Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte dub 16, 2024 9:25 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát kvě 29, 2009 12:41 am 
Offline

Registrován: čtv kvě 28, 2009 11:10 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den pane Zajíčku, vzhledem k Vašim zkušenostem co se týče stravování Vaší dcery, bych Vás chtěla poprosit o radu.
Mám 15ti měsíčního syna, kterého stále dost kojím. Když mu bylo 6 měsíců, byl mu diagnostikován zhoubný nádor na krku a následovala chemoterapie. (Na hledání alternativ nebyl čas, jelikož u dětsích nádorů je každá minuta drahá, navíc byl zjištěn relativně brzy a tedy s dobrou šancí na vyléčení.) Léčba je již ukončena, nádor se výraně zmenšil a je již nezhoubný. Chtěla bych ale udělat maximum pro to, aby nenastala recidiva. Tzn. v prvé řadě chci správně volit stravu.
Asi od 11.měsíce přikrmuji, ale snažím se jít trochu alternativní cestou, řídím se zejména knihou P.Fořta - Aby dětem chutnalo. (On jako jeden z mála nedoporučuje dětem cpát obden maso, dost propaguje kojení a hlavně vše logicky zdůvodňuje)
Jenže všechnu potravu, včetně zeleniny podávám tepelně upravenou, dětem se to doporučuje jako snáze stravitelné. Jaký na to máte názor?
Máme zatím dost omezený sortiment jídel a další přidávám dost opatrně. Mohl byste mě prosím nasměrovat na vhodné potraviny pro takto malé dítě? Nechci mu dát takový základ, jaký jsem dostala já (dodnes se neumím vhodně stravovat, jsem závislá na cukru a pravidelná stolice je také problém - ale to je téma na další diskusi)
Ještě jeden dotaz k mé osobě: Ráda bych absolvovala Sankhapraksalanu, je to vhodné, když kojím?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát kvě 29, 2009 1:40 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28264
Bydliště: Poděbrady
kitt píše:
Dobrý den pane Zajíčku, vzhledem k Vašim zkušenostem co se týče stravování Vaší dcery, bych Vás chtěla poprosit o radu.
Mám 15ti měsíčního syna, kterého stále dost kojím. Když mu bylo 6 měsíců, byl mu diagnostikován zhoubný nádor na krku a následovala chemoterapie. (Na hledání alternativ nebyl čas, jelikož u dětsích nádorů je každá minuta drahá, navíc byl zjištěn relativně brzy a tedy s dobrou šancí na vyléčení.) Léčba je již ukončena, nádor se výraně zmenšil a je již nezhoubný. Chtěla bych ale udělat maximum pro to, aby nenastala recidiva. Tzn. v prvé řadě chci správně volit stravu.
Asi od 11.měsíce přikrmuji, ale snažím se jít trochu alternativní cestou, řídím se zejména knihou P.Fořta - Aby dětem chutnalo. (On jako jeden z mála nedoporučuje dětem cpát obden maso, dost propaguje kojení a hlavně vše logicky zdůvodňuje)
Jenže všechnu potravu, včetně zeleniny podávám tepelně upravenou, dětem se to doporučuje jako snáze stravitelné. Jaký na to máte názor?
Máme zatím dost omezený sortiment jídel a další přidávám dost opatrně. Mohl byste mě prosím nasměrovat na vhodné potraviny pro takto malé dítě? Nechci mu dát takový základ, jaký jsem dostala já (dodnes se neumím vhodně stravovat, jsem závislá na cukru a pravidelná stolice je také problém - ale to je téma na další diskusi)
Ještě jeden dotaz k mé osobě: Ráda bych absolvovala Sankhapraksalanu, je to vhodné, když kojím?

Začnu odzadu a rozhodně to nevidím, jako téma na další diskuzi. Vzhledem k tomu, že dosud kojíte, je naprosto stěžejní dát dohromady sebe a ne řešit až důsledek, v podobě dítěte. Příroda sice, ve své neuvěřitelné pečlivosti o mladý organizmus, vřadila do těla matky velice slušný filtr, ale při velice masivním zanesení organizmu, již prostě tělo matky nemá sílu škodliviny eliminovat a základní principy, dané přírodou, nefungují. Matka sice dítě kojí, ale mléko je v podstatě natolik závadné, že dítěti i přes doporučení lékařů a zdravý záměr přírody, paradoxně škodí. Pokud tedy dítě pije od matky, není prioritní se starat o dítě, ale o matku a teprve poté, může dítě dostat to, co dostat má a být zdravé. Osobně se domnívám, že by matka v zájmu svého dítěte, měla zlomit své nesmyslné návyky a zcela se vzdát, na nezbytně nutnou dobu, konzumace škodlivých a kyselinotvorných potravin. Teprve poté, je mateřské mléko, pro dítě to nejlepší a je na pořadu diskuze, čím dítě krmit. Zde je nezbytná péče o maximální dodávku enzymů a to umí zajistit pouze syrová strava, také podávat laktobacilární doplňky, což je nezbytně nutné, na udržení správného trávení dítěte. Vařená strava trávicí systém ničí tím, že vyvolává kvasné a hnilobné procesy, dítě po ní nesmyslně tloustne a zakládá si na vážné zdravotní potíže. Jediná cesta vede, přes velice dobře sestavený syrový jídelníček a nejde zde o popsání pár potravin. To musí matka pochopit celé, jinak bude dítěti spíše škodit, než pomáhat a popsat postup, to je na celou knihu. I když o tom budeme mluvit, tak je to na 4 - 6 hodin, ale nejde to vysvětlovat, takto na dálku. Aby to mělo nějaký význam, tak bych Vás musel vidět a zjistit si, co všechno děláte špatně, teprve potom Vás mohu správně informovat, co skutečně má smysl změnit. Pokud budete mít zájem o osobní setkání, zavolejte mi na telefon, uvedený na stránkách vpravo, pod mojí fotografií a domluvíme se na termínu schůzky.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz