Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 9:35 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1306 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 88  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pát bře 27, 2009 7:59 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Máte pravdu. Rád by som Vás navštívil, ale mám v tom vehementne bránené. Zatial.
Počkám na tie výsledky a zreprodukujem Vám ich. Čo sa týka tej výšky/váhy, tak som bol presvedčený, že mám 183.
Možeme tie výsledky potom vydiskutovat prostredníctvom Skype ev. ich možem poslat mailom. Dajte mi vediet, ktorý sposob Vám vyhovuje. Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pát bře 27, 2009 9:57 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Máte pravdu. Rád by som Vás navštívil, ale mám v tom vehementne bránené. Zatial.
Počkám na tie výsledky a zreprodukujem Vám ich. Čo sa týka tej výšky/váhy, tak som bol presvedčený, že mám 183.
Možeme tie výsledky potom vydiskutovat prostredníctvom Skype ev. ich možem poslat mailom. Dajte mi vediet, ktorý sposob Vám vyhovuje. Ďakujem

Návštěvu za Vás vyřešit nedokážu, výsledky je nejvhodnější naskenovat a poslat emailem, abych se dozvěděl alespoň něco nezkreslené a potom se o mém názoru, na celý problém, můžeme bavit přes Skype


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pát bře 27, 2009 10:12 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Ok. Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: sob bře 28, 2009 10:18 am 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Čo sa týka tej candidy, tak som narazil na tieto linky http://nemoci.doktorka.cz/kvasinky/
http://diety.doktorka.cz/protikvasinkova-dieta/
Bol by som rád, keby ste sa ku tomu vyjadrili, pretože moje pocity sú prinajmenšom zmiešané, čo sa týka tých dopručení a zákazov. Doporučené mlieko(potravina extrémne zahlienujúca), zakázané ovocie, povolený mliečny cukor atd. Odporúčaná kyselina kaprylová vo forme tabliet atd. Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: sob bře 28, 2009 9:51 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Čo sa týka tej candidy, tak som narazil na tieto linky http://nemoci.doktorka.cz/kvasinky/
http://diety.doktorka.cz/protikvasinkova-dieta/
Bol by som rád, keby ste sa ku tomu vyjadrili, pretože moje pocity sú prinajmenšom zmiešané, čo sa týka tých dopručení a zákazov. Doporučené mlieko(potravina extrémne zahlienujúca), zakázané ovocie, povolený mliečny cukor atd. Odporúčaná kyselina kaprylová vo forme tabliet atd. Ďakujem

Neřešte dopředu něco, co zatím není potvrzeno, ty Vaše potíže mohou znamenat spoustu jiných problémů, než zrovna kvasinku Candida albicans. Pokud jste správně četl moje stravovací doporučení a rady, tak jistě chápete, že jsem Vám doporučil ještě tvrdší režim, než je zde zmiňován, tak nechápu k čemu se mám nyní vyjádřit. Já svým doporučením neřeším jen jeden problém, ale snažím se o vyřešení celého spektra problémů, cukry a mléko odmítám v jakékoliv podobě, doporučení nejíst syrové ovoce, se mi jeví jako mylné a kompoty i průmyslově upravené šťávy odmítám zcela. Doporučená kyselina kaprylová, proč ne, ale zkušenosti s tím nemám, já vím, že nejpřesvědčivější výsledky přinášejí naše domácí fungicidní byliny, především česnek, karbinec, lichořeřišnice, levandule. Velmi účinný je zvláště česnek a mám vyzkoušenou, jako nejlepší, aplikaci jednoho dobře rozkousaného stroužku ráno na lačno, pak hodinu před obědem a dvě hodiny po večeři. Toto bude fungovat pouze na kvasinku, ale ne na jiné potíže, tak počkejte na výsledky vyšetření a pak dejte vědět.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: sob bře 28, 2009 10:01 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Ďakujem za názor. Ten stravovací režim mi vyhovuje a snažím sa ho dodržovat. Včera som mal napríklad cesnak 1,5 strúčiku spolu so šalátom na večeru. Jediné, čo ma trápi je tá váha, lebo neustále chudnem. Vtejto súvislosti sa Vás pýtam, či by ste mi mohli poradit niečo "na pribratie". Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: sob bře 28, 2009 10:21 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Ďakujem za názor. Ten stravovací režim mi vyhovuje a snažím sa ho dodržovat. Včera som mal napríklad cesnak 1,5 strúčiku spolu so šalátom na večeru. Jediné, čo ma trápi je tá váha, lebo neustále chudnem. Vtejto súvislosti sa Vás pýtam, či by ste mi mohli poradit niečo "na pribratie". Ďakujem

To řešíme stále dokola to samé, já Vám doporučuji dodržovat mnou doporučené jídelníčky, Vy jíte podle své hlavy a po mě chcete abych vyřešil Vaši váhu. To si musíte vybrat, buď moje rady a doporučení přijmete v plném rozsahu, nebo se pokoušejte o vlastní přístup a probojujte si svoji cestu. Já doporučuji veliká množství čerstvých šťáv a ne vodu, doporučuji saláty s ořechy a olejnatými semeny, ne salát s česnekem, minule jsem Vám radil různá obilná jídla a nic se neděje a chcete další rady. Ptám se nač Vám budou, když se podle nich stejně neřídíte. Potřetí a naposled, počkejte na výsledky a pak se o tom co s Vámi pobavíme, jinak je to z mé strany ztráta času a u Vás to stejně nic nevyřeší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: ned bře 29, 2009 6:57 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Je mi to jasné. Ja sa snažím podla nich riadit. Semená som už zaradil. Tie jáhly sa dajú konzumovat iba s ovocím alebo ich možem jest aj samotné resp. so zeleninou? Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: ned bře 29, 2009 8:03 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Je mi to jasné. Ja sa snažím podla nich riadit. Semená som už zaradil. Tie jáhly sa dajú konzumovat iba s ovocím alebo ich možem jest aj samotné resp. so zeleninou? Ďakujem

Já je mám vyzkoušené s ovocem, samotné moc chutné nejsou, ale třeba s medem a kakaem, nebo skořicí, to určitě špatné nebude. Co se týká zeleniny tak nevím, to musíte vyzkoušet, on každý má jiné chutě, mě by to asi nechutnalo, ale nikdy jsem to nezkoušel, takže je to čirá teorie. Na dvouhřídelovém odšťavňovači, jde z namočených jáhel, ovsa a máku vylisovat husté mléko, které rozmixované s mrkvovou, nebo pomerančovou šťávou je výborné a pokud do mixéru přidáte lžičku kakaového prášku, nebo pár kakaových bobů, tak máte sper zdravé a vydatné kakao plné minerálů, vitamínů a enzymů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: ned bře 29, 2009 9:10 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Tie komninácie znejú lákavo! Určite vyskúšam. Ked budem mat výsledky, tak sa ozvem. Zatial velmi pekne ďakujem za tip.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: ned bře 29, 2009 9:22 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Tie komninácie znejú lákavo! Určite vyskúšam. Ked budem mat výsledky, tak sa ozvem. Zatial velmi pekne ďakujem za tip.

Kombinace potravin, které jsou zdravé a zároveň chutné, Vás budou napadat po nějaké době celkem snadno, vždy se také zaměřujte na celkové působení na organizmus, především z pohledu udržení acidobazické rovnováhy a radiovitality, ono totiž i to zdravé a chutné, nemusí Vašemu tělu vyhovovat, je třeba se naučit mu naslouchat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: úte bře 31, 2009 9:20 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
No vyskúšal som ti jáhly, ale nepodarilo sa mi to rozmixovat. Namočil som to cez noc, potom prelial horúcou vodou, ešte raz prelial, ale nedalo sa to rozmixovat, bolo to tvrdé. Čo s tým mám teda robit? Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: stř dub 01, 2009 8:16 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
No vyskúšal som ti jáhly, ale nepodarilo sa mi to rozmixovat. Namočil som to cez noc, potom prelial horúcou vodou, ešte raz prelial, ale nedalo sa to rozmixovat, bolo to tvrdé. Čo s tým mám teda robit? Ďakujem

Nevím, co jste s tím nacvičoval, ale já je namočím přes noc do horké vody, tak 65 - 70 °C, to co natočím z bojleru a ráno vodu sleju a znovu properu horkou vodou z bojleru. Pak je bez potíží rozmixuji na řídkou kaši, záleží na otáčkách mixéru, je třeba to turbo. Nyní to vyrábím bez potíží na dvouhřídelovém odšťavňovači, většinou jako mléko, nebo kakao. Zpravidla do toho ihned také vylisuji, slunečnicové semínko, mák a kakaový bob a mám velice kvalitní kakao, plné hořčíku a dalších důležitých prvků.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: stř dub 01, 2009 3:01 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Ok už viem, kde som urobil chybu. Ďakujem za ozrejmenie. Inak čo sa týka tej kapustovej šťavy, tak som neodolal a dal som si 30min. po jedle pol litra. A žiadne nafukovanie sa nedostavilo ani pocit nevolnosti. Už ma nenafukuje ani po jablkách. Neviem čím to je. Na obed som mal zeleninový šalát (ladový šalát, redkovka, strúh. mrkva, mladá cibula,zemiaky surové).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: stř dub 01, 2009 3:41 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Ok už viem, kde som urobil chybu. Ďakujem za ozrejmenie. Inak čo sa týka tej kapustovej šťavy, tak som neodolal a dal som si 30min. po jedle pol litra. A žiadne nafukovanie sa nedostavilo ani pocit nevolnosti. Už ma nenafukuje ani po jablkách. Neviem čím to je. Na obed som mal zeleninový šalát (ladový šalát, redkovka, strúh. mrkva, mladá cibula,zemiaky surové).

Pokud Vás to nenafukuje, tak buďte rád, ale takto nezjistíte proč tomu tak je. To nejde takto skákat z prava do leva a zjistit, že jednou dobře, podruhé špatně, musíte se ze srovnaného stavu, pokusit zařadit vždy jen jednu potravinu a pokud se stav zhorší, tak ji vynechat. Říká se tomu výzvový test a funguje hlavně u alergiků, je to na poměrně dlouhou dobu a vyžaduje to, si stravu i svoje pocity po každém jídle zapisovat, aby jste je mohl vyhodnotit i po dlouhé době. Pokud narazíte na potravinu, či kombinaci po které Vám bude zle, tak si ji zapíšete a po nějaké době opakovaně vyzkoušíte. Pokud bude stejná reakce, tak tuto potravinu, či kombinaci navždy ze svého jídelníčku vyřadíte. Takto ani já nemohu poznat, proč se jednou nafouknete a podruhé ne a mimochodem u jablek také velice záleží na odrůdě, jedna Vás nafoukne a jiná Vám nic způsobovat nemusí.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1306 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 88  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz