Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 10:14 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 474 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: pát říj 28, 2016 12:06 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
johny54 píše:
To jsou zase moudra. To mu uskodi napr. lnene seminko? Ja ho jim casto, chutna mi a citim se po nem lip. Nevim proc bych ho nemel jist jen proto, ze vetsina lidi ji spis maso.

...apsoň vidíš, akú silu má tvoja viera, resp. autohypnóza... \":D\" ... cítiš sa lepšie vďaka ľanovým semienkam, ktoré obsahujú vysokooxidujúci tuk, ktorý začne oxidovať hneď ako ho zješ (predpokladám, že si ľan melieš), pretože v žalúdku nemáš vákuum, takže tam prebieha oxidácia, a to hlavne prvých 30-60 minút, keď jedlo ktoré zješ, sa ešte nedostáva do styku s tráviacimi šťavami....... Ono jesť niečo, čo obsahuje látku ktorá keď sa dostane ku kyslíku tak rýchlo oxiduje a stáva sa karcinogénna, to už hovorí o blbosti. Niečo také nehrozí ani u mäsa, ani u živočíšneho tuku..... Dokonca tam nerobí problém (silnejším náturám, ktorým nevadí zápach) konzumovať mäso aj zhnité, bez toho, aby si poškodili zdravie, ba práve naopak.... Skús to s ľanovým semenom či inými semenami, ktoré zhnijú.....alebo sú v štádiu oxidácie.....
Neviem prečo si niektorí ľudia myslia, že sme vtáky.... a idú "zobať" mikrosemená ľanu (alebo maku), ktoré treba rozkusať 5 minút, a aj to sa podarí rozkusať len každé tretie... k tomu to hnusne chutí. Akoby maslo pasúcich sa kráv na lúke, bryndza, kozie syry, atď....nemali dostatok omega3, a ešte v oveľa vstrebatelnejšej forme......... \":roll:\" \":lol:\" \":lol:\" \":lol:\"

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: pát říj 28, 2016 3:25 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte zář 27, 2016 3:10 pm
Příspěvky: 64
To by me fakt zajimalo jestli sis na to prisel sam, nebo sis to nekde precetl. Ze napr. len namlety na vzduchu zlukne samozrejme vim, ale kdyz si ho namelu cerstvy, smicham treba s kefirem a nebo olejem? Ze by oxidoval pak behem pul hodiny v tele? Navic kdyz vypiju treba i nejakou tu vodu? Mozna mirne ztraci na kvalite, ale urcite neni skodlivejsi nez jist presnivy maso.
Ja ti to vyvracet ani nechci. Je videt, ze mas radost z tveho objevu a asi ti to i vyhovuje. Ja tak nejak verim, ze kazdemu svedci neco jinyho. Muzes snist treba mrtvou krysu, ja si dam radsi orisky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: čtv lis 03, 2016 10:27 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát zář 16, 2016 5:55 pm
Příspěvky: 21
Již třetím týdnem se můj jídelníček skládá pouze ze slunečnicových semínek loupaných (denně 100g).

Stolice je ovšem řídká světlá kaše (hnědo žlutá). Není vůbec pevná. Je to prostě kaše. K vyprazdňování dochází 1x denně (výjimečně 2x denně).

Podobnou kašovitou stolici jsem měl naposledy (co si vzpomínám) jen jednou, a to před několika měsíci, kdy jsem zkonzumoval velké množství kešu oříšků.

Poprosil bych o zodpovězení následujících otázek:
1) Je řídká kašovitá stolice v pořádku?
2) Jaký správný typ stolice by měl následovat po každodenní konzumaci slunečnicových semínek (případně jiných semínek, např. arašídy a kešu)?

Předem děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: ned lis 13, 2016 2:28 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
HARMON3K píše:
Mel bych prosim otazku
Nemam kvalitni mixee co by rozsekal mak,chia,kinoone,lnene semenko
Melu to na mlenku na mak
Jenze chci pouzit metodu namaceni abych pomohl minimalizovat nezadouci ucinky

Jenze pak to ten mlenek neumele

Myslite ze by aktivace a nebo odstraneni vim ze ne vsech nezadoucich ucinku fungovalo ikdyz bych si je namlel a dal do vody treba na 8 hodin ?
Diky moc

Bohužel nepředpokládám že je možné probudit život v něčem co je umleté a to je podmínkou aby došlo k eliminaci těch látek které tam nechcete. Každopádně je otázkou zda je to klíčení jednoznačně nutné, v mnoha směrech se potenciální problémy které tím mohou vzniknou patrně dost přeceňují.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: ned lis 13, 2016 2:32 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
johny54 píše:
To jsou zase moudra. To mu uskodi napr. lnene seminko? Ja ho jim casto, chutna mi a citim se po nem lip. Nevim proc bych ho nemel jist jen proto, ze vetsina lidi ji spis maso.

To není otázka toho zda mě chutná, nebo ne, jednak obsahuje fitoestrogeny a ne zrovna málo, což pro chlapa nemusí být zrovna ideální a pak obsahuje velké množství PUFA, což bez sledování poměru omega mastných kyselin může tělo přetěžovat a paradoxně i škodit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: ned lis 13, 2016 2:39 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
[quote="Mattarello":163nqlxz]Již třetím týdnem se můj jídelníček skládá pouze ze slunečnicových semínek loupaných (denně 100g).

Stolice je ovšem řídká světlá kaše (hnědo žlutá). Není vůbec pevná. Je to prostě kaše. K vyprazdňování dochází 1x denně (výjimečně 2x denně).

Podobnou kašovitou stolici jsem měl naposledy (co si vzpomínám) jen jednou, a to před několika měsíci, kdy jsem zkonzumoval velké množství kešu oříšků.

Poprosil bych o zodpovězení následujících otázek:
1) Je řídká kašovitá stolice v pořádku?
2) Jaký správný typ stolice by měl následovat po každodenní konzumaci slunečnicových semínek (případně jiných semínek, např. arašídy a kešu)?

Předem děkuji[/quote:163nqlxz]
Než zodpovím ty otázky tak vám povím že to je hodně debilní nápad jíst slunečnici v takovém množství, co si načíst něco o tom jaké tuky obsahuje a jak zatěžuje

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: pon lis 14, 2016 6:52 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát zář 16, 2016 5:55 pm
Příspěvky: 21
[quote="Jarda":18qgo5fc]Než zodpovím ty otázky tak vám povím že to je hodně debilní nápad jíst slunečnici v takovém množství, co si načíst něco o tom jaké tuky obsahuje a jak zatěžuje

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: úte pro 06, 2016 10:27 pm 
Offline

Registrován: úte dub 05, 2016 9:54 pm
Příspěvky: 11
V tomto obchodě se dá koupit konopné semínko vypěstované v ČR, 100 % v raw kvalitě a za velice rozumnou cenu.

www.veci-z-konopi.cz/produkty/konopne-s ... vazene-1kg


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: úte pro 06, 2016 11:37 pm 
Offline

Registrován: čtv led 28, 2010 9:54 pm
Příspěvky: 195
zdravim p. Jarda,

mam od Vas sezam,ale uz ma asi 2 roky mozno aj viac, ako zistim ci je OK ?
rozmixoval som ho z makom v mlynceku a necitim som horkost aj ked dal som tam steviu \":)\"),,tak asi to nebol super test.
vdaka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: ned led 08, 2017 2:23 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Mattarello píše:
Celkem 100g slunečnicových semínek denně je velké množství? A jaké množství lze považovat za ideální? Nikde jsem se totiž nedočetl o žádném varování ani zkušenostech o tom, že množství 100g (kolem této hranice) denně může způsobovat zdravotní rizika. Rozumím tomu správně, že slunečnicová semínka nejsou vhodnou denní stravou? Není to přehnané tvrzení?

1) Jakou zdravou stravou (nekontaminovanou) a doplňky lze kaštanově hnědé stolici v intervalu 1-3x denně docílit? Hlavní složkou stravy tedy už nebudou slunečnicová semínka (popřípadě mandle, či další druhy semen/ořechů).

Čím je tedy doporučíte nahradit? Podotýkám, že strava by měla být zaměřena proti candidě/kandidóze a neměla by rovněž obsahovat stravu z masa a mléka.

2) Tady jsem spíše očekával, že tělo si na omezenou stravu ze slunečnicových semínek zvykne a časem se vyprazdňování upraví a stolice postupně změní konzistenci a tvar. Což se během toho měsíce nijak neprojevilo. Během toho měsíce jsem také užíval Lepicol ProActive cca 5g pouze ráno (vždy pouze obden/druhý den).

3) Nyní jsem přešel na stravu skládající se pouze z kokosového ořechu (klasický hnědý). Strava je omezena na 1 kokosový ořech denně.

Po prvních 3 dnech není stále pevný tvar stolice. Je to spíše pořád kaše, i když je cítit, že stolice se začala pomalu formovat do pevnějšího tvaru. Barva je stále žlutá a do pevné stolice to má stále hodně daleko.

Čtvrtý den jsem vyzkoušel zkonzumovat celkem 2 kokosové ořechy. Stolice poté byla hodně žlutá řídká kaše.

Konzumaci omezím pouze na 1 kus denně.

V jakých intervalech během dne bych měl kokosový ořech konzumovat? Prozatím konzumuji jednu část vždy ráno, druhou část po šesti hodinách a zakončuji třetí částí po pěti hodinách. Je to ideální pro trávení a stolici?

Na takto položený dotaz není jak odpovědět. Musíte si na nutriční kalkulačce cronometer.com spočítat kolik čeho do těla dáváte, jinak může 100 g slunečnice dělat z dlouhodobého pohledu zásadní problémy. Poměr PUFA v denní konzumaci by se neměl moc lišit od 1 : 5 omega 3 : omega 6 a celkové množství by nemělo přesáhnout 10% z celkových konzumovaných tuků což ve vašem případě bude zcela jinde.
1)Hnědou barvu stolice zajistí dostatek HCl v žaludku a cca 30 g nasycených tuků živočišného původu třeba sádlo, nebo slanina.
2)Na takovou stravu si tělo asi nezvykne, nebo bude hodně dlouho protestovat.
3)To je další ptákovina, sice menší než ta slunečnice, ale tolik tvrdé vlákniny dráždí střeva je to diskutabilně ztrávitelné a asi tedy také žádná výhra.
Pevná stolice vyžaduje adekvátní množství vlákniny a jako horní hranici vidím 50 g denně, ale to už u hodně lidí bude problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: ned led 08, 2017 2:24 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
laco píše:
zdravim p. Jarda,

mam od Vas sezam,ale uz ma asi 2 roky mozno aj viac, ako zistim ci je OK ?
rozmixoval som ho z makom v mlynceku a necitim som horkost aj ked dal som tam steviu \":)\"),,tak asi to nebol super test.
vdaka

Předpokládám že pokud byl skladován v normální teplotě a suchu nemělo by mu nic být.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trvanlivost
PříspěvekNapsal: sob úno 11, 2017 11:23 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
Jarda píše:
Většinou minimálně rok a zpravidla i mnohem déle.

Ale asi k nim nesmí vzduch, že? Takže je mám dát také třeba do petky? Jak skladovat prosím Vás ořechy a semena? Používám mandle, vlašské ořechy, sezamová semínka, slunečnicová semínka, dýňová atd., jak to všechno vydrží dlouho, když si je koupím a otevřu? Mám je také přesypat třeba do petek? Nikde jsem tady tyto informace nenašla.
Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: ned úno 12, 2017 8:14 am 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
krasnagadgetka : a namacas tie orechy a semena pred konumaciou na niekolko hodin ?

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trvanlivost
PříspěvekNapsal: ned úno 12, 2017 10:18 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon úno 17, 2014 9:54 pm
Příspěvky: 242
krasnagadgetka píše:
Ale asi k nim nesmí vzduch, že? Takže je mám dát také třeba do petky? Jak skladovat prosím Vás ořechy a semena? Používám mandle, vlašské ořechy, sezamová semínka, slunečnicová semínka, dýňová atd., jak to všechno vydrží dlouho, když si je koupím a otevřu? Mám je také přesypat třeba do petek? Nikde jsem tady tyto informace nenašla.
Děkuji.

myslim ze seminka a orechy jsou od prirody vybavena aby nejaky cas bez uhony vydrzela. nicmene vetsinu jich mame doma uz vyloupanych a pak bude na delsi dobu lepsi mrazak. nemyslim ze lze snadno rict nejakou jistou dobu za vsechny orechy a semena.
to co mam ke spotrebe mam ulozeno ve sklenicich s vickem. ale treba vlasaky mam v mrazaku. skladuje nekdo vse v mrazaku?
to namaceni je opravdu silne doporucovane cca 6-12 hod. a navic jsou pak orechy chutnejsi, alespon pro me...

_________________
https://www.petr-langr.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trvanlivost
PříspěvekNapsal: úte úno 14, 2017 12:11 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 480
Bydliště: Nové Město na Moravě
krasnagadgetka píše:
Ale asi k nim nesmí vzduch, že? Takže je mám dát také třeba do petky? Jak skladovat prosím Vás ořechy a semena? Používám mandle, vlašské ořechy, sezamová semínka, slunečnicová semínka, dýňová atd., jak to všechno vydrží dlouho, když si je koupím a otevřu? Mám je také přesypat třeba do petek? Nikde jsem tady tyto informace nenašla. Děkuji.

vzduch může
vlhkost vadí. vlhkost se k tomu nesmí dostat
takže já osobně držím hlavně v chladu (mrazák či lednice) a suchu. Nesmí se střídat teploty, to pak hrozí kondenzace a tedy vlhko
nejčastěji oříšky přesypu do skleněné dózy s těsnícím víčkem
když jsou ale v suchu, můžete je klidně nechat v původním igelitsáčku, v němž se prodávají, jen jen dobře ozavírejte (já 2x nebo 3x přehnu a tisknu kolíčkem na prádlo)

máčení je velmi důležité, protože řeší enzymové inhibitory a fytáty - to vše je pro naše trávení nežádoucí zátěž


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 474 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz