Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 12:42 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1306 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81 ... 88  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pon čer 27, 2016 8:48 am 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
aki píše:
Zdravím, urodilo se dost hlávkového salátu. Je možné jíst jednu poměrně velkou hlávku denně? Nemá takové množství nějaký negativní efekt?

Včera jsem mluvil s člověkěm, který má také rád salát. Jí dvě hlávky denně, pokud jsou k mání. Vypadal dobře (ten chlap). \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pon čer 27, 2016 9:17 am 
Offline

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1954
Tos mě uklidnil, denně zkonzumuji v tekuté podobě 1 hlávkový salát a druhý bych rád schroustal ochucený domácím kečupem a kvalitní majonézou, šťáva má narozdíl od řepných listů a jetele takovou neutrální chuť a světlejší barvu (možná méně chlorofylu, kdo ví). Jsem začátečník, po zeleném nápoji pro zdraví se mi zatím vždy zatočila hlava, zřejmě reakce na alkálii v žaludku. Nejsou ty dusičnany spíše záležitostí zeleniny, která neroste na sluníčku?

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pon čer 27, 2016 9:40 am 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Alopat píše:
Tos mě uklidnil, denně zkonzumuji v tekuté podobě 1 hlávkový salát a druhý bych rád schroustal ochucený kečupem a majonézou, šťáva má narozdíl od řepných listů a jetele takovou neutrální chuť a světlejší barvu (možná méně chlorofylu, kdo ví). Jsem začátečník, po zeleném nápoji pro zdraví se mi zatím vždy zatočila hlava, zřejmě reakce na alkálii v žaludku.

Jíst salát s kečupem a majonézou je pěkná magořina a tak úplně nechápu, jaký by to mělo smysl? Dejmě tomu, že si kečup děláš sám ... proč ale nejíst raději syrová rajčata? Dejme tomu, že si čerstvou majonézu děláš sám, z čerstvých vajec vlastních slepic ... Proč to ale patlat dohromady s chutnými listy?
Dělená strava, přátelé, nekombinujte ... resp. kombinujte co nejméně.
Dej si jeden tekutý ... a po pár hodinách (až se žaludek vyprázdní a šťávy přemění do normálu), si schroustej tu hlávku. Asi úplně nezaškodí malý kousek velmi dobrého chleba. Nic víc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pon čer 27, 2016 10:18 am 
Offline

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1954
Smysl to má, chutná to lépe než samotné lupání, navíc majonézu miluji, takže i ten salát z rajčat (až budou zralá, zatím to vypadá na salátové okurky s jogurtem a balkánským sýrem), které zmiňuješ, když mi od oběda zbyde, tak pak večer vypiju nebo odstavím zálivku a udělám si z něj majonézový.

Dusičnany je možné snížit odstraněním silných žeber a vnějších listů -30 % Zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/mame-se-bat-d ... 03M107U05A

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: sob srp 20, 2016 11:43 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Alopat píše:
Tos mě uklidnil, denně zkonzumuji v tekuté podobě 1 hlávkový salát a druhý bych rád schroustal ochucený domácím kečupem a kvalitní majonézou, šťáva má narozdíl od řepných listů a jetele takovou neutrální chuť a světlejší barvu (možná méně chlorofylu, kdo ví). Jsem začátečník, po zeleném nápoji pro zdraví se mi zatím vždy zatočila hlava, zřejmě reakce na alkálii v žaludku. Nejsou ty dusičnany spíše záležitostí zeleniny, která neroste na sluníčku?

Sice teoreticky nějaké dusičnany přijímáte, ale i tak to bude drobný zlomeček toho co do sebe dá normální konzument jednou běžnou klobásou vyladěnou rychlosolí. Zajímavé je že mrkev se jako problém řeší a uzeniny tak nějak v tomto problému nefigurují.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: úte srp 30, 2016 7:46 am 
Offline

Registrován: pon úno 02, 2015 8:24 pm
Příspěvky: 35
Dobrý den, ctěla bych se zeptat, co říkáte na názor pátera Ferdy, který není pro úplné vyloučení lepku ze stravy. Kosti prý pak budeme mít sice tvrdé, ale málo pružné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: úte srp 30, 2016 8:47 am 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Lenka B píše:
Dobrý den, ctěla bych se zeptat, co říkáte na názor pátera Ferdy, který není pro úplné vyloučení lepku ze stravy. Kosti prý pak budeme mít sice tvrdé, ale málo pružné.

Když si přečtete pozorně Ferdovy názory na jídelníček a životosprávu, dojdete k názoru, že jsou přinejmenším "diskutabilní". A zatížené dobovými klišé.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: úte srp 30, 2016 3:36 pm 
Offline

Registrován: sob črc 16, 2016 6:52 pm
Příspěvky: 78
Lenka B píše:
Dobrý den, ctěla bych se zeptat, co říkáte na názor pátera Ferdy, který není pro úplné vyloučení lepku ze stravy. Kosti prý pak budeme mít sice tvrdé, ale málo pružné.

Nesmysl !!! Lepek je nejškodlivější součást stravy a jeho úplné vyloučení z jídleníčku může jenom prospět.


Naposledy upravil Tišková dne ned zář 25, 2016 12:53 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: úte srp 30, 2016 3:54 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Tišková píše:
Nesmysl !!! Lepek je neškodlivější součást stravy a jeho úplné vyloučení z jídleníčku může jenom prospět.

To je stejně extrémní názor jako třeba to, co proklamují někteří lidé, že je nejškodlivější maso nebo třeba laktoza v kravském mléce. Pro některé lidi je obilná strava zcela vyhovující. Je fakt, že třeba umrou v 96 letech a jak dlouho tady ještě mohli být, že .....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: stř srp 31, 2016 11:13 am 
Offline

Registrován: stř srp 31, 2016 10:35 am
Příspěvky: 2
Jak tak tady čtu vaši dřívější komunikaci s Matem tak obdivuji vaši trpělivost.
Ale k věci.Mám doma dvě knížky od Dr. N.W.Walkera Zdraví a saláty , a Čerstvé ovocné a zeleninové šťávy. Průběžně je studuji.A to hlavně kvůli těm šťávám,které kdysi mému známému zachránily život.Dodnes na ně nedá dopustit.
Váš web mám prostudovaný skoro celý ,teď se probírám diskusemi.Je to pro mne dost přínosné,ale je třeba si všechno v hlavě sesumírovat.
PRAVDU a velikou máte v tom,že si člověk musí nejdříve v hlavě ujasnit co vlastně od života chce,jestli plakat nad svými chorobami nebo se snažit je vyléčit. Ve 43 letech jsem prodělala rakovinu prsu,léčili mě chemoterapií i radiologií...minimálně pět let jsem se z toho dostávala,i se stravou,kterou normálně konzumujeme,bohužel nevěděla jsem tenkrát bco vím dnes..mám zdravotní problémy dodnes,dá se s tím žít,ale ne spokojeně...mám nadváhu, tedy jsem spíše obézní na svoji výšku 166 cm mám 114 kg ,v důsledku toho taky cukrovku-nasadili mi léky Siofor,které ve své tvrdohlavosti prostě nedám přes krk..to znamená,že je neužívám a snažím se cukr regulovat jak se dá abych neměla problémy...dále cholesterol,vysoký asi 7 nějakých jednotek což je špatně,dále osteoporozu v pravé kyčli,což mi při mém sedavém zaměstnání činí velké potíže na to mi nasadili vápník a kapky vitamín D,dále mám křečové žíly a pravděpodobně i ty mi v pravé noze dělají problém. Jestli mám ještě něco dalšího raději nezkoumám.
Proč vás tím zatěžuju,jde o to,že jsem se rozhodla,že když jsem dokázala skončit před 15 lety s kouřením a alkohol nepiji asi od 26 let,tedy nejsem abstinent ,ale nějak nemám potřebu a dám si ho jen opravdu ve vyjímečných případech a to jen červené víno/oslavy a pod./,musím se svojí váhou a zdravím něco udělat.
Natrefila jsem na uzdravtesejidlem.cz a tím na Radka Kudrnu a Marky,velice fajn lidi a pan Kudrna mě doporučil vás,abych si dobře prostudovala vaše stránky.
Musím uznat ,je to síla a ráda bych poznala váš názor na můj stav. Nevím jestli jsem byla dost přesná.
Jediné čím jsem začala ,vím,že zřejmě také experimentuju,ale prozatím se mi to zdálo nejlepší,nebo spíše nejpřijatelnější a to,že jsem vysadila veškeré pečivo a omezila těstoviny,rýži a brambory opravdu jím velmi vyjímečně-za měsíc tak kilo ,jako přílohu k masu. Maso jím drůbeží,nebo králíka,ale pouze se zeleninovými saláty-rajče,ledový salát,okurek. Začínám s SCD stravou a k pití ovocné šťávy,ale protože s tím teprve začínám ,tak přecházím na tuto stravu opatrně ,hlavně na ty šťávy. Fakt je že už po pár dnech jsem v určitých směrech pocítila úlevu ,a hlavně ,za týden jsem sundala 2 kila,ale samozřejmě si nedělám iluze...přesto mě to nakoplo a hodlám pokračovat tímto směrem. Na vaši radikální stravu asi ještě nemám,ale třeba se k ní jednou dopracuji.
Jak jsem již řekla ,ráda bych znala váš názor. Teda pokud se vám podaří přelouskat to co jsem vám tady napsala.Mnohdy myšlenka je rychlejší než ruce na písmenkách. Děkuji i tak za vaši odpověď. \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: ned zář 11, 2016 11:58 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Lenka B píše:
Dobrý den, ctěla bych se zeptat, co říkáte na názor pátera Ferdy, který není pro úplné vyloučení lepku ze stravy. Kosti prý pak budeme mít sice tvrdé, ale málo pružné.

Ono je třeba se na jeho názory koukat s odstupem v čase. Jednak v jeho době byla ještě obilná strava jakž takž poživatelná a navíc on měl neuvěřitelné diagnostické schopnosti kdy když řekl že daný člověk tu konkrétní stravu jíst může, tak mu skutečně neškodila, ale jak to poznáte bez jeho schopností to netuším.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: ned zář 11, 2016 12:22 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
[quote="babca58":1w0gxdd2]Jak tak tady čtu vaši dřívější komunikaci s Matem tak obdivuji vaši trpělivost.
Ale k věci.Mám doma dvě knížky od Dr. N.W.Walkera Zdraví a saláty , a Čerstvé ovocné a zeleninové šťávy. Průběžně je studuji.A to hlavně kvůli těm šťávám,které kdysi mému známému zachránily život.Dodnes na ně nedá dopustit.
Váš web mám prostudovaný skoro celý ,teď se probírám diskusemi.Je to pro mne dost přínosné,ale je třeba si všechno v hlavě sesumírovat.
PRAVDU a velikou máte v tom,že si člověk musí nejdříve v hlavě ujasnit co vlastně od života chce,jestli plakat nad svými chorobami nebo se snažit je vyléčit. Ve 43 letech jsem prodělala rakovinu prsu,léčili mě chemoterapií i radiologií...minimálně pět let jsem se z toho dostávala,i se stravou,kterou normálně konzumujeme,bohužel nevěděla jsem tenkrát bco vím dnes..mám zdravotní problémy dodnes,dá se s tím žít,ale ne spokojeně...mám nadváhu, tedy jsem spíše obézní na svoji výšku 166 cm mám 114 kg ,v důsledku toho taky cukrovku-nasadili mi léky Siofor,které ve své tvrdohlavosti prostě nedám přes krk..to znamená,že je neužívám a snažím se cukr regulovat jak se dá abych neměla problémy...dále cholesterol,vysoký asi 7 nějakých jednotek což je špatně,dále osteoporozu v pravé kyčli,což mi při mém sedavém zaměstnání činí velké potíže na to mi nasadili vápník a kapky vitamín D,dále mám křečové žíly a pravděpodobně i ty mi v pravé noze dělají problém. Jestli mám ještě něco dalšího raději nezkoumám.
Proč vás tím zatěžuju,jde o to,že jsem se rozhodla,že když jsem dokázala skončit před 15 lety s kouřením a alkohol nepiji asi od 26 let,tedy nejsem abstinent ,ale nějak nemám potřebu a dám si ho jen opravdu ve vyjímečných případech a to jen červené víno/oslavy a pod./,musím se svojí váhou a zdravím něco udělat.
Natrefila jsem na uzdravtesejidlem.cz a tím na Radka Kudrnu a Marky,velice fajn lidi a pan Kudrna mě doporučil vás,abych si dobře prostudovala vaše stránky.
Musím uznat ,je to síla a ráda bych poznala váš názor na můj stav. Nevím jestli jsem byla dost přesná.
Jediné čím jsem začala ,vím,že zřejmě také experimentuju,ale prozatím se mi to zdálo nejlepší,nebo spíše nejpřijatelnější a to,že jsem vysadila veškeré pečivo a omezila těstoviny,rýži a brambory opravdu jím velmi vyjímečně-za měsíc tak kilo ,jako přílohu k masu. Maso jím drůbeží,nebo králíka,ale pouze se zeleninovými saláty-rajče,ledový salát,okurek. Začínám s SCD stravou a k pití ovocné šťávy,ale protože s tím teprve začínám ,tak přecházím na tuto stravu opatrně ,hlavně na ty šťávy. Fakt je že už po pár dnech jsem v určitých směrech pocítila úlevu ,a hlavně ,za týden jsem sundala 2 kila,ale samozřejmě si nedělám iluze...přesto mě to nakoplo a hodlám pokračovat tímto směrem. Na vaši radikální stravu asi ještě nemám,ale třeba se k ní jednou dopracuji.
Jak jsem již řekla ,ráda bych znala váš názor. Teda pokud se vám podaří přelouskat to co jsem vám tady napsala.Mnohdy myšlenka je rychlejší než ruce na písmenkách. Děkuji i tak za vaši odpověď. \":)\"[/quote:1w0gxdd2]
Tak trpělivost přináší růže, jak tvrdí známé úsloví i když někdy přináší i ne zrovna ideální pocity ale to k věci patří. Celkem chválihodný je ten posun ke stravě SCD, ale nesmíte si z ní vybrat pouze sladké věci, naopak bych se snažil o co největší podíl tuku ve stravě a sladkým maximálně šetřit. Kupodivu právě po sacharidech se tloustne a je nesmysl, že zásadním problémem tloušťky je vysoký podíl tuku ve stravě. Tento nesmysl zde ničí zdraví obrovskému množství lidí, protože bez dostatečného množství správných tuků ve stravě není možné aby správně fungovala

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: úte zář 13, 2016 10:02 pm 
Offline

Registrován: stř srp 31, 2016 10:35 am
Příspěvky: 2
Díky za přečtení mého dotazu.Asi by bylo dobré se spojit,alespoň telefonicky.Záleží kdy to vyjde časově.Pro mne je přijatelná neděle navečer.Sdělte prosím podmínky.Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: sob říj 08, 2016 9:25 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
babca58 píše:
Díky za přečtení mého dotazu.Asi by bylo dobré se spojit,alespoň telefonicky.Záleží kdy to vyjde časově.Pro mne je přijatelná neděle navečer.Sdělte prosím podmínky.Děkuji.

Termín dopředu nedovedu zaručit, mě stále někdo volá a pokud s někým mluvím další hovory padají do schránky. Prostě to musíte zkoušet, také když má někdo smůlu nedovolá se třeba ani za tři dny, tedy je bohužel nutná trpělivost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: sob bře 04, 2017 4:06 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
Při zamoření candidou je asi nutné víno vynechat úplně, že?
Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1306 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81 ... 88  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz