Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát kvě 17, 2024 8:33 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 474 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 32  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: ned bře 28, 2010 8:24 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Xion píše:
Mne med vzdy zhorsil travenie, a netravi sa mi velmi dobre ani sam o sebe. Preto ma to demotivovalo vyrabat taketo sladke gulicky, respektive som zacal pouzivat hrozienka, datle a melasu. Ale i tak ma to velmi nebavi, vzdy mi po nich bolo tazko, a to ma odradilo blbnut s tym. Radsej som si dal ovocie a bolo mi fajn. \":-)\" Takze gulickoval som este v casoch kandidy. \":-)\"
Já mám med domácí, od včelaře z rodiny a ten mi nikdy problémy nedělal, dokonce ani když jsem ho v minulosti mastil na chleba...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: pon bře 29, 2010 12:43 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Host píše:
Já mám med domácí, od včelaře z rodiny a ten mi nikdy problémy nedělal, dokonce ani když jsem ho v minulosti mastil na chleba...

Ja mam med tiez od kvalitnych vcelarov, kamosova rodina. \":-)\" Mozno iny druh medu by sa mi travil lepsie. Urcite nehovorim, ze kazdemu sa travi zle, len si myslim, ze k stravitelnosti ovocia urcite neprida. A k orechom tiez velmi nie.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: čtv dub 01, 2010 6:30 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Jarda píše:
Xion píše:
Bol som v domneni, ze orechy/semienka z obchodov su surove, tento rozhovor na vitarianovi ma fakt zneistil. Pane boze, to snad nieje pravda.
kveta píše:
sarko, asi te moc nepotesim, ale vsechny orechy zpracovane pro velkoobchod jsou susene za vysokych teplot. navic po suseni zase natahnou vlhkost a znovu se susi. pak se napousti nejakym plynem proti plisnim. ale ne jen orechy pro velkoobchod prochazi horkou vlnou, i fruitarianka anne, kterou jsem pred par lety s mangem navstivila, se svym muzem susi za vykosych teplot orechy makadamia ve slupce, spis tlusty tuhy skorapce, a to nekolik dni, aby jim orechy nez je staci prodat na trhu nezplesnively. takze orechy pokud je chces raw jenom od nekoho ze zahradky, a pomalu susit za nizkych teplot doma u topeni

Xion píše:
To vazne? Tak toto som nevedel. Aj Paraorechy sa susia?
Vlasske kupujem od ludi z thru, ti to robia asi dobre. Lieskovce sa tiez susia?
Tie mandle, ak to je pravda, tak to su vlastne uz pokazene tuky. \":-(\"
Lanove semienko a sezamove sa snad nemusi susit. A co dynove semienka, tie susia tiez za vysokych teplot?
Napadlo ma, ze dalo by sa to overit tak, ci vyklici, ak vyklici tak je dobre, dalo by sa to u mandli testnut?
Ozaj, slnecnica sa tiez susi?

kveta píše:
xione, je to tak, i para orechy se susi i liskace, proste vsechny orechy a semena. seminka urcite kratsi dobu, jsou mensi, ale taky se susi. muj tata pestuje kazdy rok uz mnoho let mak do buchet a na ovocny knedliky a tak, a ten ho taky susi, ale prirodne na slunicku. jinak by mak zplesnivel. cerstvy orechy a seminka obsahuji velke procento vody. kazdy, kdo mel tu moznost je jist cerstve hned po sklizni si toho vsimne. jinak ten test s klicenim, je dobry napad, co vyklici ma v sobe zivot. je mozny, ze jsou spolecnosti, ktery susi za nizsich teplot a timto by se to dalo zjistit. u mandli to samozremne je taky mozne otestovat. jinak nevim, jak dlouho to trva nez jaky ktery orech vyklici, u semen by to melo byt mnohem ryhlejsi.

Hugo z Hor píše:
Asi se suší všecko co se dodává do márketů. A jak bylo zmiňováno, taky se to napouští chemií.
Já tedy kupuju občas slunečnicové semínka na sluněnky, které ovšem s přicházejícím oteplením s klidným svědomím nahrazuji čerstvým a kvalitativně se již zlepšujícím ovozelem.
A řeším to tak, že vždycky koupím půlkilové balení, z toho nechám tak 50-60 semínek naklíčit a pak se pozná, jestli to ještě žije či ne. Z mých pozorování vyplynulo, že nejhorší jsou slunečnice z Tesca (propláchnuto za den tak 5-6x, voda připomíná pomeje od uklízečky umývající podlahu na nádraží Ostrava Svinov, úspěšnost naklíčení 0% - opravdu nevzejde ani jedno. Ale možná se to už změnilo, naposledy jsem testoval 150 či 200g balení loni na jaře. A „vyrobeny” byly v EU. A krom slunečnic se v balení objevilo několik zrnek nevábně vypadající pšenice).

A na opačné straně jsou paradoxně slunečnice z Lidla - 500g (voda je mnohem čistší, stačí propláchnout za den tak 1-2x, naklíčí tak 80% semínek)
Mezi tím jsou slunečnice z alberta, hrušky. Kupoval jsem i ve zdravé výživě a musím říci, že možná jsou bez přídatné chemie, ale zcela jistě byly tepelně umrtvené, jelikož nevzešly také - myslím to byly Country life, made in china.
Vlašáky neřeším - mám zatím vlastní z chalupy. A lískáče v márketech nekupuju - neskutečně mně smrdí a nechutnají. Loni jsem koupil v Olomouci od trhovkyně, ty jsou dobré, akorát dají práci při louskání. Ale o to víc si je pak vychutnám.
No a mandle - za rok sním tak 300g močolupů. Vlastně možná i víc, dávám je do masových placek (:-)

Kešu si občas také dopřeju, naposledy jsem kupoval loni mysím 2 kila u Terez, ještě ale jeden kilový balík mám v komoře a momentálně není na ně chuť, byť jsou opravdu dobré.

Tolik z mé strany na téma ořechy.


Jarda, co na to hovorite? To by zaroven vysvetlovalo, preco Vam vtedy slnecnica neklicila dobre. Pretoze, mne vtedy vyklicila skoro vsetka. Dost teda asi zavisi, ako to vyrobca spracuje, no bol som v tom, ze ide o surovu stravu, no ked to susi napriklad pri 60 stupnoch, tak zbohom enzymi. Neverim, ze to susia niekde na slniecku.
Ten test s klicivostou by bol dost smerodatny, minimalne lan chcem otestovat, ten snad nepokazili. Rovnako sezam a dynove semienka nebudu problem. Ale ako overit tie paraorechy a mandle, to vobec netusim, ako klicit. A rovnako ma znepokojuje mak, ten asi tiez nesusia na slnku.

To máte těžké, takových vymožeností civilizace je bohužel opravdu mnoho a všechno to stejně neuhlídáte. Také musíte někdy i žít a z toho důvodu se domnívám, že je vhodné to zase tak úzkostlivě nezkoumat a konat pravidelně očistné procedury, které případné nedostatky také docela slušně eliminují. Uvědomte si, že naši předci také jedli zaplísněné, či jinak pokažené potraviny a vše celkem fungovalo, až do příchodu obchodních řetězců a mocného chemicko-potravinářského průmyslu, čili já bych vyřadil to evidentně škodlivé, ale pravidelně provádět zkoušky klíčivosti, to již mě připadá opravdu až moc, ale pokud na to máte čas, tak proč ne.

Dá sa nejako eliminovat laxatívnost orechov okrem toho, že ich budem jest menej?
JEm denne cca 80- 100g ale hned to aj spálim(rýchlochodza+beh cca 15km).
Toto jedlo mi stačí na cca 10h, až potom sa dostaví mierny hlad.
Ph ok. laktobacily dodávam prír. formou+tablety, ked jem orechy tak vynechám v ten den SP.
Momentálne jem iba ovocie+ovocné štavy.
Najviac ma štve tá ranná stolica, je taká kašovitá polo-vodnatá, no nelepí ani nezapácha naštastie.
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: čtv dub 01, 2010 9:32 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28288
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Dá sa nejako eliminovat laxatívnost orechov okrem toho, že ich budem jest menej?
JEm denne cca 80- 100g ale hned to aj spálim(rýchlochodza+beh cca 15km).
Toto jedlo mi stačí na cca 10h, až potom sa dostaví mierny hlad.
Ph ok. laktobacily dodávam prír. formou+tablety, ked jem orechy tak vynechám v ten den SP.
Momentálne jem iba ovocie+ovocné štavy.
Najviac ma štve tá ranná stolica, je taká kašovitá polo-vodnatá, no nelepí ani nezapácha naštastie.
Ďakujem

To nemusí dělat jenom ořechy, to může klidně dělat i to ovoce a zelenina, pokud třeba dobře nefunguje slinivka, nebo játra. Ořechy to mohou také dráždit, ale moc se mi to nezdá. Podle mého názoru by bylo vhodné používat domácí kefír starší než 48 hodin, který upravuje stolici a spíše staví, což by v tomto případě bylo dobře.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: čtv dub 01, 2010 9:46 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Jarda píše:
To nemusí dělat jenom ořechy, to může klidně dělat i to ovoce a zelenina, pokud třeba dobře nefunguje slinivka, nebo játra. Ořechy to mohou také dráždit, ale moc se mi to nezdá. Podle mého názoru by bylo vhodné používat domácí kefír starší než 48 hodin, který upravuje stolici a spíše staví, což by v tomto případě bylo dobře.

No to je fakt, akurát som si spomenul, že ked som nejdol iba ovo/zel tak to orechy nerobili a to som ich jedol to isté množstvo.
Napr plynnatost sa nedostavuje, resp áno, no neviem akú výpovednú hodnotu majú 1-2 prdy denne úplne bez zápachu, ktoré prichádzajú vždy po jablkách(velmi štavnatých).
Nemožem si pomoct ale akonáhle do seba dám niečo varené(čokolvek), tak sa cítim úplne mimo.
Mne to varené žrádlo zrejeme skutočne nerobí dobre,no moja rodina tvrdí že dobre robí, hlavne že sa po nom cítim zle.
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Ořechové mléko
PříspěvekNapsal: sob dub 03, 2010 7:31 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Jarda píše:
...Můžete si doma vyrábět, velice snadno, ořechové mléko. Večer namočte do menší skleničky 2 polévkové lžíce loupaných slunečnicových semínek, 2 polévkové lžíce neloupaného sezamu a 15 - 20 mandlí. Ráno to i s vyluhovanou tekutinou, ve které je množství organického hořčíku, nalijte do mixéru a cca 5 minut mixujte v 0,3 - 0,5 litru vody, nebo ještě lépe čerstvé mrkvové šťávy. Hustotu si postupně upravíte, podle své chuti a i suroviny lze podle chuti měnit. Podotýkám, že toto mléko je po všech stránkách lepší, něž ostatní zdroje vápníku...
Klasický kuchyňský mixér ty ořechy taky rozemele? Po tom namáčení budou zřejme nacuclé vodou a tímpádem náchylnější k poškození, ale netuším, jestli se taková mandle vůbec potká s nožem v mixéru když bude poletovat v půllitru vody a o malých semínkách nemluvě... Je možné ten mixér/způsob zpracování upřesnit? Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ořechové mléko
PříspěvekNapsal: sob dub 03, 2010 8:09 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
Host píše:
Klasický kuchyňský mixér ty ořechy taky rozemele? Po tom namáčení budou zřejme nacuclé vodou a tímpádem náchylnější k poškození, ale netuším, jestli se taková mandle vůbec potká s nožem v mixéru když bude poletovat v půllitru vody a o malých semínkách nemluvě... Je možné ten mixér/způsob zpracování upřesnit? Díky

Tú vodu alebo šťavu tam pridávam postupne práve preto, aby mandle a ostatné semienka nemali plavecký deň \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ořechové mléko
PříspěvekNapsal: sob dub 03, 2010 8:51 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28288
Bydliště: Poděbrady
Host píše:
Klasický kuchyňský mixér ty ořechy taky rozemele? Po tom namáčení budou zřejme nacuclé vodou a tímpádem náchylnější k poškození, ale netuším, jestli se taková mandle vůbec potká s nožem v mixéru když bude poletovat v půllitru vody a o malých semínkách nemluvě... Je možné ten mixér/způsob zpracování upřesnit? Díky

Ano, rozemele, ale chce to zpočátku dělat spíše jako řídkou majonézu a teprve po dokonalém rozmixování pomalu ředit vodou do podoby mléka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ořechové mléko
PříspěvekNapsal: ned dub 04, 2010 11:30 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Jarda píše:
Ano, rozemele, ale chce to zpočátku dělat spíše jako řídkou majonézu a teprve po dokonalém rozmixování pomalu ředit vodou do podoby mléka.

O kolko sa lisi od orechoveho mlieka stava z Angela, ked ju vyrabam sposobom, ze lisujem mrkvu, a do toho prihadzujem pomerne vela mandli a sezamu? Bude vstrebatelnost priblizne rovnaka? Alebo, vacsina cennych latok skonci v drti, a tym padom sa ich do stavy dostane podstatne menej?
Predpokladam, ze sa to bude lisit aj v konzistencii, kedze angel do toho nepusti vacsinu vlakniny, zatialco pri mixovani ostane vsetka vlaknina vnutri.
Pokial si denne lisujem takto pripravenu stavu, povedzme v priemere 0,5 litra denne, oplati sa mi vobec vyrabat este k tomu orechove mlieko tym klasickym sposobom, alebo je obsah latok v tej stave z orechov dostacujuci na doporucenu dennu davku.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ořechové mléko
PříspěvekNapsal: ned dub 04, 2010 8:58 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28288
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
O kolko sa lisi od orechoveho mlieka stava z Angela, ked ju vyrabam sposobom, ze lisujem mrkvu, a do toho prihadzujem pomerne vela mandli a sezamu? Bude vstrebatelnost priblizne rovnaka? Alebo, vacsina cennych latok skonci v drti, a tym padom sa ich do stavy dostane podstatne menej?
Predpokladam, ze sa to bude lisit aj v konzistencii, kedze angel do toho nepusti vacsinu vlakniny, zatialco pri mixovani ostane vsetka vlaknina vnutri.
Pokial si denne lisujem takto pripravenu stavu, povedzme v priemere 0,5 litra denne, oplati sa mi vobec vyrabat este k tomu orechove mlieko tym klasickym sposobom, alebo je obsah latok v tej stave z orechov dostacujuci na doporucenu dennu davku.

Ne, to je rovnocenný produkt, akorát se oddělí ta vláknina, tu můžete smíchat se sirnou patlanicí a přidat trochu ovoce, což je výborná snídaně. Pokud to děláte takto, tak se již rozhodně nevyplatí dělat cokoliv jiného.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ořechové mléko
PříspěvekNapsal: pon dub 05, 2010 3:23 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Jarda píše:
Ne, to je rovnocenný produkt, akorát se oddělí ta vláknina, tu můžete smíchat se sirnou patlanicí a přidat trochu ovoce, což je výborná snídaně. Pokud to děláte takto, tak se již rozhodně nevyplatí dělat cokoliv jiného.

Dnes som pojedal mandle a boli nejaké poškribané alebo čo.
Ignoroval som to a chrúpal dalej, až kým som nenatrafil na jednu, kde boli viditelné stopy(komorky) po nejakom červovi.
Takže som zjedol mandle obžrané nejakým červom a teraz neviem čo si o tom mysliet.
Je to nejako nebezpečné? Čerešne jem napr bežne aj s tými červami, no tu si nie som istý, kedže sa mi to stalo prvý krát.
Mám ich teda nabudúce rovno vyhodit alebo sa to dá konzumovat?
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ořechové mléko
PříspěvekNapsal: pon dub 05, 2010 7:42 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28288
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Dnes som pojedal mandle a boli nejaké poškribané alebo čo.
Ignoroval som to a chrúpal dalej, až kým som nenatrafil na jednu, kde boli viditelné stopy(komorky) po nejakom červovi.
Takže som zjedol mandle obžrané nejakým červom a teraz neviem čo si o tom mysliet.
Je to nejako nebezpečné? Čerešne jem napr bežne aj s tými červami, no tu si nie som istý, kedže sa mi to stalo prvý krát.
Mám ich teda nabudúce rovno vyhodit alebo sa to dá konzumovat?
Ďakujem

To ničemu nevadí a vyskytuje se to dost běžně, normálně pokud si toho všimnu, ty červavé vyhodím, ale většinou si toho ani nevšimnu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: úte dub 06, 2010 11:28 am 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
Mat píše : Dá sa nejako eliminovat laxatívnost orechov okrem toho, že ich budem jest menej?
JEm denne cca 80- 100g ale hned to aj spálim(rýchlochodza+beh cca 15km).
Toto jedlo mi stačí na cca 10h, až potom sa dostaví mierny hlad.
Ja píšem : Zjem 80 g ( v suchom stave ) varenej pohánky, k tomu asi 6ml repkového oleja, asi 200g mrkvy a 90g orieškov... 4 hodiny na to som už hladný ako vlk... a hlad pociťujem prakticky už po troch hodinách... Celé to hovorí za všetko - záleží od metabolického typu...
Napríklad keď si dám ako predraňajky 50g sušených hrozienok a 5-6 hrušiek, tak som hladný za hodinu... preto to volám "predraňajky", lebo pol hodiny po nich idem na raňajky - viac bielkovinovo-tukové jedlo, nakoľko ovocie to neobsahuje, a keď, tak v minimálnom množstve. Niekto dokáže syntetizovať všetko z ovocia, zeleniny a menšieho množstva orechov ( dajme tomu 70g denne ), pre niekoho je to nič...
Mám nevýhodu aj v tom, že oriešky ( nemusia sa variť ) idú viac do peňazí ako ovocie... Hlavne, keď som si obľúbil namáčané mandle...
Nakoľko sú rôzne konštitučné, metabolické atď.... typy, tak sa nedivím niektorým vitariánom, keď ich hlavným jedálničkom sú oriešky. Asi by bolo lepším riešením nahradiť časť nich surovým ( alebo vareným, ale skutočne nezávadným a veľmi čerstvým mäsom - to je ale možné asi pre 0,1 percento populácie toto zabezpečiť... ) mäsom, hmyzom, bryndzou, lušteninami ( strukovinami )... Lebo aj ja som presvedčený, že oriešky samé o sebe asi nemôžu byť tým najideálnejším zdrojom bieklovín a tukov pre ľudí takej konštitúcie a metabol. typu, ktorí potrebujú denne prijať veľké dávky oboch živín ( bielkoviny, tuky ).

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: úte dub 06, 2010 12:41 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
NOWOCAYN píše:
Mat píše : Dá sa nejako eliminovat laxatívnost orechov okrem toho, že ich budem jest menej?
JEm denne cca 80- 100g ale hned to aj spálim(rýchlochodza+beh cca 15km).
Toto jedlo mi stačí na cca 10h, až potom sa dostaví mierny hlad.
Ja píšem : Zjem 80 g ( v suchom stave ) varenej pohánky, k tomu asi 6ml repkového oleja, asi 200g mrkvy a 90g orieškov... 4 hodiny na to som už hladný ako vlk... a hlad pociťujem prakticky už po troch hodinách... Celé to hovorí za všetko - záleží od metabolického typu...
Napríklad keď si dám ako predraňajky 50g sušených hrozienok a 5-6 hrušiek, tak som hladný za hodinu... preto to volám "predraňajky", lebo pol hodiny po nich idem na raňajky - viac bielkovinovo-tukové jedlo, nakoľko ovocie to neobsahuje, a keď, tak v minimálnom množstve. Niekto dokáže syntetizovať všetko z ovocia, zeleniny a menšieho množstva orechov ( dajme tomu 70g denne ), pre niekoho je to nič...
Mám nevýhodu aj v tom, že oriešky ( nemusia sa variť ) idú viac do peňazí ako ovocie... Hlavne, keď som si obľúbil namáčané mandle...
Nakoľko sú rôzne konštitučné, metabolické atď.... typy, tak sa nedivím niektorým vitariánom, keď ich hlavným jedálničkom sú oriešky. Asi by bolo lepším riešením nahradiť časť nich surovým ( alebo vareným, ale skutočne nezávadným a veľmi čerstvým mäsom - to je ale možné asi pre 0,1 percento populácie toto zabezpečiť... ) mäsom, hmyzom, bryndzou, lušteninami ( strukovinami )... Lebo aj ja som presvedčený, že oriešky samé o sebe asi nemôžu byť tým najideálnejším zdrojom bieklovín a tukov pre ľudí takej konštitúcie a metabol. typu, ktorí potrebujú denne prijať veľké dávky oboch živín ( bielkoviny, tuky ).

Vitarian, co spadne naspat na maso, musel najprv predtym spadnut na hlavu. \":-)\"

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ořechové mléko
PříspěvekNapsal: úte dub 06, 2010 6:30 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Jarda píše:
To ničemu nevadí a vyskytuje se to dost běžně, normálně pokud si toho všimnu, ty červavé vyhodím, ale většinou si toho ani nevšimnu.

Ok.
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 474 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 32  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 43 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz