Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv dub 18, 2024 9:17 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1306 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83 ... 88  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: úte dub 18, 2017 9:38 pm 
Offline

Registrován: pon dub 10, 2017 5:25 pm
Příspěvky: 221
Dík za odpovědi. Já právě stále hledám stravu, která by pro mne byla ideální. Mrzí mě, že zatím nemám úspěch. Dokážu na sebe být přísný, až to jde do extremu.

Sleduju Terry Wahls dietu, pomohla si z RSky. Teď jsem někde četl že svou dietu upravila do ketózy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: úte dub 18, 2017 11:55 pm 
Offline

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1961
Ono existuje něco čemu se říká dusíková bilance a pokud nebude vyrovnaná, tak se celá stavba začne hroutit jako když při stavbě domu dáte do spáry hodně nebo naopak málo malty.

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: stř dub 19, 2017 8:42 am 
Offline

Registrován: pon dub 10, 2017 5:25 pm
Příspěvky: 221
Ještě mne napadlo. Nemohou mi dělat problém s trávením (zácpa) tuky? Přijde mi take, že po jídle s tuky se se mi spustí hodně hleny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pát dub 21, 2017 9:35 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
Jardo, prosím Vás, uvádíte, že jíte:

Snídaně:
jablko, banán, pomeranč, kiwi, případně jiné sezónní ovoce. Přidáme trochu borůvek, malin, nebo jiných lesních plodů, přimícháme pár dobře omytých rozinek, či jiného sušeného ovoce, Přimícháme 1 – 2 polévkové lžíce čerstvě mletého máku nebo sezamu, 1 polévkovou lžíci strouhaného kokosu, 1 ks paraořechu, 10 ks mandlí, nebo lískových oříšků, nebo půlek vlašských ořechů. Ne všechno, pouze jednu z možností.

Nezdá se mi to ohledně dělené stravy a někde jste psal, že není dobré míchat různé druhy ořechů. Vy nedodržujete dělenou stravu? Mák, sezam, kokos a ořechy - není to těžce stravitelné?
Moc děkuji.


Myslíte, že mi také budou stačit pouze 3 jídla denně + 2 odštavněné štávy, když mám adrenální únavu?
Moc děkuji.


Ještě se chci zeptat ,když budu jíst zeleninu např. s masem, někde jsem četla, že se má sníst nejdříve zelenina a až potom maso, že zelenina se rychleji tráví a maso déle, proto se to má jíst takto. Když se to prý sní najednou, tak se ta zelenina budu trávit stejně dlouho jako maso?


Naposledy upravil krasnagadgetka dne úte kvě 16, 2017 9:43 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: sob dub 22, 2017 9:41 am 
Offline

Registrován: pát led 29, 2016 11:42 am
Příspěvky: 297
krasnagadgetka píše:
Jardo, prosím Vás, uvádíte, že jíte:

Snídaně:
jablko, banán, pomeranč, kiwi, případně jiné sezónní ovoce. Přidáme trochu borůvek, malin, nebo jiných lesních plodů, přimícháme pár dobře omytých rozinek, či jiného sušeného ovoce, Přimícháme 1 – 2 polévkové lžíce čerstvě mletého máku nebo sezamu, 1 polévkovou lžíci strouhaného kokosu, 1 ks paraořechu, 10 ks mandlí, nebo lískových oříšků, nebo půlek vlašských ořechů. Ne všechno, pouze jednu z možností.

Nezdá se mi to ohledně dělené stravy a někde jste psal, že není dobré míchat různé druhy ořechů. Vy nedodržujete dělenou stravu? Mák, sezam, kokos a ořechy - není to těžce stravitelné?
Moc děkuji.


Myslíte, že mi také budou stačit pouze 3 jídla denně + 2 odštavněné štávy, když mám adrenální únavu?
Moc děkuji.

Omlouvám se, že se do toho míchám, ale v citaci vidím "Ne všechno, pouze jednu z možností." - takže bych ten návod brala tak, že se ořechy nemíchají, přímíchají se buď mandle, nebo para ořech atd.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: sob dub 22, 2017 10:38 am 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
krasnagadgetka píše:
Jardo, prosím Vás, uvádíte, že jíte:

Snídaně:
jablko, banán, pomeranč, kiwi, případně jiné sezónní ovoce. Přidáme trochu borůvek, malin, nebo jiných lesních plodů, přimícháme pár dobře omytých rozinek, či jiného sušeného ovoce, Přimícháme 1 – 2 polévkové lžíce čerstvě mletého máku nebo sezamu, 1 polévkovou lžíci strouhaného kokosu, 1 ks paraořechu, 10 ks mandlí, nebo lískových oříšků, nebo půlek vlašských ořechů. Ne všechno, pouze jednu z možností.

Nezdá se mi to ohledně dělené stravy a někde jste psal, že není dobré míchat různé druhy ořechů. Vy nedodržujete dělenou stravu? Mák, sezam, kokos a ořechy - není to těžce stravitelné?
Moc děkuji.


Myslíte, že mi také budou stačit pouze 3 jídla denně + 2 odštavněné štávy, když mám adrenální únavu?
Moc děkuji.

Ja by som si priklad z takych ranajok urcite nebral... \":-)\"

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: sob dub 22, 2017 4:33 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
krasnagadgetka píše:
Jardo, prosím Vás, uvádíte, že jíte:

Snídaně:
jablko, banán, pomeranč, kiwi, případně jiné sezónní ovoce. Přidáme trochu borůvek, malin, nebo jiných lesních plodů, přimícháme pár dobře omytých rozinek, či jiného sušeného ovoce, Přimícháme 1 – 2 polévkové lžíce čerstvě mletého máku nebo sezamu, 1 polévkovou lžíci strouhaného kokosu, 1 ks paraořechu, 10 ks mandlí, nebo lískových oříšků, nebo půlek vlašských ořechů. Ne všechno, pouze jednu z možností.

Nezdá se mi to ohledně dělené stravy a někde jste psal, že není dobré míchat různé druhy ořechů. Vy nedodržujete dělenou stravu? Mák, sezam, kokos a ořechy - není to těžce stravitelné?
Moc děkuji.


Myslíte, že mi také budou stačit pouze 3 jídla denně + 2 odštavněné štávy, když mám adrenální únavu?
Moc děkuji.

Tak ako pisal niekto predomnou, je to len jedna z moznosti...
ale co sa tyka zasad delenej stravy, 2 typy bielkovin, znamena, 2 kompletne rozne typy bielkovin... orechy a semena sa rataju za druh bielkoviny. Aj mliecne vyrobky.
Cize, mozes napriklad kravsky syr zapit kozim kefirom... je to jeden druh bielkoviny.
Takisto mozes lieskovce spolu s mandlami... a makom... to je tiez brane za 1 druh bielkoviny (rastlinna orechovina)
Ale nemozes naprilkad maso, s mliekom, alebo orechy s mliekom, atd...

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: stř kvě 17, 2017 1:42 am 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
Jak to Pane Jardo prosím myslíte:

Také by se mělo jíst nejdříve jídlo syrové a teprve poté vařené, aby se předešlo leukocytóze, kterou vařené jídlo vyvolává, jako reakci na nepřirozenou stravu.

To znamená, že každé ráno si mám dát jako první jídlo syrové a potom mohu jíst vařené. Nebo to myslíte tak, že uplně každé jídlo za den musí začínat něčím syrovým? Třeba před snídaní, obědem, večeří a svačinama si musím dát ovoce nebo zeleninu nebo něco jiného syrového?
Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: sob kvě 20, 2017 7:00 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
Pane Jardo prosím Vás, myslela jsem si, že dušená zelenina např. v zimě je vhodná. Píšete, že dušená zelenina je k ničemu a dokonce i jako zdroj vlákniny je nevhodná, nečistí totiž hleny ze střevní stěny a jen tvoří objem.
Jaká je tedy vhodná úprava zeleniny v zimě?
Moc děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pát čer 02, 2017 11:43 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
Pane Jardo,
prosím Vás, pijete kokosové mléko? Pokud ano, jaké? Kupované nebo doma vyrobené? Nevím, zdali je zdravé a zdali ho zařadit do jídelníčku.

Moc děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: sob čer 03, 2017 9:06 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 03, 2016 10:24 am
Příspěvky: 349
Gadgetko, proboha, umixujte si kokosové mléko z čerstvého kokosu, kdykoliv na něj dostanete chuť. Není ani zdravé, ani nezdravé. Je prostě normální. Prdněte si do něj ovoce, udělejte si koktejlík nebo si uvařte puding, či něco jiného, na co "chytnete slinu". Nedělejte z toho vědu. Když si jednou týdně takto zamlsáte, budete pravděpodobně spokojená ... a zdravá (pokud jíte běžně střídmě a jednoduše). Asi nejdůležitější info jest to, že kokos je ve vaší (i mojí) stravě naprosto zbytečnou (nadbytečnou, zbytnou) potravinou. Ne, že by byl škodlivý, ale je v podstatě vám, Středoevropance, cizí. Není sebemenší důvod ho jíst. Není ale důvod se ho vzdávat, pokud vás nějak přitahuje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: sob čer 03, 2017 11:58 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Ona sa skor pyta, ci je zdrave, teda ci ho zaradit do jedalnicku, ako potravinu ktora je zdrava, nie pamlsok. Su potraviny, ktore su pamlsky, teda zdrave niesu, ale chutne, ale nemusia byt ani priamo skodlive, tak tie sa konzumuju len raz za cas. Ona sa ale pyta, ci je to kokosove mlieko vhodne zaradit ako pravidelnu potravinu, ktora sa povazuje za zdravu. Ja sa ale neviem vyjadrit, lebo kokosove mlieko nepijem. Vzdy iba ak suseny kokos, cerstvy kokos (ak je) alebo kokosovy olej.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: ned čer 04, 2017 9:49 am 
Offline

Registrován: čtv lis 03, 2016 10:24 am
Příspěvky: 349
Rozlišovat potraviny ve smyslu zdravé-nezdravé je samo o sobě pěkná schíza a člověk svými projekcemi dokáže změnit účinek i původně zdravé věci na zcela negativní. V tomto smyslu byla má odpověď.
Kokos je v našem podnebném pásmu zcela zbytečnou, nadbytečnou, potravinou. Otázky typu, zda je zdravý a jak často a v jaké úpravě ho jíst, jsou nesmyslné. Po jaru se nám blíží léto, tedy každý člověk, který chce zdravě a jednoduše jíst, to již tři měsíce dělá, další tři měsíce bude dělat, na podzim ho čekají doslova kulinářské hody .... co víc? A vše jen z toho, co natrhá kolem domu, či zakoupí sklizeň z něčího pozemku do 50 km od domu. Proč jíst ještě něco jiného?
Pak je tady ještě jiná věc, také trivialita ... totiž to, že svým uvažováním a svou aktivitou, zaměřením, dokážete značně změnit vyznění jednotlivých potravin - surovin, i jejich kombinací. Člověk, který se ptá na blbosti, ovšem toto zřejmě nedokáže. Pak by měl být opatrný .... a netoužit po složitostech, extravagancích, zajímavostech ... a jíst jednoduše a střídmě. Do té doby, než ho jednoduchost a střídmost bude bavit, naplňovat, chutnat mu (a již tento styl neopustí) ... nebo do té doby, než si značně rozšíří cit, vnímání ... pak může jíst skoro všechno (protože prostě vždy sní to správné nebo si uvaří správnou kombinaci).
Ona je každá potravina zároveň pamlskem a zároveň základem výživy.
Chce to s citem. Pokud si nejsem jistý, nejím vůbec! To je základní pravidlo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: ned čer 04, 2017 12:42 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
kokosovy olej je super potravina, rovnako ananas, atd. Alebo papaja a papajove semienka na parazity. Niektore veci sa proste oplati jest aj z cudziny, maju unikatne vlastnosti. Teda kvoli zdraviu.
A rozdelit sa na zdrave a nezdrave veci sa to podla mna da. Jes to co je zdrave, a to , co jes ako pamlsky, nieje uz moc zdrave, ale zase ani rovno toxicke. Prikladom su sezamove semena. Niesu zdrave, lebo obsahuju iba omega-6 m.k. ale ako pamlsok chutia skvele, aj v roznych sladkych pochutkach. Takze obcas mozes spravit nejaku vynimku. Z tohto pohladu sa daju rozlisit potraviny, ktore konzumujes kvoli zdraviu a ktore kvoli mlsaniu. Ja to tak mam, a podla mna je to velmi dobre.
Prikald - za zdrave povazujem lanove semienka a chia semianka, tie jem len tak, aj ked nemam chut, po jedle. Kvoli omega-3 mastnym kyselinam, lignanom, a super vlaknine. Sezamove semienka jem napriklad raz za tyzden, alebo raz za 2... proste ked dostanem chut na nejaku sezamovu maskrtu... takisto nejem hummus ako nieco zdrave, ale ojedinele, keby som dostal chut, napriklad raz za mesiac, tak si ho spravim (uz som ho nemal par rokov)... cize ja to tak mam rozdelene , na dve kategorie... zdrave veci (s tym, ze niektore maju oznacene super-zdrave alebo az superpotraviny), a nezdrave (a tie sa delia na 2 kategorie, take ktore si dam obcas, lebo su aspon trochu zdrave, a take, ktore povazujem za totalne skodlive a snazim sa im vyhnut za kazdu cenu).
Cize moje rozdelenie potravin je na - super potraviny - velmi zdrave potraviny, zdrave potraviny
a potom nezdrave pamlskove, a nezdrave.

Tie prvy 3 sa snazim zaradit co najviac, tie nezdrave pamlskove sa nesnazim zaradit, ale ked pride chut na net,tak si ich obcas dam, a tie nezdrave sa snazim vyradit uplne.

Ak by som mohol krasnej gadetke poradit, tak kokosove mlieko bude niekde medzi kategoriou velmi zdrave, zdrave az nezdrave pamlskove. Ja neviem, asi aj zavisi ake je to mlieko, ine bude z cerstvo rozbiteho kokosu (ta voda vnutri, ale to sa asi vola kokosove mlieko). Ja vlastne ani neviem, co to kokosove mlieko je... viem len co je to kokosova duzina, suseny kokos, kokosovy tuk...a kokosova voda (ta napln vnturi kokosoveho orecha)... ale kokosove mlieko? To co je vlastne, pride mi to ako nejaky neprirodzeny vyrobok.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: ned čer 04, 2017 1:16 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 03, 2016 10:24 am
Příspěvky: 349
Kokosové mléko se v přírodě nevyskytuje. Jde o výrobek - byť si ho uklohním za pár minut doma z kokosového ořechu. Vlastně jde o extrakci jednotlivých složek ořechu, jejich smíchání a pokus o homogenizaci. Stejně se vyrábí "kravské mléko", které se běžně prodává.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1306 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83 ... 88  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz