Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 10:48 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 51 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Uskladnění potravin
PříspěvekNapsal: úte úno 14, 2017 12:05 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 480
Bydliště: Nové Město na Moravě
krasnagadgetka píše:
Jak je to prosím s oleji? Mám je dávat do mrazáku všechny (olilový, lněný, rakytníkový, rybí, z tresčík jater, atd.)? Po vyndání z mrazáku je mám spotřebovat ihned? Nevím, zdali některý z těchto olejů zmrzne, nebo jestli je možné je ihned použít? Moc děkuji.

Oleje často beru ve větším kvůli množstevním cenám. Všechno držím samozřejmě v mrazáku, který skvěle zabrání oxidaci, a trošku v 0,25 až 0,5 litrových lahvinkách mám při ruce pro běžnou spotřebu v lednici. Některé oleje po vyjmutí z mrazáku tají déle (olivový...), jiné naopak velmi rychle (lněný...) - to okoukáte. Oleje v mrazáku drží měsíce a ani s těmi v lednici není třeba vyloženě spěchat, nebojte.
V mrazáku můžete oleje mít ve skle, protože olej zmrazením zmenší objem (na rozdíl od vody).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Uskladnění potravin
PříspěvekNapsal: čtv úno 16, 2017 2:17 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
krasnagadgetka píše:
Jak je to prosím s oleji? Mám je dávat do mrazáku všechny (olilový, lněný, rakytníkový, rybí, z tresčík jater, atd.)? Po vyndání z mrazáku je mám spotřebovat ihned? Nevím, zdali některý z těchto olejů zmrzne, nebo jestli je možné je ihned použít?
Moc děkuji.

Do mrazaku iba lanovy, ten je kazivy velmi rychlo. Najlepsie je ho naliat do 0,25 malych PETiek, aj ked to zabera viac miesta a takto to skladovat v mrazaku. Ten olej sa da potom stlacenim flase vytlacit, je to taka gelovita hmota, a vzdy si vytlacit len tolko, kolko clovek potrebuje. Ako keby to bola pasta.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Uskladnění potravin
PříspěvekNapsal: sob bře 18, 2017 4:56 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
krasnagadgetka píše:
Jak to v mrazáku vydrží dlouho?
Moc děkuji.

Záleží na více faktorech, ale pokud šťávu zmrazíte naprosto čerstvou a uzavřenou třeba v PETce, nebo zavakuovanou tak hodně dlouho.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Uskladnění potravin
PříspěvekNapsal: sob bře 18, 2017 4:58 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
krasnagadgetka píše:
Jak je to prosím s oleji? Mám je dávat do mrazáku všechny (olilový, lněný, rakytníkový, rybí, z tresčík jater, atd.)? Po vyndání z mrazáku je mám spotřebovat ihned? Nevím, zdali některý z těchto olejů zmrzne, nebo jestli je možné je ihned použít?
Moc děkuji.

Mrazí se pouze lněný, jinak se spíše chladí a olej spíše zgelovatí, nezmrzne zpravidla na kámen a rozpustí se relativně rychle.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Uskladnění potravin
PříspěvekNapsal: čtv pro 06, 2018 8:38 pm 
Offline

Registrován: čtv pro 06, 2018 8:35 pm
Příspěvky: 1
Rozhodl jsem se koupit vakuovačku potravin, ale mám jednu obavu. Neztratí se vakuováním i vitamíny v ovoci a zelenině ???

Nicméně si chcu koupit vakuovačku podle tohohle návodu jak vybrat vakuovačku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Uskladnění potravin
PříspěvekNapsal: čtv pro 06, 2018 9:57 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
healthful1 píše:
Rozhodl jsem se koupit vakuovačku potravin, ale mám jednu obavu. Neztratí se vakuováním i vitamíny v ovoci a zelenině ???

Nicméně si chcu koupit vakuovačku podle tohohle návodu jak vybrat vakuovačku.

Podle mě tam negativní vlastnosti na potravinách nemohou nastat. Odstraněním kyslíku se sníží nebo i zastaví oxidace a tedy by již poškozování zavakuované potraviny nemělo pokračovat. Sice to co píšu platí pro plné vakum, což tyto přístroje předpokládám nedovedou, ale i tak dost pomohou.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 51 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz