Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 12:30 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 164 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Lis na olej
PříspěvekNapsal: ned zář 07, 2014 12:34 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
miram píše:
http://www.amazon.com/Piteba-Nut-Seed-Expeller-press/dp/B004H2SDTM/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1410007962&sr=8-2&keywords=seed+oil+press

Dobre vyhozene penize, lepsi je venovat na charitu, uz jsem to tady psal alespon 2x.
PITEBA u mne lezi v dilne, nevylisovala ani pul litru oleje a bylo po ni.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lis na olej
PříspěvekNapsal: ned zář 07, 2014 12:56 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 480
Bydliště: Nové Město na Moravě
inzenyr píše:
Obcas z lisu zepredu prska olej, a to dost silne, takze jsem mel podlahu po lisovani dost mastnou

když si vzpomenu, jak lítal bordýlek z toho korejskýho lisu (kterej už není v prodeji), no to taky ta podlaha vypadala
ale pořád lepší než nic, dodnes s ním lisuju, udělal jsem si dopředu krytku a nemá to chybu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lis na olej
PříspěvekNapsal: ned zář 07, 2014 2:43 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
inzenyr píše:
Pokud by cinane dodaly jenom ten predni lisovaci dil, tak by to asi zase tak velky problem nebyl.
Redukci k Angelu uz mam vymyslenou, jen ji realizovat.
Ohrev hridele nezavisly na samotnem lisu mam take vymysleny.
Jediny problem je zapojeni lidi do akce. Sam to vsechno nemohu stihat realizovat.
Kdyz se domluvi tak 10 lidi a kazdy neco na 100% zaridi, tak se toho da realizovat dost.
Idealni by byly tak tri az ctyri lidi nejlepe duchodci, co jsou manualne zrucni, maji k dispozici trochu vybavenou dilnu a pouzivaji u prace hlavu. \":-)\"
Zkousel jsem veci zadat do standardni vyroby, ale vetsinou to dopadlo spatne a ted jsem nucen hromadu dilu na lis opravovat.
Stoji mne to navic hromadu casu.
Proste lidi u prace nepremysli a klidne zkazi celou serii dilu aniz by se alespon zeptali.

Inzenyr

Tak spolehlivost a zručnost zmizí vymřením starších ročníků řemeslníků a bude zde stejný problém jako v jiných vyspělých zemích, kde je všude kvanta zbytečných manažerů, ale řemeslník, který nemá obě ruce levé, se těžko hledá a platí zlatem. Sám mám relativně velkou truhlářskou firmu a v celém provozu donedávna pouze jednoho opravdu samostatného řemeslníka, dnes již dva, což je opravdu problém. Na sériové výrobě se to dá, tam na některé úkony stačí i cvičená opice a pokud stroje seřídí ten schopný řemeslník, není problém, ale zakázku si za daných okolností nemohu dovolit, to by mě z těch průserů jeblo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lis na olej
PříspěvekNapsal: ned zář 07, 2014 7:25 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
inzenyr píše:
Dobre vyhozene penize, lepsi je venovat na charitu, uz jsem to tady psal alespon 2x.
PITEBA u mne lezi v dilne, nevylisovala ani pul litru oleje a bylo po ni.

Inzenyr

OMG! Diky za upozorneni.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lis na olej
PříspěvekNapsal: stř říj 01, 2014 8:32 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv kvě 26, 2011 11:26 am
Příspěvky: 150
Bydliště: Košice
Mám lis Piteba asi 3 roky, ale práca s ním je skor pre posilovanie rúk ako pre lisovanie oleja. Z 0,5 kg vyjde asi 2 dl oleja, a to trva cca 1 až 2 hod. s menšími prestávkami, lisovať lan je dosť obtiažne, dať 150 EUR za túto prkotinu by som nerobil.

Do buducna uvažujem o tomto elektricky pohon:

http://www.aliexpress.com/item/hot-and- ... 28012.html

_________________
PRED NAKUPEM V OBCHODNYCH RETAZCOCH SI POZRI STRANKU: http://www.potravinynapranyri.cz/
Výrobca vakcín Merck (MSD) v 2. polroku 2009 zaplatil lekárom najmenej 18,8 milióna dolárov:
http://bit.ly/OuRIXq


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lis na olej
PříspěvekNapsal: ned říj 12, 2014 8:47 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
milo1 píše:
Mám lis Piteba asi 3 roky, ale práca s ním je skor pre posilovanie rúk ako pre lisovanie oleja. Z 0,5 kg vyjde asi 2 dl oleja, a to trva cca 1 až 2 hod. s menšími prestávkami, lisovať lan je dosť obtiažne, dať 150 EUR za túto prkotinu by som nerobil.

Do buducna uvažujem o tomto elektricky pohon:

http://www.aliexpress.com/item/hot-and- ... 28012.html

Zajímavé, na první pohled nevypadá špatně, ale chtělo by to nějaké video za provozu a pohled dovnitř přístroje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lis na olej
PříspěvekNapsal: stř pro 10, 2014 12:52 pm 
Offline

Registrován: pon pro 16, 2013 7:51 pm
Příspěvky: 14
Jak se mi vydřela šroubovice v lisu DL-ZJY02 tak jsem sháněl, kde a jak jí udělat. Jednak jsem nesehnal a jednak mi bylo sděleno, že cena by byla asi 4000Kč. Nakonec jsem jí sehnal v Číně, jako náhradní díl. 31USD. Původně jsem si objednal další lis, že budu mít náhradní díly a při té příležitosti jsem zjistil, že lze objednat náhradní díl. Nakonec jsem si tedy objednal lis DL-ZJY06, který je už bezpečnější z hlediska topného tělesa. Navíc je automatický a tak se nasypou semínka, zapne a sám se předehřeje, vylisuje a když je prázdná násypka sám se vypne. Cena 334USD včetně náhradní šroubovice na lis DL-ZJY02 a dopravy. Celní poplatek 1016Kč. Přes DHL vás ani neobtěžují s celním odbavením. Prostě vám to přivezou domů, vyberou clo a tím to končí. Varuji před FedExem!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lis na olej
PříspěvekNapsal: čtv led 01, 2015 8:14 pm 
Offline

Registrován: úte bře 12, 2013 5:39 pm
Příspěvky: 15
To je výborné. Já jsem sám sebe utěšoval, že až budu mít volných 8tis, tak objednám ten lis z číny a bude vyřešeno, kde brát čerstvý lněný olej. Ale jestli je tak snadné obrousit tělo lisovacího ústrojí, tak myslím, že se nejedná o nic zajímavého. Přeci nebude člověk periodicky kupovat nový šnek, nehledě na kovový prach v oleji, což mě vážně děsí \":)\"

Došli jste s panem Inzenyrem k nějakému rozhřešní, díky čemu se tak stalo?


Naposledy upravil PanDiero dne pát led 02, 2015 3:50 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lis na olej
PříspěvekNapsal: čtv led 01, 2015 10:38 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
PanDiero píše:
To je výborné. Já jsem sám sebe utěšoval, že až budu mít volných 8tis, tak objednám tento lis z číny a bude vyřešeno, kde brát čerstvý lněný olej. Ale jestli je tak snadné obrousit tělo lisovacího ústrojí, tak myslím, že se nejedná o nic zajímavého. Přeci nebude člověk periodicky kupovat nový šnek, nehledě na kovový prach v oleji, což mě vážně děsí \":)\"

Došli jste s panem Inzenyrem k nějakému rozhřešní, díky čemu se tak stalo?

Podle mne je v tom cinskem lisu ten snek odlevany, ne frezovany. Odlitek je vzdy mekci nez valcovana a frezovana ocel.
Samozrejme prach je pekne svinstvo a pokud se treba jedna o kremicity prach, tak to se pri tech tlacich musi na tom lisu projevit.
Semeno ostroperce byva dost casto prodavane zaprasene, tam bych asi vzdycky volil proplachnuti.
U konopneho seminka mi to je divne, to se vetsinou prodava ciste.
Jenom bylo divne, ze to obrousilo tu hridel tak do hloubky, prece jenom bych cekal, ze to sebere tak maximalne material do jedne desetiny.
Kovovy prach v oleji si stejne sedne na dno, takze pokud nebudete vybirat ze sklenice ten usazeny odpad, tak ten kovovy prach vyhodite s tim odpadem.
Take bych cekal, ze tak hrube obrouseni musi byt na chodu toho lisu slyset.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lis na olej
PříspěvekNapsal: pát led 02, 2015 4:15 pm 
Offline

Registrován: úte bře 12, 2013 5:39 pm
Příspěvky: 15
Tak je pravda, že 3kg semen trvalo zajisté nějakou chvíli zpracovat a jestli tam byl prach ala jemnej písek, tak to na té styčné ploše udělalo hold své. A to nejen díky tlaku, ale hlavně smyku. Respektive kombinací.

Snad ale není nic ztraceno a stačí prostě ohlídat čistotu semen.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lis na olej
PříspěvekNapsal: ned led 25, 2015 12:13 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
jyra píše:
Jak se mi vydřela šroubovice v lisu DL-ZJY02 tak jsem sháněl, kde a jak jí udělat. Jednak jsem nesehnal a jednak mi bylo sděleno, že cena by byla asi 4000Kč. Nakonec jsem jí sehnal v Číně, jako náhradní díl. 31USD. Původně jsem si objednal další lis, že budu mít náhradní díly a při té příležitosti jsem zjistil, že lze objednat náhradní díl. Nakonec jsem si tedy objednal lis DL-ZJY06, který je už bezpečnější z hlediska topného tělesa. Navíc je automatický a tak se nasypou semínka, zapne a sám se předehřeje, vylisuje a když je prázdná násypka sám se vypne. Cena 334USD včetně náhradní šroubovice na lis DL-ZJY02 a dopravy. Celní poplatek 1016Kč. Přes DHL vás ani neobtěžují s celním odbavením. Prostě vám to přivezou domů, vyberou clo a tím to končí. Varuji před FedExem!

Škoda že se zrovna propadla koruna, ale i tak by šlo stále o dobrou cenu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lis na olej
PříspěvekNapsal: pát led 30, 2015 10:27 am 
Offline

Registrován: ned lis 07, 2010 5:48 pm
Příspěvky: 50
Bydliště: Pardubice
to inzenyr
Včera mi došel mail z eujuicers, že
Dlouho očekávaný lis na olej je tady!


Naposledy upravil ganesa dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lis na olej
PříspěvekNapsal: pát led 30, 2015 12:42 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
[quote="ganesa":2fnt7k7w]to inzenyr
Včera mi došel mail z eujuicers, že
Dlouho očekávaný lis na olej je tady!


Naposledy upravil inzenyr dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lis na olej
PříspěvekNapsal: ned úno 01, 2015 11:14 pm 
Offline

Registrován: pon pro 16, 2013 10:20 am
Příspěvky: 55
mam zaujem o adapter na angela....
aky teply olej z toho vychadza?
pouzivaju sa tam povodne sneky,
iba sa zmeni nadstavec ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lis na olej
PříspěvekNapsal: ned úno 01, 2015 11:29 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
jordiksvk píše:
mam zaujem o adapter na angela....
aky teply olej z toho vychadza?
pouzivaju sa tam povodne sneky,
iba sa zmeni nadstavec ?

Teplota oleje je cca 35°C, dokonce ani teplota vystupniho odpadu nepresahuje 42°C, takze je mozne z odpadu jeste dolisovat zbytek oleje, ktereho je tam asi jeste 10%.

Reseni pro Angela by vyuzilo kompletne cely lis, pouze by se vymenil bajonet na upnuti do OMEGY nebo SANA za nastavec pro upnuti do Angela.
Takze je mozne pouzivat stavajici nastavec pro OMEGU a pak vymenit bajonet za uchyceni pro Angela. Bajonet je uchyceny ctyrmi srouby, ktere se povoli, bajonet se odstrani a misto neho se zase ctyrmi srouby nasroubuje uchyceni pro Angela. Zvladne to bez problemu clovek, ktary vladne trochu IMBUS klicem.
Mezi hridel Angela a stavajici sestihranou hridel lisu se vlozi redukce.
Snad jsem to popsal srozumitelne.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 164 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz