Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte dub 30, 2024 11:03 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1306 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 88  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pát dub 17, 2009 8:08 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Este ma napadla jedna vec, keby som bol mimo domu a v situácii, že sa musím tie lactobacily a lepicol zapit vodou, tak možem alebo ich mám radšej vynechat? Zvykol som si po jedle pit iba šťavy a preto sa pýtam. Ešte som pozabudol na ten objem tekutiny. Píšete,že stačí málo. To znamená deci prípadne dva šťavy vody(v najhoršom prípade)? A ked štava tak mrkvová, kapustová, repovo mrkvová je to asi jedno, alebo?
Ďakujem

Samozřejmě je mnohem lepší zapíjení šťávou, ale ve výjimečné situaci není problém zapíjení vodou. Vynechání není dobré, přeruší se kolonizace kultur ve střevním traktu, což potřebuje nějakou dobu stabilní doplňování a zajištění prebiotik, jako živné půdy pro probiotické kultury. Dobrá prebiotika, představuje většina syrové vlákniny, optimálně třeba jablečný pektin. Dvě deci na zapití bohatě stačí a typ šťávy na to nemá žádný vliv, dobrá je každá, co Vám chutná.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pát dub 17, 2009 8:44 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Ok. Este jednej veci nerozumiemem. Co ked jem ovocné jedlo(jablká) ved tie nemožem zapíjat alebo
2. Tie laktobacily si dám ked dojem, ale Lepicol počas jedla a zapit to mám počas jedla alebo tiež si ho dat po a zapit taktiež po jedle?
3. Dva deci spolu, alebo zapit 2+2 po každom?
Ešteby som sa spýtal ku tým semenám. Ked si dám na obed 100g semien v nerozmixovanom stave ku zeleninovému šalátu, tak v ten istý den už nemožem konzumovat na večeru napr.šošovicu, hrašok, fazulu,pohanku...?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pát dub 17, 2009 9:10 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Ok. Este jednej veci nerozumiemem. Co ked jem ovocné jedlo(jablká) ved tie nemožem zapíjat alebo
2. Tie laktobacily si dám ked dojem, ale Lepicol počas jedla a zapit to mám počas jedla alebo tiež si ho dat po a zapit taktiež po jedle?
3. Dva deci spolu, alebo zapit 2+2 po každom?
Ešteby som sa spýtal ku tým semenám. Ked si dám na obed 100g semien v nerozmixovanom stave ku zeleninovému šalátu, tak v ten istý den už nemožem konzumovat na večeru napr.šošovicu, hrašok, fazulu,pohanku...?

Nutno uznat, že jste neuvěřitelný výzkumník a naprosto se nesnažíte používat vlastní mozek, nechápu, proč by jablka nešla zapít jablečnou šťávou. Oboje si dáte po jídle, nebo v průběhu jídla a zapijete najednou. Pokud to uděláte jinak, tak se nic nestane a zapíjení je nutné pouze u Lepicolu. Jíst 100g semínek v nerozmixovaném stavu je nesmysl, již mnohokrát jsem zde upozorňoval na nízkou využitelnost a špatnou stravitelnost nerozemletých, nebo jinak emulgovaných ořechů a semen. Navíc, jíst je do jídla, velice znesnadňuje trávení a proto stále dokola opakuji, semena a ořechy je nejlepší pít ve formě mrkvového mléka, nebo je dokonale rozmělnit a kaši zapít čerstvou šťávou. Luštěniny jsou dobře stravitelné pouze naklíčené a ve velice malých dávkách tak 2 – 3 vrchovaté lžíce do zeleninového salátu. Pokud je chcete jíst vařené, tak si nastudujte obsah purinových látek a sám posuďte, jak je to zdravé.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: sob dub 18, 2009 9:28 am 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Ok, pri tých laktobaciloch je uvádzané, že ich treba zapíjat tiež tak preto sa pýtam podrobnejšie...

Ku tým semenám, len tolko, že ja sa s nim rád "hrám", proste rád ich žujem, kludne aj hodinu. Viem že sa to s rozmixovaním porovnávat nedá. Mal som vo zvyku najprv zjest tých 100g semien a potom zleninový šalát. Už ich budem iba mixovat. Este ma zujíma namočit ich mám na 12 hodín ak sa nemýlim alebo? Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: sob dub 18, 2009 10:46 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Ok, pri tých laktobaciloch je uvádzané, že ich treba zapíjat tiež tak preto sa pýtam podrobnejšie...

Ku tým semenám, len tolko, že ja sa s nim rád "hrám", proste rád ich žujem, kludne aj hodinu. Viem že sa to s rozmixovaním porovnávat nedá. Mal som vo zvyku najprv zjest tých 100g semien a potom zleninový šalát. Už ich budem iba mixovat. Este ma zujíma namočit ich mám na 12 hodín ak sa nemýlim alebo? Ďakujem

Namočit stačí přes noc a vody dávám jenom tak, aby semena byla pod zhruba stejnou vrstvou vody, jako je výška semen. Celkově tedy objem vzroste o 100% a semena v tomto případě nasají většinou veškerou vodu. Rozkousat se to tak dokonale v žádném případě nedá a pokud je proženu přes dvouhřídelový odšťavovač, tak získám rovnou hmotu na ořechové mléko, nebo by to šlo použít jako ořechové máslo, protože hmota má stejnou konzistenci a jde velice snadno roztírat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: sob dub 18, 2009 2:12 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Ok. Semená sa dajú kombinovat aj s ovocím aj so zeleninou, takže ich možem rozmixovat a dat do mrkvovej štavy a vypit to pred jedlom alebo po jedle tak ovocnom ako aj zeleninovom alebo sa mýlim? Dá sa na to rozmixovanie použit i ponorný mixér?
Ten ktorý mám mám momentálne doma je skor na ovocie, zeleninu, neviem či by si poradil so semenami.
Este by som Vás poprosil o nejaký tip na ovocné, jahelné, pohankové ev. iné mlieko. A kedy ho vypit a v akom množstve.
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: sob dub 18, 2009 5:15 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Ok. Semená sa dajú kombinovat aj s ovocím aj so zeleninou, takže ich možem rozmixovat a dat do mrkvovej štavy a vypit to pred jedlom alebo po jedle tak ovocnom ako aj zeleninovom alebo sa mýlim? Dá sa na to rozmixovanie použit i ponorný mixér?
Ten ktorý mám mám momentálne doma je skor na ovocie, zeleninu, neviem či by si poradil so semenami.
Este by som Vás poprosil o nejaký tip na ovocné, jahelné, pohankové ev. iné mlieko. A kedy ho vypit a v akom množstve.
Ďakujem

Pít tato ořechová mléka, je lepší jako svačinu, nebo brzo ráno, do jídla, před i po jídle, je moc pít nedoporučuji. Již jsem Vám psal, že já to piji ihned ráno, jako mimořádně lahodné kakao, potom ještě vypiji cca 1 - 1,5 litru šťávy bez ořechů a teprve poté snídám. Zda se to dá rozmixovat ponorným mixérem nevím, nic takového nepoužívám a sám tyto mléka zásadně vyrábím na dvouhřídelovém odšťavňovači. Mléka, respektive kakaa, piji většinou 0,5 litru ráno a někdy i 0,5 litru odpoledne, ale ne tak často. Ono nějaké výrazné přehánění zkonzumovaného množství ořechů a olejnatých semen, se Vám také vymstí, protože jde o kalorickou bombu, plnou tuků a ořechů se má jíst tak 0,5 - 0,75 kg za týden. Mezní množství bych viděl tak 1 kg, ale více je blbost, to tělo nedokáže zpracovat a zase se dostáváte do zdravotních potíží. Co se týká typů, ty jsou Vám bez dvouhřídelového odšťavňovače na nic a já to jinak nedělám, čili zde musíte zapnout svoji fantazii a laborovat, co půjde vyrobit se zařízením, které máte k dispozici a co z toho Vám bude chutnat. Můj názor je, že základem pro Vaše zdraví je pořádný odšťavňovač a vy pořád zkoumáte a zkoumáte, jak to půjde jinak. Pokud bych o takové možnosti „zadarmo“ věděl, tak Vám ji samozřejmě sdělím a ušetřím si tím toto nekonečné dopisování. Nic takového neexistuje, nákup odšťavňovače neřešíte a i blbý mixér za pár korun, se snažíte nahradit nesmyslem, o němž si vůbec nedovedu představit, jak by něco takového, co Vám doporučuji, zvládl. Velmi často používám rčení „Komu není rady, tomu není pomoci“ a u Vás to nepochybně platí, že si musíte rozbít hubu sám, varování a dobře míněné rady, Vám prostě nestačí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: sob dub 18, 2009 6:07 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Čo sa týka tých tukov v semenách, tak mi je to celkom jedno, kedže stále chudnem a stravujem sa tak ako ste mi doporučil.
Ja potrebujem hlavne pribrat pretože, mám 185cm a 64kg a stále to klesá, takže tak. Samozrejme to pribatie musí byt pokial možno zo zdravýh potravín(žiadne sladkosti,pečivá atd). Kandidozu skutočne nepotrebujem(ak ju už nemám, už som som sa objednal na další odber). Ten odštavovač samozrejme zvážim. Čo mi ale skutočne prekáža je časová náročnost. Momentálne nepracujem, ale keby som tak takýto model stravovania by sa mi žial uplatnit asi nepodarilo. Hlavne toho "ranšieho rituálu". Íst niekde na osmu hodinu a predtým absolvovat všetky tieto procedúry mi pripadá ako utópia. Jedine,že by som vstával o 4tej.
Čo mi za to rozhodne nestojí. Ale čo sa týka toho ostatného stravovania tak to sa dá zvládnut. Štavy a šaláty si možem nechat pripravit v reštaurácii každý den a nechat prinest. takže to je ok.
Ps: mrkvová štava je neutrálna, takže možem s nou zapíjat aj jablká predpokladám alebo?
Ďakujem za radu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: sob dub 18, 2009 8:24 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Čo sa týka tých tukov v semenách, tak mi je to celkom jedno, kedže stále chudnem a stravujem sa tak ako ste mi doporučil.
Ja potrebujem hlavne pribrat pretože, mám 185cm a 64kg a stále to klesá, takže tak. Samozrejme to pribatie musí byt pokial možno zo zdravýh potravín(žiadne sladkosti,pečivá atd). Kandidozu skutočne nepotrebujem(ak ju už nemám, už som som sa objednal na další odber). Ten odštavovač samozrejme zvážim. Čo mi ale skutočne prekáža je časová náročnost. Momentálne nepracujem, ale keby som tak takýto model stravovania by sa mi žial uplatnit asi nepodarilo. Hlavne toho "ranšieho rituálu". Íst niekde na osmu hodinu a predtým absolvovat všetky tieto procedúry mi pripadá ako utópia. Jedine,že by som vstával o 4tej.
Čo mi za to rozhodne nestojí. Ale čo sa týka toho ostatného stravovania tak to sa dá zvládnut. Štavy a šaláty si možem nechat pripravit v reštaurácii každý den a nechat prinest. takže to je ok.
Ps: mrkvová štava je neutrálna, takže možem s nou zapíjat aj jablká predpokladám alebo?
Ďakujem za radu

Vy si prostě budete razit svoji teorii, až do konce a tímto postupem, se k němu možná i bez potíží dostanete. Vaše hubnutí, pokud není způsobeno nějakou dysbakteriózou, plyne právě z neochoty akceptovat logiku, že i velké množství naprosto zdravých potravin, je nezdravé a tím pádem zdraví škodlivé, ba dokonce za určitých podmínek, Vás může tato logika dokonce zabít. Tělo prostě nezvládá nápor metabolických zplodin a je přiotrávené, což je důvodem k dalšímu hubnutí, bez ohledu na to, kolik jídla sníte. Možná by jste si měl něco nastudovat o hladovkách a dočetl by jste se, že pokud extrémně hubený člověk podstoupí hladovku, tak tkáně regeneruje a poté snadno získá fyziologickou váhu. Je to samozřejmě v přímém rozporu s Vaší nesmyslnou teorií, že tloustnu podle toho kolik jím a právě tuk, o kterém se mnou nyní diskutujete, Vám možná zanáší buněčné membrány, buňky pak nejsou schopny přijímat cukry, kterých je v krvi sice nadbytek a Vy paradoxně hladovíte. Jsem nepochybně mnohem vytíženější než Vy a jenom prostě nejsem líný. To je vážná nemoc, kterou jsem trpěl za mlada a také mě málem zabila. Nyní, ve svém věku, řídím vlastní velkou truhlářskou firmu s mnoha zaměstnanci, starám se o své pacienty, odpovídám zde na dotazy, publikuji v časopisech a mnoho dalších aktivit zde popisovat nebudu, ale je jich ještě opravdu dost. Vstávám pravidelně ve 4 hodiny a celkem pohodlně stíhám vše i pravidelné procházky se psem, kdy za rok nachodím běžně 3 000 km a více. Vy jste o více jak polovinu mladší a nejste ochotný ani přemýšlet, taková blbost jako nechat se krmit v restauraci, by mě nenapadla ani v případě, že bych čas skutečně neměl. Jak by mohl nějaký putykář odhadnout, co právě potřebuji a o čerstvosti i kvalitě takového jídla ani nemluvě. To bych raději nejedl a určitě by se mi nic nestalo, nebylo by to totiž poprvé, ani naposled v mém životě a člověk bez jídla vydrží opravdu neuvěřitelně dlouho, za to Vám ručím. Do 20 dnů to mám osobně vyzkoušené a znám lidi, kteří dokáží mnohem více než měsíc, některé výjimky i dost přes dva měsíce. Osobně si myslím, že za trvalé zdraví, bych byl ochoten, bez velkého rozmýšlení, obětovat cokoliv a čas obětovaný po ránu, mi jako hodnota daná na druhou stranu vah, připadá jako úplná maličkost. Čas, to je totiž to jediné, o co stojí a urputně bojuje, naprostá většina mých vážně nemocných pacientů, kteří pochopili poněkud pozdě, že jen čas, který věnuji sobě, má nějakou hodnotu a pro Vás je zatěžko tento čas použít, pro své zdraví, již ve Vašem věku. Co budete dělat v mém věku, pokud se ho dožijete?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: sob dub 18, 2009 9:01 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Tak to je obdivuhodné, že toho toloko stíhate. To, že som lenivý je mi často vyčítané, máte pravdu. To ranné vstávanie si momentálne neviem predstavit. Ale možem to prehodnotit. Možno takto rozmýšlam preto, lebo nemám "čisté črevá" apod.
S tým stravovoaním v reštaurácii sme sa asi zle rozumeli. Ja osobne si dám záležat na tom kto ten šalát pripraví v akom množstve a akej kvalite a množstve. Z nejakého pajzlu by som si nikdy nič neobjednal a tobož nie takýto typ jedla. Priadá mi to ako lepšie riešenie ako ho skladovat niekolko hodín a štavu takisto. Neviem prečo chudnem, ale moje okolie nechce akceptovat tento stravovací model a tvrdia,že musím nutne pribrat, z vecí kyselinotvorných, zahlienujúcich atd. No a to ja nechcem, pretože mne táto strava vyhovuje, pretože mi okrem iného chutí. To chudnutie má zrejeme na svedomí nejaká disfunkcia... Určite to nie je velkými dávkami jedla. Ten čas sa snažím venovat sebe, no potom ni neostáva čas na nič iné.
Zrejme to budem musiet prehodnotit. Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: ned dub 19, 2009 7:50 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Tak to je obdivuhodné, že toho toloko stíhate. To, že som lenivý je mi často vyčítané, máte pravdu. To ranné vstávanie si momentálne neviem predstavit. Ale možem to prehodnotit. Možno takto rozmýšlam preto, lebo nemám "čisté črevá" apod.
S tým stravovoaním v reštaurácii sme sa asi zle rozumeli. Ja osobne si dám záležat na tom kto ten šalát pripraví v akom množstve a akej kvalite a množstve. Z nejakého pajzlu by som si nikdy nič neobjednal a tobož nie takýto typ jedla. Priadá mi to ako lepšie riešenie ako ho skladovat niekolko hodín a štavu takisto. Neviem prečo chudnem, ale moje okolie nechce akceptovat tento stravovací model a tvrdia,že musím nutne pribrat, z vecí kyselinotvorných, zahlienujúcich atd. No a to ja nechcem, pretože mne táto strava vyhovuje, pretože mi okrem iného chutí. To chudnutie má zrejeme na svedomí nejaká disfunkcia... Určite to nie je velkými dávkami jedla. Zrejme to budem musiet prehodnotit. Ďakujem

Čas je velice relativní pojem a vnímání jeho hodnoty se liší značně u zdravého a nemocného člověka. Píšete, "Ten čas sa snažím venovat sebe, no potom ni neostáva čas na nič iné." a já se ptám, znáte větší hodnotu ve svém životě, než je vaše zdraví, na kterém v konečném důsledku záleží i Váš čas, který Vám bude umožněno zde strávit? Musíte pochopit, že není jiné priority, než je moje zdraví i za cenu změny celého života a návyků, případně pracovních povinností, nebo změny zaměstnavatele. Jakákoliv změna i zdánlivě veliká je malicherná ve srovnání s časem, který mohu věnovat sobě a tím získat další čas, pro pobyt na tomto světě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: ned dub 19, 2009 9:40 am 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Vrátim sa este v krátkosti ku tým semenám. Tú dávku v 100g po rozmixovaní mám pridat do akého množstva stavy? Optimálne sa mi vidí tak 3 deci alebo? Može tá štava byt aj iná než mrkvová? Mám na mysli kombinácie mrkva/zemiak, mrkva/zemiak/celer, mrkva/repa atd.
Este by som sa spýtal ohladom húb. Chcel som som kúpit hlivu ustricovú, ale nepodarilo sa mi ju ohnat v papierovom sáčku, nikde. Všade mi ju cpali do mikroténového. Tak som to nakoniec vzdal a ostal pri zampinonoch(tie boli v papieri). Nechcem to preto, lebo sa to v tom mikroten. sáčku vraj hned skazí. Tak ma zujíma Váš názor, či to je skutočne tak alebo... Neviem čo si mám o tom mysliet.
Nechcem byt impertinentný, ale mám jednu otázku ohladne defekácie. Aké množstvo stolice,by mal človek vypudit zo svojho čreva, ked denne zje cca 500g ovocia ráno(jablká, pomaranče, kiwi, grep, jablk je najviac kvoli obsahu vlakniny a pektinu), na obed tiež cca500g šalát (ladový šalát, vela mrky 3-4 stredné nastrúhané, paprika, surový zemiak, špenát, cesnak,uhorka, rajčina, atd.. Na večeru ovocie (len jablká, pomaranče). Na večeru mávam obvykle tiež šalát, ovocie zaradujem len občas.
Zapisujem to a niekedy sa mi zdá, že po tom istom jedle idem je toho niekedy viac, inokedy menej. Je to možné? Mávam aj dni, že je toho dost a na druhý den je toho po tom istom jedle omnoho menej. Mal som dojem, že to je preto, lebo som predchádzajúci den nebol dostatočne "vyprázdnený", ale to by som po tom na ten další den asi najprv vypustil stolicu velmi tuhej konzistencie a tvrdú, čo sa nestalo práve naopak bola normálna. Tak dúfam, že sa ku tomu dá nejako vyjadrit.
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: ned dub 19, 2009 10:06 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Vrátim sa este v krátkosti ku tým semenám. Tú dávku v 100g po rozmixovaní mám pridat do akého množstva stavy? Optimálne sa mi vidí tak 3 deci alebo? Može tá štava byt aj iná než mrkvová? Mám na mysli kombinácie mrkva/zemiak, mrkva/zemiak/celer, mrkva/repa atd.
Este by som sa spýtal ohladom húb. Chcel som som kúpit hlivu ustricovú, ale nepodarilo sa mi ju ohnat v papierovom sáčku, nikde. Všade mi ju cpali do mikroténového. Tak som to nakoniec vzdal a ostal pri zampinonoch(tie boli v papieri). Nechcem to preto, lebo sa to v tom mikroten. sáčku vraj hned skazí. Tak ma zujíma Váš názor, či to je skutočne tak alebo... Neviem čo si mám o tom mysliet.
Nechcem byt impertinentný, ale mám jednu otázku ohladne defekácie. Aké množstvo stolice,by mal človek vypudit zo svojho čreva, ked denne zje cca 500g ovocia ráno(jablká, pomaranče, kiwi, grep, jablk je najviac kvoli obsahu vlakniny a pektinu), na obed tiež cca500g šalát (ladový šalát, vela mrky 3-4 stredné nastrúhané, paprika, surový zemiak, špenát, cesnak,uhorka, rajčina, atd.. Na večeru ovocie (len jablká, pomaranče). Na večeru mávam obvykle tiež šalát, ovocie zaradujem len občas.
Zapisujem to a niekedy sa mi zdá, že po tom istom jedle idem je toho niekedy viac, inokedy menej. Je to možné? Mávam aj dni, že je toho dost a na druhý den je toho po tom istom jedle omnoho menej. Mal som dojem, že to je preto, lebo som predchádzajúci den nebol dostatočne "vyprázdnený", ale to by som po tom na ten další den asi najprv vypustil stolicu velmi tuhej konzistencie a tvrdú, čo sa nestalo práve naopak bola normálna. Tak dúfam, že sa ku tomu dá nejako vyjadrit.
Ďakujem

Sníst 100g semínek, na jedno jídlo je moc, ale pokud na tom trváte, dá se to rozmixovat tak do 1 litru, jinak to bude asi moc husté a druh šťávy je nepodstatný, dejte to, co Vám chutná.
Hlívu ústřičnou kupuji na platíčku, přebalenou mikroténem a žádný problém v tom nevidím. Dlouho sice nevydrží, ale v lednici, tak dva, až tři dny, bez potíží a to určitě sníte.
Defekace musí navodit pocit vyprázdnění a její momentální množství se může zásadně lišit i podle pití, nervozity, či dalších vlivů. Podle individuálních podmínek se mění nejen množství, ale i tuhost stolic, potrava by podle mého názoru, neměla zůstávat v trávicí trubici déle než 24 hodin, ale není bohužel nijak výjimečné, že někteří lidé drží tráveninu ve střevě i několikanásobek tohoto času, což je zdravotně velice nebezpečné. Dobré je ráno vyloučit i večerní jídlo, což v záchodě snadno poznáte. Určit nějaké konkrétní množství je nemožné a posuzovat stav defekace, lze jen podle pocitu prázdnoty a celkové pohody.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pon dub 20, 2009 4:16 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Ďakujem, za odpoved. Esta ma zujíma Váš názor na konzumáciu pohánkových vločiek. Treba ich tiež namáčat cez noc?
A jest ich tiež iba ráno alebo aj na obed a na veceru a kombinovat s mrkvovou stavou? A co kukurica tá je bezlepková a možem ju kombinovat s hocakou zeleninou alebo ju možem jest aj samostatne vo vacsej dávke nararaz cca200-300g. Mám ju velmi rád a dost ma zasýti tak preto sa pýtam či si ku takej dávke este nieco pridat. Samozrejme mám na mysli iba jedno kukuričné jedlo napr. veceru ev. obed a kukuricu mrazenú iba rozmrazenú a hned skonzumovanú príp v sezóne varenú a čerstvú. Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pon dub 20, 2009 8:01 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Ďakujem, za odpoved. Esta ma zujíma Váš názor na konzumáciu pohánkových vločiek. Treba ich tiež namáčat cez noc?
A jest ich tiež iba ráno alebo aj na obed a na veceru a kombinovat s mrkvovou stavou? A co kukurica tá je bezlepková a možem ju kombinovat s hocakou zeleninou alebo ju možem jest aj samostatne vo vacsej dávke nararaz cca200-300g. Mám ju velmi rád a dost ma zasýti tak preto sa pýtam či si ku takej dávke este nieco pridat. Samozrejme mám na mysli iba jedno kukuričné jedlo napr. veceru ev. obed a kukuricu mrazenú iba rozmrazenú a hned skonzumovanú príp v sezóne varenú a čerstvú. Ďakujem

Pohankové a i jakékoliv jiné vločky, jsou mrtvý produkt a ke konzumaci jsou z mého pohledu naprosto nevhodné. K životu jde namočením, nebo naklíčením, probudit pouze celé zrno, vločky ne. Mražená, neuvařená, či nepředvařená kukuřice, je po rozmrazení celkem dobré jídlo, ale vařená, je již bezcenná a jedná se pouze o hmotu plnící žaludek a střeva. Také není pravda, že je bezlepková, jakákoliv obilovina obsahuje lepek, jde jen o to kolik a kukuřice ho má prostě jenom málo, rozhodně je nesmysl, že by neměla žádný.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1306 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 88  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 77 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz