Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 10:15 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Trávící potíže
PříspěvekNapsal: čtv čer 21, 2018 5:01 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Stepa píše:
Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu.

Po druhém porodu (10 měsíců) trpím na potíže jednou za cca dva měsíce s nočním zvracením, bolestmi břicha a zároveň mi občas natékají rty. (někdy opravdu hodně, že vypadám jako po zásahu plastických chirurgů) Unava těla a rekonvalescence trvá většinou až 5-7 dní, kdy mi stále není dobře, polehávám pokud to jde a jsem živa o banánech a lehce vstřebateném ovoci, občas mám lehce zvýšenou teplotu. Poslední problém byl spojen s nepříjemným průjmem, který trval 5 dní a nebyla jsem schopna cokoliv sníst. Dále v noci často propotím minimálně jedno pyžamo. Noční pocení začalo také až po porodu.

Byla mi diagnostikována histaminová intolerance, ale nechce se mi věřit, že by v takovéto míře mohla zavinit moje potíže. Nízkohistaminovou dietu dodržuji a snažím se vyvarovat jak lepku tak většinou mléčných výrobků obecně. Nejsem si jistá, po kterém jídle takto zvracím, ale většinou to bylo po živočišných produktech jako vajíčka, vývar, maso (kupuji jen u řezníka v bio kvalitě), pokud jsem to ještě nevěděla tak mléčné výrobky a kvásek v pečivu. Nemohu ani mnoho druhů ovoce kvuli histaminové diete.

Dle alergologických testů nemám alergii jako takovou vubec na žádné potraviny, jen na trávy. U praktického lékaře jsem byla a preventivní prohlídka dopadla prý skvěle a jsem zdravá, byla jsem i na gastru s hadičkou v krku a žaludek by měl být uplně v pořádku. Helikobatera vyloučili díky stěrům. Stále hubnu a bojím se již cokoliv do žaludku dát, abych zase na týden nebyla mimo provoz a neschopná fungovat.

Děkuju za případnou radu, jakým směrem se dát. Nikdy jsem na takovéto obtíže netrpěla a nevím jak svoje trávení zase správně srovnat.

První krok je krkací test který podle všeho potvrdí deficit HCl v žaludku a pak již je to celkem jasné a můžete začít řešit tak jak je v tématech uvedeno. Jinak pozitivní zpráva je že tento druh zdravotního problému se dá i zcela odstranit a zase jíst normálně tím nemyslím nenormálně jako běžná populace, ale s chutí a prakticky bez omezení. V daný moment by vám mohla pomoci bylina mangustin, něco si o něm načtěte.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát bře 15, 2019 3:18 pm 
Offline

Registrován: sob zář 01, 2018 11:00 pm
Příspěvky: 525
Ahojte.
Mám podozrenie na HIT (neznášam ostrý zvuk/hluk, oči citlivé na silné slnečné svetlo alebo jeho odrazy, trochu ekzém v okolí úst...). Pritom som kompletne a pravidelne predetoxikovaný, žijem zdravo (hoci duševne na tom dobre nie som), vy čo ma poznáte, viete...

Dočítal som sa, že dlho varený vývar z kostí a koží je plný histamínu........A ja chcem práve experimentovať s "antihistamínovou diétou"... Čo teraz ? Mám sa vývaru vzdať ? Jedávam ho pravidlene už 3-4 roky Ale tak prídem o glutamín, arginín, kĺbovú výživu zo želatiny a chrupaviek, vápnik, a nejaké iné minerály.... Hmm.... Viem, že kvasný ocot je plný histamínu, tak by som ho skrátka vylúčil aj z namáčania šošovice, aj z prípravy vývaru...

Tu je super tabuľka HIT V češtine ... https://www.mastzellaktivierung.info/do ... hCateg.pdf

_________________
Od 13.8. 2020 tu uz nikdy nepridem (teste sa). Idem sa pokusit zachranit svoj zivot - psychika ma dava prilis dole.... Som sklamany ZO VSETKEHO, bohuzial.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát bře 15, 2019 4:04 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Nick: Zinek a B6 jste zkoušel ? Taky bych zkusil reakci na B3 v podobě kyseliny nikotinové a nikotinamid, viz http://orthomolecular.org/library/jom/2 ... 1-p017.pdf.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát bře 15, 2019 5:00 pm 
Offline

Registrován: sob zář 01, 2018 11:00 pm
Příspěvky: 525
Pefi : uzivam glukónan zinku (25mg denne), a B-cka mam v 30g hovädzej pecene denne \":-)\"

_________________
Od 13.8. 2020 tu uz nikdy nepridem (teste sa). Idem sa pokusit zachranit svoj zivot - psychika ma dava prilis dole.... Som sklamany ZO VSETKEHO, bohuzial.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát bře 15, 2019 7:14 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Te B3 umi telo zatizene zanetem spotrebovat takova mnozstvi, ze se z potravy dodat nedaji.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát bře 15, 2019 10:47 pm 
Offline

Registrován: sob zář 01, 2018 11:00 pm
Příspěvky: 525
Pefi : a ako mam zistit moj stav B3 ? Z krvi ? Tkaniv ? ... Hmm....

_________________
Od 13.8. 2020 tu uz nikdy nepridem (teste sa). Idem sa pokusit zachranit svoj zivot - psychika ma dava prilis dole.... Som sklamany ZO VSETKEHO, bohuzial.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát bře 15, 2019 11:26 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Zkusit jak tvoje telo bude reagovat na davku B3 v podobe nikotinamidu a v podobe kyseliny nikotinove.
Lepsi zpusob neznam. Dodavka B3 by mohla normalizivat metabolismus histaminu.

Test spociva mj v tom, ze si overis jak velka davka kyseliny nikotinove vyvola Nicotin Flush. Pokud ho nevyvola 200 mg kyseliny nikotinove, tak mas zvysenou potrebu B3. Vhodne je zacit s 25mg nebo 50 mg B3.

Pokud se flush dostavi pri 25 nebo 50 mg, tak mas asi nadbytek histaminu a mohly by ti pomoci probioticke bakterie snizujici nebo normalizujici histamin.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned bře 17, 2019 11:29 am 
Offline

Registrován: sob zář 01, 2018 11:00 pm
Příspěvky: 525
Pefi : Po uvažovaní a po prečítaní si textov o HIT som dospel k názoru, že nemám HIT..... ale bude to candida...

_________________
Od 13.8. 2020 tu uz nikdy nepridem (teste sa). Idem sa pokusit zachranit svoj zivot - psychika ma dava prilis dole.... Som sklamany ZO VSETKEHO, bohuzial.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned bře 17, 2019 11:41 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Jednorazovy_Nick píše:
Pefi : Po uvažovaní a po prečítaní si textov o HIT som dospel k názoru, že nemám HIT..... ale bude to candida...

HIT se zase dá potvrdit nebo vyloučit laboratorně i když to je dražší vyšetření a nedělají ho všude.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv říj 03, 2019 2:04 pm 
Offline

Registrován: pát srp 30, 2019 7:03 pm
Příspěvky: 14
Dobry den, manzelka zacala trpit hit ... je nejaka rada ako toto ochorenie zvladnut ? dao enzym okolo 1,2 ... co je dost nizko az extremne, aj ked vieme ze hodnota toho dao enzymu este neznamena vsetko... vedeli by ste nam poradit ako nato ? dakujeme


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv říj 03, 2019 7:16 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
eliota píše:
Dobry den, manzelka zacala trpit hit ... je nejaka rada ako toto ochorenie zvladnut ? dao enzym okolo 1,2 ... co je dost nizko az extremne, aj ked vieme ze hodnota toho dao enzymu este neznamena vsetko... vedeli by ste nam poradit ako nato ? dakujeme

První krok je krkací test ten patrně ukáže deficit HCl a tu je potřeba začít rovnat, od ní se odvíjí vše ostatní. Neberte tuto diagnózu jako nemoc je to pouze konkrétní stav organizmu a je určitě řešitelný.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv črc 01, 2021 7:19 pm 
Offline

Registrován: stř čer 30, 2021 2:05 pm
Příspěvky: 2
Dobrý den, jinou diskuzi jsem tu k HIT nenašla, tak se s dovolením zkusím zeptat zde...Nevíte prosím, zda je při HIT vhodný tresčí olej? Konkrétně mi jde o tento, měl by být připravovaný nějak jinak, lépe, a čerstvý https://www.biomineraly.cz/omega-3-mast ... er-150-ml/ Chtěla jsem koupit manželovi na podporu imunity, ale má celkem čerstvě zjištěný hit a nejsem si jistá, abych mu tím naopak neuškodila, ještě se v tom úplně neorientuji. Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv črc 01, 2021 10:45 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Lalea píše:
Dobrý den, jinou diskuzi jsem tu k HIT nenašla, tak se s dovolením zkusím zeptat zde...Nevíte prosím, zda je při HIT vhodný tresčí olej? Konkrétně mi jde o tento, měl by být připravovaný nějak jinak, lépe, a čerstvý https://www.biomineraly.cz/omega-3-mast ... er-150-ml/ Chtěla jsem koupit manželovi na podporu imunity, ale má celkem čerstvě zjištěný hit a nejsem si jistá, abych mu tím naopak neuškodila, ještě se v tom úplně neorientuji. Děkuji.

Uvedený olej je ten nejlepší co se dá vůbec koupit čemuž odpovídá i cena, ale ani tak si nejsem jistý jak na něj člověk s tímto druhem intolerance bude reagovat. Pochopitelně hodně záleží na stupni intolerance protože jsou lidé kteří sice laboratorně zjištěnou tuto poruchu mají, ale naprostou většinu problémových potravin běžně jedí a zase jiní kteří mají testy prakticky dobré a problém velký. Osobně bych se řídil testem červeného vína a pokud není schopen vypít ani jediný hlt červeného vína aniž by nenaskočil problém patrně mu nebude fungovat ani ten olej. V případě že víno snese bez zásadních potíží tak bych ho klidně vyzkoušel.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát črc 02, 2021 2:21 pm 
Offline

Registrován: stř čer 30, 2021 2:05 pm
Příspěvky: 2
Opravdu moc děkuji za rychlou radu, jak píšete, cena je vysoká...trochu červeného vína snáší, tak vyzkoušíme.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv zář 23, 2021 6:54 am 
Offline

Registrován: ned srp 08, 2021 10:25 am
Příspěvky: 28
Lalea píše:
Opravdu moc děkuji za rychlou radu, jak píšete, cena je vysoká...trochu červeného vína snáší, tak vyzkoušíme.

Červené víno je plné histaminu, takže pokud ho někdo v menším množství snáší, zřejmě nemá histaminovou intoleranci.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz