Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte kvě 07, 2024 1:06 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1308 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 84, 85, 86, 87, 88
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: ned úno 11, 2024 1:29 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28283
Bydliště: Poděbrady
Sikora píše:
Dobrý den, najdu ho někde?

Najdete ho zde https://zdravi-az.com/priklad-denniho-jidelnicku/ a opakovaně upozorním že jde o příklad ne návod jak se stravovat. Jídelníček je vždy potřeba stavět na míru konkrétní osobě podle konkrétních zdravotních potíží nebo na základě testu střevního mikrobiomu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pon kvě 06, 2024 6:43 am 
Offline

Registrován: pon kvě 06, 2024 6:39 am
Příspěvky: 1
Dobrý den, dodržuji uvedený jídelníček a naprosto mi vyhovuje, přijde mi však, že mám citlivější zuby a obnažené krčky. Čím by to mohlo být a co s tím případně dělat? Díky za jakékoliv rady.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pon kvě 06, 2024 12:35 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28283
Bydliště: Poděbrady
stacy píše:
Dobrý den, dodržuji uvedený jídelníček a naprosto mi vyhovuje, přijde mi však, že mám citlivější zuby a obnažené krčky. Čím by to mohlo být a co s tím případně dělat? Díky za jakékoliv rady.

Většinou to může být důsledek tvrdší vlákniny tedy mechanické působení na dásně a ta citlivost může být dána vyšším obsahem organických kyselin které vzhledem k pomalému žvýkání déle působí na zubní sklovinu. Tvrdost té stravy asi nevyzkoumáte pouze lze snížit její podíl a kyseliny jsou více v ovoci než v zelenině tady změnit skladbu.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1308 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 84, 85, 86, 87, 88

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz