Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 7:19 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1306 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 88  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: ned bře 22, 2009 10:53 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Ďakujem za odpoved, rád by som Vás navštívil, ale momentálne by mi v tom moja rodina zabraňuje a odporúča na psychiatriu.
Je pravda, že som na tom po psychickej stránke relatívne zle, ale zrejme za to može tá predošlá strava. Snád sa mi to podarí raz Vás navštívit. Žiadne lieky do seba pchat nemienim, ale oni to vidia inak. Áno oni ich berú tiež dost, ako ste spomínali.
Potrebujem, ešte jednu radu ohľadom olivového oleja. Kde ho mám kúpit a ako skladovat? Mám strach aby sa neznehodnotil.

Psychiatrům se obloukem vyhýbejte, jak se na Vás "podívají", tak jste v prdeli na celý život. Psychika stojí a padá se špatným stavem tlustého střeva a jater. Nezabývejte se hlavou a vyřešte střevo a játra, pak se Vám vrátí dobrá pohoda. Na překonání akutní fáze si dojděte k lékaři, ať Vám předepíše Ansilan, ne proto aby jste ho užíval, ale proto, ať si sebou do lesa, nebo do společnosti můžete v kapse nosit svého ochránce, pro případ nouze a s touto berličkou v kapse, vyřešíte svůj nynější stav psychiky. Sníst ho můžete v případě nouze a věřím, že Vám jako dočasné řešení pomůže. Olivový olej je běžně k dostání, ale kupujte jen extra panenský, lisovaný za studena, ten vydrží při pokojové teplotě mnoho let a tak dlouho jej jistě skladovat nebudete.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: úte bře 24, 2009 10:27 am 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Opat ďakujem, ale ten Ansilan si budem musiet odpustit, nakoľko obsahuje laktózu. Mlieku sa už niekolko rokov vyhýbam veľkým oblúkom. K tomu psychiatrovi - som rovnakého názoru, ale moja rodina nie. Považujú takýto stravovací model za abnormálny a myslia si že mám anorexiu.
Mám ešte zopár otázok ku tej výžive -
Je možné v tom šaláte, ktorý tu uvádzate, nahradit hlivu ustricovú šampiňónmi, príp iným druhom húb?
Je to pravda, že mrkva je najhodnotnejšia vo varenom stave? Mne osobne pripadá po uvarení mŕtva a to doslova.
Existuje nejaká kombinácia zeleniny, ktorá napomáha rýchlemu tráveniu a rýchlejšej defekácii. Odkedy jem zeleninu a pijem ovocné a zeleninové šťavy, tak sa to výrazne zlepšilo, ale niekedy mám ráno po vyprázdnení nafúknuté brucho. Na večeru jem už iba ovocie jablká, pomaranče. Včera som to doplnil mrkvou a slnečnicovými semienkami. Na obed som mal uhorky, ľadový šalát, mrkvu, 2 a pol sur. zemikov. Neskor aj mrkvovú štavu.
V akom pomere sa má miešat draslíková zmes?
Kedy je najvhodnejšie konzumovat štavu z červenej repy?
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: úte bře 24, 2009 5:26 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Opat ďakujem, ale ten Ansilan si budem musiet odpustit, nakoľko obsahuje laktózu. Mlieku sa už niekolko rokov vyhýbam veľkým oblúkom. K tomu psychiatrovi - som rovnakého názoru, ale moja rodina nie. Považujú takýto stravovací model za abnormálny a myslia si že mám anorexiu.
Mám ešte zopár otázok ku tej výžive -
Je možné v tom šaláte, ktorý tu uvádzate, nahradit hlivu ustricovú šampiňónmi, príp iným druhom húb?
Je to pravda, že mrkva je najhodnotnejšia vo varenom stave? Mne osobne pripadá po uvarení mŕtva a to doslova.
Existuje nejaká kombinácia zeleniny, ktorá napomáha rýchlemu tráveniu a rýchlejšej defekácii. Odkedy jem zeleninu a pijem ovocné a zeleninové šťavy, tak sa to výrazne zlepšilo, ale niekedy mám ráno po vyprázdnení nafúknuté brucho. Na večeru jem už iba ovocie jablká, pomaranče. Včera som to doplnil mrkvou a slnečnicovými semienkami. Na obed som mal uhorky, ľadový šalát, mrkvu, 2 a pol sur. zemikov. Neskor aj mrkvovú štavu.
V akom pomere sa má miešat draslíková zmes?
Kedy je najvhodnejšie konzumovat štavu z červenej repy?
Ďakujem

Ansilan, máte nosit v kapse, pro případ nouze a ne ho jíst. Na takovéto nouzové řešení, laktóza v něm obsažená, nikterak nevadí, pokud na ni nejste přímo alergický. Jedná se o jediný normální stravovací režim, který existuje a ve své podstatě nejde o nic jiného, než o návrat do časů, kdy naši předkové budovali naši genetickou informaci a podobný režim stravování používali. Pochybuji, že by v lese sehnali hamburger, nebo coca colu, případně jiné "normální" jídlo, které ti Vaši oponenti rozhodně běžně jedí a bohužel nechápou, že pokud je něco obvyklé, tak to nemusí být normální. Historie již zná velké množství "normálních" omylů, které ve své době byly považovány za zcela "normální" a společensky jako jediné přijatelné konání. Anorexie začíná na BMI pod 18,5 a tam se zdaleka nenacházíte, tak je pošlete někam.
Hlívu je možné nahradit jakoukoliv jinou houbou, hlíva však v salátu není uvedena kvůli chuti, ale pro obsah látek, konkrétně betaglukanů. Beta-(1,3/1,6)-D-glukan je polysacharid přírodního původu, který je obsažen v hlívě ústřičné a v jiných houbách již méně často. Má řadu pozitivních účinků a ve Vašem případě hlavně, zvýšení imunity proti infekcím, bakteriálním, virovým, kvasinkovým a parazitárním.
Vařením v mrkvi stoupá využitelnost vitamínu A, což je ve své podstatě i nebezpečné pokud by se jí jedlo mnoho, protože předávkování vitamínem A není zrovna ideál a může být i toxický. Vše ostatní se vařením zničí a dle mého názoru se pak jedná o poměrně škodlivou potravinu. Naopak syrovou mrkví, ani mrkvovou šťávou se nelze předávkovat, ta obsahuje beta-karoten, kterého tělo přijme libovolné množství a vitamínu A si samo vyrobí kolik potřebuje, zbytek nijak neškodí. Z pohledu kvalitní defekace, je syrová strouhaná mrkev s listovým špenátem, nejlepší jídlo vůbec a poměrně rychle dá do pořádku stav střev. Aplikujte stravu, tak jak ji doporučuji a zařaďte do stravy ve větším množství strouhanou mrkev a listový špenát. Nyní v zimním období je čerstvý špenát těžko dostupný a také je zbytečně drahý, ale dobře funguje i špenát mražený do formy vajíček, od firmy Bonduelle v balení 450 g za cca 25,- kč, krájený a porcovaný. Je to výhodné na rozmrazování a použijete vždy jedno, až tři špenátová vajíčka do jídla, bez jakékoliv další úpravy. Pak by s vyprazdňováním neměl být žádný problém, ale pokud ano, tak provádějte pravidelně klystýry.
Nafouklé břicho a špatný stav stolice, znamená s největší pravděpodobností rozhozené bakteriální prostředí ve střevech. Kupte si v lékárně Lepicol za cca 165,-Kč, pro dospělé a podle návodu jej užívejte. To Vám stolici i bakteriokultury upraví a nadýmání odstraní. Ovoce se má jíst hlavně ráno, večer to zrovna ideální není, cukry mohou v noci v trávicím traktu kvasit a způsobovat problémy s nadýmáním. Snažte se nic nevymýšlet a zpočátku jezte to, co doporučuji, není to tam napsáno jen tak proto, že bych měl dlouhou chvíli, ale aby tělo normálně dostalo, co potřebuje a fungovalo. Teprve jak získáte zkušenosti, tak začněte tvořit a vymýšlet vlastní postupy, jinak si zbytečně vychutnáváte trápení delší dobu, než je nezbytně nutné.
Draslíková směs se skládá z karotky 300 ml, špenátu 100 ml, celeru 50 ml a petržele 50 ml. Ještě Vás upozorním, že této šťávy se dá vypít toto množství pouze 1x denně, je to kvůli petrželi, která je sice velice zdravá, ale nad 50 ml denně poměrně nebezpečná, jinak si můžete rozhodit nervy a to zrovna není třeba.
Šťávu z červené řepy, můžete pít vždy před zeleninovým jídlem, optimálně v poledne a před večeří, ale také není vhodné to s ní přehánět a doporučuji ji nepít samotnou. Nejlepší kombinace je, karotka 300 ml, červená řepa 100 ml a okurka 100 ml. Toto množství tak 2x denně, protože červená řepa je intenzivní čistič a pokud na ni nejste navyklý, tak Vám může být celkem blbě, ze silné detoxikační reakce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: úte bře 24, 2009 9:39 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Velmi pekne ďakujem za odpoved. To nafukovanie, bude zrejme sposobené tým ovocím. Ja som totiž pozabudol na to, že ked si dám jablká tak ma hned nafúkne. Ale vždy sa tak deje iba pri štavnatých. Ked som zjedol napr. suché bez štavy tak nič. Inak nemám nafúknuté brucho. Iba po ovocí. Ešte ma zaujíma Váš názor na sladkosti, ako to mám ovládnut pri sviatkoch. V minulosti som obluboval čajové pečivo a iné sušienky. Všetko to bolo bez mlieka, čokolády, orechov. Ale obsahovalo to hodne cukru. Dá sa to niečím nahradit, niečím zdravým? Už som sa toho vzdal natrvalo, ale niekedy mám chute. ďakujem za radu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: úte bře 24, 2009 10:16 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Velmi pekne ďakujem za odpoved. To nafukovanie, bude zrejme sposobené tým ovocím. Ja som totiž pozabudol na to, že ked si dám jablká tak ma hned nafúkne. Ale vždy sa tak deje iba pri štavnatých. Ked som zjedol napr. suché bez štavy tak nič. Inak nemám nafúknuté brucho. Iba po ovocí. Ešte ma zaujíma Váš názor na sladkosti, ako to mám ovládnut pri sviatkoch. V minulosti som obluboval čajové pečivo a iné sušienky. Všetko to bolo bez mlieka, čokolády, orechov. Ale obsahovalo to hodne cukru. Dá sa to niečím nahradit, niečím zdravým? Už som sa toho vzdal natrvalo, ale niekedy mám chute. ďakujem za radu.

Na svátky a významné dny, jako je svatba, nebo narozeniny, se neovládejte a klidně se "přežerte", až Vám z toho bude blbě. To naši předkové také dělali a na to je organizmus člověka postaven. Jednorázová extrémní zátěž nijak nevadí, ale takové to trvalé ochutnávání, je bezkonkurenčně nejhorší. Já dodržuji svoje zásady tak 350 dní v roce a zbylých 15 dní se nezřízeně "přežírám" a na nic se neohlížím. Pokud se totiž budete na nějaké svatbě domáhat krouhaného zelí, tak tam budete za magora a excentrika, to se zase raději nacpu čímkoliv relativně špatným a druhý den vyčistím trubky šankaprakšalánou, vše je zase v pohodě a jede se v zajetých kolejích.
Cukr se dá naprosto všude nahradit medem a pokud jste na sladké, tak si vyrábějte ze sezamu a medu chalvu, což je mimořádně zdravé a hlavně dobré. Napište do vyhledavače chalva a budete překvapen, co všechno Vám ještě ušlo. Také dobré řešení je naklíčená pšenice špalda, rozemletá na hmotu jako na sekanou, posypaná jemně umletým mákem a oříšky, politá medem. Je to velice syté jídlo a doporučuji to s množstvím nepřehánět. Pokud si koupíte dvou hřídelový lis, tak si můžete vyrábět různá ořechová, nebo obilná mléka, která se dají rozmixovat s medem a jsou velice chutná. Dvou hřídelový lis umí vyrobit z namočených rozinek, nebo sušených švestek marmeládu za studena a také nevařenou obilnou kaši z namočeného ovsa, nebo jáhel, na ni dáte tu marmeládu a pár oříšků. Jak vidíte možností je celkem dost a chce to jen trochu přemýšlet.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: stř bře 25, 2009 9:43 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Ďakujem. Tá chalva je výborný nápad! S čím ju mám kombinovat? A kedy ju mám jest? Ked si ju dám na obed, tak čo sa hodí na večru ev. opačne? Chcel som este, ku tomu BMI ja som sa trochu zmýlil mám 66kg/183 cm. Tak to by malo byt tiež ok alebo sa mýlim? ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: stř bře 25, 2009 10:08 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Ďakujem. Tá chalva je výborný nápad! S čím ju mám kombinovat? A kedy ju mám jest? Ked si ju dám na obed, tak čo sa hodí na večru ev. opačne? Chcel som este, ku tomu BMI ja som sa trochu zmýlil mám 66kg/183 cm. Tak to by malo byt tiež ok alebo sa mýlim? ďakujem

To jste mě špatně pochopil, chalva není hlavní jídlo, ale pochutina. Pokud je správně vyrobena a skládá se jen z umletého sezamu a zahuštěného medu, pak se dá kombinovat prakticky s čímkoliv a žádné kvašení nevyvolává. Já například jím velice často na zeleninové jídlo med a také mi to nijak neškodí. Ovoce a sladké jídlo je vhodné jako snídaně. Jako oběd a večeři bych viděl spíše zeleninová jídla, ale i to se dá zakončit chalvou, to musíte vyzkoušet, jak Vám to sedne. BMI si počítejte na BMI kalkulačce na hlavních stránkách pod tlačítkem (Výpočet a úprava BMI). Jak jsem nyní zjistil, máte momentálně BMI 19,7 a znovu opakuji anorexie začíná pod BMI 18,5, takže dosud máte rezervu do 62 kg. Po správné stravě se Vám váha ustálí a nebude klesat, ani stoupat, tělo si drží ideální váhu a nijak s ní nepohybuje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: čtv bře 26, 2009 11:26 am 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Ďakujem, to je skvelé. Tá kombinácia vyzerá chutne.
Ešte by som sa vrátil ku tomu špenátu. Ked som ho zjedol, tak ma rozbolelo celé telo. Nastala velmi nepríjemná bolest v kĺboch po celom tele. Už po pár hodinách. Dá sa to nejako eliminovat? čo sa týka toho balenia vo vajíčkach, tak to som nezohnal. Zohnal som balenie 450g. A sú to také štyri rovnaké kocky. Dal som si jednu na obed a jednu na večeru. Čo bolo 2x po 112.5g. Jedol som aj mrkvu,ľadový šalát uhorku, rajčinu. Pred jedlom šťavu karotka+celer+zemiak 0.5l. Je to správna dávka?
Mám otázku na pitie kapustovej štavy. Kedy si ju možem dat a koľko? Snažím sa jest zdravo, ale dnes ráno som zhrešil a dal som si na raňajky dve detské jablkové výživy. Ale s minimom obsiahnutého cukru cca 2-3%. Potom som ako obvykle pomarnčovú štavu, jablká mrkvu,šťavu z mrkvy. Tak dúfam že som to tou výživou velmi nepokazil.
ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: čtv bře 26, 2009 4:34 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Ďakujem, to je skvelé. Tá kombinácia vyzerá chutne.
Ešte by som sa vrátil ku tomu špenátu. Ked som ho zjedol, tak ma rozbolelo celé telo. Nastala velmi nepríjemná bolest v kĺboch po celom tele. Už po pár hodinách. Dá sa to nejako eliminovat? čo sa týka toho balenia vo vajíčkach, tak to som nezohnal. Zohnal som balenie 450g. A sú to také štyri rovnaké kocky. Dal som si jednu na obed a jednu na večeru. Čo bolo 2x po 112.5g. Jedol som aj mrkvu,ľadový šalát uhorku, rajčinu. Pred jedlom šťavu karotka+celer+zemiak 0.5l. Je to správna dávka?
Mám otázku na pitie kapustovej štavy. Kedy si ju možem dat a koľko? Snažím sa jest zdravo, ale dnes ráno som zhrešil a dal som si na raňajky dve detské jablkové výživy. Ale s minimom obsiahnutého cukru cca 2-3%. Potom som ako obvykle pomarnčovú štavu, jablká mrkvu,šťavu z mrkvy. Tak dúfam že som to tou výživou velmi nepokazil.
ďakujem

Tyto kombinace velice silně detoxikují tělo a je možná nějaká detoxikační reakce, různě silná, podle stupně zanesení tkání. Bolest v kloubech bych příliš neřešil, to je reakce na vyplavování kyseliny močové, ale důležité je, zda Vám špenát zlepšil defekaci a pokud ano, tak bych v pojídání špenátu pokračoval. Doufám, že jste zkontroloval, zda špenát není předvařený, což takto upravený, jak popisujete často bývá. Je nutné, aby byl pouze rozemletý a zmrazený, bez soli a předvaření, jinak by také mohl vyvolávat ty bolesti, ale naopak pomocí anorganické kyseliny šťavelové, kterou vařený špenát, na rozdíl od syrového obsahuje. Po syrovém špenátu, by bolesti měly celkem rychle odeznít a omezit je může pití okurkové šťávy. Dávkování je správné a předpokládám, že Vám to celkem dělá dobře, stačí to celé jen pochopit.
Šťávy z brukvovitých rostlin, bych Vám nyní, v takto zaneseném stavu, pít neradil, jsou to velice razantní čističe a mohou Vás řádně nadýmat, což nijak příjemné není. Po vypití čisté zelné šťávy, se Vám v takto zaneseném těle, spustí tak masivní reakce, že Vám bude opravdu zle. Chce to postupně a nic nepřehánět.
Patlanici, jako je dětská přesnídávka, bych osobně nikdy nejedl, stačí, že jsou po ní pravidelně nemocné děti a normální člověk se tomu, na rozdíl od dítěte, může snadno vyhnout. I nepatrné množství cukru a vařeného ovoce, v kombinaci s čerstvou šťávou, musí dobře nadýmat, což mi předpokládám potvrdíte a nepochopím, jak ve svých 21 letech používáte mozek, když zkoušíte takovéto pokusy se svým tělem. Pokud je člověk nemocný, tak stravování není o chutích, ale o logice, pokuste se to pochopit, vždy předřaďte svým chutím, zdravý selský rozum a budete bez potíží.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: čtv bře 26, 2009 5:26 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Po tom špenáte to išlo celkom dobre, ale nič extra čo sa týka tej defekácie. Mal som pocit, že ked som si dal tú výživu, tak to mi ako keby niečo v čreve podráždilo a hned to potom išlo. Ale tá stolica vyzerala úplne normálne. Ona je vždy taká, že si pomaly nemusím ani konečník utriet. Býva taká hodne vlákninová. Neviem, čím to je, ale mám pocit, že ked si dám niečo kyslé ako tá výživa, tak hned idem. Asi to bude tými jablkami, pretože ked sú kyslé a štavnaté, tak mi to ako keby potlačili. S tou výživou máte ale pravdu. Je to zlátanina. Už to nebudem s ňou kazit. Ono je to tak, že ked zjem na večeru jablká tak je ta stolica ráno hrozne objemná a pláve, kvoli tej vláknine asi, lebo tá vraj nabobtná. A ked ich jem len ráno, ako včera, tak je taká poriadne premiešaná do hneda a tiež objemná. Taký velký šulec, bude jeden alebo dva. Potom obvykle ešte pár krát to isté, ale je toho o niečo menej. Ale mávam to brucho potom ešte pomerne nafúknuté a mávam pocit, že tam niečo ešte ostalo.Ale opat, nie vždy. Ale do toho aj pijem. Ale nie je to pravidlo. Dnes napríklad nafúknuté nebolo. Zrejme preto, lebo som nejedol tie jablká na večeru. Mal som napríklad v piatok hnačku po tom čo som zjedol veľa jablk a asi za 40 min sa napil vody, ale vtedy som mal intenzívny pocit plnosti už po rannej defekácii, ktorou sa neodstránilo všetko zrejme. Na obed som mal vtedy iba varené zemiaky uhorku a rajčinu. Malo to ale zvláštny priebeh, pretože najprv išla tuhá stolica ako obvykle a velmi lahko a potom riedka a nakoniec už len voda. Ked som sa napil tak už len voda. Inak čo sa týka tej kapustovej štavy tak si ju dokážem odpustit. Písali ste, že človek sa može aj pár krát v roku prejest. Následne ma však napadla otázka, či tými kombináciami a množstvom cukru nemože vyvolat Candidozu? Mimochodom ten špenát bol iba rozmrazený a hned skonzumovaný, tepelne neupravený Bonduelle.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: čtv bře 26, 2009 8:19 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Po tom špenáte to išlo celkom dobre, ale nič extra čo sa týka tej defekácie. Mal som pocit, že ked som si dal tú výživu, tak to mi ako keby niečo v čreve podráždilo a hned to potom išlo. Ale tá stolica vyzerala úplne normálne. Ona je vždy taká, že si pomaly nemusím ani konečník utriet. Býva taká hodne vlákninová. Neviem, čím to je, ale mám pocit, že ked si dám niečo kyslé ako tá výživa, tak hned idem. Asi to bude tými jablkami, pretože ked sú kyslé a štavnaté, tak mi to ako keby potlačili. S tou výživou máte ale pravdu. Je to zlátanina. Už to nebudem s ňou kazit. Ono je to tak, že ked zjem na večeru jablká tak je ta stolica ráno hrozne objemná a pláve, kvoli tej vláknine asi, lebo tá vraj nabobtná. A ked ich jem len ráno, ako včera, tak je taká poriadne premiešaná do hneda a tiež objemná. Taký velký šulec, bude jeden alebo dva. Potom obvykle ešte pár krát to isté, ale je toho o niečo menej. Ale mávam to brucho potom ešte pomerne nafúknuté a mávam pocit, že tam niečo ešte ostalo.Ale opat, nie vždy. Ale do toho aj pijem. Ale nie je to pravidlo. Dnes napríklad nafúknuté nebolo. Zrejme preto, lebo som nejedol tie jablká na večeru. Mal som napríklad v piatok hnačku po tom čo som zjedol veľa jablk a asi za 40 min sa napil vody, ale vtedy som mal intenzívny pocit plnosti už po rannej defekácii, ktorou sa neodstránilo všetko zrejme. Na obed som mal vtedy iba varené zemiaky uhorku a rajčinu. Malo to ale zvláštny priebeh, pretože najprv išla tuhá stolica ako obvykle a velmi lahko a potom riedka a nakoniec už len voda. Ked som sa napil tak už len voda. Inak čo sa týka tej kapustovej štavy tak si ju dokážem odpustit. Písali ste, že človek sa može aj pár krát v roku prejest. Následne ma však napadla otázka, či tými kombináciami a množstvom cukru nemože vyvolat Candidozu? Mimochodom ten špenát bol iba rozmrazený a hned skonzumovaný, tepelne neupravený Bonduelle.

Jablka obsahují pektin, kvalitní jablečnou vlákninu a velice dobře urychlují defekaci. Bohužel velký obsah vlákniny, také může dráždit střevní stěny a vyvolávat plynatost, je to vždy o kompromisu, aby defekace byla dokonalá a střeva v klidu. Je obdivuhodné, co všechno zkoušíte tomu Vašemu tělu provádět, napít se vody na jablka, to je snad celkem známá věc, že je to kravina. Pokud už musíte mít brambory vařené, tak je jezte s tím rozmraženým špenátem a s kyselým zelím, omaštěné lžící olivového oleje a posypané majoránkou, nebo petrželovou natí. Popisované problémy s defekací, upraví po nějaké době lactobacily a také doporučuji jíst častěji namočenou zelenou pohanku, nebo syrovou rozmixovanou kaši z namočených jáhel. Také je dobrá ta klíčená pšenice špalda, tak jak jsem Vám popisoval. Obilná strava trochu zahustí stolici, ale nebrání defekaci. Jednorázové "přežrání" žádnou Candidozu rozhodně nevyvolá a pokud druhý den budete zase "vzorný", tak má Candida albicans velice malou šanci a její namnožení v organizmu je nepravděpodobné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: čtv bře 26, 2009 9:26 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Ďakujem, to som zrejme prehnal s tými kombináciami. ALe domnieval som sa, že časový odstup 30-60 min po zjedení jablk je optimálny. Kedy mám teda pit po ovocí?Ja už varenú stravu nejem. A ked mám pravdu povedat, tak mi to vobec neprekáža. Jediný komu to prekáža a patrične mi to zhnusuje je moje okolie. Tie jáhly a pohanku vyskúšam.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: čtv bře 26, 2009 9:52 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Ďakujem, to som zrejme prehnal s tými kombináciami. ALe domnieval som sa, že časový odstup 30-60 min po zjedení jablk je optimálny. Kedy mám teda pit po ovocí?Ja už varenú stravu nejem. A ked mám pravdu povedat, tak mi to vobec neprekáža. Jediný komu to prekáža a patrične mi to zhnusuje je moje okolie. Tie jáhly a pohanku vyskúšam.

Není ani tak potřeba řešit kdy pít, ale hlavně co pít. Prostudujte si v tématu (Hydratace organizmu), téma (Příklad denního pitného režimu) a zjistíte, že po jídle pít nedoporučuji a pokud ano, tak pouze čerstvé šťávy. Na ovocné jídlo ovocné a na zeleninu zeleninové, jako jediná šťáva univerzálně použitelná je mrkvová, ta se dá pít před i po, jak ovocem tak zeleninou. Blbé kecy, většinou nějak nemocných lidí, kteří Vám toto stravování zošklivují, neposlouchejte a začněte poslouchat jemné signály svého těla, pak Vám dojde, že se není třeba ohlížet na cizí názory a pojedete podle svého.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pát bře 27, 2009 5:51 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Ešte by som sa spýtal ku tej kandidoze. Podla toho čo som čítal, tak mám také príznaky, únava, bolest klbov, nervov už dlhšiu dobu. Dnes mi bolo povedané u lekárky, že vraj mám anorexiu a že musím íst ku psychiatrovi. Vraj som kost a koža mám niečo s chrbticou. Zdalo sa mi to prehnané. Ale jednu vec uznávam, že som sa mýlil v tom že mám 183. Tak mám 185cm. Keby ste videli tú doktorku ako sa tvárila. Pýtala sa ma čo jem, kedy a s čím. A kázala mi jest varenú stravu. Zobrala mi krv a moč. Tak dúfam, že sa tá kandidóza potvrdí resp. vyvráti. Inak som bledý, zvyknú mi hovorit, že som priesvitný. Neviem či sú symptómy, ktoré som popísal dostatočne relevantné na to, aby ste mohli takto "na diaľku" stanovit diagnózu, ale dúfam, že na základe skúseností sa dá niečo vydedukovat alebo? Navrhnite. Druhým faktom je to, že sa aj napriek tejto zdravej strave necítim dobre. Ak by bola pravda, že ju mám, tak sa následne pýtam, čo jest? Vraj sa nesmú konzumovat ani jablká, hrozno,...proste ovocné cukry. Tak snád med možem, písali ste že nesposobuje kvasné procesy. Ďakujem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pát bře 27, 2009 7:48 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Ešte by som sa spýtal ku tej kandidoze. Podla toho čo som čítal, tak mám také príznaky, únava, bolest klbov, nervov už dlhšiu dobu. Dnes mi bolo povedané u lekárky, že vraj mám anorexiu a že musím íst ku psychiatrovi. Vraj som kost a koža mám niečo s chrbticou. Zdalo sa mi to prehnané. Ale jednu vec uznávam, že som sa mýlil v tom že mám 183. Tak mám 185cm. Keby ste videli tú doktorku ako sa tvárila. Pýtala sa ma čo jem, kedy a s čím. A kázala mi jest varenú stravu. Zobrala mi krv a moč. Tak dúfam, že sa tá kandidóza potvrdí resp. vyvráti. Inak som bledý, zvyknú mi hovorit, že som priesvitný. Neviem či sú symptómy, ktoré som popísal dostatočne relevantné na to, aby ste mohli takto "na diaľku" stanovit diagnózu, ale dúfam, že na základe skúseností sa dá niečo vydedukovat alebo? Navrhnite. Druhým faktom je to, že sa aj napriek tejto zdravej strave necítim dobre. Ak by bola pravda, že ju mám, tak sa následne pýtam, čo jest? Vraj sa nesmú konzumovat ani jablká, hrozno,...proste ovocné cukry. Tak snád med možem, písali ste že nesposobuje kvasné procesy. Ďakujem.

Váš nástřel chorobných příznaků je tak široký, že na to pasuje snad všechno, co existuje. Již dávno, jsem Vám napsal, že toto se vykorespondovat nedá a pokud Vás neuvidím, tak se s tím podle mého názoru nehne. Navíc mi nedáváte příležitost se něčeho pevného chytit a při každém dalším dotazu, uvádíte stále nové a nové stavy, které se od těch předchozích sdělení zásadně liší. Pokud mi nedokážete říci, za takto dlouhou dobu ani správnou váhu a výšku, tak co mám brát jako objektivní z těch ostatních údajů. Čili čistě teoreticky, pokud máte pomnoženou v těle parazitickou kvasinku Candida albicans, tak cukr a vařená strava jsou pro ni ideální krmivo, naopak ji likviduje srovnaná acidobazická rovnováha a velké množství lactobacilů v potravě, ale to jsem Vám již psal. Jinak některé příklady nedostatku látek, na jednotlivé Vaše potíže, bolest kloubů-zinek, nervy-vitamíny skupiny B, hlavně B12, bledost-železo, kyselina listová, beta-karoten. Jak vidíte takto uhodnout co Vám je, je nemožné, ať mám zkušenosti jaké chci, tak jasnovidectví neovládám a asi Vám takto pomoci nedokážu. Počkejte na výsledky vyšetření, nechte si je okopírovat, ať se máme o čem bavit a to snad již dokážete být konkrétní, tak se to možná dá zvládnout.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1306 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 88  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz