Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 5:51 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 66 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Pyroza-pálení žáhy
PříspěvekNapsal: pon zář 14, 2009 9:29 am 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Ok, ďakujem.
Mimochom, aký je rozdiel, ked si lahnem tak hodinu dve po obede, na cca hodinu až dve?
Spat po jedle sa nemá ale toto je iba krátky spánok, tak ma zaujíma či je rozdiel medzi týmto krátkym spánkom po jedle a nočným ked človek spí cca 8 hodín. Vraj si človek po jedle nemá hned líhat, lebo z toho páli záha a zle sa trávi.
V tomto nemám jasno. Za objasnenie ďakujem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pyroza-pálení žáhy
PříspěvekNapsal: pon zář 14, 2009 9:40 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Ok, ďakujem.
Mimochom, aký je rozdiel, ked si lahnem tak hodinu dve po obede, na cca hodinu až dve?
Spat po jedle sa nemá ale toto je iba krátky spánok, tak ma zaujíma či je rozdiel medzi týmto krátkym spánkom po jedle a nočným ked človek spí cca 8 hodín. Vraj si človek po jedle nemá hned líhat, lebo z toho páli záha a zle sa trávi.
V tomto nemám jasno. Za objasnenie ďakujem.

Tak v tomto Vám asi poradit nedokážu, já přes den neusnu i kdybych nespal několik dní a vyzkoušené to tedy nemám. Dost lidí to praktikuje, ale to jsou lidé, kteří jedí celkem těžce stravitelná jídla a u nich to chápu. Na vitariánské stravě se únava po jídle nedostavuje a je otázkou, zda je to spaní vůbec nutné. Vyzkoušejte spíše si v klidu v pohodlném křesle něco číst, nebo poslouchat nějakou relaxační hudbu, prostě se dostat do klidu a duševní pohody, to pak trávení jede naplno a únava se dostavovat nebude.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pyroza-pálení žáhy
PříspěvekNapsal: pon zář 14, 2009 1:36 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Najhorši je, že ja bývam unavený pred jedlom a aj po jedle. A to jem vitariánsku stravu a jedlo mi chutí.
Mám dojem, že je to preto lebo ráno vstanem priskoro o 6.00. Ale Vecer idem spat o 21.00 max 22.00.
To by malo stačit, ale nestačí. Lekár stále tvrdí, že je to tou podvýživou.
Dnes som dostal výsledky. Tiepečenové testy boli vporiadku aj ostatné. Vraj mi zistili chudokrvnost a vraj by som mal doplnit železo a už spomínaná podvýživa. Čo sa týka candidy tak to vyšlo negatívne. Konečnč mi dali aj test na okultné krvácanie, ten tiež vyšiel negatívny. Momentálne mám íst ešte na sono brucha a asi aj na gastroskopiu. Ešte mi ostáva to vyšetrenie zraku.
ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pyroza-pálení žáhy
PříspěvekNapsal: pon zář 14, 2009 10:08 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Najhorši je, že ja bývam unavený pred jedlom a aj po jedle. A to jem vitariánsku stravu a jedlo mi chutí.
Mám dojem, že je to preto lebo ráno vstanem priskoro o 6.00. Ale Vecer idem spat o 21.00 max 22.00.
To by malo stačit, ale nestačí. Lekár stále tvrdí, že je to tou podvýživou.
Dnes som dostal výsledky. Tiepečenové testy boli vporiadku aj ostatné. Vraj mi zistili chudokrvnost a vraj by som mal doplnit železo a už spomínaná podvýživa. Čo sa týka candidy tak to vyšlo negatívne. Konečnč mi dali aj test na okultné krvácanie, ten tiež vyšiel negatívny. Momentálne mám íst ešte na sono brucha a asi aj na gastroskopiu. Ešte mi ostáva to vyšetrenie zraku.
ďakujem

To je těžké, někomu stačí pár hodin spánku a jiný musí spát opravdu dlouho. Nemůžete se zabývat tím, co obecně stačí, ale je nutné si vysledovat to, co stačí Vám. Pokud to bude 10 hodin, tak dodržte těch 10 hodin a neřešte, že jiným stačí 8 hodin. Na železo je dobrá červená řepa, která navíc má i kyselinu listovou nutnou pro jeho vstřebávání. Železo se obecně blbě vstřebává a vyžaduje celkem dost dalších látek nutných k přisvojování, patří mezi ně hlavně vitamín C a měď. Nejbohatším zdrojem železa je melasa, tak si kupte třtinovou melasu a vyzkoušejte ji konzumovat mezi jídly, co to s Vámi bude dělat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pyroza-pálení žáhy
PříspěvekNapsal: úte zář 15, 2009 1:46 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Zrejme som predisponovaný na dlhší spánok....Každý má iné biorytmy. Tú repnú štavu som skúsil a pil ju dlhodobo a výsledok mizerný. Tak skúsim zvolit nejaký kompromis. Neviem či sa to týka iba mna ale ked som nevyspaný tak mám potrebu stále niečo jest, ale nejem a dost ma to štve, lebo mám stále hlad. Ked je to už neznesitelné tak chrúmem tekvicové semená. Ked sa naopak dobre vyspím tak tieto pocity ustanú a necítim sa bez energie. Je to zvláštne.

Este jeden "bonbón" čo mi poradil lekár. Vraj si mám dat bravčovú "slaninku" alebo mast, vraj to je dobré dokonca to schválil aj mojej matke, ktorá ju vyslovene zbožnuje. No, musel som sa velmi ovládat aby som mu nepovedal niečo "od srdca".

Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pyroza-pálení žáhy
PříspěvekNapsal: úte zář 15, 2009 5:39 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Zrejme som predisponovaný na dlhší spánok....Každý má iné biorytmy. Tú repnú štavu som skúsil a pil ju dlhodobo a výsledok mizerný. Tak skúsim zvolit nejaký kompromis. Neviem či sa to týka iba mna ale ked som nevyspaný tak mám potrebu stále niečo jest, ale nejem a dost ma to štve, lebo mám stále hlad. Ked je to už neznesitelné tak chrúmem tekvicové semená. Ked sa naopak dobre vyspím tak tieto pocity ustanú a necítim sa bez energie. Je to zvláštne.

Este jeden "bonbón" čo mi poradil lekár. Vraj si mám dat bravčovú "slaninku" alebo mast, vraj to je dobré dokonca to schválil aj mojej matke, ktorá ju vyslovene zbožnuje. No, musel som sa velmi ovládat aby som mu nepovedal niečo "od srdca".

Ďakujem

Spánek je náš servis a jistě uznáte, že i auto, pokud ho pravidelně neservisujete, prostě ideálně nejede a poněkud chrchlá. Ten Váš stav je také takové chrchlání Vašeho motoru a musí dostat svůj servis, tak mu ho dopřejte.
Co se týká té slaniny, tak po zdravotní stránce je špatná v každém ohledu, ale chuťově, no proč ne. Jedou za čas se urvat můžete a klidně si ji dejte, to Vás nezabije a alespoň zjistíte zda Vám přeci jenom nebude dělat dobře. V každém případě, pokud do toho půjdete, tak si dejte zhruba tolik cibule jako slaniny, nebo sádla, případně i více, tím se negativní vlastnosti velice omezí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pyroza-pálení žáhy
PříspěvekNapsal: úte zář 15, 2009 6:00 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Asi tak. Dnes som si bol lahnút po obede a ten rozdiel bol dost markantný.

Tú slaninu nechám radšej na sviatky a nahradím ju radšej tradičným kaprom.
Zvláštne je, že napr. pohanku som si zvykol dochucovat korením olejom atd. a teraz ju jem bez dochutenia.
Proste mi to chutí tak ako to je. Samozrejme ju jem so zeleninou (tam dám to korenie).
Skutočne sa mi totálne zmenili chute.
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pyroza-pálení žáhy
PříspěvekNapsal: úte zář 15, 2009 8:33 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Asi tak. Dnes som si bol lahnút po obede a ten rozdiel bol dost markantný.

Tú slaninu nechám radšej na sviatky a nahradím ju radšej tradičným kaprom.
Zvláštne je, že napr. pohanku som si zvykol dochucovat korením olejom atd. a teraz ju jem bez dochutenia.
Proste mi to chutí tak ako to je. Samozrejme ju jem so zeleninou (tam dám to korenie).
Skutočne sa mi totálne zmenili chute.
Ďakujem

Někdy se vyzkoušejte najíst v restauraci a zjistíte, že to je všechno nechutně přesolené, padá to na jazyk, cítíte plísně, hnilobu a jiné pachutě. Pokud jsem společenskou nutností k tomuto kroku donucen, znovu si vždy uvědomím, že to sice dělám jinak než ostatní lidé, ale pravděpodobně správně, ty divné chutě mi to jaksi připomenou. Matka příroda žádné takové chutě nemá a asi ví proč nám je nedodala.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pyroza-pálení žáhy
PříspěvekNapsal: stř zář 16, 2009 6:23 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Radšej si to odpustím. Tie "lahodky" vážne nemusím.
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pyroza-pálení žáhy
PříspěvekNapsal: úte zář 22, 2009 9:57 pm 
Offline

Registrován: ned črc 19, 2009 5:49 pm
Příspěvky: 28
Mat píše:
Najhorši je, že ja bývam unavený pred jedlom a aj po jedle. A to jem vitariánsku stravu a jedlo mi chutí.
Mám dojem, že je to preto lebo ráno vstanem priskoro o 6.00. Ale Vecer idem spat o 21.00 max 22.00.
To by malo stačit, ale nestačí. Lekár stále tvrdí, že je to tou podvýživou.
Dnes som dostal výsledky. Tiepečenové testy boli vporiadku aj ostatné. Vraj mi zistili chudokrvnost a vraj by som mal doplnit železo a už spomínaná podvýživa. Čo sa týka candidy tak to vyšlo negatívne. Konečnč mi dali aj test na okultné krvácanie, ten tiež vyšiel negatívny. Momentálne mám íst ešte na sono brucha a asi aj na gastroskopiu. Ešte mi ostáva to vyšetrenie zraku.
ďakujem

Mozna je to tim, ze Vam nevyhovuje vstavat tak brzy. Ja unavu na vitastrave take temer neznam, ale pokud jsem nucena vstat prilis brzy (kazdy at si dosadi, co je pro nej prilis brzy), tak cely den nefunguju, tak jak bych mela. Citim, ze jsem vstala driv, nez moje telo chtelo a dava mi to najevo. A je jedno, ze jsem spala treba 9 hodin. Pokud spim byt jen 4 hod., ale vstanu pozdeji, dejme tomu kolem devate, desate, jsem jako rybicka a energie mi v tele koluje bezvadne cely den. Uz od detstvi jsem si vsimla, ze mi nevadi nocni zivot a chodit spat hodne pozde. Nucene ranni vstavani mi nedela dobre, nikdy jsem si na to nezvykla (slychavam, na to si zvyknes.. zrejme jak kdo, me se to tedy nepostestilo). Jsem "sova", stejne jako moje maminka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pyroza-pálení žáhy
PříspěvekNapsal: úte zář 22, 2009 10:59 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
RadkaS píše:
Mozna je to tim, ze Vam nevyhovuje vstavat tak brzy. Ja unavu na vitastrave take temer neznam, ale pokud jsem nucena vstat prilis brzy (kazdy at si dosadi, co je pro nej prilis brzy), tak cely den nefunguju, tak jak bych mela. Citim, ze jsem vstala driv, nez moje telo chtelo a dava mi to najevo. A je jedno, ze jsem spala treba 9 hodin. Pokud spim byt jen 4 hod., ale vstanu pozdeji, dejme tomu kolem devate, desate, jsem jako rybicka a energie mi v tele koluje bezvadne cely den. Uz od detstvi jsem si vsimla, ze mi nevadi nocni zivot a chodit spat hodne pozde. Nucene ranni vstavani mi nedela dobre, nikdy jsem si na to nezvykla (slychavam, na to si zvyknes.. zrejme jak kdo, me se to tedy nepostestilo). Jsem "sova", stejne jako moje maminka.

A neskusala si cvicit jogu pri vychadzajucom slnku, ci to nepomoze? \":-)\" To je moj sen, raz to skusit, lebo aj ja som cely zivot chodil prilis neskoro spat a mozno mam naivnu predstavu, ze casom sa zo mna stane ranne vtaca. \":-)\"

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pyroza-pálení žáhy
PříspěvekNapsal: stř zář 23, 2009 6:46 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
RadkaS píše:
Mozna je to tim, ze Vam nevyhovuje vstavat tak brzy. Ja unavu na vitastrave take temer neznam, ale pokud jsem nucena vstat prilis brzy (kazdy at si dosadi, co je pro nej prilis brzy), tak cely den nefunguju, tak jak bych mela. Citim, ze jsem vstala driv, nez moje telo chtelo a dava mi to najevo. A je jedno, ze jsem spala treba 9 hodin. Pokud spim byt jen 4 hod., ale vstanu pozdeji, dejme tomu kolem devate, desate, jsem jako rybicka a energie mi v tele koluje bezvadne cely den. Uz od detstvi jsem si vsimla, ze mi nevadi nocni zivot a chodit spat hodne pozde. Nucene ranni vstavani mi nedela dobre, nikdy jsem si na to nezvykla (slychavam, na to si zvyknes.. zrejme jak kdo, me se to tedy nepostestilo). Jsem "sova", stejne jako moje maminka.

A neskusala si cvicit jogu pri vychadzajucom slnku, ci to nepomoze? \":-)\" To je moj sen, raz to skusit, lebo aj ja som cely zivot chodil prilis neskoro spat a mozno mam naivnu predstavu, ze casom sa zo mna stane ranne vtaca. \":-)\"

To Vás asi zklamu, ale obávám se, že se to předělat nedá, prostě každý jsme uvnitř nějak jinak nastavený a je spíše vhodné se tomuto vnitřnímu režimu přizpůsobit, než si tělo soustavně znásilňovat, což mu na zdraví určitě nepřidá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pyroza-pálení žáhy
PříspěvekNapsal: stř zář 23, 2009 5:28 pm 
Offline

Registrován: ned črc 19, 2009 5:49 pm
Příspěvky: 28
Xion píše:
A neskusala si cvicit jogu pri vychadzajucom slnku, ci to nepomoze? \":-)\" To je moj sen, raz to skusit, lebo aj ja som cely zivot chodil prilis neskoro spat a mozno mam naivnu predstavu, ze casom sa zo mna stane ranne vtaca. \":-)\"

To jsem nezkousela, ale vis, ja nechci, aby to vyznelo, ze se kazde dopoledne valim v posteli. To zase ne. Jednou se telo vzbudi tak a jednou onak. Nechavam to ciste na nem a je fakt, ze na jare, v lete je kolikrat daleko ochotnejsi vstat brzy a nejednou v tu dobu vstavam sama od sebe treba v sest, v pul sedmy, jako, ze pro me je to hodne brzy. Ale jsem proste tak natesena z tech krasnych rán, ze to jde samo. Pro me je zabijak budik. To mi prijde dost nasilny a snazim se tomu maximalne vyhnout. Jasne, ze ne vzdy to tak je, ale rozhodne to minimalizuju.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pyroza-pálení žáhy
PříspěvekNapsal: stř zář 23, 2009 5:29 pm 
Offline

Registrován: ned črc 19, 2009 5:49 pm
Příspěvky: 28
Jarda píše:
To Vás asi zklamu, ale obávám se, že se to předělat nedá, prostě každý jsme uvnitř nějak jinak nastavený a je spíše vhodné se tomuto vnitřnímu režimu přizpůsobit, než si tělo soustavně znásilňovat, což mu na zdraví určitě nepřidá.

Taky to tak vidim.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pyroza-pálení žáhy
PříspěvekNapsal: pon pro 07, 2009 4:03 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Dnes ráno ma príšerne pálila záha+ bolel žalúdok+žlčník.
Myslím, že by to mohlo byt spojené s extrakciou zubu múdrosti, ktorú som dnes absolvoval.
Bol som v strašnom strese, pretože mám extrémne negatívne skúsenosti z minulosti.
Počas toho zákroku sa ten žlčník značne prejavil a ked som dorazil domov, tak to bolo tak neznesitelné, že som sa ledva nadýchol. Čím by sa to pálenie záhy, bolest žlčníku a brucha dalo zrovnat?
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 66 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz