Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 3:20 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1306 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79 ... 88  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: ned črc 19, 2015 7:28 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
jimikluk píše:
Zdravím, doporučili byste na podporu jater tento výrobek od Dědka kořenáře ? - http://www.dedekkorenar.cz/zbozi-a-prod ... h-p34.html

díky za vaše názory

Tak proč ne, ta jeho kaše funguje dobře. Levnější je si ji doma sám udělat o tom jsem zde psal, tak si to dohledejte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: ned črc 19, 2015 7:33 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Candida píše:
Vie mi niekto rozpisat priklad delenej stravy studujem to uz dlho a stale som sa nedocital spravnej stravy hlavne co sa sacharidov tyka ci su kyselino alebo zasado tvorne .
Chcel by som mat 3 jedla s bielkovinami + to c ktomu treba
A 2 jedla so sacharidami + co k tomu treba . rozmedzie 3 hodiny medzi jedlami . neviem ci dat ovocie k bielkovinam alebo k sacharidom a tak celkovo .

Tak ovoce a obilí kvasí a ovoce a bílkoviny rozhodně představují menší problém. Kombinace si vždy musíte vyzkoušet na sobě, ne každému sedí všechno, co sedí jinému. Kyselinotvornost, nebo zásadotvornost potravin ve výsledku navíc dost ovlivňuje i psychika, tedy opravdu zkoušet a měřit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: ned črc 19, 2015 8:10 pm 
Offline

Registrován: sob črc 11, 2015 6:18 pm
Příspěvky: 37
Jarda píše:
Tak ovoce a obilí kvasí a ovoce a bílkoviny rozhodně představují menší problém. Kombinace si vždy musíte vyzkoušet na sobě, ne každému sedí všechno, co sedí jinému. Kyselinotvornost, nebo zásadotvornost potravin ve výsledku navíc dost ovlivňuje i psychika, tedy opravdu zkoušet a měřit.

je to preto ze obilniny potrebuju alkalicke prostredie a cukry ( ovocie ) kysle ?

a je vhodne davat k obilninam aj tuky ?

a zaujma ma ci tie vase BCAA su kyselinotvorne a ze ci tie tiez potrebuju kyselinu na travenie alebo sa mozu konzumovat s obilninami .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: ned črc 19, 2015 9:47 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Candida píše:
je to preto ze obilniny potrebuju alkalicke prostredie a cukry ( ovocie ) kysle ?

a je vhodne davat k obilninam aj tuky ?

a zaujma ma ci tie vase BCAA su kyselinotvorne a ze ci tie tiez potrebuju kyselinu na travenie alebo sa mozu konzumovat s obilninami .

Nebylo by lepší nejdříve číst, než se nesmyslně ptát. Vše zde již bylo mnohokrát probíráno a všem radím obilí nejíst a ne zkoumat s čím ho jíst. BCAA jsou kyseliny, tedy předpokládám kyselinotvorné a vstřebávají se bez trávení rovnou do krve. Zpravidla se míchají do nějaké čerstvé šťávy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: čtv zář 10, 2015 11:43 am 
Offline

Registrován: čtv zář 10, 2015 11:15 am
Příspěvky: 1
Dobrý den, tyto stránky jsem objevila náhodou asi před 2 týdny, když jsem dělala jaterní očistu a hledala nějaké info navíc.

Moje problémy začaly vlastně už od narození, abych to zkrátila, časté infekty průdušek, takže ročně 2x až 4x antibiotika. V pubertě hrozná pleť, což trvá doteď (takže už skoro 20 let).

Na začátku tohoto roku problémy se zažíváním, vysadila jsem lepek, to pomohlo na chvíli. Před 2 týdny jsem byla na kontrolu krve, na obličeji jsem měla rudé fleky, našli mi v žaludku helicobacter pylori. Doktorka mi dala kombinaci 2 antibiotik a inhibitoru protonové pumpy. Prášky mám doma, ale nezačala jsem je brát, pořád doufám, že to nebude třeba. Mám žádanku na gastroskopii, zatím jsem se k tomu psychicky neodhodlala.

Po změně stravy jsou moje problémy asi o 50% lepší, a to jsou teprve jen 2 týdny. Fleky na obličeji se začínají hojit.

Můj jídelníček:
snídaně
2 lžičky manukového medu (protibakteriální účinky na sliznici žaludku atd.)
za půl hodiny půl litru štávy z mrkve a jablek (většinou tak půl na půl, nebo jablečné trochu víc)
za půl hodiny až hodinu ovocný salát (450-500g různého ovoce + 1 lžíce panenský olivový + hrst slunečnicových nebo jiných semen, kokos nebo skořice)

svačina
banán

oběd:
zatím to ještě nemám úplně vychytané, teprve to tady všechno pročítám
rýže natural / kuskus / bílá rýže a k tomu různé druhy zeleniny

svačina:
meloun

večeře (10 min. před večeří sklenka vody s 1 lžící jablečného oleje):
totéž jako oběd nebo volské oko a zelenina

večer někdy ještě vypiju 3dcl až půl litru šťávy z okurky a mrkve (mrkev tak čtvrtina, zbytek okurka)

Momentálně čekám na vyklíčení mungo fazolí a vojtěšky. Během dne piju vodu, někdy vodu s citronem, zatím si vodu zmražuju.

Chtěla jsem se zeptat, kolik oleje bych měla denně spotřebovat. Dávám ráno lžíci olivového a 1 lžíci k obědu. Mám doma různé druhy olejů -dýňový, z ostropestřecový, slunečnicový, rakytníkový. Měly by se konzumovat samotné nebo s jídlem? Kolik?

Během dne ještě sním tabletu lactobacilů.

Dost jsem zhubla a hlavně večer se cítím trochu bez energie, bývá mi zima a mám hrozně studené ruce a nohy. Moje BMI je 19.

Po ranním salátu se cítím většinou dobře, někdy mi hrozně kručí v břiše jako kdybych měla mít průjem. Večer je mi někdy ze zeleniny těžko, třeba i z té okurkové šťávy. Mám někdy hroznou chuť na něco teplého, mám takový divný pocit v žaludku, jako by mi vadilo všechno studené.

Mám doma všechny knihy od Dr. Walkera. Chtěla jsem se zeptat na jednu věc. Mám si vybrat jednu kombinaci šťáv na určitý problém, který je nejakutnější nebo střídat?

Mám za sebou zatím: 3x neúspěšnou očistu žaludku (teď na chvíli pauza), 1x jaterní očista (měla jsem dělat další, ale ozval se močový měchýř, tak čekám, až to bude ok), každé ráno očista dutin.

Cítím, že jsem dost zahleněná, je to už lepší, ale pořád mám jakoby knedlík v krku a cítím, že jsou to hleny.

Prosím o radu, jak dál a moc se omlouvám, jestli se ptám na něco, co už tady bylo řečeno (což nejspíš ano), ale jak říkám, postupně pročítám, je toho hodně, za ty dva týdny jsem úplně přeházela jídelníček \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: čtv zář 10, 2015 5:04 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Popořadě (a jen mé osobní názory a zkušenost, nic odborného).

- podobné mládí s průduškami a antibiotiky jsem měl 20 let také. Důsledkem byl zničený imunitní systém, průvodním jevem (jistě k tomu přispělo i něco jiného) zkažené zuby. Přelom nastal vytržením mandlí, důsledným tabu pro antibiotika a přechodem na makrobiotiku a život "venku". Fungovalo to.

- inhibitory protonové pumpy jsou úplný nesmysl, podstata věci je úplně jinde než v kdovíjaké nadprodukci kyselin, pravý opak bude pravdou. Bral jsem to jen pár dnů, než mi to došlo, že to je úplně jinak. Tyto věci přece "řeší" důsledky, nikoliv podstatu. Gastroskopie se nebojte, trošku to tlačí v jícnu a to je asi to celé. Alespoň si vyfotíte vnitřek, kolikrát za život se vám to povede? Choďte tam pravidelně, pokud to máte v ceně pojištění ...

- jídelníček je skvělý a velmi chutný a lehký, takový letní. Ovšem jen pro člověka, který roky jedl, pořádně jedl. Dlouhodobě je to slabota. Oleje nasyrovo samozřejmě potřebujete hodně, pokud ho nemáte ve vaření. Snad byste mohla přidat na rýži, půl kila denně vám neuškodí, proložit to luštěninami (malinko) a dalšími obilovinami, přidat semena, ořechy. A víc zeleniny a méně ovoce (nevím, ale jaký jste typ). Zelenina by mohla být teplá, dušená. Ono vám nejni zima proniczanic. BMI by bylo lepší přes 20 (on má každý jiný typ těla, někomu stačí 20, někdo potřebuje 24).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: ned zář 20, 2015 10:47 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Renáta32 píše:
Dobrý den, tyto stránky jsem objevila náhodou asi před 2 týdny, když jsem dělala jaterní očistu a hledala nějaké info navíc.

Moje problémy začaly vlastně už od narození, abych to zkrátila, časté infekty průdušek, takže ročně 2x až 4x antibiotika. V pubertě hrozná pleť, což trvá doteď (takže už skoro 20 let).

Na začátku tohoto roku problémy se zažíváním, vysadila jsem lepek, to pomohlo na chvíli. Před 2 týdny jsem byla na kontrolu krve, na obličeji jsem měla rudé fleky, našli mi v žaludku helicobacter pylori. Doktorka mi dala kombinaci 2 antibiotik a inhibitoru protonové pumpy. Prášky mám doma, ale nezačala jsem je brát, pořád doufám, že to nebude třeba. Mám žádanku na gastroskopii, zatím jsem se k tomu psychicky neodhodlala.

Po změně stravy jsou moje problémy asi o 50% lepší, a to jsou teprve jen 2 týdny. Fleky na obličeji se začínají hojit.

Můj jídelníček:
snídaně
2 lžičky manukového medu (protibakteriální účinky na sliznici žaludku atd.)
za půl hodiny půl litru štávy z mrkve a jablek (většinou tak půl na půl, nebo jablečné trochu víc)
za půl hodiny až hodinu ovocný salát (450-500g různého ovoce + 1 lžíce panenský olivový + hrst slunečnicových nebo jiných semen, kokos nebo skořice)

svačina
banán

oběd:
zatím to ještě nemám úplně vychytané, teprve to tady všechno pročítám
rýže natural / kuskus / bílá rýže a k tomu různé druhy zeleniny

svačina:
meloun

večeře (10 min. před večeří sklenka vody s 1 lžící jablečného oleje):
totéž jako oběd nebo volské oko a zelenina

večer někdy ještě vypiju 3dcl až půl litru šťávy z okurky a mrkve (mrkev tak čtvrtina, zbytek okurka)

Momentálně čekám na vyklíčení mungo fazolí a vojtěšky. Během dne piju vodu, někdy vodu s citronem, zatím si vodu zmražuju.

Chtěla jsem se zeptat, kolik oleje bych měla denně spotřebovat. Dávám ráno lžíci olivového a 1 lžíci k obědu. Mám doma různé druhy olejů -dýňový, z ostropestřecový, slunečnicový, rakytníkový. Měly by se konzumovat samotné nebo s jídlem? Kolik?

Během dne ještě sním tabletu lactobacilů.

Dost jsem zhubla a hlavně večer se cítím trochu bez energie, bývá mi zima a mám hrozně studené ruce a nohy. Moje BMI je 19.

Po ranním salátu se cítím většinou dobře, někdy mi hrozně kručí v břiše jako kdybych měla mít průjem. Večer je mi někdy ze zeleniny těžko, třeba i z té okurkové šťávy. Mám někdy hroznou chuť na něco teplého, mám takový divný pocit v žaludku, jako by mi vadilo všechno studené.

Mám doma všechny knihy od Dr. Walkera. Chtěla jsem se zeptat na jednu věc. Mám si vybrat jednu kombinaci šťáv na určitý problém, který je nejakutnější nebo střídat?

Mám za sebou zatím: 3x neúspěšnou očistu žaludku (teď na chvíli pauza), 1x jaterní očista (měla jsem dělat další, ale ozval se močový měchýř, tak čekám, až to bude ok), každé ráno očista dutin.

Cítím, že jsem dost zahleněná, je to už lepší, ale pořád mám jakoby knedlík v krku a cítím, že jsou to hleny.

Prosím o radu, jak dál a moc se omlouvám, jestli se ptám na něco, co už tady bylo řečeno (což nejspíš ano), ale jak říkám, postupně pročítám, je toho hodně, za ty dva týdny jsem úplně přeházela jídelníček \":)\"

Většinu vám vysvětlil člen martina72, ale za mě to vidím, že podle všeho jíte kaloricky málo a ještě blbě z pohledu prozánětlivě působících potravin. Pak se není čemu divit, že máte dlouhodobě uvedené problémy a pokud se přidá i stres, který je dnes všudypřítomný je na problém zaděláno. Korespondovat takto široce položený dotaz na fóru je skoro nesmysl, to je na román na pokračování, tedy mě raději zavolejte a vše vám vysvětlím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pon lis 23, 2015 9:40 pm 
Offline

Registrován: pon lis 23, 2015 9:21 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den,

už několik let na sobě sleduji, že strava, kterou jím, mi nedělá dobře. Velmi rychle jsem nadýmaný, celý den, celou noc. Nespím. Vím, že jím přesně naopak, než bych měl. Můj jídelníček je založený na bílém pečivu a mléčných výrobcích.
Četl jsem Vaše články, jistě ještě ne všechny, ale v podstatě jste mě utvrdil v tom, co slyším od těla. Už dlouho jsem odhodlaný jídelníček změnit a ze zvých předešlých zkušeností vím, že jsem schopen změnu zavést a udržet. Problém je, že od narození mám vadu ledvin a od vysoké školy jsem na sobě začal znát příznaky hyperkalémie po např. běžné porci brambor jako přílohy. Od té doby uplynulo 11 let a funkce ledvin se od té doby mírně zase ještě zhoršila. Vyhýbám se zelenine, ovoci, orechum a jím v podstatě jen pečivo, sýr a maso. Tím bych ukončil úvod na vysvětlení.
Chtěl bych se Vás zeptat, dokázal byste mi doporučit "co jíst", když nemohu přijmout příliš draslíku?
Když čtu Váš jídelníček, vidím v něm samé draslíkové "bomby". A zároveň píšete, že pečivo je jed. Velmi mě tento stav trápí a bohužel, jako laik nevidím žádné řešení \":(\"

Předem děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: úte pro 15, 2015 6:35 pm 
Offline

Registrován: pát zář 11, 2015 12:26 pm
Příspěvky: 12
Pane Jardo, co si myslíte o tomhle. Celý den pouze voda (destilovaná). Jediné jídlo večer. Začíná 800g jablky či jiného ovoce. Dále následuje zelené smoothie z pampelišky(kapusty,špenátu..) a jako hlavní chod rozmixované lněné semínko s pohankou ve formě kaše. Jinak celý den půst o destilované či kohoutkové vodě. na začátku jídla spolykám b12 d vitamíny a minerály v syrové podobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pát pro 18, 2015 1:55 pm 
Offline

Registrován: pon lis 10, 2014 7:08 pm
Příspěvky: 12
Zdravím všetkých!
Prosím, máte niekto nejaké chutné grífy na sparenú zeleninu?
Zeleninu chápem, ale pátram po tom s akými bylinami, aký tuk, trebars aj dressing k tomu. Chápem, že požiadavka môže znieť čudne, ale v tomto období mi je len zo surovej zima a sparená mi veľmi nechutí, iba ak si ju osolím-himalájskou, ale aj tak, niečo tomu chýba. Máte niekto aj nejaké grify na kombinácie? Konzumujem dosť veľa kapusty a v podstate len strumigénnej potravy a dlhodobo to nie je OK, chutí mi brokolica a kapusta ( zelí), mrkva, aj reďkovku som už naparila, ale teda chuť nie je nič moc, sypem na to kayenské korenie a kurkumu, zvyknem si k tomu mixnúť namočenú pohánku, žiaľ nie zelenú, tú neviem zohnať s cesnakom a kokosákom a vyrobím dresing, občas k tomu dávam semiačka.
Ak máte niečo lepšie, sem s tým, prosím, ďakujem. \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pát pro 18, 2015 8:39 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
"sparená zelenina" je dobrá a chutná jakákoliv a pořád. Jste nějaká mlsná.
Nesypte na to nic, proboha. Rozhodně ne sušená ochucovadla.
Opravdu vynechte vše, čím si to dochucujete.
Časem objevíte kouzlo chutí.
Sůl ale nezapomeňte, sůl potřebujete.
Ale s Mírou, ano?
Takto - v zimě máte jít zeleninu teplou a dušenou. Tak.
Nesnažte se to měnit, nejste černoch a nežijete v Kongu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pát pro 18, 2015 10:10 pm 
Offline

Registrován: pon lis 10, 2014 7:08 pm
Příspěvky: 12
zdravim, martina72..som mlsná, heh \":lol:\"

ja myslím sypať byliny a tak..kajenské, soľ....nie bordel ako sušené ochucovadlá, to by som si dala.
akú zeleninu paríte, napíšte pls, či to len intuitívne, alebo sa to vôbec nesnažíte vylepšovať? Ja hold tak dokonalá nejsem... \":wink:\" \":wink:\" Čo sparujete, či všetko, čo máte doma? Niektoré mi vyložene sparené nechutia a v podstate kapusta a brokolica denne asi nie je dobre, sparujete aj zemiak? Ešte mám rada cviklu, mrkva je mi moc sladká a vyložene milujem pór na pare, ale osolený s kokosákom a k tomu zelený šalát, ale zase denne- aspoň nejaký pohánkový dresink s kokosákom, nech to nie je to samé.....ale zase asi to tak beriem, že mám povinnosť jesť pestro, kreatívne..hehe, nepodstatné, beriem, pídím po strukovinách, tak vymýšlam.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: stř pro 30, 2015 10:12 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
majlos píše:
Dobrý den,

už několik let na sobě sleduji, že strava, kterou jím, mi nedělá dobře. Velmi rychle jsem nadýmaný, celý den, celou noc. Nespím. Vím, že jím přesně naopak, než bych měl. Můj jídelníček je založený na bílém pečivu a mléčných výrobcích.
Četl jsem Vaše články, jistě ještě ne všechny, ale v podstatě jste mě utvrdil v tom, co slyším od těla. Už dlouho jsem odhodlaný jídelníček změnit a ze zvých předešlých zkušeností vím, že jsem schopen změnu zavést a udržet. Problém je, že od narození mám vadu ledvin a od vysoké školy jsem na sobě začal znát příznaky hyperkalémie po např. běžné porci brambor jako přílohy. Od té doby uplynulo 11 let a funkce ledvin se od té doby mírně zase ještě zhoršila. Vyhýbám se zelenine, ovoci, orechum a jím v podstatě jen pečivo, sýr a maso. Tím bych ukončil úvod na vysvětlení.
Chtěl bych se Vás zeptat, dokázal byste mi doporučit "co jíst", když nemohu přijmout příliš draslíku?
Když čtu Váš jídelníček, vidím v něm samé draslíkové "bomby". A zároveň píšete, že pečivo je jed. Velmi mě tento stav trápí a bohužel, jako laik nevidím žádné řešení \":(\"

Předem děkuji za odpověď.

Tak pochopitelně zelenina a ovoce je hodně o draslíku, ale zase tak velký problém bych ve změně nehledal. Základem je si stravu spočítat z pohledu nutričních hodnot na kalkulačce cronometer.com a dle toho se pak řídit. Jinak je možné i podpořit ledviny, existují očistné kůry a také dost pomůže pravidelně užívat N-acetylcystein u některých problémů podává dobré výsledky. Je zde na trhu volně dostupný jako ACC long.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: stř pro 30, 2015 10:16 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Mikah píše:
Pane Jardo, co si myslíte o tomhle. Celý den pouze voda (destilovaná). Jediné jídlo večer. Začíná 800g jablky či jiného ovoce. Dále následuje zelené smoothie z pampelišky(kapusty,špenátu..) a jako hlavní chod rozmixované lněné semínko s pohankou ve formě kaše. Jinak celý den půst o destilované či kohoutkové vodě. na začátku jídla spolykám b12 d vitamíny a minerály v syrové podobě.

Těžko říci zda vám to bude kaloricky stačit, dost asi bude záležet na vytížení, ale patrně by tak šlo žít i když mě se to zdá docela málo, ale nevím co děláte a jaké máte tělesné parametry.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: stř pro 30, 2015 10:24 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Lujza píše:
Zdravím všetkých!
Prosím, máte niekto nejaké chutné grífy na sparenú zeleninu?
Zeleninu chápem, ale pátram po tom s akými bylinami, aký tuk, trebars aj dressing k tomu. Chápem, že požiadavka môže znieť čudne, ale v tomto období mi je len zo surovej zima a sparená mi veľmi nechutí, iba ak si ju osolím-himalájskou, ale aj tak, niečo tomu chýba. Máte niekto aj nejaké grify na kombinácie? Konzumujem dosť veľa kapusty a v podstate len strumigénnej potravy a dlhodobo to nie je OK, chutí mi brokolica a kapusta ( zelí), mrkva, aj reďkovku som už naparila, ale teda chuť nie je nič moc, sypem na to kayenské korenie a kurkumu, zvyknem si k tomu mixnúť namočenú pohánku, žiaľ nie zelenú, tú neviem zohnať s cesnakom a kokosákom a vyrobím dresing, občas k tomu dávam semiačka.
Ak máte niečo lepšie, sem s tým, prosím, ďakujem. \":D\"

Na chuti spařené zeleniny nic vymyslet asi nedokážete i když já bych to viděl že ta je chutná vždy. Nicméně jedna poznámka k těm strumigenům, pokud je uvaříte, jejich škodlivost se prakticky vynuluje, tedy zase nepředstavují tak velký problém. Jinak se domnívám, že ten jídelníček máte dost postavený na PUFA a ty ve větším množství než 10% přijímaného celkového tuku ve stravě musí tělo spálit na energii, z čehož vzniká docela problém, že se zpomaluje štítná žláza a pak je člověk zimomřivý.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1306 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79 ... 88  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz