Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 6:40 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 474 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 32  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: ned črc 27, 2014 10:46 am 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
[quote="topolovka":3uzts8bf]Ráda bych preventivně posílila

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: ned črc 27, 2014 10:50 am 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
miram píše:
Kdyz jsem pracovala v Raw Food Cafe, tak jsem macela mandle pres noc, staci je macet 8-12 hodin,
pak vydrzi v lednici 3-5 dni, ale nesmi se je zapomenout pravidelne proplachovat.
Jinak se rano po namoceni zcedily, proplachly se poradne v ciste vode a bud se ususily v dehydratoru a nasypaly se do sklenic, zatahly se vickem, nebo se zamrazily. Pak se pouzivaly do cookies (drtily se v processoru) a nebo jsem z nich delala ihned rano (z tech mokrych) syr. Slupky a to co zustavalo po vyrobe mandloveho mleka jsem susila taky v dehydratoru. To se pridavalo bud do korpusu na pizzu, nebo do raw testa na chleba, do krekru a tak ruzne.

Tak proč ne, tam není nic špatně a využijete je opravdu dobře.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned črc 27, 2014 11:02 am 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
lenkai79 píše:
Jsou pražené a solené mandle zdravé?
Přesvědčuji rodinu, aby s nimi nahradili chipsy a říkám si jestli vůbec dělám dobře. \":lol:\"
A nepražené / nesolené jist nechtějí...

Obávám se že nikoliv, dobře vám vše vysvětluje členka miram. Možná lepší než chipsy budou, ale ne o mnoho, to spíše vyzkoušejte namočené mandle osušit, ještě lehce vlhké obalit v soli a nechat uschnout, chuť bude patrně přijatelná i pro lidi zvyklé na sůl a pražení a zase tolik nezdravé nebudou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: pon zář 22, 2014 11:32 am 
Offline

Registrován: čtv led 02, 2014 6:07 pm
Příspěvky: 5
Dobry den.

Rad by som sa informoval preco vacsina ludi vyraba zo semien ci orechov mlieko a zvysne casti pouziva do pecenia atd ked staci pridat vodu a nic necedit a mlieko ma tak hustejsiu konzistenciu aj vdaka pevnejsim castiam ?
Je vhodne namocene semena dat do mixeru a proste s vodou ich rozmixovat s jablkami napriklad ?
Ake kombinacie mlieka zo semien a ovocia by ste odporucili ?

Za odpovede predom dakujem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: ned říj 12, 2014 8:25 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
anathas píše:
Dobry den.

Rad by som sa informoval preco vacsina ludi vyraba zo semien ci orechov mlieko a zvysne casti pouziva do pecenia atd ked staci pridat vodu a nic necedit a mlieko ma tak hustejsiu konzistenciu aj vdaka pevnejsim castiam ?
Je vhodne namocene semena dat do mixeru a proste s vodou ich rozmixovat s jablkami napriklad ?
Ake kombinacie mlieka zo semien a ovocia by ste odporucili ?

Za odpovede predom dakujem.

Bez pevných částí je daleko rychlejší vstřebatelnost, ale jinak by to bylo opravdu celkem jedno. Rozmixovat ořechy s ovocem nebude sedět každému, jde o docela těžko stravitelnou směs a navíc i snadno kvasí, tedy to si může dovolit pouze člověk s dobrým trávením. Proto se většinou nepoužívá ovoce, ale mrkev, tedy zelenina, která se v kombinaci s ořechy tráví lépe.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: čtv úno 26, 2015 10:49 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát kvě 17, 2013 11:00 am
Příspěvky: 21
Že se mají ořechy a vůbec semena minimálně na 8 hodin máčet je myslím jasné, ale co se při tom stane mi jasné není. Namočením dojde k deaktivaci inhibitorů enzymů, nebo k jejich vylouhování do vody?
Nenašel jsem na toto jasnou odpověď.
Pokud se inhibitory vyloučí do vody tak by se měla vylít a zde jí lidé používají při následném mixování, nebo jí vypijí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: ned bře 29, 2015 11:20 am 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Milenium píše:
Že se mají ořechy a vůbec semena minimálně na 8 hodin máčet je myslím jasné, ale co se při tom stane mi jasné není. Namočením dojde k deaktivaci inhibitorů enzymů, nebo k jejich vylouhování do vody?
Nenašel jsem na toto jasnou odpověď.
Pokud se inhibitory vyloučí do vody tak by se měla vylít a zde jí lidé používají při následném mixování, nebo jí vypijí.

Vyluhování probíhá třeba u fazolí a tam se voda musí vylít, u semen jde o odblokování a většinou by voda vadit neměla.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Vyrobnik rastlinnych mliek
PříspěvekNapsal: úte dub 21, 2015 11:00 pm 
Offline

Registrován: ned led 08, 2012 11:50 pm
Příspěvky: 31
Zdravim.

Mam v plane kupu vyrobnika rastlineho mlieka. Mate s tym niekto skusenosti?

Moje poziadavky:

- Schopnost vyrabat co mlieko z co najvatsieho mnozstva potravin tj: soja, orechy, ryza, ovos, mak, konopa, suseny kokos a pod..
- Schopnost robit jak raw, tak aj prevarene mlieka.
- Aby vysledny produkt, bol naozaj mliekom a nie nejaka husta kasa.
- Vysoka vytaznost - ako pri odstavovacoch, nech vytiahne zo surovin maximum a ostane len sucha malo vyzivna dren.
- Jednoducha obsluha a cistenie.
- Podla moznosti nizsia cena.

Zatial mam ako tak nastudovany iba "SOYABELLA" vyrobnik, ktory sa mi vidi vsak trochu cenovo uleteny. Stoji asi 150euro.

Rad by som nieco s podobnymi funkciami ako soyabella, ale za inu cenu, maximalne tak 80eur ak sa bude dat.


Prosim podelte sa o svoje skusenosti s tymito masinkami, ak ich niekto vyuzivate.
Dakujem \":)\"



PS: Prosim nechajte si komenty o skodlivosti soje pre seba. Dakujem. Ak si pozorne precitate text tak zistite ze sa mlieka daju vyrabat z roznych inych potravin ako je len soja.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyrobnik rastlinnych mliek
PříspěvekNapsal: sob kvě 02, 2015 9:07 pm 
Offline

Registrován: ned led 08, 2012 11:50 pm
Příspěvky: 31
nikdo?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyrobnik rastlinnych mliek
PříspěvekNapsal: ned kvě 24, 2015 9:20 am 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
falkon píše:
Zdravim.

Mam v plane kupu vyrobnika rastlineho mlieka. Mate s tym niekto skusenosti?

Moje poziadavky:

- Schopnost vyrabat co mlieko z co najvatsieho mnozstva potravin tj: soja, orechy, ryza, ovos, mak, konopa, suseny kokos a pod..
- Schopnost robit jak raw, tak aj prevarene mlieka.
- Aby vysledny produkt, bol naozaj mliekom a nie nejaka husta kasa.
- Vysoka vytaznost - ako pri odstavovacoch, nech vytiahne zo surovin maximum a ostane len sucha malo vyzivna dren.
- Jednoducha obsluha a cistenie.
- Podla moznosti nizsia cena.

Zatial mam ako tak nastudovany iba "SOYABELLA" vyrobnik, ktory sa mi vidi vsak trochu cenovo uleteny. Stoji asi 150euro.

Rad by som nieco s podobnymi funkciami ako soyabella, ale za inu cenu, maximalne tak 80eur ak sa bude dat.


Prosim podelte sa o svoje skusenosti s tymito masinkami, ak ich niekto vyuzivate.
Dakujem \":)\"



PS: Prosim nechajte si komenty o skodlivosti soje pre seba. Dakujem. Ak si pozorne precitate text tak zistite ze sa mlieka daju vyrabat z roznych inych potravin ako je len soja.

Osobní zkušenost sice nemám přímo s uvedeným přístrojem, ale celkem často jsem si dělal ořechová mléka na Angelu a jsou dobrá. Každopádně také mají své pro a proti, jako každé jiné jídlo a dlouhodobé užívání velkých dávek vám silně zvýší podíl PUFA ve stravě, což vadí štítné žláze a tu bych raději moc nedráždil, tedy všeho s mírou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: ned říj 23, 2016 11:04 am 
Offline

Registrován: sob dub 07, 2012 11:39 am
Příspěvky: 121
Mel bych prosim otazku
Nemam kvalitni mixee co by rozsekal mak,chia,kinoone,lnene semenko
Melu to na mlenku na mak
Jenze chci pouzit metodu namaceni abych pomohl minimalizovat nezadouci ucinky

Jenze pak to ten mlenek neumele

Myslite ze by aktivace a nebo odstraneni vim ze ne vsech nezadoucich ucinku fungovalo ikdyz bych si je namlel a dal do vody treba na 8 hodin ?
Diky moc


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: ned říj 23, 2016 5:47 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
HARMON3K píše:
Mel bych prosim otazku
Nemam kvalitni mixee co by rozsekal mak,chia,kinoone,lnene semenko
Melu to na mlenku na mak
Jenze chci pouzit metodu namaceni abych pomohl minimalizovat nezadouci ucinky

Jenze pak to ten mlenek neumele

Myslite ze by aktivace a nebo odstraneni vim ze ne vsech nezadoucich ucinku fungovalo ikdyz bych si je namlel a dal do vody treba na 8 hodin ?
Diky moc

Poviem ti so 100%-nou istotou....že tie semienka konzumuješ úplne zbytočne... Úplne zbytočne....Nepredĺžia ti život ani o týždeň, nespomalia ti ani vizuálne starnutie ani o týždeň..... a nemajú nič, čo by nemal kvalitný kefír, kvalitné mäso, kvalitné maslo, kvalitné vajíčka, kvalitná naklíčená strukovina (šošovica, mungo...)... Úplne zbytočne tieto semienka konzumuješ... Vieš o tom vôbec, Harmon3k ?

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: ned říj 23, 2016 7:04 pm 
Offline

Registrován: sob dub 07, 2012 11:39 am
Příspěvky: 121
SemTamTuPrídem píše:
Poviem ti so 100%-nou istotou....že tie semienka konzumuješ úplne zbytočne... Úplne zbytočne....Nepredĺžia ti život ani o týždeň, nespomalia ti ani vizuálne starnutie ani o týždeň..... a nemajú nič, čo by nemal kvalitný kefír, kvalitné mäso, kvalitné maslo, kvalitné vajíčka, kvalitná naklíčená strukovina (šošovica, mungo...)... Úplne zbytočne tieto semienka konzumuješ... Vieš o tom vôbec, Harmon3k ?

Ale na toto jsem se neptal ze \":D\"
Nejim maso atd takze musim pouzivat nahradu a prosim nezakladej tady diskuzi o tom proc ho nejim..atd
Zatim ho nejim 8 let a formu mam dobrou
Jen me zajimalo to co jsem napsal,ale myslim si ze to fungovat nebude jelikoz v pomletem se neaktivuje zivot


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: pát říj 28, 2016 12:16 am 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
HARMON3K píše:
Nejim maso atd takze musim pouzivat nahradu a prosim nezakladej tady diskuzi o tom proc ho nejim..atd
Zatim ho nejim 8 let a formu mam dobrou

Nejíst maso je normální, mít dobrou formu taky, ale nějak jsem nepochopil tvrzení, že "musím používat náhradu".
Za prvé - používání náhražek čehokoliv je kontaminováno právě postojem ku věci (takže se celá věc značně zhorší), za druhé - proč bys musel? Maso je plnohodnotná potravina jako cokoliv jiného a něco jiného není žádnou náhradou masa, je to něco jiného, je to tak dobře, ale zase ... rozhodně nemusíš používat zrovna to ... a ne třeba něco jiného. Dokonce - náhradou masa může být maso. To první maso bude špatně, protože si to o něm myslíš, to druhé bude v pořádku.
Rozumíš tomu?
Proklamace typu "musím jíst náhražky masa" ti tedy zdraví nepřidají.
Polovina svět maso nejí a zároveň nejí ani jeho náhražky. A jsou ve formě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: pát říj 28, 2016 7:31 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 27, 2016 3:10 pm
Příspěvky: 64
To jsou zase moudra. To mu uskodi napr. lnene seminko? Ja ho jim casto, chutna mi a citim se po nem lip. Nevim proc bych ho nemel jist jen proto, ze vetsina lidi ji spis maso.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 474 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 32  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz