Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob dub 20, 2024 7:57 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 46 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Pickles
PříspěvekNapsal: ned led 31, 2010 7:47 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
NOWOCAYN píše:
Chcem sa opýtať : Kedy jesť pickles ? Počas jedla sa to neodporúča, lebo jeho kyslá chuť bráni vylučovaniu amalýzy ( ak sa nemýlim s názvom ), ktorá je nezbytná pri natrávení obilnín ( jem aj tie, zatiaľ si bez nich neviem predstaviť život ). Odporúčate teda napríklad po každom druhom jedle ( denne jem 4 porcie jedla, ak si odmyslím ovocie - to je "predporcia" - ale len nalačno si ho dávam ) si dať pickles ? Samozrejme najlepšie za pomoci vločiek, alebo himalájskej soli ( skôr tej soli... nemám chuť na riasy v kapuste, radšej ich mám v ryži natural ). Alebo pred jedlom ? Ďakujem za vyjadrenie. Marek.

Toto je nejaký blud. Ja osobne jem pickles,kyslú kapustu v kobinácii s pohankou,ryžou quinoou,jáhlami, amarantom a je to ok.
Subjektívne. Možno máte na mysli jedenie kvasnej zeleniny v kombinácii s lepkovými s-ra-č-k-a-m-i a tam by mohol vznikút problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pickles
PříspěvekNapsal: ned led 31, 2010 8:02 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
NOWOCAYN píše:
Chcem sa opýtať : Kedy jesť pickles ? Počas jedla sa to neodporúča, lebo jeho kyslá chuť bráni vylučovaniu amalýzy ( ak sa nemýlim s názvom ), ktorá je nezbytná pri natrávení obilnín ( jem aj tie, zatiaľ si bez nich neviem predstaviť život ). Odporúčate teda napríklad po každom druhom jedle ( denne jem 4 porcie jedla, ak si odmyslím ovocie - to je "predporcia" - ale len nalačno si ho dávam ) si dať pickles ? Samozrejme najlepšie za pomoci vločiek, alebo himalájskej soli ( skôr tej soli... nemám chuť na riasy v kapuste, radšej ich mám v ryži natural ). Alebo pred jedlom ? Ďakujem za vyjadrenie. Marek.

Já obiloviny jím opravdu minimálně a pickles sice dost často, ale daleko více používám na doplnění laktobacilů domácí kefír. Jím maximálně 3x denně, zpravidla i méně a pickles většinou jako součást zeleninových salátů. Vyrábím pickles pomocí himálajské soli a dávám hodně křenu pro pikantní chuť.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pickles
PříspěvekNapsal: ned bře 07, 2010 2:49 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
Chcem sa opýtať na vodné pickles. Sem tam na taký výraz narazím, recept som zatiaľ nenašla. Asi som zase zle gúglila. Bude v tom nejaký rozdiel? Pickles a vodné pickles.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pickles
PříspěvekNapsal: ned bře 07, 2010 3:56 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
Jarda píše:
Trochu soli je asi vhodné, ale s úspěchem se dají místo soli použít i mořské řasy, které jsou dost slané. Sůl je rozhodně vhodnější mořská, ale ještě lepší je sůl nečištěná mořská, nebo keltská.
Rozhodně je lepší kamenina, ale bohatě stačí i větší sklenice.
To si spíše vyberte podle chuti, protože pokud ta nejvhodnější bude nechutná, tak toho sníte málo a to není cílem, ono se to moc neliší, čili je vhodnější jíst to co mi vyloženě chutná a ve větším množství.

pán Jarda, himalájska nie je dobrá na pickles ? Lebo ste ju nespomenul, a je pritom určite dostupnejšia ako keltská ( o ktorej som do dnešného dňa nepočul ). Lebo ak nie sodík je hlavný "kvasovač" pickles ( nakoľko sa dá robiť pickles aj za pomoci rias ), tak ... tomu nerozumiem, prečo ste nespomenul slanú ( i keď možno úplne bez sodíka ) himalájsku soľ, s ktorou to ide určite oveľa lepšie ako s riasami.
Ďakujem za odpoveď

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pickles
PříspěvekNapsal: ned bře 07, 2010 9:21 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Sybilla píše:
Chcem sa opýtať na vodné pickles. Sem tam na taký výraz narazím, recept som zatiaľ nenašla. Asi som zase zle gúglila. Bude v tom nejaký rozdiel? Pickles a vodné pickles.

Tak, to jsem vedle a tento výraz opravdu neznám. Pickles je rychlokvašená zelenina a co to má společného s vodou, to tedy nevím. Možná to někdo dělá jako okurky kvašáky v nějakém nálevu, ale to pouze teoretizuji. Já to vyrábím standardně, po vystoupání tekutiny čekám na jejím poklesnutí a je hotovo, může se konzumovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pickles
PříspěvekNapsal: ned bře 07, 2010 9:28 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
NOWOCAYN píše:
pán Jarda, himalájska nie je dobrá na pickles ? Lebo ste ju nespomenul, a je pritom určite dostupnejšia ako keltská ( o ktorej som do dnešného dňa nepočul ). Lebo ak nie sodík je hlavný "kvasovač" pickles ( nakoľko sa dá robiť pickles aj za pomoci rias ), tak ... tomu nerozumiem, prečo ste nespomenul slanú ( i keď možno úplne bez sodíka ) himalájsku soľ, s ktorou to ide určite oveľa lepšie ako s riasami.
Ďakujem za odpoveď

Počítejte vždy s tím, že nikdo není neomylný a já si samozřejmě také nemusím vždy vzpomenout na veškeré možné varianty. Himálajská sůl je samozřejmě vhodná a klidně ji můžete s úspěchem používat. Vždy by mělo jít o sůl s co největším spektrem prvků a co nejnižším obsahem sodíku. Nemusí jí být ani nijak moc, stačí opravdu málo a velice dobře promnout, aby se pustila šťáva a důkladně to upěchovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pickles
PříspěvekNapsal: pon bře 08, 2010 7:35 pm 
Offline

Registrován: pon bře 08, 2010 2:47 pm
Příspěvky: 74
Dobrý den, co je to prosím - pickles - ? Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pickles
PříspěvekNapsal: pon bře 08, 2010 11:05 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Emidlo píše:
Dobrý den, co je to prosím - pickles - ? Děkuji

Jde o rychlokvašenou zeleninu, výborný zdroj laktobacilů a velice chutné jídlo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pickles
PříspěvekNapsal: úte bře 09, 2010 8:37 am 
Offline

Registrován: pon bře 08, 2010 2:47 pm
Příspěvky: 74
Jarda píše:
Jde o rychlokvašenou zeleninu, výborný zdroj laktobacilů a velice chutné jídlo.

Tak to slyším prvně. Vůbec nevím jak to vypadá. Můžete mi prosím poradit, kde se dá sehnat ? Běžně v obchodech jsem na ní ještě netrefila.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pickles
PříspěvekNapsal: úte bře 09, 2010 10:26 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Emidlo píše:
Tak to slyším prvně. Vůbec nevím jak to vypadá. Můžete mi prosím poradit, kde se dá sehnat ? Běžně v obchodech jsem na ní ještě netrefila.

Pickles se dělá doma, sice to jde také občas koupit, ale to moc nedoporučuji. Zadejte si do vyhledavače Seznam výraz recepty na pickles a uvidíte, že to nic není.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pickles
PříspěvekNapsal: úte bře 09, 2010 10:41 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte bře 02, 2010 8:27 am
Příspěvky: 277
Tak to jdu naštudovat. Také to neznám. Ale co se doma udělá..........jsou ňamni. \":D\"

_________________
Příroda je mocná čarodějka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pickles
PříspěvekNapsal: úte bře 09, 2010 12:12 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 18, 2010 12:38 pm
Příspěvky: 319
Našiel som aj nádoby na prípravu pickles. Dajú sá nájsť umelohmotné, kameninové alebo porcelánové. Stačí zadať do vyhľadávača toto: kvašák pro domácí přípravu zkvašené zeleniny
Kameninový cca 280 Kč, keramika 400 Kč a plast som našiel za cca 40€.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pickles
PříspěvekNapsal: úte bře 09, 2010 12:15 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte bře 02, 2010 8:27 am
Příspěvky: 277
mohy píše:
Našiel som aj nádoby na prípravu pickles. Dajú sá nájsť umelohmotné, kameninové alebo porcelánové. Stačí zadať do vyhľadávača toto: kvašák pro domácí přípravu zkvašené zeleniny
Kameninový cca 280 Kč, keramika 400 Kč a plast som našiel za cca 40€.

Díky. Už jsem na to také narazila. Kameninu tu mám už umytou a vysychá.
Jen to tedy ,,spatlat" a ochutnávat. \":D\"

_________________
Příroda je mocná čarodějka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pickles
PříspěvekNapsal: úte bře 09, 2010 12:25 pm 
Offline

Registrován: pon bře 08, 2010 2:47 pm
Příspěvky: 74
Díky jdu hledat. Mám čas, než slupnu zeleninový oběd, tak aspoň nebudu zahálet.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pickles
PříspěvekNapsal: úte bře 09, 2010 12:27 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
mohy píše:
Našiel som aj nádoby na prípravu pickles. Dajú sá nájsť umelohmotné, kameninové alebo porcelánové. Stačí zadať do vyhľadávača toto: kvašák pro domácí přípravu zkvašené zeleniny
Kameninový cca 280 Kč, keramika 400 Kč a plast som našiel za cca 40€.

Nemáš doma zaváraninový pohár? Ide to v ňom celkom pekne a nemusíš investovať do ďalších kuchynských pomôcok a ešte ušetríš \":roll:\" Alebo dva poháre, jeden širší a druhý do neho užší na zaťaženie a máš to. Netreba toho robiť veľa, aby sa dali obmieňať chute a zeleninky


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 46 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz