Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 2:13 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 861 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: čtv led 19, 2017 8:29 pm 
Offline

Registrován: stř říj 15, 2014 11:18 pm
Příspěvky: 13
Budte zdrávi,
má krátká zkušenost s lněným olejem mi nepřipadá uspokojivá.
Momentálně v Německu, po doporučení od pana Jardy na boj s nezanedbatelnými hnědými skvrnami na kůži, jsem zakoupil lněný olej v Kauflandu. Olej (výrobce SchneeKoppe) společně s dalšími dvěmi konkurenty je vystavován běžně na poličce, tedy ne v lednici. To mě po přečtení informací nejen tu, ale i jinde na internetu zarazilo, protože je doporučováno olej kupovat raději z lednice. Bohužel až po zakoupení a konzumaci.
Po 1. otevření jsem ho zkusil, ale odradila mě hned hořká chuť. Přesto jsem snědl mísu zeleninového salátu s Mozzarellou a asi dvěma polévnkovými lžícemi tohoto oleje.
Hořká chuť mi stále vrtala hlavou a tak jsem olej vyndal z lednice a znovu ho ochutnal. Jasný důvod se vydat do obchodu o snahu varovat o nejspíš nevhodném způsobu skladování. S opravdu nepříjemnou pachutí v puse po navrácení mých nákladů a marné snaze o zamyšlení nad skladováním, jsem si nakoupil, ale s velkým obloukem okolo police s oleji. Na druhou stranu Kaufland se řídí postupy výrobce, který zřejmě nehlásá po skladování v lednici i před 1. otevřením.

Prosím o vyjádření, zda se opravdu jednalo o žluklý olej a tím tedy o nebezpečný pro zdraví. Děkuji.
Pokud ano, to pak ale znamená, že si nemůžeme zakoupit olej ani po netu, pakliže tedy nebude zajištěna přeprava při teplotě nižší než 10°C?


Přílohy:
olej.jpg
olej.jpg [ 211.56 KiB | Zobrazeno 19935 krát ]

_________________
Tomáš K.
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: čtv led 19, 2017 9:25 pm 
Offline

Registrován: stř srp 17, 2011 5:02 pm
Příspěvky: 124
Podle mě olej oxiduje už při tom zpracování, pokud se lisuje větší množství,může to trvat třeba hodinu, pak to nějakou dobu sedimentuje a až poté se rozlévá do nádob(ne po okraj).
Minulou várku od agorelu jsem rozlil do malých skleniček po okraj(gumové těsnení), dal do mrazáku. Po vytažení a ohřátí ve vodě otevřu a nahořklé. Asi není možné získat kvalitní olej, pokud si ho doma nevylisujete.
Zítra mě příjde Yoda lis tak uvidím \":lol:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: pát led 20, 2017 10:41 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
derkel píše:
Podle mě olej oxiduje už při tom zpracování, pokud se lisuje větší množství,může to trvat třeba hodinu, pak to nějakou dobu sedimentuje a až poté se rozlévá do nádob(ne po okraj).
Minulou várku od agorelu jsem rozlil do malých skleniček po okraj(gumové těsnení), dal do mrazáku. Po vytažení a ohřátí ve vodě otevřu a nahořklé. Asi není možné získat kvalitní olej, pokud si ho doma nevylisujete.
Zítra mě příjde Yoda lis tak uvidím \":lol:\"

Sleduju diskuzi lecby podle Budwigove na yahoo groups, Flaxseedoil2, zalozene na pouziti lneneho oleje. Maji tam zpravy o uspesne lecbe stovek lidi, pres 500. Pisou tam i lide z jinych zemi nez USA. Nekde maji problem sehnat aspon 1 druh oleje, tak to asi vzdy nebude vzdy super kvalita. Takze predpokladam, ze i kdyz je treba nahorkly, tak funguje. Navic jsem tam cetl a ozkousel, ze kdyz je opravdu zkazeny, tak tam nebadas, jestli je blby diky nejake prichuti, tam je to jasny a nikdo ho nepouzije.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: sob led 21, 2017 11:15 am 
Offline

Registrován: pát úno 14, 2014 9:11 pm
Příspěvky: 188
tomaka píše:
Prosím o vyjádření, zda se opravdu jednalo o žluklý olej a tím tedy o nebezpečný pro zdraví. Děkuji.
Pokud ano, to pak ale znamená, že si nemůžeme zakoupit olej ani po netu, pakliže tedy nebude zajištěna přeprava při teplotě nižší než 10°C?

Určite bol žluklý, ľanový olej nekupujte v Kauflande a pod. ale priamo od výrobcu hneď po lisovaní. Ja kupujem tu http://www.prodejnabylin.cz/lneny-olej/ ... eni-1000ml . Zatial som od nich mala vždy ok. Aj keď mi posielali v lete.

_________________
Není šedivých dnů. To jsou jen unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost. Werich


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: sob bře 18, 2017 3:05 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
tomaka píše:
Budte zdrávi,
má krátká zkušenost s lněným olejem mi nepřipadá uspokojivá.
Momentálně v Německu, po doporučení od pana Jardy na boj s nezanedbatelnými hnědými skvrnami na kůži, jsem zakoupil lněný olej v Kauflandu. Olej (výrobce SchneeKoppe) společně s dalšími dvěmi konkurenty je vystavován běžně na poličce, tedy ne v lednici. To mě po přečtení informací nejen tu, ale i jinde na internetu zarazilo, protože je doporučováno olej kupovat raději z lednice. Bohužel až po zakoupení a konzumaci.
Po 1. otevření jsem ho zkusil, ale odradila mě hned hořká chuť. Přesto jsem snědl mísu zeleninového salátu s Mozzarellou a asi dvěma polévnkovými lžícemi tohoto oleje.
Hořká chuť mi stále vrtala hlavou a tak jsem olej vyndal z lednice a znovu ho ochutnal. Jasný důvod se vydat do obchodu o snahu varovat o nejspíš nevhodném způsobu skladování. S opravdu nepříjemnou pachutí v puse po navrácení mých nákladů a marné snaze o zamyšlení nad skladováním, jsem si nakoupil, ale s velkým obloukem okolo police s oleji. Na druhou stranu Kaufland se řídí postupy výrobce, který zřejmě nehlásá po skladování v lednici i před 1. otevřením.

Prosím o vyjádření, zda se opravdu jednalo o žluklý olej a tím tedy o nebezpečný pro zdraví. Děkuji.
Pokud ano, to pak ale znamená, že si nemůžeme zakoupit olej ani po netu, pakliže tedy nebude zajištěna přeprava při teplotě nižší než 10°C?

Kupovat lněný olej v obchoďáku jsem nedoporučoval nikdy nikomu, to je nesmysl, tak proč zde tvrdíte, že jste ho tam koupil na moje doporučení. Jinak podle toho co píšete je k ničemu, hnusný být opravdu nemá, musí mít lehce oříškově nahořklou chuť.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: pon bře 20, 2017 1:19 am 
Offline

Registrován: stř říj 15, 2014 11:18 pm
Příspěvky: 13
Jarda píše:
Kupovat lněný olej v obchoďáku jsem nedoporučoval nikdy nikomu, to je nesmysl, tak proč zde tvrdíte, že jste ho tam koupil na moje doporučení. Jinak podle toho co píšete je k ničemu, hnusný být opravdu nemá, musí mít lehce oříškově nahořklou chuť.

Děkuji za Vaši reakci,
pro upřesnění, moje tvrzení o Vašem doporučení bylo myšleno ohledně boje s hnědými skvrnami na kůži pomocí lněného oleje. Samozřejmě jste nikde nedoporučoval kupovat olej v obchoďáku. Hořký byl teda pořádně, snažil jsem se to vysvětlit personálu, ale s mou němčinou mi nabídli navrácení peněz. Škoda, řídí se skladovacími instrukcemi od výrobce a ten nevyžaduje chlaďák.
Každopádně jsem se dostal do ČR a objednal olej z "Prodejnabylin.cz" z Ostravy a můžu potvrdit přesně onu zdravou chuť, jakou tu popisujete. Olej putoval ihned do mrazáku. Podařilo se mi dokonce i rodiče přesvědčit k užívání patlaniny podle Dr. Budwig.

Ještě jednou Vám děkuji, pane Jardo, a nezlobte se za nedopatření se stavbou věty.

_________________
Tomáš K.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: ned dub 02, 2017 10:15 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
tomaka píše:
Děkuji za Vaši reakci,
pro upřesnění, moje tvrzení o Vašem doporučení bylo myšleno ohledně boje s hnědými skvrnami na kůži pomocí lněného oleje. Samozřejmě jste nikde nedoporučoval kupovat olej v obchoďáku. Hořký byl teda pořádně, snažil jsem se to vysvětlit personálu, ale s mou němčinou mi nabídli navrácení peněz. Škoda, řídí se skladovacími instrukcemi od výrobce a ten nevyžaduje chlaďák.
Každopádně jsem se dostal do ČR a objednal olej z "Prodejnabylin.cz" z Ostravy a můžu potvrdit přesně onu zdravou chuť, jakou tu popisujete. Olej putoval ihned do mrazáku. Podařilo se mi dokonce i rodiče přesvědčit k užívání patlaniny podle Dr. Budwig.

Ještě jednou Vám děkuji, pane Jardo, a nezlobte se za nedopatření se stavbou věty.

Tak to je pak jiná, hlavně že se to vysvětlilo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: ned kvě 21, 2017 8:15 pm 
Offline

Registrován: sob črc 19, 2014 9:03 pm
Příspěvky: 61
Dobry den. Som velmi casovo zanepraznena a nestiham precitat cele vlakno preto sa ospravedlnujem ak to tu uz zaznelo. Chcem si kupit lanovy olej. Dve velke lyzicky denne su v poriadku? Ako dlho ho mozem skladovat v chladnicke? Pripadne ak ho zamrazim tak ze si ho rozdelim do nadobiek a po vybrati necham zozmrazit v chladnicke ako dlho ho tam mozem mat?Vela cestujem a niekedy som prec aj cely mesiac tak viem ten olej uzivat len ked som doma lebo asi ho prevazat a skladovat na hotely kde nemam chladnicku asi nieje dobry napad. Alebo bude lepsi napad kupit si 3 omega mastne kyseliny z lekarne? Ja uzivam 369 mastne kyseliny ale z toho su uzitocne asi len tie 3 omega tak neviem ci by nebolo vhodnejsie uzivat len tie 3 omega...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: pon kvě 22, 2017 2:21 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Janula píše:
Dobry den. Som velmi casovo zanepraznena a nestiham precitat cele vlakno preto sa ospravedlnujem ak to tu uz zaznelo. Chcem si kupit lanovy olej. Dve velke lyzicky denne su v poriadku? Ako dlho ho mozem skladovat v chladnicke? Pripadne ak ho zamrazim tak ze si ho rozdelim do nadobiek a po vybrati necham zozmrazit v chladnicke ako dlho ho tam mozem mat?Vela cestujem a niekedy som prec aj cely mesiac tak viem ten olej uzivat len ked som doma lebo asi ho prevazat a skladovat na hotely kde nemam chladnicku asi nieje dobry napad. Alebo bude lepsi napad kupit si 3 omega mastne kyseliny z lekarne? Ja uzivam 369 mastne kyseliny ale z toho su uzitocne asi len tie 3 omega tak neviem ci by nebolo vhodnejsie uzivat len tie 3 omega...

V mrazaku pri -18 vydrzi aj pol roka. Mozno aj dlhsie. V ladnicke, pokial je vzduchotesne uzavrety po okraj flase, tak okolo tych 2 mesiacov. Niekedy dlhsie, niekedy kratsie. Zavisi aj od toho, ako ho plnili, atd... po otvoreni flasky pouzit tak do 3 tyzdnov.

Pri tom, co pises, najlepsi napad vidim, zamrazit to do malych 0,25-0,33 plastovych flasiek, lebo pri zmrazeni na -18 ma taku gelovu konzistenciu. A vzdy ho vybrat z mrazaku a vytlacit si ako pastu, kolko je treba. Zvysok flasky odlozit zase naspat do mrazaku. Takto mozes kludne odcestovat aj na 2 mesiace a olej pocka.

omega-3-6-9 neber, to je nanic.
Na Omega-3 ten lanovy olej, lanove semienka, chia semienka.
A na omega-6 si kup borage oil a uzivaj 5ml denne. Ma v sebe najcennejsiu omega-6 GLA.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: pon kvě 22, 2017 12:00 pm 
Offline

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1954
S lněným olejem je to zajímavé, obsahuje 50-70% ALA, z které si zdravé tělo za nutné přítomnosti enzymu desaturáza, jež na stáří ubývá, vyrobí pouze 8% (muži, * viz. poznámka) až 30% (ženy) pro nás esenciální (rybí) DHA a EPA, zbytek těchto Omega-3 spalovaných na energii přispívá k tvorbě volných radikálů a stárnutí. Z tohoto vyplývá, že zejména pro muže jsou daleko lepším zdrojem tresčí

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Naposledy upravil Alopat dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 4219
1495462112


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: pon kvě 22, 2017 1:55 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
[quote="Alopat":ohjmntet]S lněným olejem je to zajímavé, obsahuje 50-70% ALA, z které si zdravé tělo za nutné přítomnosti enzymu desaturáza, jež na stáří ubývá, vyrobí pouze 8% (muži, * viz. poznámka) až 30% (ženy) pro nás esenciální (rybí) DHA a EPA, zbytek těchto Omega-3 spalovaných na energii přispívá k tvorbě volných radikálů a stárnutí. Z tohoto vyplývá, že zejména pro muže jsou daleko lepším zdrojem tresčí

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: pon kvě 22, 2017 7:51 pm 
Offline

Registrován: sob črc 19, 2014 9:03 pm
Příspěvky: 61
Xilion Mozes mi prosim vysvetlit preco su mi omega 369 nanic? Ja si kupujem 180 tabletiek 1200mg za 30 eu takze je to dost a som myslela ze su zdraviu prospesne...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: úte kvě 23, 2017 4:29 am 
Offline

Registrován: stř srp 04, 2010 12:31 am
Příspěvky: 153
Zamrazením se oxidace a stárnoucí procesy v oleji zastavují nebo přinejmenším zpomalují. Nicméně Dr. Budwig toto zmrazování zakazovala a zřejmě věděla proč. Napadá mě tedy myšlenka ochranné atmosféry, která se u některých potravin běžně používá. Třeba z nějaké tlakové nádobky by se do lahve fouknul nějaký inertní plyn (argon, dusík a pod.), který by přístupu vzduchu a oxidaci bránil.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: úte kvě 23, 2017 3:26 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
pecador píše:
Zamrazením se oxidace a stárnoucí procesy v oleji zastavují nebo přinejmenším zpomalují. Nicméně Dr. Budwig toto zmrazování zakazovala a zřejmě věděla proč. Napadá mě tedy myšlenka ochranné atmosféry, která se u některých potravin běžně používá. Třeba z nějaké tlakové nádobky by se do lahve fouknul nějaký inertní plyn (argon, dusík a pod.), který by přístupu vzduchu a oxidaci bránil.

Mozes uviest nejaky zdroj, ze by zmrazovanie Budwigova zakazovala? Este som o tom nepocul. Chcel by som vediet aj jej zdovodnenie. Pretoze, olej pri zmrazovani nemeni skupenstvo, ako voda. Samozrejme, ze jedlu kde je voda, zmrazovanie skodi, lebo sa meni struktura, ale olej ziadnou strukturalnou zmenou neprechadza.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: úte kvě 23, 2017 3:29 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Janula píše:
Xilion Mozes mi prosim vysvetlit preco su mi omega 369 nanic? Ja si kupujem 180 tabletiek 1200mg za 30 eu takze je to dost a som myslela ze su zdraviu prospesne...

Daj link, vyzera ze su dost drahe. Pozrem co to je. Vacsinou su tieto mixy nanic, navyse tie oleje mozu byt uz zoxidovane (hlavne ak je tam lanovy).

Ide o to, ze doplnat treba iba omega-3. Omega-6 nie, ked uz tak, tak borage oil ,teda konkretne ide o GLA mastnu kyselinu.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 861 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz