Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 7:18 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 81 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned říj 06, 2013 10:57 am 
Offline

Registrován: ned říj 06, 2013 8:04 am
Příspěvky: 17
mate pravdu, neexistuje zdravy zpusob jak osladit zivot lidem s cukrovkou. Muj syn chudak asi sladkou chut nikdy nepozna:(. Jsou mu dva roky a po ockovani se mu rozjela cukrovka:(


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned říj 06, 2013 11:38 am 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Lenulek píše:
mate pravdu, neexistuje zdravy zpusob jak osladit zivot lidem s cukrovkou. Muj syn chudak asi sladkou chut nikdy nepozna:(. Jsou mu dva roky a po ockovani se mu rozjela cukrovka:(

Juvenilní diabetes se s konsumací sladkých věcí naprosto dobře slučuje. V podstatě bude moci jíst cokoliv sladkého v celkem neomezeném množství, jediná věc je si to změřit a ohlídat a hladinu glykemie správně srovnat insulinem. Dnes jsou pomalé, rychlé a superrychlé insuliny, též místo vpichu rozhoduje o rychlosti vstřebávání. V podstatě to funguje hrozně jednoduše, má bazální hladinu insulinu od jedné injekce, která působí dlouhodobě a dále si píchá třikrát denně, v podstatě na každé hlavní jídlo. Pak také (ale doktoři to neradi vidí u příliš mladých nebo psychicky labilních, emocionálních lidí) může využít i superrychlé insuliny na to, když nemá to jídlo plánované a dopředu spočítané, ale chce si třeba dát neočekávaně zmrzlinu nebo nějaký koláč, či si zaskočit do McDonaldu. Též budete moci využít insulinovou pumpu, ta je sice nepohodlná na sport, koupání se či třeba mazlení se s partnerem, na druhou stranu si sama kontinuálně měří glykemii a dávkuje insulin. Možností je dnes strašně moc. Máte štěstí v neštěstí, za komančů se diabetici v podstatě nechávali pomalu umírat, v devadesátých letech se podařilo doslova vyboxovat na ministerstvu a na VZP to, že má diabetik nejmodernější techniku a materiál a možnosti kompensace, o které se dříve nikomu ani nesnilo. Máte dokonalé osobní měřáky (nezanedbejte to, však on si na ty vpichy zvykne) a dokonalé dávkovače insulinů. Máte dokonalou diagnostiku a veškeré informace a pomůcky, tabulky, příručky. Dobře kompensovaný diabetik se dožívá průměrně vyššího věku než "zdravý" zbytek populace. A to proto, že chcanechca musí dodržovat určitý režim a trošku si hlídat životosprávu.
Takže hlavu vzhůru, o sladké nepřijde. Nějaký ten koláč nebo tatranku či kousek čokolády, i ten narozeninový dortík, bude moci jíst celý život.
Zajímá mne ale jedna věc. Po jakém očkování se mu to rozjelo? Ta souvislost je poněkud prapodivná.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned říj 06, 2013 12:43 pm 
Offline

Registrován: ned říj 06, 2013 8:04 am
Příspěvky: 17
bylo to očkování zarděnky, spalničky, příušnice. Do té doby byl živé, nespavé dítě. 9. den po očkování po spaní se začal cukat a půl hodiny vůbec nereagoval. Jeli jsme do nemocnice, kde zjistili hypoglykemii (bez inzulinu). Řekli mi, ať mu dám rychle najíst něco sladkého, což jsem udělala. Nabrali mu pak krev, nechali si nás na pozorování. V krvi byl po tom sladkém cukr 13 a i v moči. Jenže po chvíli zase kleslo na 3,5. Takto se v tom babráme už půl roku:(. Řekli nám počáteční diabetes - fáze prediabetu...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned říj 06, 2013 1:02 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
To je velmi nepříjemné a v podstatě varovné. Jde o cennou informaci, resp. zkušenost. Zdá se, že očkování má svá rizika a jeho odpůrci jsou takříkajíc v právu. Resp. mají býti slyšeni jakožto protiváha toho dogmatu, že očkování jest jednoznačně vymožeností moderního světa, všeobecně prospěšnou. Teoreticky by se ta situace dala přeložit tak, že se mu zbláznil imunitní systém, nakopnutí tou trojkombinací, a začal mu ničit betabuňky. Na druhou stranu, 9 dnů je na rozvinutí diabetu strašně málo. Tedy je diabetik oddřív a vakcína jen způsobila jistý šok, se kterým se diabetik hůře vyrovnal. I "zdravý" člověk dostane hypo, když je ve stresu (jakémkoliv). Juvenilní diabetes je dle všeho neléčitelný. Jen se kompensují důsledky.
Jaký mají na to názor vaši doktoři?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned říj 06, 2013 1:59 pm 
Offline

Registrován: ned říj 06, 2013 8:04 am
Příspěvky: 17
Mudr v očkovacím v centru mi potvrdila, ze ockovani to mohlo zpusobit. Stale ale tvrdi, ze by mu to stejne nekdy zacalo. No jo, ale nekdy neni ve dvou letech.. Treba to mohlo byt az ve dvaceti.
Do te doby nebyl vubec nemocny. Byl stale kojeny a mel do te doby pouze 2x dvoudenni rymu. To ockovani se stalo pred pul rokem, a stale jsme ve fazi prediabetu. Nepichame zatim inzulin. Takze mate pravdu, proces neni tak rychly, ze by ockovani rovnou zpusobilo diabetes, ale prek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned říj 06, 2013 2:11 pm 
Offline

Registrován: ned říj 06, 2013 8:04 am
Příspěvky: 17
.. ale zacalo to reakci, ktera je nazastavitelna. S cimz je tezke se smirit, je to takove cekani na "smrt":(. Navic ja tyto detske nemoci prezila celkem bez ujmy, rozhodne bez diabetu:(. Na coz vam doktori reknou, ze by to treba dostal po te nemoci, ale take treba take ne, rikam ja.. na to krci rameny...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned říj 06, 2013 2:12 pm 
Offline

Registrován: ned říj 06, 2013 8:04 am
Příspěvky: 17
jinak ano, jde o cenou zkusenost, ale opravdu hodne drahou. Me druhe dite uz nedostane zadnou takovou ockovaci latku.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon říj 07, 2013 12:07 am 
Offline

Registrován: pon dub 09, 2012 11:49 am
Příspěvky: 49
Lenulek píše:
mate pravdu, neexistuje zdravy zpusob jak osladit zivot lidem s cukrovkou. Muj syn chudak asi sladkou chut nikdy nepozna:(. Jsou mu dva roky a po ockovani se mu rozjela cukrovka:(

Byl jsem hodně na sladké už od dětství (o prázdninách při kanastě půl kg kostek nebyl problém, problém byl až přišla máma z práce) a v současné době nesmím ani zrnko(onkologický problém po nevydařené operaci - léčba dle Johanny Budwig). Sladím už druhým rokem práškovou stevií; je potřeba si najít správné množství, když jsem zpočátku olíznul lžičku, se kterou jsem stevii nabíral, zdála se mně taky nahořklá. Dvakrát platí : MÉNĚ JE VÍCE. Dnes ji přidávám do všeho, kam to jen jde. Jiný problém je, že za 35g dám 225,-Kč a je to tak na 18 - 20 dní. Chuť může být odlišná, ale pokud byl hodně na sladké jako já, dá se na stevii zvyknout.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob lis 09, 2013 9:27 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Lenulek píše:
bylo to očkování zarděnky, spalničky, příušnice. Do té doby byl živé, nespavé dítě. 9. den po očkování po spaní se začal cukat a půl hodiny vůbec nereagoval. Jeli jsme do nemocnice, kde zjistili hypoglykemii (bez inzulinu). Řekli mi, ať mu dám rychle najíst něco sladkého, což jsem udělala. Nabrali mu pak krev, nechali si nás na pozorování. V krvi byl po tom sladkém cukr 13 a i v moči. Jenže po chvíli zase kleslo na 3,5. Takto se v tom babráme už půl roku:(. Řekli nám počáteční diabetes - fáze prediabetu...

Pokud vám po takovém zásahu do těla, jako je očkování, lítá cukr v krvi, nemusí to nutně znamenat cukrovku. Bohatě stačí, že se tím tělo dostane do těžkého stresu, nadledvinky jedou na doraz a máte hypoglykémie jak vyšité, čili zatím bych se vůbec nesnažil nacpat do něj inzulín a tím situaci dále komplikovat. Naopak se ho snažte krmit často, menší dávky a potraviny s nízkým glykemickým indexem. Pokud je to od těch nadledvin, celkem rychle se stav srovná a lékařům můžete z dálky zamávat na rozloučenou.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob lis 09, 2013 10:12 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Jarda to napsal dobře, vždy může jít o souhru různých věcí. Máte relativně času dosti, sledovat a nacházet, co všechno je ve hře. Hypo a hyperglykemie se obecně neřeší insulinem, ten je kompensací nedostatku vlastní produkce, hyper a hypo má mnohé jiné příčiny, tak jak napsal výborně Jarda. Tož, držíme palce a pokračujte. Jinak, připíchávání insulinu v případě potřeby celkem ničemu neškodí, produkci vlastního to nijak nepotlačuje. Ale u zdravých lidí to je zcela zbytečné, běžně se to nepoužívá, leckdy škodlivé, zdravého člověka silná dávka insulinu podaná bez příčiny a bez měření zabije. Skrz hypo.
Pokud mohu, pro budoucnost a pro rozptýlení vašich obav z nějakého omezení života, znovu zdůrazňuji:
diabetik I. typu, který je jinak zcela zdráv, může v běžném rozsahu normálního jídelníčku cukr, sacharidy, čokoládu, sušenky, zmrzlinu bez omezení. Jen je potřeba kompensace. Insulin není lék. Ale když máte utrženou nohu, chodíte o berli nebo máte nějakou umělou nohu. Pak je nesmysl říkat, již nikdy nebudu chodit nebo skákat, lyžovat, jezdit na kole. Jezdím na kole, s tím, že polovina došlapu je umělá hmota, ocel, guma. Ale jezdím, co to dá, mám zastání v té pomůcce. Proč se omezovat v jídelníčku, proč ronit slzy, když mám insulin? Chci si dát dvě jednotky zmrzky, píchnu si dvě jednotky, ni?
Ostatně - stesky po cukru mají spíše baby. Chlap ho k životu vůbec nepotřebuje, mnohé ženské také sladké, resp. slazené nejedí.
A ty vaše stesky, že se to mohlo stát ve dvaceti a ne ve dvou. Obecně se má za to, zatím není mnoho jiných potvrzených studií, modelů a názorů, že likvidace betabuněk ve slinivce je autoimunitní reakcí, nevratným procesem. A také se má za to, že to vznikne buď z neznámých příčin (bohužel nelze udělat seriosní měření ve smyslu vystavení dostatečného počtu subjektů nějaké měřitelné a přísně omezené zátěži a pak zkoumat jejich reakce dvojitým slepým testem), nebo reakcí na silný podnět viry (asi váš případ) nebo reakcí na vztahy (psychosomatická příčina).
Dvouletého dítěte se mohou týkat všechny tyto příčiny.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned lis 10, 2013 9:44 pm 
Offline

Registrován: ned říj 06, 2013 8:04 am
Příspěvky: 17
Bohužel se mu cukrovka rozjela. Myslela jsem, ze když pojedeme do nemocnice s hodnotou 14,9mmol. že už to bude jen lepší. Bohužel to, co se děje s inzulinem je jeden velký horor. Glykemie lítají až ke 25!! Daleko horší než bez něj. K tomu následná hypa. Jsem opravdu zoufalá.
Potraviny po malých dávkách a nízkých glykemických indexech fungovaly 8 měsíců. Bohužel potom už ne. Doufám, že bude někdy lépe a že se léčba inzulinem nějak usadí:(.
Moc děkuji za rady. Budu vděčná za jakoukoliv. Díky!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned lis 10, 2013 10:38 pm 
Offline

Registrován: úte led 08, 2013 8:52 pm
Příspěvky: 292
A co zkusit nízkosacharidovou dietu třeba podle Kwasnievského ?

Třeba tady je kratší popis, ale vydal i knížku.

http://www.odkrytepravdy.cz/clanky/neza ... dieta.html


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned lis 10, 2013 10:47 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Lenulek, na hladinu glykemie mají vliv i stresové hormony a celkový zdravotní stav, celkový metabolismus, to, zda je hoch jinak zdráv. Otázka je ta, zda se před každou aplikací insulinu měříte? Máte, doufám, glukometr?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon lis 11, 2013 8:37 pm 
Offline

Registrován: ned říj 06, 2013 8:04 am
Příspěvky: 17
No Honzík je docela šílený stresař už od malička. Stále měl nějaký problém, stále pláče.
Cukrovka není tak jednoduchá jak říkáte..\":(\" Bohužel. Jsou to neprospané noci, aby nespadl do hypa. Z neustálých hyp do hyper. Není to tak jednoduché, že si píchnete inzulin a ten je samospásný. Jsou v tom další vlivy kontraregulací. Nejde nám to zatím tedy vůbec nastavit. Ach jo:(


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte lis 12, 2013 4:06 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Ten stres není dobrý, nu, snad můžete spinkat spolu, v pelíšku, aby měl své jisté a ty správné energie. Pokud tedy nejste taky vystreslá. Já s malou spím rád a vyspím se nádherně, jsem v sedmém nebi a ona také, spíme déle a tvrdě, jsme krásně odpočatí, tedy to proudí.
Hyper škodí, ale mladé tělo si s tím poradí. Dlouhodobě to samozřejmě vede k cévním problémům, ve stáří k amputacím a slepotě, vleklá ketoacidosa také orgánům nepřidá.
Hypo je horší, to se vám také může probrat taknějak přiblblý, prostě se nedovyživí část mozku a nevratně se poškodí, to je hloupé a mrzuté.
Snad nebude tak zle \":roll:\" (a smajlík se srdíčkem)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 81 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz