lusků a jde o výborný zdroj síry, draslíku, vitamínů skupiny B a dalších látek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klíčení semen
PříspěvekNapsal: čtv zář 23, 2010 12:48 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Díky za tip na hrášek, ten jsem ještě nezkoušela klíčit, ale ten zelený z lusků miluju, co nejdříve to vyzkouším.

Co naopak nedoporučuju klíčit je kukuřice. Klíčí ochotně, ale chutná tak nedobře, že jí nežraly ani morčata.

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klíčení semen
PříspěvekNapsal: čtv zář 23, 2010 1:42 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 439
Dost hroznej je taky seznam.
Prosím poraďte, která naklíčená semínka mají nejvíc vitamínů b a mohly by pomoct na suchou kůži a padající vlasy?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klíčení semen
PříspěvekNapsal: čtv zář 23, 2010 2:43 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 18, 2010 4:55 pm
Příspěvky: 60
Vitamin B budou mit nejvice zrejme obilniny,psenice urcite.Mne osobne nejvice chutna Vojteska alfalfa,ma chut jako mlady hrasek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klíčení semen
PříspěvekNapsal: čtv zář 23, 2010 8:40 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Beladona píše:
Dost hroznej je taky seznam.
Prosím poraďte, která naklíčená semínka mají nejvíc vitamínů b a mohly by pomoct na suchou kůži a padající vlasy?

Obecně se dá říci, že veškerá semena, ořechy a luštěniny obsahují hodně vitamínů skupiny B, ale nedá se říci která nejvíce. Každý druh totiž obsahuje hodně některého vitamínu B a jiného zase málo, čili by se to mělo co nejvíce střídat, pro rovnoměrný a dostatečný příjem všech druhů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klíčení semen
PříspěvekNapsal: čtv zář 23, 2010 8:42 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Dave píše:
Vitamin B budou mit nejvice zrejme obilniny,psenice urcite.Mne osobne nejvice chutna Vojteska alfalfa,ma chut jako mlady hrasek

Vojtěška je špičková, ale blbě se klíčí, pokud máte nějaký vhodný a jednoduchý postup, tak se o něj podělte, každému se to nedaří a lidé si určitě nechají rádi poradit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Množství v porci
PříspěvekNapsal: sob zář 25, 2010 1:26 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Někde jsem četl názor, že jako vitamínová BOMBA se moc snědených klíčků také tak(jako bomba) v těle chová...kolik by tak asi bylo optimální sníst v jednom jídle různých klíčků?
(nejspíš i zde bude platit že všeho moc-i toho dobrého- může i neprospívat...) \":wink:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klíčení semen
PříspěvekNapsal: sob zář 25, 2010 6:11 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 18, 2010 4:55 pm
Příspěvky: 60
Jarda píše:
Vojtěška je špičková, ale blbě se klíčí, pokud máte nějaký vhodný a jednoduchý postup, tak se o něj podělte, každému se to nedaří a lidé si určitě nechají rádi poradit.

S vojteskou sem nikdy nemel problem,klici dobre.Nechavam ji namocenou pres noc a pak klicim v klicicich miskach,za dva tri dny je hotovo.I deti se po ni muzou utlouct.Kupuju semena od provita,ale neni to zrovna levna zalezitost - 44kc.

http://mandalka.cz/provita-bio-miska-klicici-souprava-p-434.html?zenid=912dcefc24cb5699a8007f683a70009a

Jinak co se tyce mnozstvi,tak udajne jedna polevkova lzice denne,ale asi to bude individualni.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Množství v porci
PříspěvekNapsal: sob zář 25, 2010 9:37 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
muflon píše:
Někde jsem četl názor, že jako vitamínová BOMBA se moc snědených klíčků také tak(jako bomba) v těle chová...kolik by tak asi bylo optimální sníst v jednom jídle různých klíčků?
(nejspíš i zde bude platit že všeho moc-i toho dobrého- může i neprospívat...) \":wink:\"

Já bych ani různé druhy naráz moc nedoporučoval, já sám jím vždy jedinou variantu a prakticky je nikdy nemíchám. Také není vhodné se tím nacpat, většinou stačí maximálně dvě, až tři lžíce, jako příloha k jinému jídlu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klíčení semen
PříspěvekNapsal: pon zář 27, 2010 9:43 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Jarda píše:
Vojtěška je špičková, ale blbě se klíčí, pokud máte nějaký vhodný a jednoduchý postup, tak se o něj podělte, každému se to nedaří a lidé si určitě nechají rádi poradit.

Alfu klíčím ve velkém plechovém truhlíku stejným způsobem jako luštěniny, žádné extra misky nebo vata. Jediné co jsem musel pořešit je výplach s mini semínky takže dělám slévání přes malý plastový cedník. Začnu namáčením přes noc asi 10 hodin (ikdyž malým semenům prý stačí i poloviční doba), ráno vodu vyleju, zakryju listem tvrdého papíru a dám do kouta v pokoji. Proplachuju a cedím 2x denně (v 5h ráno a v 17h odpoledne) což bohatě stačí i luštěninám. Po přibližně 4-5 dnech když jsou klíčky dostatečně velké, alfu hodím na den k oknu, aby slunce podnítilo tvorbu chlorofylu a vyrašily zelené lístky...

Semena používám Provita http://eshop.provita.cz/alfalfa-semena- ... a/d-70438/

PS: Co jsem z podobné drobotiny skrečoval je sezam, ten klíčí fakt pomalu a ani nechutná nijak extra.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klíčení semen
PříspěvekNapsal: pon zář 27, 2010 11:09 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Host píše:
Alfu klíčím ve velkém plechovém truhlíku stejným způsobem jako luštěniny, žádné extra misky nebo vata. Jediné co jsem musel pořešit je výplach s mini semínky takže dělám slévání přes malý plastový cedník. Začnu namáčením přes noc asi 10 hodin (ikdyž malým semenům prý stačí i poloviční doba), ráno vodu vyleju, zakryju listem tvrdého papíru a dám do kouta v pokoji. Proplachuju a cedím 2x denně (v 5h ráno a v 17h odpoledne) což bohatě stačí i luštěninám. Po přibližně 4-5 dnech když jsou klíčky dostatečně velké, alfu hodím na den k oknu, aby slunce podnítilo tvorbu chlorofylu a vyrašily zelené lístky...

Semena používám Provita http://eshop.provita.cz/alfalfa-semena- ... a/d-70438/

PS: Co jsem z podobné drobotiny skrečoval je sezam, ten klíčí fakt pomalu a ani nechutná nijak extra.

Postup je to dobrý, ale nesedí mě na něm ten plechový truhlík, klíčky by s kovem neměly přijít do styku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klíčení semen
PříspěvekNapsal: pon zář 27, 2010 1:44 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Jarda píše:
Postup je to dobrý, ale nesedí mě na něm ten plechový truhlík, klíčky by s kovem neměly přijít do styku.
Je to nějaký poteflonovaný "zázrak" který by měl být odolný i proti vyšším teplotám apod. ale přijde mi, že ten povrch dostává od klíčků nafrak. Trochu mě děsí co se z toho materiálu může do klíčků vstřebat za svinstvo...? Přišlo mi to ale lepší než plast. Asi zkusím sehnat méně rizikový skleněný, ikdyž ten je stejně jako keramika na manipulaci poměrně těžký a křehký...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 188 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 40 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz