Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát kvě 17, 2024 5:53 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 474 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 32  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon úno 18, 2013 11:58 am 
Offline

Registrován: stř zář 26, 2012 10:50 am
Příspěvky: 76
Zdravím,
na těchto stránkách jsem narazil na odkaz http://www.centrumkrmiv.cz/krmiva/lnene-semeno/

zajímalo by mne,zda je možné tyto semínka normálně používat např.do patlanice ,nebo do placek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: pon úno 25, 2013 8:37 am 
Offline

Registrován: stř bře 07, 2012 4:52 pm
Příspěvky: 6
Chtěl bych se zeptat, jestli drť ze sezamového semínka, která mi zbyde po prohnání angelem, je nějak užitečná nebo už v sobě nemá žádné minerály, vitaminy a můžu ji vyhodit? Četl jsem, že nejvíce minerálů je ve slupce neloupaného semínka, tak nevím, jestli angel dokáže ty minerály z té slupky vylisovat...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon úno 25, 2013 11:22 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
TomasV píše:
Zdravím,
na těchto stránkách jsem narazil na odkaz http://www.centrumkrmiv.cz/krmiva/lnene-semeno/

zajímalo by mne,zda je možné tyto semínka normálně používat např.do patlanice ,nebo do placek.

Já je z tama beru už delší dobu. Mám od nich někde i obsah omega3 a je tuším ještě lepší než z Agro-elu. Akorát si dej majzla na uskladnění, ať se ti do toho nepustí nějaká chamraď jako se to jednou stalo mě..


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv bře 07, 2013 10:56 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28288
Bydliště: Poděbrady
TomasV píše:
Zdravím,
na těchto stránkách jsem narazil na odkaz http://www.centrumkrmiv.cz/krmiva/lnene-semeno/

zajímalo by mne,zda je možné tyto semínka normálně používat např.do patlanice ,nebo do placek.

Tak proč ne, pokud po tom nechcípne kůň, asi to nepostihne ani vás, i když čistota bude asi nižší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: čtv bře 07, 2013 10:58 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28288
Bydliště: Poděbrady
burrito123 píše:
Chtěl bych se zeptat, jestli drť ze sezamového semínka, která mi zbyde po prohnání angelem, je nějak užitečná nebo už v sobě nemá žádné minerály, vitaminy a můžu ji vyhodit? Četl jsem, že nejvíce minerálů je ve slupce neloupaného semínka, tak nevím, jestli angel dokáže ty minerály z té slupky vylisovat...

Myslím, že je užitečnější, než to co vylisujete, je tam velký obsah hořčíku a toho má málo skoro každý.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: pát kvě 31, 2013 5:10 am 
Offline

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1964
Makadamské oříšky
doprodej v Lidlu za Kč 59,90 350g (171 Kč/kg). Cena předtím 3.12. 99,90; 12.12. 89,90; 18.3.: 99,90
trvanlivost do 1/2014
Syslili si je od Vánoc


Přílohy:
Makadamové ořechy.jpg
Makadamové ořechy.jpg [ 43.47 KiB | Zobrazeno 14166 krát ]

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: čtv srp 01, 2013 9:49 am 
Offline

Registrován: stř dub 13, 2011 10:11 pm
Příspěvky: 41
Dobry den,
prekvapila ma informacia o piti vody z macania orechov. Doteraz som to stale preplachovala. Macala som ich tak asi 12-24 hodin a vodu 2-3 krat vymenila. Hlavne z vlasskych orechov byva voda velmi spinava a som zvedava, ako sa prinutim ju vypit:)
A ako je to s vodou zo slnecnice pri macani, plati to iste, tiez sa tam vyluhuju prospesne latky?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: čtv srp 01, 2013 3:04 pm 
Offline

Registrován: pon čer 03, 2013 9:09 pm
Příspěvky: 58
Když už je řeč o makadamiích, tak by mě zajímalo, jestli zdejší oživovači ořechů namáčejí i takto hodně tučné ořechy. Nemůže to být v těchto případech spíš na škodu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: čtv srp 22, 2013 1:18 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
namacat orechy a semena rozhodne treba. Obsahuju nielen blokatory enzymov, ale aj fyticku kyselinu, a to vo velkom mnozstve (vacsom nez strukoviny alebo obiloviny). Ta vo vacsich mnozstvach narusuje cele travenie. Aj v zaludku, aj v tenkom creve. Pokial su ne-organicke, teda sa na hnojenie pouzivaja chemia, mnozstvo tejto kyseliny este rastie. Preto je lepsie pouzivat semienka pestovane organicky, a urcite ich namacat na 15-18 hodin, dokonca aj klicit, to este viac zredukuje kyselinu.

To prazenie je blbost si myslim, a nerobilo sa to kvoli plesniam, ale kvoli zvyrazneniu chuti do roznych receptov. Niekde sa uvadza, ze pecenie este znizi fyticku kyselinu, ale podla mna toto je uz kontraproduktivne, kedze ta teplota ponici vsetko mozne.

Mam ale otazku, ze ako namacat a pritom mlet mak? Najprv to pomelem, potom namocim? Lenze, potom je to uz do mnoho receptov nepouzitelne, trebalo by to vysusit. Navyse, asi by to bolo lepsie namocit najprv, kym su tie semienka v celosti, kym su este potencionalne zive.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: pát srp 23, 2013 2:11 pm 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
Xion píše:
namacat orechy a semena rozhodne treba. Obsahuju nielen blokatory enzymov, ale aj fyticku kyselinu, a to vo velkom mnozstve (vacsom nez strukoviny alebo obiloviny).

Ľudkovia, ešte stále vám nedochádza, že keď sú orechy a semená v podstate JEDINÝM ZDROJOM bielkovín a tukov vo vitariánstve, no TREBA ich takto zložito upravovať (a dlho čakať...), tak................ASI NEBUDÚ TO "PRAVÉ ORECHOVÉ" ??? ROVNAKO AKO OBILNINY A STRUKOVINY...
Tak sa na ne (aj na vitariánstvo) ..... viete čo.... \":)\" ... alebo ak, tak ako chuťovka, trošku, sem-tam....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: pát srp 23, 2013 6:57 pm 
Offline

Registrován: pon čer 03, 2013 9:09 pm
Příspěvky: 58
Ořechy se dají sehnat i naprosto čerstvé, a pak je máčet netřeba. Vlašáky nebo lískáče sesbírané rovnou zpod stromu a tak snězené asi problémem nebudou.

Nowocayne, ty to svoje maso jíš syrové, neochucené, bez úpravy? (Ne, že bych si myslela, že to tak nejde, ale většina masožroutů by to asi "nepřekousla".)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: ned zář 01, 2013 1:17 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28288
Bydliště: Poděbrady
Sagan píše:
Dobry den,
prekvapila ma informacia o piti vody z macania orechov. Doteraz som to stale preplachovala. Macala som ich tak asi 12-24 hodin a vodu 2-3 krat vymenila. Hlavne z vlasskych orechov byva voda velmi spinava a som zvedava, ako sa prinutim ju vypit:)
A ako je to s vodou zo slnecnice pri macani, plati to iste, tiez sa tam vyluhuju prospesne latky?

Tak vždy se do vody vyluhují nějaké látky i když ne vždy pouze ty prospěšné. Velice záleží na kvalitě ořechů a semínek, ale pokud jsou kvalitní, tak pochopitelně jde pít výluh.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: ned zář 01, 2013 1:20 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28288
Bydliště: Poděbrady
merti píše:
Když už je řeč o makadamiích, tak by mě zajímalo, jestli zdejší oživovači ořechů namáčejí i takto hodně tučné ořechy. Nemůže to být v těchto případech spíš na škodu?

Domnívám se že rozhodně ne, jakékoliv ořechy a semena mají velký podíl tuku a namočení je jednoznačně ku prospěchu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: ned zář 01, 2013 1:31 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28288
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
namacat orechy a semena rozhodne treba. Obsahuju nielen blokatory enzymov, ale aj fyticku kyselinu, a to vo velkom mnozstve (vacsom nez strukoviny alebo obiloviny). Ta vo vacsich mnozstvach narusuje cele travenie. Aj v zaludku, aj v tenkom creve. Pokial su ne-organicke, teda sa na hnojenie pouzivaja chemia, mnozstvo tejto kyseliny este rastie. Preto je lepsie pouzivat semienka pestovane organicky, a urcite ich namacat na 15-18 hodin, dokonca aj klicit, to este viac zredukuje kyselinu.

To prazenie je blbost si myslim, a nerobilo sa to kvoli plesniam, ale kvoli zvyrazneniu chuti do roznych receptov. Niekde sa uvadza, ze pecenie este znizi fyticku kyselinu, ale podla mna toto je uz kontraproduktivne, kedze ta teplota ponici vsetko mozne.

Mam ale otazku, ze ako namacat a pritom mlet mak? Najprv to pomelem, potom namocim? Lenze, potom je to uz do mnoho receptov nepouzitelne, trebalo by to vysusit. Navyse, asi by to bolo lepsie namocit najprv, kym su tie semienka v celosti, kym su este potencionalne zive.

U máku je to vždy problém, osobně ho namočím a pak proženu Angelem, což jde třeba s mrkví velice dobře a máte výborné makové mléko.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: ned zář 01, 2013 1:58 pm 
Offline

Registrován: stř úno 01, 2012 12:28 am
Příspěvky: 91
Bydliště: polosamota
Dobrý den, ráda bych se zeptala ( hledala jsem odpověď, asi špatně ): vitamíny A,D,K,E jsou rozpustné v tucích; ořechy by se zase měly jíst samotné. Vadí moc, když se ořechy z důvodu vstřebatelnosti těchto vitamínů kombinují s ovocem nebo zeleninou? Do zeleniny použiji většinou olivový olej, ale s ovocem mně chutnají i pocitově dělají dobře ořechy. Děkuji, Dag.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 474 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 32  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 47 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz