Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte bře 19, 2024 10:23 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 164 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Lis na olej
PříspěvekNapsal: ned dub 06, 2014 5:19 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob dub 27, 2013 11:17 pm
Příspěvky: 2
rzsoulad píše:
Nedávno jsem narazil na docela slušný lis a snad i cena je příznivá.
Já osobně ho nemám, máme krámů doma dost a stejně si nejvíce vystačím s kvalitním odšťavňovačem a ponorným mixérem, ale přece jenom, snad těm, kdo má zájem, můj příspěvek pomůže.

http://www.cistamedicina.cz/domaci-medi ... ej-piteba/


PS: Dobro a zlo,co to vlastně je? Existují vůbec? ...moudrý člověk obě má za jedinou. -"Harmonie."

Díky za informaci o Pitebě. Dovážím ji do Česka od minulého roku. Na určitá měkčí semena je v pohodě. Tvrdší, jako třeba lněná, už dají práci a trochu cviku. A hlavně trpělivosti.

_________________
Provozuji eshop www.cistamedicina.cz.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lis na olej
PříspěvekNapsal: úte dub 15, 2014 7:45 am 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
jyra píše:
Píší, že vydrží lisovat 10 hodin denně a životnost j 10 let. Stál 251 dolarů ( ceny kolísají a v současnosti je o trošku dražší, chce to hlídat ceny), dprava 124 dolarů, česká pošta účtuje za vydání zásilky 96Kč + DPH. za to, že jsem si nechal zásilku proclít českou poštou učtuje 98Kč, bylo to bez cla a DPH bylo myslím slabě přes 1800Kč ( přesně si to nepamatuji a nechce se mi to hledat). Vypadá pěkně, ale co se týče bezpečnostních předpisů a elektrotechnických předpisů, tak to bych ho ani nesměl používat.
Hezký den

Ten lis ma docela zaujíma ale stále tu vidím problém iný, teda kde brať v prijateľnej cene ľanové semeno ktoré má certifikát že má správny pomer omega3 a omega6. Mal som kedysi na jeden odkaz s tým certifikátom ale z Poľska a tam tá dôvera klesá. A mám si objednávať semeno z agro-el? to si môžem od nich objednávať už vylisovaný olej.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lis na olej
PříspěvekNapsal: sob dub 26, 2014 8:26 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28234
Bydliště: Poděbrady
Deane píše:
Ten lis ma docela zaujíma ale stále tu vidím problém iný, teda kde brať v prijateľnej cene ľanové semeno ktoré má certifikát že má správny pomer omega3 a omega6. Mal som kedysi na jeden odkaz s tým certifikátom ale z Poľska a tam tá dôvera klesá. A mám si objednávať semeno z agro-el? to si môžem od nich objednávať už vylisovaný olej.

Obávám se, že to bude prakticky neřešitelný problém, rozbory jsou dost drahé a nevyplatí se je dělat pro malá množství oleje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lis na olej
PříspěvekNapsal: ned srp 03, 2014 2:48 pm 
Offline

Registrován: úte bře 12, 2013 5:39 pm
Příspěvky: 15
Rad bych se zeptal pana inzenyra, v jake fazi se nachazi jeho projekt lisu.

A take by me zajimalo, zda ma jeste nekdo jiny zkusenosti s jiz zminovanym lisem z ciny? Zajima me hlavne lisovani lnu.
http://www.aliexpress.com/item/Full-automatic-hot-sale-CE-Approved-mini-oil-press-machine/1419890728.html

Dekuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lis na olej
PříspěvekNapsal: pon srp 11, 2014 10:58 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv kvě 26, 2011 11:26 am
Příspěvky: 150
Bydliště: Košice
Video lisu je tu:
http://youtu.be/PfCbxwhGC0g

Aj by som objednal ale lepšie by bolo keby sme viaceri objednali.
Obchod tu: http://ipkill.org/lis2014

_________________
PRED NAKUPEM V OBCHODNYCH RETAZCOCH SI POZRI STRANKU: http://www.potravinynapranyri.cz/
Výrobca vakcín Merck (MSD) v 2. polroku 2009 zaplatil lekárom najmenej 18,8 milióna dolárov:
http://bit.ly/OuRIXq


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lis na olej
PříspěvekNapsal: pon srp 11, 2014 11:26 am 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
PanDiero píše:
Rad bych se zeptal pana inzenyra, v jake fazi se nachazi jeho projekt lisu.

A take by me zajimalo, zda ma jeste nekdo jiny zkusenosti s jiz zminovanym lisem z ciny? Zajima me hlavne lisovani lnu.
http://www.aliexpress.com/item/Full-automatic-hot-sale-CE-Approved-mini-oil-press-machine/1419890728.html

Dekuji.

Projekt lisu je tesne pred konecnou montazi.

Ten cinsky lis mam doma na testovani a ma radu zavad, dve dokonce tak fatalni, ze v EU nejde prodavat.
Kdo je schopen si je opravit sam nebo si davat pozor pri lisovani, hlavne u lisovani nesmi byt deti, tak si ho muze koupit.
Neprijemna zavada pro okoli je ta, ze prevodovka silne drnci a kryt na lisu je z tenkeho plechu a silne rezonuje.
Prvni zavada byla ta, ze nesel zasunout pojistovaci kolik, takze pilnik do ruky a opravit.
Druha, ze miska je z tak tenkeho plastu, ze se cestou rozlamala, takze sehnat misku vhodneho rozmeru.
Presne vyrobek DoDo (dodelej doma). \":-)\"

Rozhodne neni vhodny kupovat lis pro lidi, kteri nejsou manualne zrucni nebo kteri nemaji manualne zrucne zname.

Tento lis ma pouze vyhodu proti tomu stribrnemu, uvedenemu v nasledujicim prispevku, ze ma vyhrivanou hridel, bez toho vyhrivani lnene seminko nevylisujete.
Alespon na tom videu neni videt, ze obsluna vyhrivani pred lisovanim nasazuje a pri myti sundava.
Pak pujdou lisovat orecha a semena, ktera nemaji moc objemnou slupku.

V kazdem pripade to video na YouTube je pekna cinska reklama, ale v zadnem pripade to tak nefunguje.
Uz jenom ta poloprazdna miska s odpadem a plna miska oleje, navic nadherne cisteho oleje. \":-)\"
Z lisu dostanete olej, ktery je plny nadrcenych slupek a aby jste ho dostali cisty, tak ho musite nechat v lednici ustat.
Kal se za nejakou dobu usadi dole a cisty olej jde slit.
Samozrelme jde pouzit i olej s kalem, stejne si do sirne patlaniny navic nadrtite semena lnu, takze ten kal v oleji nijak nevadi a chutove je take v poradku.

Obcas z lisu zepredu prska olej, a to dost silne, takze jsem mel podlahu po lisovani dost mastnou.

Lis upravit umim, uz to mam i vymyslene, ale samozrejme se jeho cena o dost zvysi.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lis na olej
PříspěvekNapsal: pon srp 11, 2014 8:25 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv kvě 26, 2011 11:26 am
Příspěvky: 150
Bydliště: Košice
pane inzenyri tak nam vyrobte schopny lis, ktorí nebude mať žiadne vady.
dakujem.

_________________
PRED NAKUPEM V OBCHODNYCH RETAZCOCH SI POZRI STRANKU: http://www.potravinynapranyri.cz/
Výrobca vakcín Merck (MSD) v 2. polroku 2009 zaplatil lekárom najmenej 18,8 milióna dolárov:
http://bit.ly/OuRIXq


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lis na olej
PříspěvekNapsal: pon srp 11, 2014 11:47 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
milo1 píše:
pane inzenyri tak nam vyrobte schopny lis, ktorí nebude mať žiadne vady.
dakujem.

Vyrobit cely fungujici lis v nekolika kusech by prislo na hodne velke penize.
Daleko jednodussi alternativou je pouzit jako zaklad ten cinsky lis a provezt na nem upravy.
Co je na nem opravdu dobre je hridel (snek) a jeho sestihranne pouzdro.
Pouzdro dela cinan jako odlitek nebo vykovek z nerezu, to si tady bohuzel nemohu dovolit vyrabet v par kusech.

Cena cinskeho lisu je i s poslanim 333,- USD, v prepoctu asi 7.100,- Kc.
Cenu uprav bych videl tak na 5.000,- Kc
Otazkou je jak resit poruchu lisu, zaruku cinani nedavaji, je treba koupit alespon jeden nahradni lis.
V pripade nakupu jednoho lisu by pak byla cena 19.200,- Kc s tim, ze kupujici by mel v podstaate dva lisy.
V pripade vice zajemcu by se cena nahradniho lisu rozdelila mezi vsechny nakupujici.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lis na olej
PříspěvekNapsal: stř zář 03, 2014 8:26 am 
Offline

Registrován: pon pro 16, 2013 7:51 pm
Příspěvky: 14
Dobrý den, já mám zkušenosti z lisem zatím dobré. Je pravda, že drnčí, ale to stačí vytěsnít složeným papírem mezi kryt motoru a kryt lisu. Stalo se mi také, že to z lisu stříkalo a stačilo papírem zmenšit otvol pro semínka do lisu. Sice čínani dodávají takovou redukci, ale ta je zas moc malá a je spíše jen na mák, sezam či len. Dle výrobce má být topné těleso zapnuté trvale při lisování, ale mě se osvědčilo lis předehřát a pak ho vypnout. Za čas poznáte, kdy je potřeba ho nechat zapnuté, občas přihřát nebo ho nechat vypnuté.Koupil jsem si semínka ostropestřece mariánského a konopí. Bohužel byly znečištěny prachem, což nebylo vidět a vydřel se mi šnek lisu. Udělat nový je problém. Začal jsem se tedy pídit po novém lisu. Ač neumím anglicky, dá se s čínanama komunikovat přes překladač. Nakonec jsem od nich sehnal lis za 303USD i s dopravou a náhradním šnekem, který stál 31USD. Dokonce jsem měl i nabídku lis 146USD a doprava 76USD, ale tam bylproblém s placením a tak jsem od obchodu ustoupil. Jinak dá se lis koupit za koruny tady v Česku a sice tady http://www.cistamedicina.cz/domaci-medi ... s-na-olej/
Hezký den


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lis na olej
PříspěvekNapsal: stř zář 03, 2014 9:13 am 
Offline

Registrován: úte bře 12, 2013 5:39 pm
Příspěvky: 15
jyra píše:
... Bohužel byly znečištěny prachem, což nebylo vidět a vydřel se mi šnek lisu...

To mě tedy překvapuje, že je něco takového možné. Spíš bych si myslel, že se jedná o nekvalitní materiál hřídele, než o problém prachu. Vydření myslíte jako poškození povrchu - zmatnění?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lis na olej
PříspěvekNapsal: sob zář 06, 2014 9:47 am 
Offline

Registrován: pon pro 16, 2013 7:51 pm
Příspěvky: 14
Bohužel nebylo to jen zmatnění, ale skutečně obroušení šroubovice na jejím konci, kde je již velký tlak. Šroubovice je hranatého průřezu a ted´ je z jedné strany zaoblená a nižší. Nekvalitní materiál to není, vylisovál jsem toho dost bez známek opotřebení. Tady se jednaloo tři kila semínek a i v oleji se pak usadil kovový prach.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lis na olej
PříspěvekNapsal: sob zář 06, 2014 12:42 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
jyra píše:
Bohužel nebylo to jen zmatnění, ale skutečně obroušení šroubovice na jejím konci, kde je již velký tlak. Šroubovice je hranatého průřezu a ted´ je z jedné strany zaoblená a nižší. Nekvalitní materiál to není, vylisovál jsem toho dost bez známek opotřebení. Tady se jednaloo tři kila semínek a i v oleji se pak usadil kovový prach.

To jste ale musel semlyt dost pisku, to nebylo slyset?
Zkuste mi poslat fotku, mozna to pujde dovarit a vybrousit, uz jsem dokazal vybrousit skoro celou sroubovici, kdyz jsem delal prototypy lisu.
jak vypada ten vnitrek pouzdra, ten neni obrouseny?
Original obojiho mam.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lis na olej
PříspěvekNapsal: sob zář 06, 2014 2:55 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857


Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
fhdua3al


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lis na olej
PříspěvekNapsal: ned zář 07, 2014 12:01 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28234
Bydliště: Poděbrady
inzenyr píše:
Vyrobit cely fungujici lis v nekolika kusech by prislo na hodne velke penize.
Daleko jednodussi alternativou je pouzit jako zaklad ten cinsky lis a provezt na nem upravy.
Co je na nem opravdu dobre je hridel (snek) a jeho sestihranne pouzdro.
Pouzdro dela cinan jako odlitek nebo vykovek z nerezu, to si tady bohuzel nemohu dovolit vyrabet v par kusech.

Cena cinskeho lisu je i s poslanim 333,- USD, v prepoctu asi 7.100,- Kc.
Cenu uprav bych videl tak na 5.000,- Kc
Otazkou je jak resit poruchu lisu, zaruku cinani nedavaji, je treba koupit alespon jeden nahradni lis.
V pripade nakupu jednoho lisu by pak byla cena 19.200,- Kc s tim, ze kupujici by mel v podstaate dva lisy.
V pripade vice zajemcu by se cena nahradniho lisu rozdelila mezi vsechny nakupujici.

Inzenyr

To zní dobře i když myslím, že lepší varianta by patrně byl kvalitní přídavný lis na angela, ale zase vše záleží od výsledné ceny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lis na olej
PříspěvekNapsal: ned zář 07, 2014 12:31 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
Jarda píše:
inzenyr píše:
Vyrobit cely fungujici lis v nekolika kusech by prislo na hodne velke penize.
Daleko jednodussi alternativou je pouzit jako zaklad ten cinsky lis a provezt na nem upravy.
Co je na nem opravdu dobre je hridel (snek) a jeho sestihranne pouzdro.
Pouzdro dela cinan jako odlitek nebo vykovek z nerezu, to si tady bohuzel nemohu dovolit vyrabet v par kusech.

Cena cinskeho lisu je i s poslanim 333,- USD, v prepoctu asi 7.100,- Kc.
Cenu uprav bych videl tak na 5.000,- Kc
Otazkou je jak resit poruchu lisu, zaruku cinani nedavaji, je treba koupit alespon jeden nahradni lis.
V pripade nakupu jednoho lisu by pak byla cena 19.200,- Kc s tim, ze kupujici by mel v podstaate dva lisy.
V pripade vice zajemcu by se cena nahradniho lisu rozdelila mezi vsechny nakupujici.

Inzenyr
To zní dobře i když myslím, že lepší varianta by patrně byl kvalitní přídavný lis na angela, ale zase vše záleží od výsledné ceny.

Pokud by cinane dodaly jenom ten predni lisovaci dil, tak by to asi zase tak velky problem nebyl.
Redukci k Angelu uz mam vymyslenou, jen ji realizovat.
Ohrev hridele nezavisly na samotnem lisu mam take vymysleny.
Jediny problem je zapojeni lidi do akce. Sam to vsechno nemohu stihat realizovat.
Kdyz se domluvi tak 10 lidi a kazdy neco na 100% zaridi, tak se toho da realizovat dost.
Idealni by byly tak tri az ctyri lidi nejlepe duchodci, co jsou manualne zrucni, maji k dispozici trochu vybavenou dilnu a pouzivaji u prace hlavu. \":-)\"
Zkousel jsem veci zadat do standardni vyroby, ale vetsinou to dopadlo spatne a ted jsem nucen hromadu dilu na lis opravovat.
Stoji mne to navic hromadu casu.
Proste lidi u prace nepremysli a klidne zkazi celou serii dilu aniz by se alespon zeptali.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 164 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz