Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob dub 27, 2024 11:53 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Boj s nízkou vahou a záněty dutin
PříspěvekNapsal: úte pro 04, 2012 4:49 pm 
Offline

Registrován: úte pro 04, 2012 3:58 pm
Příspěvky: 3
Dobrý den,

je mi 24 let a celý život bojuji se svoji vahou, ale v opačném smyslu, než většina lidí. Vážím 58 kg a měřím 176 cm. Chci přibrat, ale bohužel mi to nejde a to jsem, řekla bych, velký jedlík. Dále mam problémy, téměř od 15 let, s neustálými záněty dutin a ucpaným nosem. Je to velice nepříjemné, navíc mi hrozí operace, na kterou jít rozhodně nechci. Dále bojuji s nečistou pletí, která se mi výrazně zhoršila po vysazeni antikoncepce (cca 1,5 roku nazpět), v malé míře mám i atopický ekzém. Děkuji za vaše rady. Jsem v tomto ohledu laik, proto Vás prosím o polopatické vysvětlení. Ještě jednou děkuji, budu opravdu vděčná za rady, jsem z toho zoufalá. \":cry:\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte pro 04, 2012 9:20 pm 
Offline

Registrován: pon srp 30, 2010 2:07 pm
Příspěvky: 280
Ještě tak jedno až dvě kila zhubněte, a budete mít ideální váhu \</div

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte pro 04, 2012 10:04 pm 
Offline

Registrován: úte pro 04, 2012 3:58 pm
Příspěvky: 3
Ano jím běžné jídlo... maso, mléčné výrobky, hodně sladkého.... Neumím si představit, že spadnu ještě na váze..


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte pro 04, 2012 11:00 pm 
Offline

Registrován: pon srp 30, 2010 2:07 pm
Příspěvky: 280
klaruska píše:
Ano jím běžné jídlo... maso, mléčné výrobky, hodně sladkého.... Neumím si představit, že spadnu ještě na váze..

V tom případě si neumím představit, že se zbavíte kteréhokoli ze svých problémů včetně té "nízké" váhy.
Mimochodem znám lidi, kteří měli při vaší výšce dočasně, třeba po půstu, i pod 50kg. Je totiž třeba nejdřív spravit trávení, jinak vám nepomůže žádné množství stravy, protože ji prostě správně nevyužijete.
Když budete takhle pokračovat, tak je jen otázka času, kdy dostanete nějakou vážnější nemoc, nejpravděpodobněji rakovinu, protože nevyživujete tělo, ale pěstujete si plísně a kvasinky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Hubnu, ale nechci
PříspěvekNapsal: stř pro 12, 2012 9:48 pm 
Offline

Registrován: stř pro 12, 2012 9:41 pm
Příspěvky: 1
Dobry den,
je mi 14 let a chtela jsem se zeptat, proc hubnu. Nemam na nic chut a jsem unavena. Nevim co s tim mam delat. Prasky zadne neberu, presto jsem za dva dny zhubla 1 kg! Nemam hlad a tak necitim potrebu jist. Jim jen o velke prestavce, obed a veceri ( a par sladkosti mezi tim ), ale jinak do sebe nic nedostanu. Potrebuju pomoct, protoze se o sebe celkem bojim. Mam strach, jestli to neni nejaka nemoc, ale to asi prehanim. Nekdy i brecim a ani nevim proc. Prosim, poradte mi!
Dekuju Elizabeth


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubnu, ale nechci
PříspěvekNapsal: stř pro 12, 2012 11:24 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Elizabeth píše:
Dobry den,
je mi 14 let a chtela jsem se zeptat, proc hubnu. Nemam na nic chut a jsem unavena. Nevim co s tim mam delat. Prasky zadne neberu, presto jsem za dva dny zhubla 1 kg! Nemam hlad a tak necitim potrebu jist. Jim jen o velke prestavce, obed a veceri ( a par sladkosti mezi tim ), ale jinak do sebe nic nedostanu. Potrebuju pomoct, protoze se o sebe celkem bojim. Mam strach, jestli to neni nejaka nemoc, ale to asi prehanim. Nekdy i brecim a ani nevim proc. Prosim, poradte mi!
Dekuju Elizabeth

Prozkoumejte možnost, že trpíte candidozou, tyhle příznaky jsou pro ni typické. Také můžete mít vyčerpané nadledvinky, pokud neprodukují antistresové hormony, tělo není schopné se vypořádat se stresem a člověk kolabuje nebo se dostává pod tlak i kvůli hloupostem. Souviset s tím může hormonální nerovnováha Může se vás týkat tohle všechno, tyto problémy spolu souvisí.

Do této situace vás mohly dostat nevyřešené problémy z minulosti, konflikty, potlačené emoce, nevyřešené vztahy, neodpuštění sobě nebo ostatním. Začněte prozkoumávat výše zmíněné možnosti a mezitím si najděte dobrého terapeuta zkušeného v hlubinných metodách, který se s vámi podívá co se za takovýmto stavem schovává.

Mezitím si můžete trochu pomoci suplementy. Na posilnění psychiky vám pomůže silný bkomplex, hořčík, draslík, vysoké dávky céčky a antixodianty obecně.

Z bylin třezalka, kozlík nebo meduňka, z exotických rostlin ašavaganda nebo adaptogeny obecně - rhodiola, schizandra.

Osvojte si techniky jógy, věnujte se dechovým cvičením, zkustew občas meditovat. Dejte si pohyb na vzduchu a v přírodě, vyvarujte se však extrémních vzruchů jako je skákání padákem, z mostu nebo do náruče nějakému blbovi.

Zkuste se na sebe občas usmát do zrcadla, dělejte věci které jsou vám příjemné. Pokud přijde pláč, splín a deprese, nechte ji proběhnout, ale neztotožňujte se sní příliš. Zkuste pozorovat co se s vámi děje, co tyto reakce spouští a jak probíhají. Možná zjisíte, že to nejste vy kdo je v depresi, ale pouze vaše mysl.

Udělejte co je nutné, třeba něco z tohoco vám píši nebo z toho co vám poradí jiní, nicméně na druhou stranu já jsem ve 14 také brečel a ztrácel váhu a můžu vás uklidnit, v mých třiceti to není o moc jiné:)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubnu, ale nechci
PříspěvekNapsal: pát pro 14, 2012 6:17 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Elizabeth píše:
Dobry den,
je mi 14 let a chtela jsem se zeptat, proc hubnu. Nemam na nic chut a jsem unavena. Nevim co s tim mam delat. Prasky zadne neberu, presto jsem za dva dny zhubla 1 kg! Nemam hlad a tak necitim potrebu jist. Jim jen o velke prestavce, obed a veceri ( a par sladkosti mezi tim ), ale jinak do sebe nic nedostanu. Potrebuju pomoct, protoze se o sebe celkem bojim. Mam strach, jestli to neni nejaka nemoc, ale to asi prehanim. Nekdy i brecim a ani nevim proc. Prosim, poradte mi!
Dekuju Elizabeth

jak dlouho to trvá? kolik jsi zhubla dohromady? zhubnout kilo za dva dny - to nemůžeš tak brát, stačí se míň nebo víc vyprázdnit anebo sníst něco slaného a kilo nahoru nebo dolů není žádný problém.
pokud bys hubnula dlouhodobě a zhubnula třeba 5 kg, asi by se dalo mluvit o problému. potom bych ti doporučil navštívit nějakého lékaře, aby ti pomohl. internet je plný odborníků, kteří dokážou
věštit z koule, ale já bych se svěřil někomu, kdo mně prohlédne osobně.
na chuť k jídlu můžeš vyzkoušet b-komplex, ten ji zvýší velmi dobře.

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob pro 22, 2012 11:10 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
klaruska píše:
Dobrý den,

je mi 24 let a celý život bojuji se svoji vahou, ale v opačném smyslu, než většina lidí. Vážím 58 kg a měřím 176 cm. Chci přibrat, ale bohužel mi to nejde a to jsem, řekla bych, velký jedlík. Dále mam problémy, téměř od 15 let, s neustálými záněty dutin a ucpaným nosem. Je to velice nepříjemné, navíc mi hrozí operace, na kterou jít rozhodně nechci. Dále bojuji s nečistou pletí, která se mi výrazně zhoršila po vysazeni antikoncepce (cca 1,5 roku nazpět), v malé míře mám i atopický ekzém. Děkuji za vaše rady. Jsem v tomto ohledu laik, proto Vás prosím o polopatické vysvětlení. Ještě jednou děkuji, budu opravdu vděčná za rady, jsem z toho zoufalá. \":cry:\"

Tak dobře vám odpověděl člen ravima, ale polopaticky to neosvětlil, tedy doplním. Vše uvedené vyvolává patrně zanesené tlusté střevo a nedostatek HCl v žaludku a možná i další dysfunkce orgánů. Za daných okolností se živiny nevstřebávají, strava v těle hnije a kvasí, vznikají toxiny a hleny, které pronikají do celého těla a šíří se plísně a kvasinky, které v konečném důsledku člověka zlikvidují, to je pouze otázkou času. Udělejte si krkací test na HCl v žaludku, patrně ji budete muset dodávat, vygruntujte střeva a uvidíte, že minimálně pokožka bude ok i když myslím, že se vylepší většina zmíněných neduhů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubnu, ale nechci
PříspěvekNapsal: sob pro 22, 2012 11:47 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Elizabeth píše:
Dobry den,
je mi 14 let a chtela jsem se zeptat, proc hubnu. Nemam na nic chut a jsem unavena. Nevim co s tim mam delat. Prasky zadne neberu, presto jsem za dva dny zhubla 1 kg! Nemam hlad a tak necitim potrebu jist. Jim jen o velke prestavce, obed a veceri ( a par sladkosti mezi tim ), ale jinak do sebe nic nedostanu. Potrebuju pomoct, protoze se o sebe celkem bojim. Mam strach, jestli to neni nejaka nemoc, ale to asi prehanim. Nekdy i brecim a ani nevim proc. Prosim, poradte mi!
Dekuju Elizabeth

Dobře vám to píše člen sakul, ale za daných okolností nevidím velký důvod k panice. Na můj vkus jíte i tak docela dost a asi bych viděl rozumné vyloučit ty sladké šmejdy, tím jenom krmíte kvasinky a zahleňujete organizmus. Bez toho zanášení cukrem se trávení většinou docela rychle nahodí a problém je vyřešen.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 93 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz