Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 7:43 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 66 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Pyroza-pálení žáhy
PříspěvekNapsal: pon pro 07, 2009 4:45 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Dnes ráno ma príšerne pálila záha+ bolel žalúdok+žlčník.
Myslím, že by to mohlo byt spojené s extrakciou zubu múdrosti, ktorú som dnes absolvoval.
Bol som v strašnom strese, pretože mám extrémne negatívne skúsenosti z minulosti.
Počas toho zákroku sa ten žlčník značne prejavil a ked som dorazil domov, tak to bolo tak neznesitelné, že som sa ledva nadýchol. Čím by sa to pálenie záhy, bolest žlčníku a brucha dalo zrovnat?
Ďakujem

Za dané situace je nutné odblokovat stres a relativně vhodné řešení je ve veliké dávce hořčíku. Doporučuji vám si vzít tolik hořčíku, až to vyvolá průjem, pak trochu uberte a jezte toto množství i kdyby to mělo být 800 mg čistého hořčíku denně. Nic se tím zkazit nedá a budete klidný, pro vyšší vstřebatelnost dodejte i B6 a B12.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pyroza-pálení žáhy
PříspěvekNapsal: úte pro 08, 2009 11:00 am 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Vrazil som tam ten horčík, ale záha a žlčník ma páli a bolí stále.
okre toho ma bolí tá rana po tom zube. Tá bolest je príšerná, súčasne to vystreluje do časti hrdla,ucha,oka a polovice hlavy.
Dal som si Ibalgin 400, ale nič moc, takmer žiadna úlava. Existuje niečo prírodné proti bolesti.

Jest teraz cesnak a cibulu asi nie je velmi vhodné.
Dal by sa ten cesnak ev. odštavit?
Bude to mat rovnaký účinok ako keby som ho jedol?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pyroza-pálení žáhy
PříspěvekNapsal: úte pro 08, 2009 12:06 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Vrazil som tam ten horčík, ale záha a žlčník ma páli a bolí stále.
okre toho ma bolí tá rana po tom zube. Tá bolest je príšerná, súčasne to vystreluje do časti hrdla,ucha,oka a polovice hlavy.
Dal som si Ibalgin 400, ale nič moc, takmer žiadna úlava. Existuje niečo prírodné proti bolesti.

Jest teraz cesnak a cibulu asi nie je velmi vhodné.
Dal by sa ten cesnak ev. odštavit?
Bude to mat rovnaký účinok ako keby som ho jedol?

Nejspolehlivější bude na žáhu a žlučník hlad, co se týká toho zubu použil bych hřebíček, normální kuchyňské koření. Aplikuje se to tak, že můžete toto koření skousnout lehce na tu ránu a eterický olej, který se pomalu uvolňuje, velice dobře tlumí bolest a léčí postižené místo. Na záněty v ústní dutině je také dobré pomaličku žvýkat kešu oříšky a po rozmělnění na úplné mléko je spolknout, vždy jeden, nebo dva ořechy. Daleko nejspolehlivější je kloktat MMS, ideálně každou hodinu případně i častěji.
Česnek se odšťavnit dá, ale pak vám bude několik dní smrdět česnekem vše, co do odšťavňovače dáte. Na podrážděný žlučník se mi to zrovna vhodné nezdá a si bych to nezkoušel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pyroza-pálení žáhy
PříspěvekNapsal: úte pro 08, 2009 5:02 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
To by mohlo pomoct.
Len dufam, že to vydržím s nervami(ked som hladný som zbačne nervózny a nepríjemný).
To korenie som skúsil, kešu nemám momentálne. Už, to ustalo. Snád je to tým.
Pomcou MMS si bežne vyplachujem ústa, ale teraz mám torchu obavy, pretože mám dva zuby v štádiu doliečovania a sú dočasne zaplombované nejakým stomatologickým materiálom, ktorý je znače labilný a zvykne sa "drolit" a postupne vypadávad zo zubu, tak neviem či by to MMS nerozpustil a nevypadla by potom tá vložka zo zubu. Moholo by to takto reagovat?
Ten cesnak mi nevadí, sa ten pach už ani nevnímam, podstatné je, že tobude mat účinok.
Mrzí ma iba to dočasné vynechanie.
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pyroza-pálení žáhy
PříspěvekNapsal: úte pro 08, 2009 7:32 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
To by mohlo pomoct.
Len dufam, že to vydržím s nervami(ked som hladný som zbačne nervózny a nepríjemný).
To korenie som skúsil, kešu nemám momentálne. Už, to ustalo. Snád je to tým.
Pomcou MMS si bežne vyplachujem ústa, ale teraz mám torchu obavy, pretože mám dva zuby v štádiu doliečovania a sú dočasne zaplombované nejakým stomatologickým materiálom, ktorý je znače labilný a zvykne sa "drolit" a postupne vypadávad zo zubu, tak neviem či by to MMS nerozpustil a nevypadla by potom tá vložka zo zubu. Moholo by to takto reagovat?
Ten cesnak mi nevadí, sa ten pach už ani nevnímam, podstatné je, že tobude mat účinok.
Mrzí ma iba to dočasné vynechanie.
Ďakujem

Na nervy dodávejte pořád hořčík i při krátkodobém hladovění, co se týká těch zubařských materiálů, to opravdu netuším, já jsem u zubaře zatím nikdy nebyl, ale podle mě to tak rychle degradovat nemůže. Za normálních okolností jsou totiž sliny zásadité a MMS také, naopak právě kvůli nepřirozené kyselosti v ústech se zuby kazí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pyroza-pálení žáhy
PříspěvekNapsal: stř pro 09, 2009 10:30 am 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Možem dávat súčasne aj vit. C.
Myslím konkrétne, ked si zapijem horčík a po pol hodine tablety C - ka.
Je to možné?
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pyroza-pálení žáhy
PříspěvekNapsal: stř pro 09, 2009 8:14 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Možem dávat súčasne aj vit. C.
Myslím konkrétne, ked si zapijem horčík a po pol hodine tablety C - ka.
Je to možné?
Ďakujem

Při hladovce to není vhodné, ale jinak to není problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pyroza-pálení žáhy
PříspěvekNapsal: čtv pro 10, 2009 12:04 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Už je mi to jasné.
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pyroza-pálení žáhy
PříspěvekNapsal: sob kvě 22, 2010 5:51 pm 
Offline

Registrován: stř úno 24, 2010 12:11 pm
Příspěvky: 25
Posledné dni som citlivý na niektoré druhy potravín. Napr. dnes som zjedol trošku povarené mungo fazuľky s čerstvým hlávkovým šalátom a v žalúdku som asi po hodine cítil kyselinu dosť intenzívne. Čo to znamená? Že som zjedol niečo, s čím má môj žalúdok problém, alebo je to úplne prirodzené. V takomto stave to mám nechať tak, alebo je dobré niečím tú kyselinu zraziť?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pyroza-pálení žáhy
PříspěvekNapsal: sob kvě 22, 2010 7:21 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
to Miroslav : Skús nájsť rovnováhu... nemáš v poriadku pH. Niečoho ješ príliš, niečoho menej... Potrebuješ asi inú skladbu stravy. To je môj názor.

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pyroza-pálení žáhy
PříspěvekNapsal: sob kvě 22, 2010 11:13 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Miroslav píše:
Posledné dni som citlivý na niektoré druhy potravín. Napr. dnes som zjedol trošku povarené mungo fazuľky s čerstvým hlávkovým šalátom a v žalúdku som asi po hodine cítil kyselinu dosť intenzívne. Čo to znamená? Že som zjedol niečo, s čím má môj žalúdok problém, alebo je to úplne prirodzené. V takomto stave to mám nechať tak, alebo je dobré niečím tú kyselinu zraziť?

To je silně zásadité jídlo, čili je možné, že máte nedostatek žaludeční kyseliny, což se paradoxně projevuje pálením žáhy. Vhodné není kyselinu neutralizovat, ale dodávat.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon říj 01, 2012 6:32 pm 
Offline

Registrován: pon zář 10, 2012 6:04 pm
Příspěvky: 0
Bydliště: Rokycany
Ahoj všem. Jsme na těchto stránkách nováčkem, skoro každý den si zde pročítám rady a názory. A obracím se z dotazem na můj problém. Již před několika lety mě bylo lékaři zjištěno nedovírání jícne, trpěl jsem obrovským pálením žáhy. Lékařem mě byl předepsán Helicid, po několika měsících mě tento lék byl změněn, na Apo Ome. Tento lék užívám denně jednu tobolku ráno před jídlem. Po předčtení několika názorů zde na těchto stránkách na tyto léky, jsem se rozhodl léčbu změnit. Před třemi nedělemi, jsem vysadil léky, začal jíst v menších dávkách a asi po dvou dnech co jsem vysadil léky, jsem k večeru po večeři kolem 19 hod. dostal obrovské bolesti vpravo dole ve předu pod koncem hrudníku, po několika minutách se mě obrovská bolest rozlila po celé oblasti pod hrudním košem,(z prava do leva) bolest zároveň byla i pod levou a pravou lopatkou a směřovala směrem dolů k pánvi. Nemohl jsem ležet sedět ani stát, pouze chodit v předklonu. Přítelkyně mě odvezla na pohotovost, po vyšetření a rentgenu nic nezjistili. V nemocnici, jsem zůstal na kapačkách přes noc ve velkých bolestech až do rána. Ráno jsem se vzbudil a vůbec mě nic nebylo!! Tak mě propustili \":)\" . Z obav že to způsobilo to, že jsem vysadil léky, tak jsem je opět začal užívat \":(\" Zatím byl klid. Minulý pátek, jsem prováděl ,,šankaprakšálánu,, jak zde popisuje pan Jaroslav. Kůra proběhla naprosto v pořádku !! Celý den jsem jedl pouze rýži, jak uvádí pan Jarda. Večer se mě opět vrátila bolest pod hrudním košem a na zádech. Když jsem se díval do atlasu lidského těla na anatomii, tak mě to bolí asi v místech kde se nachází

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte říj 09, 2012 12:35 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
[quote="Péťa":1pymjbvz]Ahoj všem. Jsme na těchto stránkách nováčkem, skoro každý den si zde pročítám rady a názory. A obracím se z dotazem na můj problém. Již před několika lety mě bylo lékaři zjištěno nedovírání jícne, trpěl jsem obrovským pálením žáhy. Lékařem mě byl předepsán Helicid, po několika měsících mě tento lék byl změněn, na Apo Ome. Tento lék užívám denně jednu tobolku ráno před jídlem. Po předčtení několika názorů zde na těchto stránkách na tyto léky, jsem se rozhodl léčbu změnit. Před třemi nedělemi, jsem vysadil léky, začal jíst v menších dávkách a asi po dvou dnech co jsem vysadil léky, jsem k večeru po večeři kolem 19 hod. dostal obrovské bolesti vpravo dole ve předu pod koncem hrudníku, po několika minutách se mě obrovská bolest rozlila po celé oblasti pod hrudním košem,(z prava do leva) bolest zároveň byla i pod levou a pravou lopatkou a směřovala směrem dolů k pánvi. Nemohl jsem ležet sedět ani stát, pouze chodit v předklonu. Přítelkyně mě odvezla na pohotovost, po vyšetření a rentgenu nic nezjistili. V nemocnici, jsem zůstal na kapačkách přes noc ve velkých bolestech až do rána. Ráno jsem se vzbudil a vůbec mě nic nebylo!! Tak mě propustili \":)\" . Z obav že to způsobilo to, že jsem vysadil léky, tak jsem je opět začal užívat \":(\" Zatím byl klid. Minulý pátek, jsem prováděl ,,šankaprakšálánu,, jak zde popisuje pan Jaroslav. Kůra proběhla naprosto v pořádku !! Celý den jsem jedl pouze rýži, jak uvádí pan Jarda. Večer se mě opět vrátila bolest pod hrudním košem a na zádech. Když jsem se díval do atlasu lidského těla na anatomii, tak mě to bolí asi v místech kde se nachází

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Pálení žáhy
PříspěvekNapsal: stř kvě 15, 2013 9:50 am 
Offline

Registrován: stř říj 17, 2012 11:01 am
Příspěvky: 50
Bydliště: Břeclavsko
Zdravím, mám problem z pálením žáhy, už to trvá asi 14 dní, ale i před tím jsem měl problémy je to dlouhodobé. Teď mám taký pocit, jak kdybych měl něco v krku, to je vždy po obědě (kyselost hořkost). Nevíte z čeho to může být? Co stím? Díky za odpovědi


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pálení žáhy
PříspěvekNapsal: stř kvě 15, 2013 8:30 pm 
Offline

Registrován: stř led 16, 2013 1:17 pm
Příspěvky: 255
Že by překyselení organismu? \":)\"

_________________
Vysoce kvalitní vitamíny a doplňky stravy NUTRILITE z čistě přírodních koncentrátů

Vodní filtr eSpring


pro členy tohoto fóra sleva :)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 66 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz