Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 12:26 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 474 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: úte úno 14, 2017 12:30 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 480
Bydliště: Nové Město na Moravě
Jarda píše:
johny54 píše:
To jsou zase moudra. To mu uskodi napr. lnene seminko? Ja ho jim casto, chutna mi a citim se po nem lip. Nevim proc bych ho nemel jist jen proto, ze vetsina lidi ji spis maso.

To není otázka toho zda mě chutná, nebo ne, jednak obsahuje fitoestrogeny a ne zrovna málo, což pro chlapa nemusí být zrovna ideální a pak obsahuje velké množství PUFA, což bez sledování poměru omega mastných kyselin může tělo přetěžovat a paradoxně i škodit.

klídek, johny. \":-)\" Taky mám rád lněný semínko a rozhodně ho někdy jím víc než doporučovanou lžičku denně. Jarda má ale pravdu, bacha na to – kór chlapi. Probíral jsem to s pí Struneckou (znáš - Doba jedová) a varovala mne, že nadměrná konzumace lněného semínka vede u chlapů k raku prostaty. V době naší diskuse (únor 2015) náááhodou o tom psala příspěvek do časopisu, tak pro mne vypíchla:

V současné době převládá názor, že omega-3 mastné kyseliny jsou pro zdraví důležitější než omega-6. Základním pravidlem je, že bychom měli tyto kyseliny konzumovat v poměru 1:1, zatímco ve skutečnosti je prý konzumujeme v poměru 1:20. Každému proto prospěje, když konzumaci omega-3 zvýší. Mastné kyseliny jsou součástí nesmírně složitých interakcí v lidském těle, nejsou pouze zdrojem energie, ale i stavebními složkami membrán, hormonů a regulačních enzymů. Je proto pochopitelné, že významně zasahují do regulace karcinogenních procesů. Badatelé a lékaři po celém světě se pokoušejí zastavit tsunami zhoubného bujení i kardiovaskulárních onemocnění a studují každou slibnou možnost. Klinické experimenty a epidemiologické studie s lidmi jsou však vždy ovlivněné celou řadou možných variabilních komponent, které vstupují do hry a které nám jsou stále skryté. Stačí si přečíst pouze názvy více než 2000 vědeckých prací, které nabízí databáze PubMed na heslo omega-3 a rakovina, abychom viděli, že omega-3 se pro většinu badatelů stále jeví jako potenciální nástroj, který má schopnost nedovolit karcinomům, aby v lidském těle vznikly. Umíme to zdůvodnit teoreticky a vysvětlit mechanismus, jakým omega-3 zpomalí i zastaví průběh rakoviny prostaty nebo prsu. Avšak objevují se i velké studie, které upozorňují, že vyšší hladina omega-3 PUFA v krvi znamená vyšší riziko rakoviny prostaty. Moje rada proto zní: všeho s mírou, jezme zdravě a rozmanitě; nemusíme konzumovat každý týden půl kila lososů z arktických vod a sklenici oleje z krillu, ale od každého trochu nám zcela jistě prospěje. Měli bychom si vzít poučení z toho, že i superzdravé beta-karoteny podávané ve Finsku tisícovkám dobrovolníků kvůli prevenci rakoviny, dokázaly zvýšit výskyt karcinomů plic a studie ATBC musela být ukončená. Mrkev je přesto stále zdravá potravina.
Prof. RNDr. Anna Strunecká, DrSc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: úte úno 14, 2017 10:41 am 
Offline

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1954
A kdo se v tom má vyznat? Budwigové dieta považuje konzumaci lněného semínka za prospěšnou, Gersonova terapie naopak lignany coby inhibitory lidských trávicích enzymů a pro vysoký obsah bílkovin striktně odmítá. Poslední zprávy hovoří o tom, že rostlinné bílkoviny nezvyšují produkci růstového hormonu IGF-1 (inzulinu podobný růstový faktor) a mohly by být oproti živočišným za jistých situací bezpečnější. Jak se tedy chovají fytoestrogeny po boku inhibitorů aromatázy u rakovin prsu závislých na přísunu estrogenu a jak působí na zvětšování prostaty, vypadá to, že v malém množství pro svou slabou (omezenou) estrogenní aktivitu působí protektivně - antiestrogenně (prevence rakoviny, osteoporózy a kardiovaskulárních chorob), avšak velkou konzumací se podobají a dokáží vyrovnat negativnímu účinku nerovnováhy a přebytku našich vlastních estrogenů a testosteronu.

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: stř úno 15, 2017 11:33 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 480
Bydliště: Nové Město na Moravě
Alopat píše:
A kdo se v tom má vyznat?

v malém množství lék, ve velkém jed
hm, slovo „jed“ mi tu ale přijde zbytečně silné

takže jinak: všeho s mírou
Strunecká má pravdu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: čtv úno 16, 2017 2:31 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Jindra píše:
V současné době převládá názor, že omega-3 mastné kyseliny jsou pro zdraví důležitější než omega-6. Základním pravidlem je, že bychom měli tyto kyseliny konzumovat v poměru 1:1, zatímco ve skutečnosti je prý konzumujeme v poměru 1:20. Každému proto prospěje, když konzumaci omega-3 zvýší. Mastné kyseliny jsou součástí nesmírně složitých interakcí v lidském těle, nejsou pouze zdrojem energie, ale i stavebními složkami membrán, hormonů a regulačních enzymů. Je proto pochopitelné, že významně zasahují do regulace karcinogenních procesů. Badatelé a lékaři po celém světě se pokoušejí zastavit tsunami zhoubného bujení i kardiovaskulárních onemocnění a studují každou slibnou možnost. Klinické experimenty a epidemiologické studie s lidmi jsou však vždy ovlivněné celou řadou možných variabilních komponent, které vstupují do hry a které nám jsou stále skryté. Stačí si přečíst pouze názvy více než 2000 vědeckých prací, které nabízí databáze PubMed na heslo omega-3 a rakovina, abychom viděli, že omega-3 se pro většinu badatelů stále jeví jako potenciální nástroj, který má schopnost nedovolit karcinomům, aby v lidském těle vznikly. Umíme to zdůvodnit teoreticky a vysvětlit mechanismus, jakým omega-3 zpomalí i zastaví průběh rakoviny prostaty nebo prsu. Avšak objevují se i velké studie, které upozorňují, že vyšší hladina omega-3 PUFA v krvi znamená vyšší riziko rakoviny prostaty. Moje rada proto zní: všeho s mírou, jezme zdravě a rozmanitě; nemusíme konzumovat každý týden půl kila lososů z arktických vod a sklenici oleje z krillu, ale od každého trochu nám zcela jistě prospěje. Měli bychom si vzít poučení z toho, že i superzdravé beta-karoteny podávané ve Finsku tisícovkám dobrovolníků kvůli prevenci rakoviny, dokázaly zvýšit výskyt karcinomů plic a studie ATBC musela být ukončená. Mrkev je přesto stále zdravá potravina.
Prof. RNDr. Anna Strunecká, DrSc.

U tychto vyrokov z roznych studii pozor. Uz neraz sa mi stalo, ze ked sa studia preskumala dopodrobna, bol tam nejaky logicky nezmysel, kvoli ktoremu nemala opodstatnenie.
Napriklad, znamy fakt, ze ALA sa na DHA/EPA konvertuje velmi neucinne, bolo kvoli tomu, ze sa skumali aj konzumenti ryb, a zivocisnej stravy, ktori dostavali DHA a EPA do tela priamo, cize telo ju nemuselo konvertovat z ALA. Ked sa ale skumali vegani, samozrejme v uplne inej studii, zistilo sa, ze vegani maju konverziu z ALA na DHA/EPA niekolkonasobne vyssiu, pretoze telo nedostava DHA a EPA priamo z ryb. Takze vsetky tie strasenia, ako treba jest vela ryb, a doplnovat suplementy priamo s DHA, vysli ako nezmysel, proste telo sa prispobilo a ziskalo DHA a EPA aj s lanovych semienok a oleja, ked sa nejedli ziadne ryby, ani doplnky. Dalej sa potom este zistilo, ze u zien funguje ta konverzia este lepsie nez u muzov, prave kvoli estrogenom, cize mozno aj u lanoveho semienka to bude vyhoda (to ale nemam overene, ale kludne to tak moze byt). Cize zeny veganky nacerpaju vsetko potrebne s lanoveho semienka, a tie vyroky, ako neziskaju dost DHA, su nezmysel. Niekedy je za tymito studiami este aj financny zamer... teda zvysit predaj DHA doplnkov tym, ze sa ocierni lan a lanovy olej. A potom sa vystrasia vsetci, co nejedia dost ryby, a vegetariani a vegani, aby to kupovali, pritom prave im funguje ta konverzia niekolkonasobne lepsie (lenze v studii sa testuju ti, ktori ryby jedia)

Cize, podobne to moze byt aj u tejto studie, chcelo by to presne a dopodrobna ju preskumat, akym sposobom sa PUFA omega-3 zvysovala... mohlo to byt kludne doplnkami vyzivy... no a sme doma... alebo im mohli davat rybi olej. Lenze, vyrobcovia najkvalitnejsich rybich olejov, varuju, ako su tie lacnejsie doplnky zoxidovane, alebo ich vylisuju z ryb, ktore obsahuju aj tazke kovy atd... cize ked takymito doplnkami zvysovali omega-3, tak ta zvysena rakovina prostaty mohla byt nakoniec dosledok pouzitia nekvalitneho rybieho oleja, alebo zoxidovanych omega-3 kyselin... treba byt opatrny aj u studii, ja som uz odhalil vela logickych nezmyslov, opierajucich sa o nejake studie. A najhorsie je, ze ta fama a strasenie sa potom siri dalej, nepravom, aj cele roky.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: ned bře 05, 2017 12:51 am 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
Dočetla jsem se tu, že se nemá konzumovat více druhů ořechů najednou kvůli trávení. Co se týká ořechového mléko, v tom bude asi rozdíl, že? Protože ořechy namočím přes noc a ráno to přecedím, takže by to trávení nemělo zatěžovat? Nerozumím těm inhibitorům? To znamená, že se toto mléko má užívat ráno nalačno?
Moc děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: pon bře 06, 2017 11:37 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
krasnagadgetka píše:
Dočetla jsem se tu, že se nemá konzumovat více druhů ořechů najednou kvůli trávení. Co se týká ořechového mléko, v tom bude asi rozdíl, že? Protože ořechy namočím přes noc a ráno to přecedím, takže by to trávení nemělo zatěžovat? Nerozumím těm inhibitorům? To znamená, že se toto mléko má užívat ráno nalačno?
Moc děkuji.

Inhibitori znamenaju, ze ich musis vyplavit z orechov. Su tam preto, lebo predlzuju trvanlivost orechov a semien, a takisto, zmensuju mnozstvo zivocichov, ktore ich v prirode jedia...
Orechove mlieko samozrejme inhibitory neodstrani, preto je vhodne mandle, semienka, orechy,atd... namocit, a vyplavit z nich inhibitory, este predcim sa robi orechove mlieko. U vacsiny orechov a semien sa to robi namocenim v cca 37 stupnovej slanej vode, cez noc, minimalne 7 hodin, a maximalne tak 12-15 hodin, zalezi od druhu orechov. Bohuzial si vsak nepamatam, ci sa moze pouzit aj ta voda, lebo sa do nej mozu vyplavit tie skodlive latky, co odstranujes, ale horsie je, ze sa do tej vody vyplavi aj horcik.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trvanlivost
PříspěvekNapsal: sob bře 18, 2017 6:40 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
krasnagadgetka píše:
Ale asi k nim nesmí vzduch, že? Takže je mám dát také třeba do petky? Jak skladovat prosím Vás ořechy a semena? Používám mandle, vlašské ořechy, sezamová semínka, slunečnicová semínka, dýňová atd., jak to všechno vydrží dlouho, když si je koupím a otevřu? Mám je také přesypat třeba do petek? Nikde jsem tady tyto informace nenašla.
Děkuji.

Ořechy a semena minimálně dva roky při správném skladování v suchu a chladnu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: sob kvě 06, 2017 11:29 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
Jarda píše:
miram píše:
Kdyz jsem pracovala v Raw Food Cafe, tak jsem macela mandle pres noc, staci je macet 8-12 hodin,
pak vydrzi v lednici 3-5 dni, ale nesmi se je zapomenout pravidelne proplachovat.
Jinak se rano po namoceni zcedily, proplachly se poradne v ciste vode a bud se ususily v dehydratoru a nasypaly se do sklenic, zatahly se vickem, nebo se zamrazily. Pak se pouzivaly do cookies (drtily se v processoru) a nebo jsem z nich delala ihned rano (z tech mokrych) syr. Slupky a to co zustavalo po vyrobe mandloveho mleka jsem susila taky v dehydratoru. To se pridavalo bud do korpusu na pizzu, nebo do raw testa na chleba, do krekru a tak ruzne.
Tak proč ne, tam není nic špatně a využijete je opravdu dobře.

Prosím Vás Jardo, mají se tedy ořechy a semena během máčení proplachovat? Píšete, že do vody vyluhují výživné látky. Jak to tedy je? Jakou vodu je nejlepší použít na máčení, mohu použít vodu z vodovodu? To proplachování mě zajímá hlavně kvůli ořechovému a mandlovému mléku. Tyto mléka mixujete nebo přecedíte, aby zůstala jen voda? Dále mě to zajímá kvůli inhibitorům, které se také vyluhují do vody.


Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: sob čer 10, 2017 10:29 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
krasnagadgetka píše:
Prosím Vás Jardo, mají se tedy ořechy a semena během máčení proplachovat? Píšete, že do vody vyluhují výživné látky. Jak to tedy je? Jakou vodu je nejlepší použít na máčení, mohu použít vodu z vodovodu? To proplachování mě zajímá hlavně kvůli ořechovému a mandlovému mléku. Tyto mléka mixujete nebo přecedíte, aby zůstala jen voda? Dále mě to zajímá kvůli inhibitorům, které se také vyluhují do vody.


Děkuji.

Ono záleží co od toho chcete, tedy pokud jde o naklíčení, respektive oživení enzymů tak stačí prostě trochu vody a před konzumací tuto vodu vylít a propláchnout, voda stačí vodovodní. Z takto aktivovaných semen si uděláte mléko ideálně v osmotické vodě s tím že můžete vlákninu odstranit a vyhodit, nebo ji následně použít třeba k pečení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: ned zář 10, 2017 12:27 pm 
Offline

Registrován: stř čer 26, 2013 3:02 pm
Příspěvky: 20
Zdravím, chtěl bych se zeptat. Co je pro tělo lépe využitelné. Namáčet semínka a nebo je před konzumací umlít? Jedná se o slunečnici, dýni a lněné semeno. Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: sob zář 16, 2017 6:03 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
28ondra53 píše:
Zdravím, chtěl bych se zeptat. Co je pro tělo lépe využitelné. Namáčet semínka a nebo je před konzumací umlít? Jedná se o slunečnici, dýni a lněné semeno. Děkuji.

Tak můžete přeci udělat obojí, nejprve namočit a pak rozmixovat. Tím je využitelnost na maximu, víc již pro to udělat nejde.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: pon zář 25, 2017 4:00 pm 
Offline

Registrován: stř čer 26, 2013 3:02 pm
Příspěvky: 20
Děkuji, tohle vím, ale já ta namočená semínka bez použití tekutiny (což nechci) nemám jak rozmixovat, neboť se mi hned přilepí na stěny. Proto se o to zajímám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: sob zář 30, 2017 7:40 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
28ondra53 píše:
Děkuji, tohle vím, ale já ta namočená semínka bez použití tekutiny (což nechci) nemám jak rozmixovat, neboť se mi hned přilepí na stěny. Proto se o to zajímám.

Aha tak to se pak těžko mixuje, na to by jste musel mít přístroj na výrobu tahini - ořechových, nebo semínkových másel. Není sice zrovna levný, ale koupit se dá a již se zde o něm také někdo zmiňoval.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte bře 12, 2019 5:56 pm 
Offline

Registrován: úte led 12, 2016 2:59 pm
Příspěvky: 121
Zdravím, omlouvám se, pokud jsem v záplavě témat a příspěvků nenašel již některý z těchto dotazů identicky zodpovězený.

1)Jde mi o to, zda je vhodnější chia, slunečnicová, sezamová a dýňová semínka(lněný a konopný mám již olej) konzumovat v přiměřeném množství odděleně zvlášť anebo jestli se klidně mohou konzumovat smíchaná dohromady v jednom jídle.A ještě zdali je vhodné je předtím 24hodin namáčet.

2)Ten samý dotaz ohledně konzumace kešu, lískových a vlašských ořechů v jedné porci najednou.A ohledně prospěšnosti jejich namáčení před konzumací.

3) Má někdo zkušenost s výrobou mléka z lískových ořechů přes Angel Juicer?Pan Jarda tvrdil a také poradce Angelu něco takového naznačoval taky, že například mák přes Angel nedoporučuje zpracovávat na mléko, že by se to základní jemné sítko mohlo ucpávat a časem protrhnout.Ale o lískových ořeších poradce angelu tvrdil , že si z nich pravidelně přes angel dělá mléko, jen je nechá předtím pár hodin namáčet a poté je vlévá do Angelu spolu s vodou a dosud nikdy nezaznamenal, že by s tím měl přístroj potíže(a používal to základní sítko).Nemám žádné jiné sítko krom toho základního a nehodlám vyrábět oleje ze semen ani másla z ořechů, tudíž nechci kupovat žádné dodatečně za dalších +- 10 tisíc.Jde mi jen o tohle jedno lískové ořechové mléko, zda jej Angel se základním sítkem dokáže bez problému zpracovat na mléko , aniž by hrozilo nějaké ucpání a protrhnutí sítka.

4)Pane Jardo, ještě jedna věc.Jednou jste mi psal, že jste mák zkoušel přes angel odšťavňovat, ale seknul se takovým způsobem, že jste se divil, že síto vydrželo.Ale v dřívejších příspěvcích jsem našel, že jste údajně odšťavňoval přes Angel mák s mrkví a vyvodil jsem z toho, že v této kombinaci Vám to šlo.Mohl byste toto trochu více přiblížit?Popřípadě jak to s tou mrkví a mákem děláte?Necháte určitý počet hodin mák rozmočit a poté přidáváte střídavě karotku a vléváte vodu s mákem do angelu?Popřípadě v jakém pořadí a tak?

Předem moc děkuji za odpovědi.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob bře 16, 2019 11:46 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Abstinující Bojovník píše:
Zdravím, omlouvám se, pokud jsem v záplavě témat a příspěvků nenašel již některý z těchto dotazů identicky zodpovězený.

1)Jde mi o to, zda je vhodnější chia, slunečnicová, sezamová a dýňová semínka(lněný a konopný mám již olej) konzumovat v přiměřeném množství odděleně zvlášť anebo jestli se klidně mohou konzumovat smíchaná dohromady v jednom jídle.A ještě zdali je vhodné je předtím 24hodin namáčet.

2)Ten samý dotaz ohledně konzumace kešu, lískových a vlašských ořechů v jedné porci najednou.A ohledně prospěšnosti jejich namáčení před konzumací.

3) Má někdo zkušenost s výrobou mléka z lískových ořechů přes Angel Juicer?Pan Jarda tvrdil a také poradce Angelu něco takového naznačoval taky, že například mák přes Angel nedoporučuje zpracovávat na mléko, že by se to základní jemné sítko mohlo ucpávat a časem protrhnout.Ale o lískových ořeších poradce angelu tvrdil , že si z nich pravidelně přes angel dělá mléko, jen je nechá předtím pár hodin namáčet a poté je vlévá do Angelu spolu s vodou a dosud nikdy nezaznamenal, že by s tím měl přístroj potíže(a používal to základní sítko).Nemám žádné jiné sítko krom toho základního a nehodlám vyrábět oleje ze semen ani másla z ořechů, tudíž nechci kupovat žádné dodatečně za dalších +- 10 tisíc.Jde mi jen o tohle jedno lískové ořechové mléko, zda jej Angel se základním sítkem dokáže bez problému zpracovat na mléko , aniž by hrozilo nějaké ucpání a protrhnutí sítka.

4)Pane Jardo, ještě jedna věc.Jednou jste mi psal, že jste mák zkoušel přes angel odšťavňovat, ale seknul se takovým způsobem, že jste se divil, že síto vydrželo.Ale v dřívejších příspěvcích jsem našel, že jste údajně odšťavňoval přes Angel mák s mrkví a vyvodil jsem z toho, že v této kombinaci Vám to šlo.Mohl byste toto trochu více přiblížit?Popřípadě jak to s tou mrkví a mákem děláte?Necháte určitý počet hodin mák rozmočit a poté přidáváte střídavě karotku a vléváte vodu s mákem do angelu?Popřípadě v jakém pořadí a tak?

Předem moc děkuji za odpovědi.

1) S tím mícháním bych problém neviděl a namočení je určitě vhodné.
2) U ořechů to již tak jednoznačné není tam se některé kombinace mohou těžko trávit to si musí člověk odzkoušet a máčení je jednoznačně vhodné.
3) Podle mě po dobrém namočení a nabobtnání lístkové ořechy asi nebudou dělat problém pokud se dá navíc i nějaká voda nebo je proložíte občas mrkví a získáte tak mrkvovo-ořechové mléko. Zničení síta vidím jako hodně nepravděpodobné lístkáče nemají tak tvrdou vlákninu jako mák který síto ucpe opravdu natvrdo.
4) Ten mák hlavně nenamočený je opravdu blbost to prakticky nejde, pokud bude namočený a bude se prokládat mrkví tak vše funguje celkem bez problémů a nic složitého se nekoná prostě lžíce máku kousek mrkve a stále dokola podle toho jak moc velkou zátěž to na Angelu vyvolává, to je krásně slyšet.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 474 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz