Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 1:47 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 188 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Klíčení semen
PříspěvekNapsal: pon bře 27, 2017 12:36 pm 
Offline

Registrován: ned led 05, 2014 4:34 pm
Příspěvky: 3
zdravím ,

rád bych se chtěl zeptat, zdali někdo nemá zkušenosti s používáním , či vlastní výrobou automatického el. klíčidla?

viděl jsem na youtube Freshlife 3000, easygreen, ale zaujal mne spíše typ gogreen /níže

nádoba by byla nejlepší kamenina nebo sklo, než samotný plast.

jde mi jde o nějaký časovaný samozavlažovací/mlhovací systém s trykou s nádobou pro vodu ( dělají se zavlažovací systémy pro kytky, ještěrky atd. )

tipy na vlastní výrobu jsou taktéž vítány - jaké spolehlivé čerpadlo ( pro karavany, pro stěrače auta atd. )

zavlažovací systém pro čili papričky je trochu něco jiného, ale nechám odkazy:
https://www.chilli-forum.cz/pokrocile-techniky-pestovani-chilli/topic1901.html

http://fotky.hawwwran.com/chilli/jak-vyrobit-automaticke-zavlazovani-33.html

děkuji za odpověď

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klíčení semen
PříspěvekNapsal: ned dub 02, 2017 11:12 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
hobbyman píše:
zdravím ,

rád bych se chtěl zeptat, zdali někdo nemá zkušenosti s používáním , či vlastní výrobou automatického el. klíčidla?

viděl jsem na youtube Freshlife 3000, easygreen, ale zaujal mne spíše typ gogreen /níže

nádoba by byla nejlepší kamenina nebo sklo, než samotný plast.

jde mi jde o nějaký časovaný samozavlažovací/mlhovací systém s trykou s nádobou pro vodu ( dělají se zavlažovací systémy pro kytky, ještěrky atd. )

tipy na vlastní výrobu jsou taktéž vítány - jaké spolehlivé čerpadlo ( pro karavany, pro stěrače auta atd. )

zavlažovací systém pro čili papričky je trochu něco jiného, ale nechám odkazy:
https://www.chilli-forum.cz/pokrocile-techniky-pestovani-chilli/topic1901.html

http://fotky.hawwwran.com/chilli/jak-vyrobit-automaticke-zavlazovani-33.html

děkuji za odpověď

Obrázek

Zajímavá vychytávka, ale s tím vám neporadím, nikdy jsem nic takového nezkoušel, to je otázka pro lidi z bytů bez vlastního pozemku u nás se vše dá dělat celou sezonu venku, pozemků mám dostatek a spíše nemám čas.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klíčení semen
PříspěvekNapsal: pát črc 13, 2018 9:24 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon kvě 14, 2018 9:38 am
Příspěvky: 18
dobrý den,

zajímala by mne kvalita semen pro klíčení a konzumaci, zvláště pak MUNGA ve větších baleních.

tady jsem narazil na několik balení (za rozumnou cenu) , ale většinou země původu je čína ( u jednoho teda Argentina)

doma mám jedno větší balení ( Barma ), a výsledky jsou pěkné.

osvědčila se někomu více/méně nějaká značka, anebo je to vše na jedno brdo?




odkaz: http://eshop.provita.cz/exec/search.aspx?exps=mungo&SearchType=Fulltext

https://www.puritas.cz/lusteniny/fazole-mungo--puritas-1000g-doy-pack-zip/


Přílohy:
Untitled-2.jpg
Untitled-2.jpg [ 77.56 KiB | Zobrazeno 12907 krát ]
Untitled-2.jpg
Untitled-2.jpg [ 140.74 KiB | Zobrazeno 12918 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klíčení semen
PříspěvekNapsal: čtv črc 19, 2018 3:23 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 29, 2012 3:11 pm
Příspěvky: 324
vu3107 píše:
dobrý den,

zajímala by mne kvalita semen pro klíčení a konzumaci, zvláště pak MUNGA ve větších baleních.

tady jsem narazil na několik balení (za rozumnou cenu) , ale většinou země původu je čína ( u jednoho teda Argentina)

doma mám jedno větší balení ( Barma ), a výsledky jsou pěkné.

osvědčila se někomu více/méně nějaká značka, anebo je to vše na jedno brdo?

Mungo z Číny opravdu klíčí dobře. Je jen otázkou, jestli není nějako chemicky hnojené, ale to bez důkladné chemické analýzy nejsme doma schopni zjistit. Na druhou stranu, tím klíčením by se škodlivé látky z velké části vyloučily.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klíčení semen
PříspěvekNapsal: sob úno 06, 2021 8:56 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 29, 2020 12:08 am
Příspěvky: 757
Klíčim iba šošovicu (čočka) a hrach a proces je ultra jednoduchý a blbuvzdorný. Do veľkej keramickej misky nasypem hrach podľa potreby, zalejem vodou a vložím do skrinky (tma). Zhruba za 24 hod. napučia všetky semená (nie sú zvráskané), zlejem prebytočnú vodu, aby na spodu misky zostal pol dcl a vložím znova do skrinky. Každé ráno a večer obsah premiešam rukami, tak aby semená na spodu boli hore a naopak, prípadne doplním pol dcl vody, ak chýba. Najprv vyklíči korienok a keď je púčik stonky viditeľný okom, nutričný obsah je maximálny (potom hodnota klesá). Vodu vôbec nepremývam, klíčky mi nikdy nezhnili, ani nesplesniveli.

Cruciferous Sprouts Are 100X Stronger in Anti-Cancer Properties (Dr. Berg)
https://www.youtube.com/watch?v=8z8cRh9owQE

_________________
Fanatici všech zemí, vyližte si prdel!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klíčení semen
PříspěvekNapsal: stř úno 17, 2021 4:36 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 29, 2020 12:08 am
Příspěvky: 757
Začínam pokusne konzumovať surové klíčky (predým som ich trochu prevaril 10 min šošovica, 20 min hrach) v menšom množstve (2 hrsti denne). Predtým ako o pár mesiacov zistím, že to nebol zrovna najlepší nápad, chcem sa opýtať na čo si mám dať pozor, alebo je to blbuvzdorné? Vydržia v chladničke týždeň, resp. koľko?

_________________
Fanatici všech zemí, vyližte si prdel!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klíčení semen
PříspěvekNapsal: stř úno 17, 2021 9:40 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
neti píše:
Začínam pokusne konzumovať surové klíčky (predým som ich trochu prevaril 10 min šošovica, 20 min hrach) v menšom množstve (2 hrsti denne). Predtým ako o pár mesiacov zistím, že to nebol zrovna najlepší nápad, chcem sa opýtať na čo si mám dať pozor, alebo je to blbuvzdorné? Vydržia v chladničke týždeň, resp. koľko?

V syrovém stavu se doporučuje pár lžic myslím že jíst klíčky na hrsti je docela přehnané. V chladničce klidně týden a patrně i déle.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klíčení semen
PříspěvekNapsal: čtv úno 18, 2021 10:03 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 29, 2020 12:08 am
Příspěvky: 757
Ďakujem za upozornenie. Klíčky mi nechutia vôbec na rozdiel od červenej repy - fermentovanú alebo zaváranú môžem žrať neustále a na kilá (zrejme betaín). Takže si viem predstaviť aj konzumáciu nula lyžíc klíčkov \":D\" a išlo mi iba o zdrav. benefit. Len zo zvedavosti, pán Jarda, max. pár lyžíc kvôli antinutrientom?

_________________
Fanatici všech zemí, vyližte si prdel!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klíčení semen
PříspěvekNapsal: čtv úno 18, 2021 7:18 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
neti píše:
Ďakujem za upozornenie. Klíčky mi nechutia vôbec na rozdiel od červenej repy - fermentovanú alebo zaváranú môžem žrať neustále a na kilá (zrejme betaín). Takže si viem predstaviť aj konzumáciu nula lyžíc klíčkov \":D\" a išlo mi iba o zdrav. benefit. Len zo zvedavosti, pán Jarda, max. pár lyžíc kvôli antinutrientom?

Tak to ani ne, spíše bych se bavil o relativně obtížné stravitelnosti pro některé lidi zvláště pokud se tím hned bez přípravy pořádně nacpou. Většinou si lze pomalým nájezdem ušetřit zbytečné komplikace a naučit tělo s tím to druhem potraviny pracovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klíčení semen
PříspěvekNapsal: pát dub 16, 2021 10:58 pm 
Offline

Registrován: stř led 08, 2020 10:16 pm
Příspěvky: 87
Bydliště: Praha
Ahoj. dotaz. klíčky mám dávat do ledničky nesněděné po naklíčení ještě "lehce vlhké, propláchlé", nebo je nechat uschnout.. tak nějak se daj jíst, i když je dám do lednice vlhké, protože je snim většinou do dalšího dne včetně, ale nevim, tak se ptám. díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klíčení semen
PříspěvekNapsal: sob dub 17, 2021 1:34 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
VitekH píše:
Ahoj. dotaz. klíčky mám dávat do ledničky nesněděné po naklíčení ještě "lehce vlhké, propláchlé", nebo je nechat uschnout.. tak nějak se daj jíst, i když je dám do lednice vlhké, protože je snim většinou do dalšího dne včetně, ale nevim, tak se ptám. díky.

Určitě nenechávat zaschnout, musí být stále živé tedy vlhké a v ledničce pouze potlačíte jejich růst.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klíčení semen
PříspěvekNapsal: stř kvě 05, 2021 8:36 am 
Offline

Registrován: stř led 08, 2020 10:16 pm
Příspěvky: 87
Bydliště: Praha
Zdravim, tohle je plíseŇ, nebo něco jiného?
Bratranec přišel s tím, že to u některých klíkčů může vzniknout a že to je správně? Díky..

Jinak mám zbyly tři spodní patra vyhodit? Je tam otvor, kterym to určitě "dejchalo" do těch pater, ted y jestli je to plíseň, tak neviditelně, ale stejně, jsou nakažené i ty ostatní a tedy as ibych to jíst neměl.


Přílohy:
plisen na klickac.h.jpg
plisen na klickac.h.jpg [ 378.68 KiB | Zobrazeno 10041 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klíčení semen
PříspěvekNapsal: stř kvě 05, 2021 9:55 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 29, 2020 12:08 am
Příspěvky: 757
Áno. Pleseň je "chlpatá" a buď je v šedom odtieni (biela) alebo farebná ako semafór.

_________________
Fanatici všech zemí, vyližte si prdel!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klíčení semen
PříspěvekNapsal: stř kvě 05, 2021 12:35 pm 
Offline

Registrován: stř led 08, 2020 10:16 pm
Příspěvky: 87
Bydliště: Praha
noo, tak mi bylo řečeno, že je pravděpodobné, že jde o kořenové vlásečnice.. což je takový podhoubí.. a že plíseň vzniká spíš u větších semen (v podstatě to hlídám, tedy neni to, že bych to tu měl volně bez hlídání..) , jako slunečnice, tohle byla brokolice a nikterak to nesmrdí, ajk by to jinak msrdělo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klíčení semen
PříspěvekNapsal: stř kvě 05, 2021 12:52 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 29, 2020 12:08 am
Příspěvky: 757
Potom to nie je pleseň, pretože aj na fotke v prílohe sú chĺpky na koreňoch. Inak brokolica sa klíči v hline, pretože semienka obsahujú látku, ktorá nie je zrovna OK pre zdravie - diskutujem o tom s pánom Jardom.


Přílohy:
broccoli sprouts.jpg
broccoli sprouts.jpg [ 190.6 KiB | Zobrazeno 10023 krát ]

_________________
Fanatici všech zemí, vyližte si prdel!
Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 188 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Alopat a 29 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz