Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob dub 20, 2024 6:18 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 474 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 32  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: ned led 17, 2010 6:56 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
Ja mam na mysli tak 4 dni na maslo, a 7 dni na drt, ci to je tiez uz dlha doba?

Takto krátká doba skladování v lednici nevadí, ale tu drť je i tak vhodnější skladovat pouze v mrazáku. Nijak se totiž neslepuje a je sypká i po zmrznutí, tak proč riskovat skladování v lednici.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: pon úno 01, 2010 2:50 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 480
Bydliště: Nové Město na Moravě
PavelZ píše:
Dobrý večer, Jindro, nemůžeš mi dát prosím tip, kde se dají sehnat 100% surové kešu? Díky, Pavel
Pavle koukám, že jsem snad ještě neodpověděl, to mne mrzí a omlouvám se.
Tedy, 100% surové kešu kupuji zde od Lifefoodu. Někdy se ale trochu šidím a kupuji ty obyčejnější zde od Diany.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: pon úno 01, 2010 6:07 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte čer 09, 2009 9:28 am
Příspěvky: 68
Bydliště: Psáře
Jindra píše:
Pavle koukám, že jsem snad ještě neodpověděl, to mne mrzí a omlouvám se.
Tedy, 100% surové kešu kupuji zde od Lifefoodu. Někdy se ale trochu šidím a kupuji ty obyčejnější zde od Diany.

v pohodě, díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: stř úno 03, 2010 9:02 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
Chcem sa opýtať na jednoduchú otázku : Ak používam semená resp. oriešky ako "proteínovú bombu" v objeme 80g pred jedlom po cvičení.... Tak tým, že semená/oriešky namočím na 10 hodín do vody ( ktorú potom vypijem ), tak bielkoviny a aminokyseliny z nich budú mať väčšiu využiteľnosť v organizme než semená/oriešky, ktoré neboli takto "prebudené" ? O znásobení vitamínov a enzýmov viem. Ale neviem ako je to s využiteľnosťou bielkovín a aminokyselín. Ďakujem za odpoveď.

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: stř úno 03, 2010 9:42 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
NOWOCAYN píše:
Chcem sa opýtať na jednoduchú otázku : Ak používam semená resp. oriešky ako "proteínovú bombu" v objeme 80g pred jedlom po cvičení.... Tak tým, že semená/oriešky namočím na 10 hodín do vody ( ktorú potom vypijem ), tak bielkoviny a aminokyseliny z nich budú mať väčšiu využiteľnosť v organizme než semená/oriešky, ktoré neboli takto "prebudené" ? O znásobení vitamínov a enzýmov viem. Ale neviem ako je to s využiteľnosťou bielkovín a aminokyselín. Ďakujem za odpoveď.

Aminokyseliny a bílkoviny se přirozeně využijí úměrně k množství přítomných enzymů, čili pokud je jich více, tak se tráví lépe.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: stř úno 03, 2010 10:31 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
to Jarda : Tak potom tí čo varia prívarky atď, a nejedia vôbec ani oriešky... Oni v strave asi enzými mať nebudú.... Makrobiotici tvrdia, že človek si vie enzými vyrobiť sám v sebe, a to sa použije na trávenie. Mám z toho miš-maš.... Lebo v realite by to potom vyzeralo tak, že bielkoviny - ktoré sú stavebným kmeňom ľudského tela - sa vstrebávajú len zo surového. A potom ako vyrastú deti, ako kulturisti získajú také svalstvo ( no na úkor zdravia... ), keď jedia verené vajcia, mäso ? V čom sa to bude líšiť od človeka, ktorý konzumuje bielkoviny v surovom stave ? Myslím v čom sa bude odlišovať vstrebateľnosť. Ďakujem za odpoveď.

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: čtv úno 04, 2010 9:12 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
NOWOCAYN píše:
to Jarda : Tak potom tí čo varia prívarky atď, a nejedia vôbec ani oriešky... Oni v strave asi enzými mať nebudú.... Makrobiotici tvrdia, že človek si vie enzými vyrobiť sám v sebe, a to sa použije na trávenie. Mám z toho miš-maš.... Lebo v realite by to potom vyzeralo tak, že bielkoviny - ktoré sú stavebným kmeňom ľudského tela - sa vstrebávajú len zo surového. A potom ako vyrastú deti, ako kulturisti získajú také svalstvo ( no na úkor zdravia... ), keď jedia verené vajcia, mäso ? V čom sa to bude líšiť od človeka, ktorý konzumuje bielkoviny v surovom stave ? Myslím v čom sa bude odlišovať vstrebateľnosť. Ďakujem za odpoveď.

Ano, ti tam enzymy nemají, ty se zlikvidují teplotou nad 50°C. To, co tvrdí makrobiotici je sice pravda, ale neplatí to absolutně a také neříkají, kolik energie na to tělo musí vynaložit, aby to zajistilo. Potom mu nezbývá energie na nic jiného a jste stále tak nějak vypnutý. Bílkovinný mýtus je hluboce zakořeněn a vaše otázky jsou toho důkazem. Bílkovin je potřeba k životu směšně málo a ve větších dávkách jsou velice škodlivé, až smrtelně nebezpečné. Syrové se mnohem snadněji tráví, ale to neznamená, že jejich přebytek není nebezpečný. I syrové škodí, ve velkých dávkách, stejně jako tepelně upravené.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: stř úno 10, 2010 7:10 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Mat píše:
Ja to kupujem v Apolle na Prievozkej. Volá sa to Biologika. Ked mi to nvyhovuje, tak aj inde,len nie v Tescu.
Je to v takej ulicke vedla potravín. Či tam majú parorechy ani neviem, kedže to nekupujem.
Tu je link na ten obchod http://www.biologika.sk. Majú tam takmer všetko čo by ste mohli potrebovat.

Tak som tam bol tie paraorechy kupit. Vazne myslis, ze v tom je nejaky rozdiel. Ved je to dovoz.
Vyzeraju rovnako ako tie z TESCA, akurat o 50% drahsie.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: stř úno 10, 2010 7:49 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
Mám otázku : keď namočím do vody napríklad kosové plátky/chipsy ( tepelne neupravené ) - bude výsledok podobný, ako keď namočím celé oriešky, alebo celé semená ( lúpané ) ? Ďakujem za odpoveď.

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: stř úno 10, 2010 8:03 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
NOWOCAYN píše:
Mám otázku : keď namočím do vody napríklad kosové plátky/chipsy ( tepelne neupravené ) - bude výsledok podobný, ako keď namočím celé oriešky, alebo celé semená ( lúpané ) ? Ďakujem za odpoveď.

O tom docela pochybuji z jednoduchého důvodu, celý ořech, nebo semeno, může teoreticky vyklíčit a to se tedy probudí. U nějakých plátků to již možné není, sice to nabobtná, ale dle mého názoru nic víc se nestane. Vyzkoušejte si namočit loupanou slunečnici a budete asi překvapen.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: stř úno 17, 2010 11:45 am 
Offline

Registrován: pon lis 23, 2009 8:02 am
Příspěvky: 9
Zajímalo by mne Jardo, proč podle Vás jsou buráky sajrajt, jak píšete zde:

Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
2uhk8e74


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: stř úno 17, 2010 12:45 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
[quote="volny":239sqhp4]Zajímalo by mne Jardo, proč podle Vás jsou buráky sajrajt, jak píšete zde:

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
239sqhp4


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: stř úno 17, 2010 5:32 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
[quote="volny":28ku2ile]Zajímalo by mne Jardo, proč podle Vás jsou buráky sajrajt, jak píšete zde:

Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
28ku2ile


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: stř úno 17, 2010 5:40 pm 
Offline

Registrován: pon lis 23, 2009 8:02 am
Příspěvky: 9
Aha... tak už jsem to našel i na českých stránkách: "Plísně také produkují jedny z nejsilnějších toxinů, které známe. Snad nejznámější je aflatoxin, vyskytující se velmi často v burských oříšcích a para ořeších a ve velkém množství dalších potravin. Velká dávka tohoto toxinu může na dlouhou dobu, možná i na několik let, omezit činnost části jater." ... což je zřejmě můj případ \":-(\"
Jinak vám oběma děkuji ještě jednou za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: čtv úno 18, 2010 2:52 pm 
Offline

Registrován: úte led 12, 2010 8:11 pm
Příspěvky: 68
Bydliště: Praha 5-Smichov
Jardo,zajimalo by mne zda jste zkousel udelat kefir pomoci kefirku a orechoveho mleka.Pokud ano,jake to melo chutove vysledky?
Nemam kefirky,takze zatim nemohu udelat experiment vlastni.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 474 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 32  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz