Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob dub 27, 2024 4:01 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 861 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55 ... 58  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: ned bře 29, 2015 10:55 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
danibrej píše:
Dobrý den pane Zajíčku,
mléčné výrobky ani zakysané mi nedělají dobře. Mohu kombinovat lněný olej s fazolemi, čočkou, luštěninami...?

Olej se naváže na síru, tedy teoreticky by ho měla to vodou ředitelného stavu dostat jakákoliv potravina s vyšším obsahem síry. Otázkou je chuť a stravitelnost takového produktu, to musíte vyzkoušet. Obecně nejmenší problém by měl vznikat u tvrdého tvarohu vyráběného klasickou kyselou cestou http://www.ole.cz/produkty/detail/oleni ... oh-tvrd-22 .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: ned kvě 10, 2015 2:56 pm 
Offline

Registrován: sob dub 14, 2012 12:01 pm
Příspěvky: 36
peetra píše:
Tak ešte jeden olej som skúsila zohnať na porovnanie, kúpený v lekárni, uchovávaný v chlade, Stoger, ale bol štipľavý. Z tých čo mám jediný čo neštípe je ten od markos, tá ryb. príchuť je len jemná, tak ho budem konzumovať. Písala som s pánom z Markos a písal že "P.s. ľanový olej môže mať jemnú chuť po rybacine závisí to aj od odrody semena ľanu, olej keď je starý tak má mať skôr potuhnutú alebo horko šťipľavú chuť čo je typické pre ľanový olej." Dokonca mi ponúkol moznosť vrátenia oleja aj peňazí, milo ma prekvapil jeho prístup \":)\"

Oleje som kupovala niekoľko rokov od rôznych firiem/ viac krát so sklamaním/, no teraz som stálou zákazníčkou už len vo firme Markos. Oleje sú čerstvé a v dobrej kvalite. Získať certifikát u nich nie je problém, sami mi ho ponúkli. Nakoľko tam chodím veľmi často, môžem potvrdiť, že sú to veľmi zodpovední a slušní ľudia, ochotní pomôcť a poradiť. Nechce sa mi veriť, že by poslali niečo v zlej kvalite. Chuť ľanového oleja podľa ich vyjadrenia záleží aj od odrody semena. Zoxidovaný olej má aj zmenenú farbu, je podľa mojich skúseností tmavší, chuťove nepríjemný. Taký som dostala aj od agro-elu musela som ho vrátiť. Ja som zatiaľ s firmou Markos spokojná a dúfam, že to tak aj ostane.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: ned kvě 10, 2015 3:04 pm 
Offline

Registrován: úte led 27, 2015 4:34 pm
Příspěvky: 70
ehanas píše:
Oleje som kupovala niekoľko rokov od rôznych firiem/ viac krát so sklamaním/, no teraz som stálou zákazníčkou už len vo firme Markos. Oleje sú čerstvé a v dobrej kvalite. Získať certifikát u nich nie je problém, sami mi ho ponúkli. Nakoľko tam chodím veľmi často, môžem potvrdiť, že sú to veľmi zodpovední a slušní ľudia, ochotní pomôcť a poradiť. Nechce sa mi veriť, že by poslali niečo v zlej kvalite. Chuť ľanového oleja podľa ich vyjadrenia záleží aj od odrody semena. Zoxidovaný olej má aj zmenenú farbu, je podľa mojich skúseností tmavší, chuťove nepríjemný. Taký som dostala aj od agro-elu musela som ho vrátiť. Ja som zatiaľ s firmou Markos spokojná a dúfam, že to tak aj ostane.

Ja už kupujem od Agro-El , zatiaľ som spokojná, je ok, len ma prekvapila dosť oranžová farba. Neviem čo si myslieť o olejoch od Markos, lebo napr. ich tekvicový a orechový olej sú celkom bez chuti a vône po orechoch, proste neutrálna chuť, ako pri rafinovanom bežnom oleji. Ľanový , u neho trošku už bolo cítiť typickú chuť ale keďže si neviem vysvetliť prečo napr. tie dva druhy olejov u nich sú bez chuti a pán mi neodpovedal, tak som pre istotu prestala celkovo od nich brať

_________________
Není šedivých dnů. To jsou jen unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost. (Jan Werich)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: pon čer 15, 2015 4:31 pm 
Offline

Registrován: pon čer 15, 2015 3:15 pm
Příspěvky: 3
Ráda bych se zeptala zkušenějších, doufám, že se dočkám shovívavé odpovědi...
Koupila jsem si lněný olej od spol. Markos (přišel minulý čtvrtek, 11. 6.) a nevím si rady s jeho chutí (aroma nemá žádné) - řekla bych, že chutná sám o sobě dobře (sice ne moc výrazně, ale hodnotím pozitivně hlavně to, že z něj necítím žádnou štiplavost ani hořkost, jedině snad velmi mírnou, takový "ocásek"), ale i přesto se mi zdá, že je ta chuť něčím divná, nevím přesně, jak to popsat, ale prostě mi v hlavě naskakuje dojem "dřevo". Nevím, jak chutná lněná fermež, a asi nevím ani, jaký má pach/vůni, jestli by to třeba mohlo být částečně ono, naproti tomu myslím, že vím, jak je cítit žluklý tuk, a ten olej mi asi nepřipadá zkažený, ale toto mě zaráží a nejsem si tak nějak jistá, jestli ho mám(e) konzumovat. Předtím jsem si koupila dvakrát olej od AGRO-ELu a vrátila ho, první zásilka (uzávěrka objednávek 29. 4.) měla sice zde popisovanou vůni čerstvě posečené trávy a chuť byla celkem OK, mírně hořká v dochuti, ale hlavně mi připadalo, že je olej cítit plísní (jsem na to dost citlivá, manžel ani maminka ji z toho necítili), druhá várka o měsíc později (uzávěrka 27. 5.) - dojem podobný včetně té plísně, jen byl olej ještě navíc více hořký, zkusila jsem jej umixovat s tvarohem - směs se krásně spojila, ale ta chuť plísně z toho "vylezla" ještě víc. Tento olej od Markos s.r.o. je proti tomu velmi chutný, ale to "dřevo", co mi naskakuje, když ho ochutnám, mě dost mate...
Případně kdyby se tu našel někdo zkušený z okolí Jihlavy, kdo by byl ochotný ten olej ochutnat, mohli bychom se zkusit domluvit na degustaci...
Nebo mě ještě napadlo, že bych mohla zkusit koupit pro porovnání chuti nějaké další "vzorky". Ale jaké? Od Pikantu? Nebo od té paní z http://www.lnenyolej-cerstvy.cz/? (Uvažovala jsem i objednávce od firmy Natural Cerman, ale vyměnila jsem si s nimi několik e-mailů a dozvěděla se, že lisují jednou za měsíc a když jsem chtěla vědět příští datum lisování, tak paní napsala, že mají čerstvý olej skladem, právě dvacet dní po lisování... Tak jsem od té objednávky upustila...). Je některý z nich "tutovka", abych se dozvěděla, jak má dobrý čerstvý lněný olej chutnat?
Moc děkuji za jakýkoli postřeh.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: úte čer 16, 2015 12:29 am 
Offline

Registrován: úte led 27, 2015 4:34 pm
Příspěvky: 70
maaaja píše:
Předtím jsem si koupila dvakrát olej od AGRO-ELu a vrátila ho, první zásilka (uzávěrka objednávek 29. 4.) měla sice zde popisovanou vůni čerstvě posečené trávy a chuť byla celkem OK, mírně hořká v dochuti, ale hlavně mi připadalo, že je olej cítit plísní (jsem na to dost citlivá, manžel ani maminka ji z toho necítili), druhá várka o měsíc později (uzávěrka 27. 5.) - dojem podobný včetně té plísně, jen byl olej ještě navíc více hořký, zkusila jsem jej umixovat s tvarohem - směs se krásně spojila, ale ta chuť plísně z toho "vylezla" ještě víc. Tento olej od Markos s.r.o. je proti tomu velmi chutný, ale to "dřevo", co mi naskakuje, když ho ochutnám, mě dost mate...

Mala som viac x oleje od Markos a vždy bola chuť jemná, skoro až neutrálna, žiadna horkosť alebo "drevo" jedine som raz trošku cítila akoby rybacinu, olej od Agro El bol má výraznejšiu chuť, ale nie je horkastý a pod., som s ním spokojná. Možno ste obdarená prehnaným vnímaním chutí, (už aj z toho mi to vyplýva, že tú chuť "plesne" príbuzní necítili)

_________________
Není šedivých dnů. To jsou jen unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost. (Jan Werich)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: ned črc 19, 2015 5:54 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
maaaja píše:
Ráda bych se zeptala zkušenějších, doufám, že se dočkám shovívavé odpovědi...
Koupila jsem si lněný olej od spol. Markos (přišel minulý čtvrtek, 11. 6.) a nevím si rady s jeho chutí (aroma nemá žádné) - řekla bych, že chutná sám o sobě dobře (sice ne moc výrazně, ale hodnotím pozitivně hlavně to, že z něj necítím žádnou štiplavost ani hořkost, jedině snad velmi mírnou, takový "ocásek"), ale i přesto se mi zdá, že je ta chuť něčím divná, nevím přesně, jak to popsat, ale prostě mi v hlavě naskakuje dojem "dřevo". Nevím, jak chutná lněná fermež, a asi nevím ani, jaký má pach/vůni, jestli by to třeba mohlo být částečně ono, naproti tomu myslím, že vím, jak je cítit žluklý tuk, a ten olej mi asi nepřipadá zkažený, ale toto mě zaráží a nejsem si tak nějak jistá, jestli ho mám(e) konzumovat. Předtím jsem si koupila dvakrát olej od AGRO-ELu a vrátila ho, první zásilka (uzávěrka objednávek 29. 4.) měla sice zde popisovanou vůni čerstvě posečené trávy a chuť byla celkem OK, mírně hořká v dochuti, ale hlavně mi připadalo, že je olej cítit plísní (jsem na to dost citlivá, manžel ani maminka ji z toho necítili), druhá várka o měsíc později (uzávěrka 27. 5.) - dojem podobný včetně té plísně, jen byl olej ještě navíc více hořký, zkusila jsem jej umixovat s tvarohem - směs se krásně spojila, ale ta chuť plísně z toho "vylezla" ještě víc. Tento olej od Markos s.r.o. je proti tomu velmi chutný, ale to "dřevo", co mi naskakuje, když ho ochutnám, mě dost mate...
Případně kdyby se tu našel někdo zkušený z okolí Jihlavy, kdo by byl ochotný ten olej ochutnat, mohli bychom se zkusit domluvit na degustaci...
Nebo mě ještě napadlo, že bych mohla zkusit koupit pro porovnání chuti nějaké další "vzorky". Ale jaké? Od Pikantu? Nebo od té paní z http://www.lnenyolej-cerstvy.cz/? (Uvažovala jsem i objednávce od firmy Natural Cerman, ale vyměnila jsem si s nimi několik e-mailů a dozvěděla se, že lisují jednou za měsíc a když jsem chtěla vědět příští datum lisování, tak paní napsala, že mají čerstvý olej skladem, právě dvacet dní po lisování... Tak jsem od té objednávky upustila...). Je některý z nich "tutovka", abych se dozvěděla, jak má dobrý čerstvý lněný olej chutnat?
Moc děkuji za jakýkoli postřeh.

To takto na dálku nevyladíme, ale podle všeho tomu oleji nic není.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: pon črc 20, 2015 12:14 pm 
Offline

Registrován: pon čer 15, 2015 3:15 pm
Příspěvky: 3
Moc děkuji. Možná to "přehnané vnímání chutí" může být spojené s tím, že jsem kojící matka?
Ráda bych se zeptala ještě na něco, ale umístím to do fóra k "sirné patlanici", kam to tematicky spíš patří...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: sob črc 25, 2015 7:55 pm 
Offline

Registrován: pát črc 24, 2015 6:14 pm
Příspěvky: 30
Lněný olej je jako zdroj omega3 riskantní, protože velmi rychle oxiduje. Mnohem vhodnější zdroj omega 3 je olej z mořských řas.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: pon črc 27, 2015 6:21 pm 
Offline

Registrován: úte led 27, 2015 4:34 pm
Příspěvky: 70
nemáte niekto skúsenosť s ľanovým olejom z eshopu http://www.prodejnabylin.cz/lneny-olej- ... ovany.html ? dolu na stránke majú k stiahnutiu rozbor, lisujú vraj raz do týždňa.

_________________
Není šedivých dnů. To jsou jen unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost. (Jan Werich)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: pon črc 27, 2015 8:26 pm 
Offline

Registrován: úte zář 22, 2009 10:10 am
Příspěvky: 160
peetra píše:
nemáte niekto skúsenosť s ľanovým olejom z eshopu http://www.prodejnabylin.cz/lneny-olej- ... ovany.html ? dolu na stránke majú k stiahnutiu rozbor, lisujú vraj raz do týždňa.

Už jsem ho párkrát bral, a byl dobrý.
Mají dobrý i konopný a beru od nich i ostropestřecový i se semínky na výrobu kaše.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: sob srp 15, 2015 9:32 am 
Offline

Registrován: úte led 27, 2015 4:34 pm
Příspěvky: 70
peetra píše:
nemáte niekto skúsenosť s ľanovým olejom z eshopu http://www.prodejnabylin.cz/lneny-olej- ... ovany.html ? dolu na stránke majú k stiahnutiu rozbor, lisujú vraj raz do týždňa.

Tak mi prišiel ten ich ľanový olej, ochutnala som ho a môžem povedať že chuťovo je perfektný, najlepší zo všetkých čo som skúsila, a skúsila som ich peknú kôpku \":)\")

_________________
Není šedivých dnů. To jsou jen unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost. (Jan Werich)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: ned srp 16, 2015 9:02 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Parmová píše:
Lněný olej je jako zdroj omega3 riskantní, protože velmi rychle oxiduje. Mnohem vhodnější zdroj omega 3 je olej z mořských řas.

Máte nějaký vyzkoušený a doporučitelný zdroj?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: ned srp 16, 2015 9:18 pm 
Offline

Registrován: pát črc 24, 2015 6:14 pm
Příspěvky: 30
Jarda píše:
Máte nějaký vyzkoušený a doporučitelný zdroj?

Já užívám omegu 3 z mořských řas této značky:

http://www.gently.cz/kategorie/produkty/omega-3-30ks


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: ned srp 16, 2015 9:34 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Parmová píše:
Já užívám omegu 3 z mořských řas této značky:

http://www.gently.cz/kategorie/produkty/omega-3-30ks

Tak vypadá to dobře, až na cenu, ta je jak z jiného světa. Při představě, že takto doplním 1 g denně, to je pomalu stovka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: sob srp 22, 2015 6:42 am 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Jarda píše:
Parmová píše:
Já užívám omegu 3 z mořských řas této značky:

http://www.gently.cz/kategorie/produkty/omega-3-30ks

Tak vypadá to dobře, až na cenu, ta je jak z jiného světa. Při představě, že takto doplním 1 g denně, to je pomalu stovka.

Mate pravdu, jedna kapsle vyjde na vic jak 18 Kc. Vyrobce doporucuje pouze 1 kapsli denne, popripade tolik, kolik doporuci lekar ...jak mazane, jedna kapsle stacit ale rozhodne nebude, takze pokud 5 kapsli, tak jsme skoro na te stovce. \":mrgreen:\"


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 861 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55 ... 58  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 40 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz