Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 1:52 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 77 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Jedla soda
PříspěvekNapsal: sob lis 07, 2009 11:36 am 
Offline

Registrován: pon črc 20, 2009 11:41 am
Příspěvky: 20
Dobry den,
protoze jsem maminka, chodim i na stranky zabyvajici se rodicovstvim, probira se tam kde co, ted momentalne uz dlouho jede hojne navstevovana diskuze o vitaminu C.

Prekopiruju vam sem tri prispevky, prosim o vas nazor:

osoba 1
Ak pouzivas kyselinu askorbovu, tak je samozrejme kysla. My sme do stamperlika crpli trosku vody (tak za dve cajove lyzicky), do nej praskovu kyselinu askorbovu, a polovicnu davku sody bikarbony. Premiesali sme, vybublinkovalo. Ak to chutilo velmi sodovo, pridali sme trosku kyseliny askorbovej, ak bolo kysle, pridali sme trosku sody.

Vysledkom je roztok askorbatu sodneho, ktory nie je kysly, ma neutralnu, mierne sodovu chut. Ten sme nabrali do striekacky a malemu dali do pusy.

Teraz je uz schopny cmulat, tak mu dam radsej 500mg zuvaciu/cmulaciu tabletu (alebo polovicu 3x denne ked je zdravy), aby som dieta zbytocne netraumatizoval striekackou (aj ked ta bola nutna aj pri ostatnych sirupoch spojenych s chorobkami).

Zatial nam totiz este nevie pit z flasky, je dojceny. Ked bude pit z flasky alebo pohara, tak mu do cajiku alebo mliecka rozrobime aj vitamin C, to bude najlepsia metoda. Takto davam aj svojim starsim detom.
---------
dgm
Jeste jsem v noci procitala nektere prispevky zde a narazila jsem na jeden od ....., uz ted neim presne, kde to bylo,nekolik dni nazpatek ...
Popisujes tam,jak jste malemu davali kyselinu askorbovou smichanou se sodou, aby mu tolip chutnalo ...

K tomu bych mela jednu poznamku, aby to ostatni maminky nezkousely, popripade jenom v opravdu nejzavaznejsich pripadech, kdy neni jine reseni,a uz by se vubec nemela pouzivat opakovane, roztoky jedle sody jsou omluvitelne opravdu jenom v pripade smrtelneho ohrozeni, pri neresitelnych situacich, kdy neni mozno zasaditost v organismu dosahnout prirozenou stravou, pri vysokem zakyseleni organismu, kdy nastupuje na prvni misto jako nutne zlo a clovek se nediva, jakou zpusobi skodu, kdyz primarne jde o zivot ... V takove situaci zde opravdu maminky dikybohu nejsou.

Jestliže na příklad užíváme medikamenty nebo natrium bikarbonát (zažívací sodu), tedy anorganické substance, které se hned z těla nevyloučí, pak se ukládají někde v organizmu. Natrium bikarbonát (zažívací soda) si vyhledává k tomu horní část hlavy, krajinu mozku. Užíváme-li ho, objeví se dříve nebo později stříbrný poloměsíc v horní části duhovky. Znamená to, že tělo ho nevyloučilo a že se usadil na mozku. Nervy v této oblasti to registrují.

Pisu to i z jineho duvodu. Jako konicka jsem pro sebe objevila irisdiagnostiku a venuju se tomu cim dal vic. Oci prozradi vse.
Osobne nemam se sodou ani s roztoky z ni zadne zkusenosti, nikdy jsem to nepouzivala, take nevim, o nikom z vita. Jenom jsem v jednom clanku od cloveka, ktery je mi velkou inspiraci, narazila na tento odstavecek.
Cely clanek:
http://www.sk2.goo.cz/zdravi_na_dlani/k ... _nervy.htm

Acidoticke krize prekonavam pri pustu na destilovane vode, pri normalnim jezeni ze zacatku vita jsem taky byvala casto unavena, ale da se prekonat alkalizujicimi stavami, hodne zelenych salatu, co nejvic stav z planych rostlin, hlavne pampeliska, koprivy atd, uleva prichazi temer okamzite. \":)\"
Nevyvracim, ze piti roztoku sody muze pomoci prekonat prave tuto krizi, ale vedlejsi ucinky, narozdil od popijeni a pojidani zeleneho tu jsou.
Psala jsem to take z pohledu irisdiagnostiky, to je moje nova laska, stale se ucim. Je to velice zajimava diagnostika, oko prozradi hodne. Protoze jsem se tohle vsechno dozvedela, tak jsem vas s tim zde chtela seznamit. Samozrejme, ze zalezi na kazdem, co si z toho odnese.

-----------
osoba 2
dgm: tam islo podla mna skor o zneutralizovanie vacsieho mnozstva vitaminu C (kyselina). Ked sa zmiesa kyselina askorbova a bikarbonat sodny (soda), tak vznikne askorbat sodny + co2 + h2o. Takze ked sa pocka kym to vysumi, tak si myslim, ze by nemal byt problem. Clovek potom nepije uz roztok sody ako takej, ale roztok askorbatu, ktory vznikol chemickou reakciu sody a vit. C.
-----------
Prosim vas o nazor, autor prvniho prispevku se k tomu uz nevyjadril. Mam o ty deti prehnane zbytecne obavy???
O tom, ze je soda velky pomocnik, ale opravdu jenom v nejnutnejsich pripadech, vim, vsimla jsem si, ze ji i vy v posledni dobe dost zminujete, tak si rikam, ze sem k tomu neco napisete. Dekuji.

A jeste pridavam doplnujici otazku:
Pokud tedy se neni ceho bat, podle osoby2, nemuze na druhe strane pridani te sody nejak vyrusit pozitivni ucinky vitaminu c?
Pkud ma tedy tato kombinace jenom pozitivni ucinky, jestli je tedy vubec ma, tak jak to na druhou stranu ovlivnuje vyuziti vitaminu c?

Chapu, ze po probehnuti reakce uz neni jedla soda v pripravku jedlou sodou, tak co v tom pripade nabizet pacientum na rychlou alkalizaci prave ten askorbat sodny?? Nebo by prave po slouceni s ceckem pozbyla soda prave tu alkalizujici schopnost? Nevim, jestli se vy\jadruju dost presne ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jedla soda
PříspěvekNapsal: sob lis 07, 2009 8:38 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
dgm píše:
Dobry den,
protoze jsem maminka, chodim i na stranky zabyvajici se rodicovstvim, probira se tam kde co, ted momentalne uz dlouho jede hojne navstevovana diskuze o vitaminu C.

Prekopiruju vam sem tri prispevky, prosim o vas nazor:

osoba 1
Ak pouzivas kyselinu askorbovu, tak je samozrejme kysla. My sme do stamperlika crpli trosku vody (tak za dve cajove lyzicky), do nej praskovu kyselinu askorbovu, a polovicnu davku sody bikarbony. Premiesali sme, vybublinkovalo. Ak to chutilo velmi sodovo, pridali sme trosku kyseliny askorbovej, ak bolo kysle, pridali sme trosku sody.

Vysledkom je roztok askorbatu sodneho, ktory nie je kysly, ma neutralnu, mierne sodovu chut. Ten sme nabrali do striekacky a malemu dali do pusy.

Teraz je uz schopny cmulat, tak mu dam radsej 500mg zuvaciu/cmulaciu tabletu (alebo polovicu 3x denne ked je zdravy), aby som dieta zbytocne netraumatizoval striekackou (aj ked ta bola nutna aj pri ostatnych sirupoch spojenych s chorobkami).

Zatial nam totiz este nevie pit z flasky, je dojceny. Ked bude pit z flasky alebo pohara, tak mu do cajiku alebo mliecka rozrobime aj vitamin C, to bude najlepsia metoda. Takto davam aj svojim starsim detom.
---------
dgm
Jeste jsem v noci procitala nektere prispevky zde a narazila jsem na jeden od ....., uz ted neim presne, kde to bylo,nekolik dni nazpatek ...
Popisujes tam,jak jste malemu davali kyselinu askorbovou smichanou se sodou, aby mu tolip chutnalo ...

K tomu bych mela jednu poznamku, aby to ostatni maminky nezkousely, popripade jenom v opravdu nejzavaznejsich pripadech, kdy neni jine reseni,a uz by se vubec nemela pouzivat opakovane, roztoky jedle sody jsou omluvitelne opravdu jenom v pripade smrtelneho ohrozeni, pri neresitelnych situacich, kdy neni mozno zasaditost v organismu dosahnout prirozenou stravou, pri vysokem zakyseleni organismu, kdy nastupuje na prvni misto jako nutne zlo a clovek se nediva, jakou zpusobi skodu, kdyz primarne jde o zivot ... V takove situaci zde opravdu maminky dikybohu nejsou.

Jestliže na příklad užíváme medikamenty nebo natrium bikarbonát (zažívací sodu), tedy anorganické substance, které se hned z těla nevyloučí, pak se ukládají někde v organizmu. Natrium bikarbonát (zažívací soda) si vyhledává k tomu horní část hlavy, krajinu mozku. Užíváme-li ho, objeví se dříve nebo později stříbrný poloměsíc v horní části duhovky. Znamená to, že tělo ho nevyloučilo a že se usadil na mozku. Nervy v této oblasti to registrují.

Pisu to i z jineho duvodu. Jako konicka jsem pro sebe objevila irisdiagnostiku a venuju se tomu cim dal vic. Oci prozradi vse.
Osobne nemam se sodou ani s roztoky z ni zadne zkusenosti, nikdy jsem to nepouzivala, take nevim, o nikom z vita. Jenom jsem v jednom clanku od cloveka, ktery je mi velkou inspiraci, narazila na tento odstavecek.
Cely clanek:
http://www.sk2.goo.cz/zdravi_na_dlani/k ... _nervy.htm

Acidoticke krize prekonavam pri pustu na destilovane vode, pri normalnim jezeni ze zacatku vita jsem taky byvala casto unavena, ale da se prekonat alkalizujicimi stavami, hodne zelenych salatu, co nejvic stav z planych rostlin, hlavne pampeliska, koprivy atd, uleva prichazi temer okamzite. \":)\"
Nevyvracim, ze piti roztoku sody muze pomoci prekonat prave tuto krizi, ale vedlejsi ucinky, narozdil od popijeni a pojidani zeleneho tu jsou.
Psala jsem to take z pohledu irisdiagnostiky, to je moje nova laska, stale se ucim. Je to velice zajimava diagnostika, oko prozradi hodne. Protoze jsem se tohle vsechno dozvedela, tak jsem vas s tim zde chtela seznamit. Samozrejme, ze zalezi na kazdem, co si z toho odnese.

-----------
osoba 2
dgm: tam islo podla mna skor o zneutralizovanie vacsieho mnozstva vitaminu C (kyselina). Ked sa zmiesa kyselina askorbova a bikarbonat sodny (soda), tak vznikne askorbat sodny + co2 + h2o. Takze ked sa pocka kym to vysumi, tak si myslim, ze by nemal byt problem. Clovek potom nepije uz roztok sody ako takej, ale roztok askorbatu, ktory vznikol chemickou reakciu sody a vit. C.
-----------
Prosim vas o nazor, autor prvniho prispevku se k tomu uz nevyjadril. Mam o ty deti prehnane zbytecne obavy???
O tom, ze je soda velky pomocnik, ale opravdu jenom v nejnutnejsich pripadech, vim, vsimla jsem si, ze ji i vy v posledni dobe dost zminujete, tak si rikam, ze sem k tomu neco napisete. Dekuji.

A jeste pridavam doplnujici otazku:
Pokud tedy se neni ceho bat, podle osoby2, nemuze na druhe strane pridani te sody nejak vyrusit pozitivni ucinky vitaminu c?
Pkud ma tedy tato kombinace jenom pozitivni ucinky, jestli je tedy vubec ma, tak jak to na druhou stranu ovlivnuje vyuziti vitaminu c?

Chapu, ze po probehnuti reakce uz neni jedla soda v pripravku jedlou sodou, tak co v tom pripade nabizet pacientum na rychlou alkalizaci prave ten askorbat sodny?? Nebo by prave po slouceni s ceckem pozbyla soda prave tu alkalizujici schopnost? Nevim, jestli se vy\jadruju dost presne ...

Jak jste zde na mnoha místech určitě četla, jedlou sodu také doporučuji v podstatě jako balíček poslední pomoci. To znamená skutečně pouze v případě velké nouze, kdy se například již vlivem překyselení lepí krevní destičky a člověk přestává třeba dýchat, nebo má jiné vážné problémy. V tomto momentě se s tím dá skutečně velice pomoci a navíc je to mimořádně rychlé. Je ovšem otázkou, jestli je aplikace jedlé sody vhodná u malého dítěte. Tam si myslím, že bych to použil také pouze v případě nějakých vážných selhání z důvodu překyselení organismu, což ovšem není u zdravého dítěte běžně možné. Pokud se týká kombinace vitamínu C s jedlou sodou, myslím si, že to je celkem jasná chemická záležitost. Vitamin C je kyselina, jedlá soda je zásada a pokud si dobře pamatuji z chemie v šesté třídě, tak když smícháme kyselinu se zásadou dochází k neutralizaci a výsledkem neutralizace je v podstatě voda. Toto samozřejmě platí za jakýchsi ideálních laboratorních podmínek, které vy asi nedocílíte, čili výsledný produkt bude buď mírně kyselý, nebo mírně zásaditý a v podstatě záleží na poměru v jakém jednotlivé látky použijete. Domnívám se, že to míchání vhodné žádným způsobem být nemůže, protože v podstatě omezujete účinky jak jedné, tak druhé látky, což předpokládám asi není cílem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jedla soda
PříspěvekNapsal: sob lis 07, 2009 9:01 pm 
Offline

Registrován: pon črc 20, 2009 11:41 am
Příspěvky: 20
Ano, je to ucivo 6. tridy, ale prave clovek, ktereho jsem oznacila jako os1 (vydal nejakou publikaci a hodne publikuje i na internetu, zduraznuje ale, ze neni lekar) je na te diskuzi velkou autoritou, co se tyka podavani vitaminu C, syntetickeho, radi predevsim matkam s hodne malymi detmi, na vsechno synteticke vitaminy i v nekolikanasobne vyssich davkach nez je DDD... Proto mi prave prislo nemozne, aby nedoslo k zadne zmene i na druhe strane, kdyz uz tedy soda podle neho v roztoku zadnou hrozbu nepredstavuje...Nevim, ale askorbat sodny se drive pouzival casto jako nahrada za cisty vitamin C, ale ted se uz od toho upustilo, ne? Jak vy se divate na podavani tohoto koktejlu, ktery popsal , takhle malemu diteti?


Naposledy upravil dgm dne sob lis 07, 2009 9:21 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jedla soda
PříspěvekNapsal: sob lis 07, 2009 9:21 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
dgm píše:
Ano, je to ucivo 6. tridy, ale prave clovek, ktereho jsem oznacila jako os1 (vydal nejakou publikaci a hodne publikuje i na internetu, zduraznuje ale, ze neni lekar) je na te diskuzi velkou autoritou, co se tyka podavani vitaminu C, syntetickeho, radi predevsim matkam s hodne malymi detmi, na vsechno synteticke vitaminy i v nekolikanasobne vyssich davkach nez je DDD... Proto mi prave prislo nemozne, aby nedoslo k zadne zmene i na druhe strane, kdyz uz tedy soda podle neho v roztoku zadnou hrozbu nepredstavuje... Jak vy se divate na podavani tohoto koktejlu, ktery popsal , takhle malemu diteti?

Tady budu opravdu teoretizovat, protože prakticky to vyzkoušené nemám. Můj osobní názor je, jak jsem psal již minulém příspěvku, že dochází v podstatě k neutralizaci. V tomto případě je asi celkem jedno, jestli to malému dítěti podávat budete, nebo nebudete, protože neutrální roztok v podstatě žádnou významnou hodnotu ani z pohledu jedné látky nemá. Pokud se ovšem mýlím, tak to třeba bude reagovat jinak, toto by se muselo rozebrat v laboratoři, od oka se to spolehlivě odhadnout opravdu nedá. Jinak, co se týká doporučených denních dávek, ty jsou teda opravdu naprosto směšně nízké. Konkrétně v případě vitaminu C, já sám zastávám názor užívání mnohanásobků doporučené denní dávky. U dospělých osob doporučuji jako rozumné denní množství 3000 mg vitaminu C a v případě vážných nemocí mám vyzkoušeno dávkování 18 až 20000 mg denně, bez jakýchkoliv negativních dopadů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jedla soda
PříspěvekNapsal: sob lis 07, 2009 9:36 pm 
Offline

Registrován: pon črc 20, 2009 11:41 am
Příspěvky: 20
Dekuji vam za odpovedi.
To mnozstvi uvadite priblizne stejne. Necetla jsem samozrejme od neho vsechny prispevky, tak nevim podrobnosti, s jak spatnym zdravotnim stavem deti zacinal s touto ceckovou terapii, ale presto jsou jeho deti casto nemocne a tusim, ze i nejaka atb.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jedla soda
PříspěvekNapsal: sob lis 07, 2009 10:03 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
dgm píše:
Dekuji vam za odpovedi.
To mnozstvi uvadite priblizne stejne. Necetla jsem samozrejme od neho vsechny prispevky, tak nevim podrobnosti, s jak spatnym zdravotnim stavem deti zacinal s touto ceckovou terapii, ale presto jsou jeho deti casto nemocne a tusim, ze i nejaka atb.

Není to jenom o vitamínu C, chce to celostní přístup a ne pouze fragmenty vytržené z kontextu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jedla soda
PříspěvekNapsal: úte lis 10, 2009 11:55 pm 
Offline

Registrován: pát říj 30, 2009 11:21 pm
Příspěvky: 326
když píšete, že zásada a kyselina se neutralizuje, jak je to v případě zásaditá strava a poté kyselé prášky a vitamíny a minerály v práškové podobě... jaký tohle má vliv na neutralizaci? vychází mi z toho, že prášky bych bral jindy, mimo stravu... co Vy na to?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jedla soda
PříspěvekNapsal: stř lis 11, 2009 11:43 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
fdh píše:
když píšete, že zásada a kyselina se neutralizuje, jak je to v případě zásaditá strava a poté kyselé prášky a vitamíny a minerály v práškové podobě... jaký tohle má vliv na neutralizaci? vychází mi z toho, že prášky bych bral jindy, mimo stravu... co Vy na to?

To nepíšu já, to je učivo šesté třídy základní školy. Samozřejmě, že se nějaká část vždy vzájemně neutralizuje, ale mnohem více záleží na převládajícím pH. Pokud se najíte větším množstvím okurek 9 pH a vezmete si k tomu pár pilulek, dejme tomu 2,5 pH, tak velice záleží čeho je víc a to předpokládám budou téměř vždy ty okurky. Navíc jsem vám řekl, jak se jednotlivé pilulky mají užívat a u žádných jsem vám neřekl, že přímo do jídla i když na vzájemnou neutralizaci jednotlivých pH, to stejně nemá žádný vliv.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jedla soda
PříspěvekNapsal: stř lis 11, 2009 12:32 pm 
Offline

Registrován: pát říj 30, 2009 11:21 pm
Příspěvky: 326
nemyslím do jídla, ale po jídle... těsně po jídle...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jedla soda
PříspěvekNapsal: stř lis 11, 2009 12:41 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
fdh píše:
nemyslím do jídla, ale po jídle... těsně po jídle...

Ty, co jsem vám doporučil, nijak nevadí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jedla soda
PříspěvekNapsal: ned led 31, 2010 2:15 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
Otázka na pána Jardu : Chcem sa opýtať, či jedlá sóda ( v zmesy spolu s morskou resp. himalájskou soľou ) v kúpeli robí nejakú "paseku", alebo, či v kúpeli naopak - pomáha na odkyslenie tela cez kožu, ale bez vedľajších účinkov - ktoré má keď je podávaná orálne. Ďakujem za odpoveď. Marek.

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jedla soda
PříspěvekNapsal: ned led 31, 2010 7:29 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
NOWOCAYN píše:
Otázka na pána Jardu : Chcem sa opýtať, či jedlá sóda ( v zmesy spolu s morskou resp. himalájskou soľou ) v kúpeli robí nejakú "paseku", alebo, či v kúpeli naopak - pomáha na odkyslenie tela cez kožu, ale bez vedľajších účinkov - ktoré má keď je podávaná orálne. Ďakujem za odpoveď. Marek.

Míchá se epsomská sůl, himálajská sůl a jedlá soda, vše stejným dílem a 90 ml směsi se dá do vany horké vody, kde se máčíte 30 minut. Dodá to hořčík, síru, draslík a mnoho dalších minerálů, celým povrchem těla, doslova se minerály nasajete jako houba.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jedla soda
PříspěvekNapsal: pon úno 01, 2010 9:18 am 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
to Jarda : Ja som si prečítal na internete ( zdroj bol reklamný, nie z fóra ), že 1kg ( použil som 2x 400g ) himalájskej soli v kúpeli trvajúcom 30 minút, prečistí telo ( v určitých veciach... ) tak, ako 3 dňový pôst - samozrejme sa to nemôže zrovnávať globálne čo sa týka celého tela, a je to aj pritiahnuté za vlasy. Ja používam kúpeľ 1 krát týždenne a jeho zloženie je : 400g himalájskej soli, 400g morskej soli, 300g sódy bikarbóny.
Otázka : Je to zle vyvážená zmes ? Uznávam, je to aj dosť drahé, kúpeľ ma výde na 2,66 Euro.... Radšej by som bol, keby som si za tú cenu ( čo sa zložiek zmesy týka ) urobil dva kúpele. Ale bude to tiež tak efektívne ?
Ďakujem za odpoveď.

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jedla soda
PříspěvekNapsal: pon úno 01, 2010 9:46 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
NOWOCAYN píše:
to Jarda : Ja som si prečítal na internete ( zdroj bol reklamný, nie z fóra ), že 1kg ( použil som 2x 400g ) himalájskej soli v kúpeli trvajúcom 30 minút, prečistí telo ( v určitých veciach... ) tak, ako 3 dňový pôst - samozrejme sa to nemôže zrovnávať globálne čo sa týka celého tela, a je to aj pritiahnuté za vlasy. Ja používam kúpeľ 1 krát týždenne a jeho zloženie je : 400g himalájskej soli, 400g morskej soli, 300g sódy bikarbóny.
Otázka : Je to zle vyvážená zmes ? Uznávam, je to aj dosť drahé, kúpeľ ma výde na 2,66 Euro.... Radšej by som bol, keby som si za tú cenu ( čo sa zložiek zmesy týka ) urobil dva kúpele. Ale bude to tiež tak efektívne ?
Ďakujem za odpoveď.

U této směsi se nedají přesně stanovit účinky, protože mořské soli je mnoho variant a co do složení se hodně liší. Jinak ta dávka se mi zdá příliš vysoká a musí i dost vysušovat pokožku, já osobně bych použil tak 100 ml té směsi na vanu vody a musí to dle mého názoru bohatě stačit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jedla soda
PříspěvekNapsal: úte úno 02, 2010 8:26 pm 
Offline

Registrován: pát říj 30, 2009 11:21 pm
Příspěvky: 326
Jarda píše:
Míchá se epsomská sůl, himálajská sůl a jedlá soda, vše stejným dílem a 90 ml směsi se dá do vany horké vody, kde se máčíte 30 minut. Dodá to hořčík, síru, draslík a mnoho dalších minerálů, celým povrchem těla, doslova se minerály nasajete jako houba.

Proč jsou v koupeli zastoupeny zrovna tyto tři věci? Co způsobují? Šlo by udělat koupel třeba jen v himalájské soli a kolik potom mít ml?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 77 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz