Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát kvě 17, 2024 9:59 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 474 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 32  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: ned zář 01, 2013 5:44 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28288
Bydliště: Poděbrady
Saurah píše:
Dobrý den, ráda bych se zeptala ( hledala jsem odpověď, asi špatně ): vitamíny A,D,K,E jsou rozpustné v tucích; ořechy by se zase měly jíst samotné. Vadí moc, když se ořechy z důvodu vstřebatelnosti těchto vitamínů kombinují s ovocem nebo zeleninou? Do zeleniny použiji většinou olivový olej, ale s ovocem mně chutnají i pocitově dělají dobře ořechy. Děkuji, Dag.

Ořechy obsahují dostatek tuků pro vstřebání uvedených vitamínů, další tuky většinou nejsou třeba, ale s ovocem nemusí být dokonale stravitelné, to dost záleží na stavu trávení daného člověka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: čtv říj 17, 2013 10:14 am 
Offline

Registrován: sob bře 31, 2012 3:18 pm
Příspěvky: 21
Zdravím všechny!
Mám dotaz ohledně bílého máku. Obsahuje bílý mák stejné živiny jako modrý nebo se v něčem liší? Má s ním někdo zkušenosti? Díky za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Vlasske orechy - plisne ?
PříspěvekNapsal: ned lis 03, 2013 11:06 pm 
Offline

Registrován: ned říj 21, 2012 10:31 pm
Příspěvky: 27
Dobry den, mam doma ze zahrady vlasske orechy, uz jsem je nasusila a ted, kdyz je vyloupnu, tak nektere z nich maji na sobe leskle tecky, jakoby byly pocakane lakem. Jde o plisne ? Doufam, ze ne! \":(\" A kdyz je namacim, mam pridat do vody neco, co by pripadne plisne znicilo ? Predem dekuji za odpoved.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlasske orechy - plisne ?
PříspěvekNapsal: čtv lis 07, 2013 7:11 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Jana5555 píše:
Dobry den, mam doma ze zahrady vlasske orechy, uz jsem je nasusila a ted, kdyz je vyloupnu, tak nektere z nich maji na sobe leskle tecky, jakoby byly pocakane lakem. Jde o plisne ? Doufam, ze ne! \":(\" A kdyz je namacim, mam pridat do vody neco, co by pripadne plisne znicilo ? Predem dekuji za odpoved.

Plísně to mohou být, vlašáky je chytají ostatně jako téměř každé ořechy rády. Pokud jde o plíseň, nejedl bych je. Rizika jsou zbytečně veliká.

Namáčení je možné prostě jen do vody přes noc a pak pořádně propláchnout. Účinnější je citronovou šťáva a nejlépe dle mého názoru extrekt z grepových jader. Zřejmě ale ani tak z toho nedostanete vše - respktive dostanete asi pryč plísně ale ne jejih toxiny.

Zajímala by mě nějaké studie na toto téma či testy, pokud někdo narazíte, dejte vědět prosím


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlasske orechy - plisne ?
PříspěvekNapsal: čtv lis 07, 2013 8:03 pm 
Offline

Registrován: pon srp 01, 2011 9:10 pm
Příspěvky: 143
Jana5555 píše:
Dobry den, mam doma ze zahrady vlasske orechy, uz jsem je nasusila a ted, kdyz je vyloupnu, tak nektere z nich maji na sobe leskle tecky, jakoby byly pocakane lakem. Jde o plisne ? Doufam, ze ne! \":(\" A kdyz je namacim, mam pridat do vody neco, co by pripadne plisne znicilo ? Predem dekuji za odpoved.

Tak jak píše Sakul, při podezření na napadení plísněmi, nejen u ořechů, je nejlepší recyklace. Tam kde to jde, používám lázeň v 50ppm CDS nebo alespoň sprejový postřik tímtéž s následným sušením. U zrnin, luštěnin, ořechů, ale i ovoce a zeleniny, se mi to za uplynulý rok osvědčilo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: sob lis 09, 2013 10:20 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28288
Bydliště: Poděbrady
linda píše:
Zdravím všechny!
Mám dotaz ohledně bílého máku. Obsahuje bílý mák stejné živiny jako modrý nebo se v něčem liší? Má s ním někdo zkušenosti? Díky za odpověď.

Nedovedu posoudit, ale předpokládám, že moc velký rozdíl tam nebude.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vlasske orechy - plisne ?
PříspěvekNapsal: ned lis 17, 2013 10:50 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28288
Bydliště: Poděbrady
Jana5555 píše:
Dobry den, mam doma ze zahrady vlasske orechy, uz jsem je nasusila a ted, kdyz je vyloupnu, tak nektere z nich maji na sobe leskle tecky, jakoby byly pocakane lakem. Jde o plisne ? Doufam, ze ne! \":(\" A kdyz je namacim, mam pridat do vody neco, co by pripadne plisne znicilo ? Predem dekuji za odpoved.

Tak plísně napadají ořechy velice často i když zrovna to co popisujete moc na plísně nevidím, vlašáky mívají spíše černé tečky od plísní. Plísně celkem spolehlivě likviduje MMS, ale jejich toxiny uvnitř ořechu stejně zlikvidovat nedokáže.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: mix seminek a orechu
PříspěvekNapsal: čtv pro 19, 2013 10:26 am 
Offline

Registrován: čtv pro 19, 2013 10:17 am
Příspěvky: 1
Zdravicko,chtel bych se zeptat jaky mate nazor na mix seminek a orechu (vlasske,liskove,para,kesu,mandle,chia,sezam,lnene,slunecnicove,dynova atd.)vse smichane pojidam cca 2-3 mensi hrste a rozvykavam do uplne kase.Bije se to nejak nebo je to ok.Dekuji za odpoved


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: mix seminek a orechu
PříspěvekNapsal: pát pro 20, 2013 9:58 am 
Offline

Registrován: pon bře 25, 2013 4:14 pm
Příspěvky: 126
Nejsem příznivcem takových mixů a vidím jako vhodnější si to rozdělit a každý den něco jiného (pojídat samozřejmě nejlépe máčené). Já ořechy s semínka používám spíš do ořechového mléka (2-3druhy) a když je jím tak většinou jeden druh.
Ale nakonec musíte posoudit sám jak Vám to sedí.
To lněné je del mě nesmysl jíst nemixované (to vámi pouze projde bez užitku), ale to i ostatních pokud pořádně nerozmělníte na kaši, tak si akorát udělají vyhlídkovou trasu Vašim traktem jízdu platíte vy \":-)\".


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: mix seminek a orechu
PříspěvekNapsal: pon pro 23, 2013 2:14 pm 
Offline

Registrován: pon pro 16, 2013 3:43 pm
Příspěvky: 11
Máte dobrý, že ořechy můžete jíst. Já jsem na ně alergická tak mi to nedělá dobře \":-(\"

_________________
V poslední době čtu tak strašné věci o kouření, že jsem se rozhodla přestat číst.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: pon pro 30, 2013 6:40 pm 
Offline

Registrován: pon lis 25, 2013 10:05 pm
Příspěvky: 253
Casto se zde pise jak se nemaji kombinovat tuky s cukry atd.. Mam v tom trochu zmatek kam je vhodne a kam není vhodne pridavat k jake potravine orechova mleka nebo jen namocene ořechy, semínka pripadne jiné tuky jako kokosovy olej? Například jestli je vhodne pridavat nebo rovnou vyrábět to mleko spolu ve snekovem odstavnovaci se stavou mrkev, celer, cervena repa? Nebo pridavat rozemleta lnena semínka do okurkového salatu, pridavat do nastrouhane mrkve s kokosovou drti kokosovy olej apod. ? Mam jasno v tom jake suroviny jist, ale jak je kombinovat v tom neustale tapu. Jedina kombinace je mi naprosto jasna, když uz zivocisne bilkoviny(maso, vajíčka) Tak jen se zeleninou nejlepe zelenou listovou... Ale kam je vhodne pridavat ořechy, semínka a kokosovy tuk mi prostim objasnete. \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: pon pro 30, 2013 9:29 pm 
Offline

Registrován: pon pro 30, 2013 9:06 pm
Příspěvky: 2
Bydliště: Zruč nad Sázavou
Zdravím všechny, ale pana Jaroslava obzvlášť....
Nerad bych otvíral nějaké nové téma a na odpovědi nemám, rád bych se proto jen zeptal mim toto téma.....
Někdy před rokem, nebo déle se tu probíral chlorid hořečnatý a jeho dávkování.
Nerad bych na sobě testoval kolik vydržím, než doběhnu na toaletu, stačilo by mi poradit kolik je třeba v 1g chloridu mg hořčíku?
Když je tedy denní doporučená dávka čistého hořčíku asi 375 mg.
Děkuji za případnou odpověď, Karel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: pon pro 30, 2013 10:05 pm 
Offline

Registrován: pon lis 25, 2013 10:05 pm
Příspěvky: 253
karelka píše:
Zdravím všechny, ale pana Jaroslava obzvlášť....
Nerad bych otvíral nějaké nové téma a na odpovědi nemám, rád bych se proto jen zeptal mim toto téma.....
Někdy před rokem, nebo déle se tu probíral chlorid hořečnatý a jeho dávkování.
Nerad bych na sobě testoval kolik vydržím, než doběhnu na toaletu, stačilo by mi poradit kolik je třeba v 1g chloridu mg hořčíku?
Když je tedy denní doporučená dávka čistého hořčíku asi 375 mg.
Děkuji za případnou odpověď, Karel.

V jednom gramu chloridu horecnateho je tusim 120mg horciku. Jinak vůbec se toho nebojte. Ja si davam denne do 1,5l vody 15 az 20gramu chloridu horecnateho(kolem 2gramu cisteho horciku!!!) s himalajsou soli a k ridke stolici mam daleko natoz k prujmu. Je to opravdu hodne individualni. Me například neprohnalo ani 30g epsomske soli, coz si myslim, ze se bude vetsine lidem zdat az neuveritelne. Vůbec se neridte nejakym udajnym dennim doporucenim a ridte se podle toho jak to zde popisuje Jarda. Nikdo nemůže vedet jak moc velky mate nedostatek horciku. Ja kdybych mel brat jak zde uvadite nejakych 400mg denne, tak mi to je asi prd platne. To ze vystoupate na davkovani, které vam vyvola ridkou stolici nebo prujem je jediny ukazatel kde je vase hranice a urcite prujem vyvolany vyssi davkou horciku neni nejaky ohrozujici stav pro vase telo ba naopak jen vam to procisti "trubky" coz je stejna procedura jako u ocist zde na strankach popsanych...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: úte pro 31, 2013 12:12 pm 
Offline

Registrován: pon pro 30, 2013 9:06 pm
Příspěvky: 2
Bydliště: Zruč nad Sázavou
Ÿura píše:
V jednom gramu chloridu horecnateho je tusim 120mg horciku. Jinak vůbec se toho nebojte. Ja si davam denne do 1,5l vody 15 az 20gramu chloridu horecnateho(kolem 2gramu cisteho horciku!!!) s himalajsou soli a k ridke stolici mam daleko natoz k prujmu. Je to opravdu hodne individualni. Me například neprohnalo ani 30g epsomske soli, coz si myslim, ze se bude vetsine lidem zdat az neuveritelne. Vůbec se neridte nejakym udajnym dennim doporucenim a ridte se podle toho jak to zde popisuje Jarda. Nikdo nemůže vedet jak moc velky mate nedostatek horciku. Ja kdybych mel brat jak zde uvadite nejakych 400mg denne, tak mi to je asi prd platne. To ze vystoupate na davkovani, které vam vyvola ridkou stolici nebo prujem je jediny ukazatel kde je vase hranice a urcite prujem vyvolany vyssi davkou horciku neni nejaky ohrozujici stav pro vase telo ba naopak jen vam to procisti "trubky" coz je stejna procedura jako u ocist zde na strankach popsanych...

Dobrý den Yura, děkuji za tak rychlou odpověď, to jsem ani nečekal.
Praxe je asi nejlepší rada, ale i tak jsem rád, za přibližné množství aktivního hořčíku v tom chloridu.
Nerad bych odpravil nějaký jiný orgán, třeba ledviny, které musí přebytek odstraňovat.
Děkuji, K.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: úte led 07, 2014 6:35 pm 
Offline

Registrován: pát črc 20, 2012 1:54 pm
Příspěvky: 85
Jakej máte kdo postoj k burským oříškům? Myslím tím v souvislosti s aflatoxiny ... \":?\"


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 474 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 32  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 56 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz