Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát dub 19, 2024 4:43 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 474 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 32  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: pon srp 03, 2009 8:38 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Ako dlho sa da oskladnit to orechove mlieko, co doporucujete, napriklad z mandli alebo z vlasskych orechov? Ked si ho rano pripravim, da sa pocas dna pit, bez toho aby sa skazilo? Prenasal by som ho v sklenenej flaske v tme, napriklad do prace, a vypil cca po 6-8 hodinach po vyrobeni.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: pon srp 03, 2009 9:36 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
Ako dlho sa da oskladnit to orechove mlieko, co doporucujete, napriklad z mandli alebo z vlasskych orechov? Ked si ho rano pripravim, da sa pocas dna pit, bez toho aby sa skazilo? Prenasal by som ho v sklenenej flaske v tme, napriklad do prace, a vypil cca po 6-8 hodinach po vyrobeni.

Čím dříve se mléko po vyrobení spotřebuje tím lépe, ale ve Vámi popsaném postupu není také žádný problém. Dobré by bylo, po přenesení do práce, ho uchovávat v ledničce, čímž se opět zpomalí všechny pochody. Stejně jako u čerstvé šťávy plnit láhev tak, aby neobsahovala žádný vzduch a po otevření doporučuji všechno co nejdříve vypít, rozhodně ne trochu odpít a skladovat dál zbytek za přítomnosti vzduchu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: pon srp 03, 2009 1:36 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Niektorí ludia majú zvyk hocikedy počas dna lúpat a jest tekvicové semeinka.
Má to vobec nejaký význam? Ja ich vzdy uplne rozmixujem na také máslo a potom zapijem štavou.
Robím to ráno. Keby som si sem tam počas dna dal pár pri sledovaní tv na miesto toho humusu, čo jedia druhí(chipsy,cola atd).
Malo by to nejaký význam z hladiska využitelnsti, Mg,Fe,Zn...
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: pon srp 03, 2009 5:00 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Niektorí ludia majú zvyk hocikedy počas dna lúpat a jest tekvicové semeinka.
Má to vobec nejaký význam? Ja ich vzdy uplne rozmixujem na také máslo a potom zapijem štavou.
Robím to ráno. Keby som si sem tam počas dna dal pár pri sledovaní tv na miesto toho humusu, čo jedia druhí(chipsy,cola atd).
Malo by to nejaký význam z hladiska využitelnsti, Mg,Fe,Zn...
Ďakujem

Pokud je velice dobře rozžvýkáte, což u těchto semínek není problém, tak je využitelnost v podstatě stejná jako u toho másla a určitě to doporučuji. Nechápejte to ovšem tak, že jich máte sníst 1 kg za den, to už se určitě doporučit nedá, slovo pár si každý vysvětluje celkem po svém a čistě matematicky vzato, pár jsou dva kusy. To je asi zase málo, ale přes denní doporučenou váhu ořechů, by jste se tímto neměl dostat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: pon srp 03, 2009 6:29 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
To je jasné. Max dám 100g. Maximálne.
Vzdy to dávam na ranajky. Ihened zapijem.
Zjest kilo to by chcelo poraidneho...
Na druhej strane poznám ludí ktorí do seba nacpú pokojne takéto množstvo "chipsov".
A aby to priviedli k dokonalosti, tak to zalejú este 2l koly.
Máme v rodine takéhoto človeka. Dokázal dokonca zjest plnú misu mandlí, ktorý mohlo byt kludne kilo.
Jasné, že boli opražené. Neviem ale ja vobec na takéto veci a na sladkosti typu čokoláda atd vobec nemám chut.
Ked fakt chcem niečo sladké tak si dám mango. To je fakt bomba. Zasýti to perfektne a chut to je no comment.
Kupujem taký druh, ktorý sa predáva pod názvom "zrelé" a naozaj ihned ku konzumácii.
Škoda, že tí ostatní neskúsia ovocné sladkosti. Myslím, že by to potom za tieto sračky(pardon za výraz) nemenili.
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: pon srp 03, 2009 9:10 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
To je jasné. Max dám 100g. Maximálne.
Vzdy to dávam na ranajky. Ihened zapijem.
Zjest kilo to by chcelo poraidneho...
Na druhej strane poznám ludí ktorí do seba nacpú pokojne takéto množstvo "chipsov".
A aby to priviedli k dokonalosti, tak to zalejú este 2l koly.
Máme v rodine takéhoto človeka. Dokázal dokonca zjest plnú misu mandlí, ktorý mohlo byt kludne kilo.
Jasné, že boli opražené. Neviem ale ja vobec na takéto veci a na sladkosti typu čokoláda atd vobec nemám chut.
Ked fakt chcem niečo sladké tak si dám mango. To je fakt bomba. Zasýti to perfektne a chut to je no comment.
Kupujem taký druh, ktorý sa predáva pod názvom "zrelé" a naozaj ihned ku konzumácii.
Škoda, že tí ostatní neskúsia ovocné sladkosti. Myslím, že by to potom za tieto sračky(pardon za výraz) nemenili.
Ďakujem

To je v pořádku a je to až dost, ostatní je mi jasné a pokud to budete cíleně sledovat, tak snadno zjistíte, že celou poslední civilizovanou éru člověka, se z lidí stávají stále větší prasata s menším mozkem. Ocituji zde někoho známého, sice si nevzpomínám koho, ale jeho slova zapadají do dnešní doby asi mnohem lépe, než do doby v které žil. "A věnujíce se pouze svému teřichu, byli podobni spíše dobytku, jemuž tělo proti vší přirozenosti k rozkoši sloužilo a duše byla na obtíž." V tomto citátu, je bohužel skrytá pravda o naprosté většině moderních, civilizovaných lidí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: úte srp 04, 2009 10:18 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
Ja som o tom zbezne cital na vitarianskom fore, niekto to tam len okrajovo spomenul. Zaujalo ma to, prave preto, ze tiez by ma to nikdy nenapadlo klicit vylupane semena, tak som len tak naskusku cez noc namocil vylupanu slnecnicu, preplachoval to rovnako ako ine klicky a o 2 dni to uz malo klicky velkosti samotneho semena. Ochutnal som to, chut sa zmenila smerom k strukovinovym klickom, bolo to take zivsie, viac vodove a menej olejnate, no stale to chutilo po slnecnici. Nejak vo velkom som to vsak nechcel jest, kedze to bol prvy experiment, chcel som len vediet, ci to vobec vylici. Skusim o tom zistit viac, ak na nieco nove prijdem, podelim sa o skusenost.

dgm píše:
Dobry den, souhlasim s Xionem. Jsem taky vitarianka a loupana slunecnice nam zatim vyklicila vzdycky, at uz jsme ji zakoupili kdekoliv.
Pekna stranka, Jardo. \":D\"

Tak pokus s klíčivostí oloupaných slunečnicových semínek jsem dokončil a včera večer výsledný produkt snědl. Jak jsem zde psal, tak klíčit jsem dal semínka 1.8.2009 v cca 12,00 hodin. Jednalo se o produkt firmy Natural Paradise s dobou trvanlivosti do 29.3.2010, visuelně byla dost velká část semen rozlámaná, odhadem do 20%. Po namáčecí fázi cca 9-10 hodin, jsem je pravidelně vždy ráno a večer propláchl studenou vodou. Je pravda, že již druhý den některá semena reagovala, ale zdaleka ne všechna a klíčení také neprobíhalo rovnoměrnou rychlostí u všech semen. Klíčivost byla na můj vkus docela mizerná, odhadl bych to na nějakých 40%, zbylých 60% prostě nevyklíčilo, ale zase tam kupodivu neprobíhal žádný rozklad, nebo kysání, jako je běžné u špatně klíčících obilovin. Do včerejšího večera 3.8.2009, kdy jsem je jedl v cca 18,00 hodin, některá semínka již dosáhla vytvoření kořínku, zezelenala a rozvinula dva první lístky, celková délka klíčků odhadem 2,5-3 cm, ale mnoho dalších neudělalo nic. Po ochutnání, chuť docela slušná, žádná známka pachuti, či zkyslosti, nebo plísně, což mě udivilo vzhledem k malému procentu skutečně živých semen. Pokud mohu pokus nezaujatě posoudit na tomto jediném vzorku, tak nic moc, klíčivost opravdu celkem mizerná, ale na objektivní vyhodnocení by to chtělo více pokusů a semínka od různých dodavatelů, možná by pak klíčivost byla někde jinde.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: úte srp 04, 2009 6:43 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Jarda píše:
To je v pořádku a je to až dost, ostatní je mi jasné a pokud to budete cíleně sledovat, tak snadno zjistíte, že celou poslední civilizovanou éru člověka, se z lidí stávají stále větší prasata s menším mozkem. Ocituji zde někoho známého, sice si nevzpomínám koho, ale jeho slova zapadají do dnešní doby asi mnohem lépe, než do doby v které žil. "A věnujíce se pouze svému teřichu, byli podobni spíše dobytku, jemuž tělo proti vší přirozenosti k rozkoši sloužilo a duše byla na obtíž." V tomto citátu, je bohužel skrytá pravda o naprosté většině moderních, civilizovaných lidí.

Bohužial je to tak.
Škoda.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: čtv zář 03, 2009 1:38 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Ked si chcem dat ovovcie na ranajky, tak kedy možem dat tie semená počas dna?
Tak 2h po jedle, rozmixované a zapit. resp vypit v štave ako mlieko.
Nie vždy mám chut na semená ráno, ale potom by mi to mohlo chýbat, tak sa pýtam.
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: čtv zář 03, 2009 7:13 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Ked si chcem dat ovovcie na ranajky, tak kedy možem dat tie semená počas dna?
Tak 2h po jedle, rozmixované a zapit. resp vypit v štave ako mlieko.
Nie vždy mám chut na semená ráno, ale potom by mi to mohlo chýbat, tak sa pýtam.
Ďakujem

Ty 2 hodiny jsou v pohodě, vždy je lepší co nejlépe je emulgovat a vypít jako mléko.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: pát zář 04, 2009 2:42 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Radšej to mlieko. d€nes ráno som to tak dal.
Je to rýchlejšie, dost som sa ponáhlal, tak sa mi to nechcelo "jest"
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: pát zář 18, 2009 7:44 am 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Je táto energetická tabulka ok? Myslím tie hodnoty.
Ořechy a semena
POTRAVINA ENERGIE
100 g Kcal
ořechy makadamia 705
ořechy para 684
ořechy lískové 684
ořechy pekan 684
ořechy piniové 676
ořechy vlašské 672
ořechy pistácie 633
mandle 616
ořech kokosový strouhaný 604
ořechy kešu 602
arašídy 598
semena slunečnice 578
semena sezamová 563
semena dýňová 538
semena máku (mák) 475
semena lněná 375
ořech kokosový 364
jedlé kaštany 213
A ako je to z gaštanmi. Ako a kedy ich správne konzumovat a s čím kombinovat?
A ako je to s hrozonovými jadierkami? Mám ich konzumovat tiež? Vraj sú zdravé.
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: pát zář 18, 2009 9:07 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Je táto energetická tabulka ok? Myslím tie hodnoty.
Ořechy a semena
POTRAVINA ENERGIE
100 g Kcal
ořechy makadamia 705
ořechy para 684
ořechy lískové 684
ořechy pekan 684
ořechy piniové 676
ořechy vlašské 672
ořechy pistácie 633
mandle 616
ořech kokosový strouhaný 604
ořechy kešu 602
arašídy 598
semena slunečnice 578
semena sezamová 563
semena dýňová 538
semena máku (mák) 475
semena lněná 375
ořech kokosový 364
jedlé kaštany 213
A ako je to z gaštanmi. Ako a kedy ich správne konzumovat a s čím kombinovat?
A ako je to s hrozonovými jadierkami? Mám ich konzumovat tiež? Vraj sú zdravé.
Ďakujem

To bohužel takto jednoznačně říci nejde, údaje jednotlivých autorů se velice liší, čili zhruba to v pořádku je , ale u jednotlivých autorů těchto hodnot můžete zjistit docela velké odchylky. Já osobně bych to nezkoumal, bohatě stačí, že jsou to potraviny s vysokou energetickou hodnotou. Kaštany nejím a nikdy jsem nezjišťoval jak se správně jedí, ale myslím, že syrové se jíst nedají a pečené jsou stejně k ničemu. Jádra hroznového vína jsou velice tvrdá a ostrá, dle mého názoru o nic prospěšného nejde, protože mohou dost dráždit střevní sliznici.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: sob zář 19, 2009 7:27 am 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Ja som tiež toho názoru, že sú to vysokokalorické potraviny a preto ich stačí malé množstvo.
Ale sú ludia, kktorí si to evidentne nemyslia. Bol som v stredu u "odborníka na výživu" a ten mi kázal, že ked chcem pribrat tak si mám dat buchty s lekvárom, ryžový nákyp, ryžu s ovocím a maso so zemiakmi.
Ked to hovoril tak sa priznám, že sa mi na chvílu rozum zastavil. Ved to sú tie najhoršie možne kombinácie. Čo to sposobuje to je "no comment". Podla neho semená a orechy sú nič. Neviem prečo ale stále cítim silný prievan čias dávno minulých komunizmom degenerovaných...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: sob zář 19, 2009 8:11 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Ja som tiež toho názoru, že sú to vysokokalorické potraviny a preto ich stačí malé množstvo.
Ale sú ludia, kktorí si to evidentne nemyslia. Bol som v stredu u "odborníka na výživu" a ten mi kázal, že ked chcem pribrat tak si mám dat buchty s lekvárom, ryžový nákyp, ryžu s ovocím a maso so zemiakmi.
Ked to hovoril tak sa priznám, že sa mi na chvílu rozum zastavil. Ved to sú tie najhoršie možne kombinácie. Čo to sposobuje to je "no comment". Podla neho semená a orechy sú nič. Neviem prečo ale stále cítim silný prievan čias dávno minulých komunizmom degenerovaných...

Mnoho odborníků na výživu jsou lidé, kteří mimo školy, kde získají nesmyslně postavené názory, nemá zájem dále zkoumat nějaké hlubší souvislosti a mnohdy se sami stravují mnohem hůře, než ostatní populace, které rozdávají své nesmyslné rady. Vy jste přišel s požadavkem ztloustnout a v této oblasti Vám poradil dobře, po tom, co Vám poradil, určitě ztloustnete, ale zase si značně poničíte zdraví, ale to on nemá důvod řešit Váš požadavek byl ztloustnutí a on ho tedy plní. To, co z těchto lidí cítíte není degenerace komunizmem, ale prosté degenerované komercionalizované myšlení, které platí v jakémkoliv režimu a nyní dokonce mnohem více než za komančů.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 474 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 32  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz