Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 3:45 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 54 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: vejce
PříspěvekNapsal: stř bře 17, 2021 10:40 am 
Offline

Registrován: úte zář 26, 2017 7:22 am
Příspěvky: 17
Hezký den,
jak se díváte na konzumaci vajec?

zaznamenal jsem názor, že dost vysušují trávicí ústrojí ( osobně mám zkušenost, že když si dám vařené, tak se skoro dusím), což pak vede k zánětům a dalších nepříjemným stavům v oblasti trávení. Údajně se v čr obecně konzumujeme fakt hodně vajec, což pak má i za následek vyšší výskyt rakoviny tlustého střeva.


zrovna loni jsem pořídil slípky, mám je na volné pastvě na cca 6000m2 , takže vejce jím snad ve slušné kvalitě, ale tato tato informace mě lehce znepokojila...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vejce
PříspěvekNapsal: stř bře 17, 2021 10:53 am 
Offline

Registrován: ned říj 14, 2018 9:04 am
Příspěvky: 190
Já jím vejce skoro denně. Buď bio slepičí a nebo křepelčí. Křepelčí jím syrová i s bílkem, slepičí většinou vařím - tak, aby byl bílek uvařený a žloutek syrový. ´Dřív jsem jedl i syrové slepičí žloutky, ale teď jsem spíš u těch křepelčích.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vejce
PříspěvekNapsal: stř bře 17, 2021 12:07 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 29, 2020 12:08 am
Příspěvky: 757
NEpočúvajte žiadne "názory", ale vyskúšajte si to na sebe. Z vajca sa vyliahne hotové kuriatko - funkčný živočích, takže obsahuje všetko najdôležitejšie. Niektorým ľuďom môže robiť problém bielko, ale žĺtka rozhodne konzumujte (pokojne aj 4 denne).

_________________
Fanatici všech zemí, vyližte si prdel!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vejce
PříspěvekNapsal: čtv bře 18, 2021 7:36 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
outdoor píše:
Hezký den,
jak se díváte na konzumaci vajec?

zaznamenal jsem názor, že dost vysušují trávicí ústrojí ( osobně mám zkušenost, že když si dám vařené, tak se skoro dusím), což pak vede k zánětům a dalších nepříjemným stavům v oblasti trávení. Údajně se v čr obecně konzumujeme fakt hodně vajec, což pak má i za následek vyšší výskyt rakoviny tlustého střeva.


zrovna loni jsem pořídil slípky, mám je na volné pastvě na cca 6000m2 , takže vejce jím snad ve slušné kvalitě, ale tato tato informace mě lehce znepokojila...

Na domácích vajíčkách není nic blbě a myslím že je můžete bez obav konzumovat. Pokud jde o ty rakoviny je otázkou zda by se tam vůbec dala vyhledat nějaká přímá souvislost mezi domácím vejcem a vznikem nádorů, což si nemyslím. Podle mě je to otázka celkově špatné stravy a životního přístupu a pak domácí vejce od pasených slepic je naprosto jiné vejce než to z velkochovu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Surove vajicka - syrová vejce
PříspěvekNapsal: úte dub 27, 2021 4:15 pm 
Offline

Registrován: sob srp 22, 2020 1:41 pm
Příspěvky: 777
Ahojte.
Odoberám domáce vajíčka od jednej pani už asi dva roky, a stále jedávam surové žĺtka (bielka uvarím).
Dnes som ale natrafil na divné vajíčko......... Vyzeralo normálne (zvonku aj zvnútra), ale bolo cítiť akoby som odšťavil trávu.... Proste vnútrajšok vajíčka bol cítiť ako pomliaždená čerstvá tráva.... Čím to je? Samozrejme som to vajíčko vyhodil. Ak takto divne "vonia" pokazené vajce, tak je to úplne inak než som si myslel že ho cítiť. Totiž som tam necítil žiadny sirovodík, ale ako píšem, akoby odšťavenú trávu....Farba vajíčka sýtožltá, ale jeho pach úplne iný, doteraz som nič také necítil....

Mohla sliepka zjesť nejakú divnú bylinku a až tak to ovplyvnilo pach vajíčka? Alebo čo to bolo? ...

_________________
Je čas odtiaľ odísť, posunúť sa z virtuálnej virtuality (internet) do virtuálnej reality (život mimo obrazovku).
Vyhrávam tým, že odtiaľ odchádzam.
NIČ PROTI TOMUTO FÓRU. Ale nie je vhodné, aby som sem prispieval a ukrajoval si z drahocenného času.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Surove vajicka - syrová vejce
PříspěvekNapsal: úte dub 27, 2021 6:01 pm 
Offline

Registrován: ned bře 14, 2021 4:21 pm
Příspěvky: 31
Xrazovy_nick píše:
Ahojte.
Odoberám domáce vajíčka od jednej pani už asi dva roky, a stále jedávam surové žĺtka (bielka uvarím).
Dnes som ale natrafil na divné vajíčko......... Vyzeralo normálne (zvonku aj zvnútra), ale bolo cítiť akoby som odšťavil trávu.... Proste vnútrajšok vajíčka bol cítiť ako pomliaždená čerstvá tráva.... Čím to je? Samozrejme som to vajíčko vyhodil. Ak takto divne "vonia" pokazené vajce, tak je to úplne inak než som si myslel že ho cítiť. Totiž som tam necítil žiadny sirovodík, ale ako píšem, akoby odšťavenú trávu....Farba vajíčka sýtožltá, ale jeho pach úplne iný, doteraz som nič také necítil....

Mohla sliepka zjesť nejakú divnú bylinku a až tak to ovplyvnilo pach vajíčka? Alebo čo to bolo? ...

To vajíčko bylo prostě zkažené, není důvod z toho dělat vědu. Někdy stačí drobné narušení skořápky, kterého si člověk ani nevšimne a vajíčko se velmi rychle zkazí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Surove vajicka - syrová vejce
PříspěvekNapsal: čtv dub 29, 2021 9:22 pm 
Offline

Registrován: sob srp 22, 2020 1:41 pm
Příspěvky: 777
Lekorka píše:
To vajíčko bylo prostě zkažené, není důvod z toho dělat vědu. Někdy stačí drobné narušení skořápky, kterého si člověk ani nevšimne a vajíčko se velmi rychle zkazí.

Skazené vajce je cítiť za plnými ústami požutej trávy? Netušil som.....

_________________
Je čas odtiaľ odísť, posunúť sa z virtuálnej virtuality (internet) do virtuálnej reality (život mimo obrazovku).
Vyhrávam tým, že odtiaľ odchádzam.
NIČ PROTI TOMUTO FÓRU. Ale nie je vhodné, aby som sem prispieval a ukrajoval si z drahocenného času.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Surove vajicka - syrová vejce
PříspěvekNapsal: pát dub 30, 2021 7:28 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 29, 2020 12:08 am
Příspěvky: 757
Lekorka píše:
To vajíčko bylo prostě zkažené, není důvod z toho dělat vědu. Někdy stačí drobné narušení skořápky, kterého si člověk ani nevšimne a vajíčko se velmi rychle zkazí.

Presne tak. Pokazené vajce nerovná sa len záprdok (sírovodík), ale čokoľvek, čo nie je okay. Mne sa raz do bielok dostala pleseň cez narušenú škrupinu. Nevšimol som si to, lebo na vrchu boli OK vajcia (pleseň sa urobila, lebo mi kvapkala voda v chladničke na spodok). Vajce nesmrdelo, žĺtko bolo v poriadku, len bielko svietilo vo farbách semaforu. Vajce, ktoré sa mi nezdalo (zrak, čuch), som vyhodil a viac som to neriešil. Súhlasím, netreba z toho robiť (pa)vedu a pátrať po tajomných bylinkách, konšpiračných spiknutiach proti sliepkam alebo že mi satan podstrčil divné vajíčko. Inak keď už sme pri tom, tak vajcia by som nikdy v živote nekonzumoval surové, max. pár dňové a svoje vlastné - práve preto, lebo sa môžu pokaziť, čo nie je len forma záprdku. Radšej skonzumujem dve varené vajcia ako jedno surové, aby som dorovnal živiny, ktoré sa zničia varením.

_________________
Fanatici všech zemí, vyližte si prdel!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Surove vajicka - syrová vejce
PříspěvekNapsal: pát dub 30, 2021 3:13 pm 
Offline

Registrován: ned bře 14, 2021 4:21 pm
Příspěvky: 31
Xrazovy_nick píše:
Skazené vajce je cítiť za plnými ústami požutej trávy? Netušil som.....

Ano zkažené vejce je v určité fázi cítit jako tráva. Teprve až je v úplném rozkladu, pak je cítit hnilobou.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 54 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz