Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 12:27 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 474 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 28, 29, 30, 31, 32
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: sob dub 25, 2020 1:57 am 
Offline

Registrován: stř led 08, 2020 10:16 pm
Příspěvky: 87
Bydliště: Praha
VitekH píše:
EDIT:Bohužel nevim, jak chutná chlor..
Budu mít brzo návštěvu, tak se zeptám, jestli jim to něco nepřipomíná - teď se nově stalo, že to cejtim i v paraořeších, ale stalo se to až v půlce balení. - stejnej výrobce.

Možná jo, napadá mě asociace se zápachem, co býval na plaveckym bazéně vnitřnim a mohlo by to být ono.

hehe, když mi dáš adresu, můžu ti poslat hrst jako obyčejnou zásilku - to by mě nezabilo, a tobě by to přišlo až do schránky. pochopitelně ti to zabalim.

jako pravda je, že já během své meditace jsem si rozpomněl na pachy z cigaret, pachy zvratků, kdy jsem po kalbách zvracel, což jsou roky zpátky a podobné, takže to může spouštět nějakou asociaci, ale opravdu jsem to u pistácií jednoho výrobce necítil a u pistácií od jiných dvou výrobců ano.
- mimoto fakt to neni cítit, jako když si čichneš, jenom když to jim, tak to vytváří tu pachuť v ústech.

Jakože snim aktuálně tak od 0-3hrstí denně bych tak řekl.

Fakt, pošleš-li mi adresu soukromou zprávou, pošlu ti obyčejnou zásilkou přes Českou poštu v takové supr obálce plus ještě v igelitu dvě hrsti, ať to zkusíš a posoudíš. Ta zásilka by ti měla přijít domu, do schránky, takže nebudeš muset na poštu v tomhle supr období, pokud se teda nebojíš - to pak řekni jednoduše.. \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: stř kvě 06, 2020 10:05 pm 
Offline

Registrován: stř led 08, 2020 10:16 pm
Příspěvky: 87
Bydliště: Praha
Tak jsem koupil pistácie ještě od dalšího dodavatele a ten chlor byl jednou cítit i tam a stalo se mi to i u pařaořechů.. :/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: pát kvě 15, 2020 2:10 pm 
Offline

Registrován: stř led 08, 2020 10:16 pm
Příspěvky: 87
Bydliště: Praha
Mohu se zeptat, slunečnicové semínka, sezamové, i konopné se dají koupit loupaná - popravdě jsem neloupaná ještě neviděl, jim to nově, tak je v pořádku to koupit, nebo je to zbaveno vnějšího obalu nějakou metodou, co žnicí výživné látky uvnitř? Díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: pát kvě 15, 2020 6:32 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
VitekH píše:
Mohu se zeptat, slunečnicové semínka, sezamové, i konopné se dají koupit loupaná - popravdě jsem neloupaná ještě neviděl, jim to nově, tak je v pořádku to koupit, nebo je to zbaveno vnějšího obalu nějakou metodou, co žnicí výživné látky uvnitř? Díky.

Nelupane sezamove maju v DM, je ich tazsie zohnat, ale da sa. Na zdravie ich ale neodporucam, ziadne z tych menovanych.
Konopne sa daju nelupane, ale chutia ovela horsie, horkejsie, a maju pomerne tvrdy obal. Treba to poriadne rozmixovat. Lupane su chutovo lepsie, ale nedoporucujem, pretoze maju omega-3 ktore rychlo oxiduju. Ak su ale balene v atmosfere, alebo vo vakuu, mohlo by to teoreticky byt dobre.
Ak mozem poradit, vylucte zo stravy slnecnicove, sezam, mandle. Obsahuju omega-6, ktore potom zlozito musite dorovnavat omega-3. Jedine, ak denne jete sirnu patlaninu, sa oplatia zaradit. Sezamove pouzivam len na chut (akoze sladkost- nie kvoli zdraviu... aj mak... raz za tyzden povedzme)

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: čtv čer 11, 2020 8:26 pm 
Offline

Registrován: stř led 08, 2020 10:16 pm
Příspěvky: 87
Bydliště: Praha
Hehe, já jsem rád, že mám co jíst. Nasytim hlad. Byť cejtim, že v rámci trávení nejim, tak jak mám a je mi kvůli tomu zle.

Dotaz: mandle z USA jsou prý nutně pasterizované, tedy nemám je kupovat, pokud jsou vyrobeny v USA. Otázkou je, pasterizace zničí enzymy v potravinách obecně, ale např. nějaké prvky, nebo vitaminy, nebo tak v jídle zůstává? Nebo odkážete mě někdo na nějakej funkční výklad?

/Mě ty loupaný konopný nějak nejedou, chutově, ani sezam..mohu slunečnicové, dýňové např.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: pát čer 12, 2020 9:40 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
VitekH píše:
Hehe, já jsem rád, že mám co jíst. Nasytim hlad. Byť cejtim, že v rámci trávení nejim, tak jak mám a je mi kvůli tomu zle.

Dotaz: mandle z USA jsou prý nutně pasterizované, tedy nemám je kupovat, pokud jsou vyrobeny v USA. Otázkou je, pasterizace zničí enzymy v potravinách obecně, ale např. nějaké prvky, nebo vitaminy, nebo tak v jídle zůstává? Nebo odkážete mě někdo na nějakej funkční výklad?

/Mě ty loupaný konopný nějak nejedou, chutově, ani sezam..mohu slunečnicové, dýňové např.

Enzymy pasterizace zničí pokud jsou té teplotě vystaveny přímo, což je u mandlí nebo jiných ořechů s otazníkem. Bylo by potřeba je poměrně dlouhodobě ohřívat aby došlo k prostoupení nežádoucí teploty v celém profilu mandle. Nedovedu odpovědět zda takový technologický postup vůbec existuje, ale myslím že ne protože z ekonomického hlediska by to teplo a technika k tomu určená byl dost podstatný vedlejší náklad a nutně by to zboží prodražovalo. Prvky neničí a vitamíny jak které, některé teplo nesnášejí, tak ty pochopitelně ano, ale zase za předpokladu že prohřejete celý plod. Jinak to co vám jede jsou druhy plné prozánětlivých omega 6 mastných kyselin tedy z mého pohledu nic moc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: čtv led 14, 2021 7:44 pm 
Offline

Registrován: stř led 08, 2020 10:16 pm
Příspěvky: 87
Bydliště: Praha
Zdravim. poraďte.

Je ok jíst jedlé kaštany, nebo pýct, či vařit?
Je to pecka, jsou sladký, co jsem jich pár koupil a loupal..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: čtv led 14, 2021 9:39 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
VitekH píše:
Zdravim. poraďte.

Je ok jíst jedlé kaštany, nebo pýct, či vařit?
Je to pecka, jsou sladký, co jsem jich pár koupil a loupal..

Já na kaštanech nic zásadně závadného nevidím ale zase jist je na kila určitě moc dobré nebude. Je to prostě pochutina a vždy platí, "Dobrého pomálu".


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: čtv kvě 06, 2021 8:03 pm 
Offline

Registrován: stř led 08, 2020 10:16 pm
Příspěvky: 87
Bydliště: Praha
zdravim.

nakoupil jsem pistácie na

https://www.prirodnidoplnky.eu

neloupané, nesolené, nepražené a mají vůni, asi jako když si někdo špatně utře zadek a pak by mu smrděla ruka. \":D\" nevim, jestli to někdo zná, bohužel holt , lepší asociace mě nenapadá.

přesto chutnají dobře, tak nevim a ptám se, jestli to mám někam zaslat na rozbor, jestli je to ok, protože se mi občas stává, že mě lidi, kterejch se daná věc týká nechápou, tak je lepší se zeptat třetí strany.

Případně to pochopitelně mohu zaslat i někomu zde, kdo mi k tomu dá feedback, já vim, takhle to zní hrozně, když to vidim, jak to zní, ale opravdu.. chutnají uplně normálně a ta vůně je možná jen intenzivní, leč mě se tak nějak spojila právě se zápachem z WC, tak se ptám.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 474 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 28, 29, 30, 31, 32

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz