Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte bře 19, 2024 10:57 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 164 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Lis na olej
PříspěvekNapsal: stř úno 20, 2013 10:47 am 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
A už máte aj nejakú približnú predstavu o cene? O kvalite už nepochybujem keď vidím ako sa tomu venujete. Mám doma nejakú prevodovku s motorom, takže by som ju asi využil. Myslím že by to mohla zvládnuť.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lis na olej
PříspěvekNapsal: čtv úno 21, 2013 11:13 am 
Offline

Registrován: stř pro 14, 2011 6:56 pm
Příspěvky: 15
také bych měla zájem o nástavec na lisování semen pro Angela. Doufám, že se Vám to Inženýre povede dotáhnout do prodejného produktu \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lis na olej
PříspěvekNapsal: čtv úno 21, 2013 1:11 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
Deane píše:
A už máte aj nejakú približnú predstavu o cene? O kvalite už nepochybujem keď vidím ako sa tomu venujete. Mám doma nejakú prevodovku s motorom, takže by som ju asi využil. Myslím že by to mohla zvládnuť.

Zatim predpokladana cena byla 6.000,- az 7.000,- Kc, problem je zatim zajistit vyrobu v rozumne cenove hladine. Vetsina firem v CR vyrabeji bud na 3 smeny a nemaji zajem o vyrobu a nebo dalsi si mysli, ze na vyrobe vydelaji majlant.
Vyrobky, ktere navrhuji, musi vydrzet fungovat alespon 10 let a musi byt jeste za prijatelnou cenu.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lis na olej
PříspěvekNapsal: pát úno 22, 2013 9:41 am 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
Keďže sa nikde v EU niečo také kvalitné asi nevyrába tak by odbyt mohol byť, no určite než sa predaj rozbehne to chvíľu potrvá. Veľká firma sa do toho sotva pustí a malá zase potrebuje peniaze hneď. Tak len fandiť a želať si aby ste to dokázal. Šnek je tiež z antikóry, či odliatok? Podľa fotiek by to malo byť dosť pevné a pri domácom použití by nemal byť problém so životnosťou. Už na pohľad to vyzerá na rozdiel od Piteby ako profi. Ktovie či Pitebu nevyrábajú Holanďania v číne?

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lis na olej
PříspěvekNapsal: pát úno 22, 2013 1:50 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
Deane píše:
Keďže sa nikde v EU niečo také kvalitné asi nevyrába tak by odbyt mohol byť, no určite než sa predaj rozbehne to chvíľu potrvá. Veľká firma sa do toho sotva pustí a malá zase potrebuje peniaze hneď. Tak len fandiť a želať si aby ste to dokázal. Šnek je tiež z antikóry, či odliatok? Podľa fotiek by to malo byť dosť pevné a pri domácom použití by nemal byť problém so životnosťou. Už na pohľad to vyzerá na rozdiel od Piteby ako profi. Ktovie či Pitebu nevyrábajú Holanďania v číne?

Je to zatim tezky boj neco v CR zacit vyrabet, kdyby kdokoliv tady vedel o firme, ktera potrebuje sehnat praci, a ma k dispozici dlouhotocny soustruh, tak bereme.
Jinak zase budeme muset zacit vyrabet nekde v Cine nebo v Korei. \":-(\"

Cele to stoji navyrobe toho sneku a na vyrobe nasypky, zbytek vyrobit uz neni problem. Snek je frezovany-soustruzeny z nerezu, forma na kovani sneku je jako pocatecni ivestici moc draha.
Proto jsem take neuvazoval o zadnych plastickych dilech, kde kazda forma vyjde na cca 250.000,- Kc.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lis na olej
PříspěvekNapsal: úte bře 05, 2013 11:39 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28234
Bydliště: Poděbrady
inzenyr píše:
Konecne se mi podarilo dokoncit oba prototypy lisu na olej. Jedna rucni lis a jednak lis pro elektricky i rucni pohon. Prvni varianty je urcena pro odstavovac OMEGA.
Dalsi varianty je mozne navrhnout pro dalsi odstavovace s horizontalnim snekem a vykonem alespon 150W, vcetne Angela, pripadne pro rucni pohon.

Obrazky k lisum na olej a video ze zkusebniho lisovani lneneho seminka na lisu pro odstavovac OMEGA najdete na serveru ULOZTO:

http://www.ulozto.cz/xscjoKJ/omega-liso ... leje-1-avi

http://www.ulozto.cz/x4bXwA8/omega-liso ... leje-2-avi

http://www.ulozto.cz/xB4EHmG/omega-lis-jpg

http://www.ulozto.cz/xCAUVFb/rucni-lis-jpg

Jeste zakladni parametry lisu pro odstavovac OMEGA:
Litr lneneho oleje se vylisuje asi za 100 minut, pomer objemu lneneho seminka k objemu vylisovaneho oleje je 5:1, teplota vylisovaneho oleje je 36°C, odpad z lneneho seminka je dokonale suchy, jak je videt na videu. Pri lisovani neni primo nutna asistence, OMEGA s lisem pracuje bez problemu a v pripade nejakeho problemu se zastavi. Po pul hodine se OMEGA zahrala na maximalni teplotu 40°C na prave strane pod drzadlem, v ostatnich mistech mela teplotu od 32°C do 38°C. Lis na olej se musi hned po pouziti, dokud je teply rozebrat, aby rozebrani slo snadno a lis se odpadem nezalepil. Umyti trva asi 5 minut a muzete lisovat znova.

Olej mel spickovou chut jako olej z konopneho seminka a uz jsem ho polovinu spotreboval. \":-)\"

Jeste mne ceka vyzkouset rucni lis na olej a pak zkusim, jestli OMEGA prezije lisovani ostropercoveho seminka. O lis starost nemam, tim se da v pohode vykolejit vlak. \":-)\"

Inzenyr

Tak to vypadá opravdu dobře a myslím, že by šlo o slušně prodejné zboží.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lis na olej
PříspěvekNapsal: stř bře 06, 2013 1:40 am 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
Lenuška píše:
také bych měla zájem o nástavec na lisování semen pro Angela. Doufám, že se Vám to Inženýre povede dotáhnout do prodejného produktu \":D\"

Uz to zacina vypadat nadejne, sikovny vyrobce sneku a nasypky a ostatnich tocenych dilu se uz nasel.
Ted jeste najit vyrobce dilu palenych laserem a uz by se to melo pohnout smerem k vyrobe.
Nastesti se staram s Jindrou jen o navrh a vyrobu, prodej uz si musi zaridit http://www.eujuicers.cz.
Ted jeste pripravujeme rucni pohon pro ty, kdo nevlastni elektricky pohon typu OMEGA a podobne.
Do toho rucniho pohonu bude mozne pouzivat mimo lis na olej i nastavce pro odstavovani z OMEGY.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lis na olej
PříspěvekNapsal: stř bře 06, 2013 2:17 pm 
Offline

Registrován: stř pro 14, 2011 6:56 pm
Příspěvky: 15
Bezva. Určitě bude mít zájem hodně lidí. Já taky \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lis na olej
PříspěvekNapsal: stř bře 06, 2013 4:51 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 480
Bydliště: Nové Město na Moravě
inzenyr píše:
Ted jeste najit vyrobce dilu palenych laserem a uz by se to melo pohnout smerem k vyrobe.
Nastesti se staram s Jindrou jen o navrh a vyrobu, prodej uz si musi zaridit http://www.eujuicers.cz.

s díly pálenými na laseru nebo plazmě patrně nebude vážný problém, vypadá to rozhodně mnohem nadějněji než předtím se šnekem a násypkou. očekávám nyní cenové nabídky několika firem, které jsem obeslal, takže i já se těším, že již postoupíme do samého závěru k sériové výrobě této skvělé mašinky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lis na olej
PříspěvekNapsal: stř dub 17, 2013 10:19 pm 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
Deane píše:
Cena tam je. Možno tento ešte ale tie druhé???

Zbytočné BLBNUTIE okolo lisu na oleje, ktoré zdraviu AJ TAK NEPROSPIEVAJÚ, lebo aj samotný ĽANOVÝ OLEJ OXIDUJE V TELE, hoci by ste si ho vytlačili sekundu pred použitím, LEBO TELO NIE JE VÁKUUM, NIKDE V ŇOM NIE JE VÁKUUM....
Takže zbytočne neinvestujte do takých....hlúpostí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lis na olej
PříspěvekNapsal: stř dub 17, 2013 10:59 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
NOWOCAYN_2 píše:
Zbytočné BLBNUTIE okolo lisu na oleje, ktoré zdraviu AJ TAK NEPROSPIEVAJÚ, lebo aj samotný ĽANOVÝ OLEJ OXIDUJE V TELE, hoci by ste si ho vytlačili sekundu pred použitím, LEBO TELO NIE JE VÁKUUM, NIKDE V ŇOM NIE JE VÁKUUM....
Takže zbytočne neinvestujte do takých....hlúpostí.

Doporucoval bych predevsim nedychat, protoze dychanim kysliku vznika v tele oxydace. Takze dychani je hloupost. \":-)\"

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lis na olej
PříspěvekNapsal: čtv dub 18, 2013 12:15 am 
Offline

Registrován: pon srp 30, 2010 2:07 pm
Příspěvky: 280
NOWOCAYNE, nic víc než další (myslím, že jsem to četl u Kwasniewského) nijak nepodložená demagogie. Tak mi popiš biochemicky, jak se to v těle děje, třeba po konzumaci sirné patlaniny a jak konkrétně to škodí, pokud si teda myslíš že tomu rozumíš líp než třeba Budwigová nebo my tady na fóru. Kecy o nějakém vakuu jsou fakt směšné, přiznej si, že tomu prostě nerozumíš a tím že neustále křičíš na fórech máš akorát potřebu ujišťovat sám sebe o svých nejistých přesvědčeních.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lis na olej
PříspěvekNapsal: čtv dub 18, 2013 8:00 am 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
NOWOCAYN_2 píše:
Zbytočné BLBNUTIE okolo lisu na oleje, ktoré zdraviu AJ TAK NEPROSPIEVAJÚ, lebo aj samotný ĽANOVÝ OLEJ OXIDUJE V TELE, hoci by ste si ho vytlačili sekundu pred použitím, LEBO TELO NIE JE VÁKUUM, NIKDE V ŇOM NIE JE VÁKUUM....
Takže zbytočne neinvestujte do takých....hlúpostí.

Tebe to už nadobro šibe? Do všetkého strkáš nos a pritom sa tomu rozumieš jak hus pivu. Nie si Ty majiteľom prasačej farmy?
Mal by si si dať do profilu podpis:
NOWOCAYNOVE príspevky môžu škodiť zdraviu čitateľom so slabšími nervami.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lis na olej
PříspěvekNapsal: čtv dub 18, 2013 11:31 am 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
inzenyr píše:
Doporucoval bych predevsim nedychat, protoze dychanim kysliku vznika v tele oxydace. Takze dychani je hloupost. \":-)\"

Inzenyr

Je rozdiel oxidácia v tele, ktorá je pre telo POTREBNÁ, a oxidácia OLEJA V TELE, ktorá je (v prípade napr. ľanového oleja) NEŽIADÚCA.....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lis na olej
PříspěvekNapsal: čtv dub 18, 2013 11:34 am 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
ravima píše:
NOWOCAYNE, nic víc než další (myslím, že jsem to četl u Kwasniewského) nijak nepodložená demagogie. Tak mi popiš biochemicky, jak se to v těle děje, třeba po konzumaci sirné patlaniny a jak konkrétně to škodí, pokud si teda myslíš že tomu rozumíš líp než třeba Budwigová nebo my tady na fóru. Kecy o nějakém vakuu jsou fakt směšné, přiznej si, že tomu prostě nerozumíš a tím že neustále křičíš na fórech máš akorát potřebu ujišťovat sám sebe o svých nejistých přesvědčeních.

K tomu ti poviem len toľko........ To, čo oxiduje mimo telo, oxiduje aj v tele...... To, čo mimo telo zoxiduje za niekoľko hodín, alebo dní, toho oxidácie v našom organizme sa báť nemusíme (to ale neznamená, že to vždy neškodí - viď napr. koláč, atď...).
Ja mám akurát potrebu boriť mýty, to je všetko........... Ľanový olej je DRÍST, asi rovnako, ako SÓJA.... Samozrejme sa jedná o úplne iné potraviny.....obe však rastlinného pôvodu. A nevhodné pre človeka.

Vzhľadom na to sa treba pozastaviť a popremýšľať, nakoľko je vhodná konzumácia napr. jabĺk, surových zemiakov.......štiav........ Tie rýchlo oxidujú....... Preto by som ich rozhodne nepil vo veľkom... Hoci - takú šťavu strávi rýchlejšie, než ľanový olej.... a oxidovaná ovocná či zeleninová šťava (pár minút oxidovaná) nebude zďaleka tak nebezpečná, ako zoxidovaný ľanový olej...

Citujem : "....Primárny metabolizmus je súbor metabolických procesov rozhodujúcich pri získavaní energie (oxidácia sacharidov a lipidov) a pri reprodukcii základných stavebných zložiek bunky (replikácia nukleových kyselín, proteosyntéza, biosyntéza bunkovej steny)...."
Ghí takmer vôbec neoxiduje, masť tiež VEĽMI MÁLO (v chladničke vydrží dlhé mesiace), kokosový olej už takmer VôBEC, a olivový olej je na tom tiež dobre.......... Alebo INAK POVEDANÉ, týmto tukom oxidácia neškodí, keď oxidujú v organizme pri získavaní energie z nich........ Na rozdiel od iných rastilnných tukov, najmä ĽANOVÉHO OLEJA, či iných olejov z rôznych SEMIEN a orechov....... A JE FUK, či slnečnicový, repkový, kukuričný, sójový, sézamový..... olej vydrží mimo chladničky dlhú dobu... On už zoxidovaný DÁVNO JE, čiže vydrží, ale NIE ČERSTVÝ..... je to ODPAD vhodný tak na účely lakovania dreva, a podobne.......

Navyše v 36,5 stupňovej teplote organizmu očakávaj rýchlejšiu oxidáciu, než v 20 stupňovej kuchyni, či sklade...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 164 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz