Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 9:44 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1306 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 88  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: sob dub 11, 2009 5:35 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Mikard píše:
Chápu ale stejne presne nevim kolik ceho presne a jaky druh ovoce a zeleniny kolik semínek a orechu atd... Nasel jsem stranku Vegan bodybuilding
http://www.veganbodybuilding.com/?page=menu_nutrition
tak bych se rád zeptal co rikate na ty jídelníčky jestli jim neco nechybi a telo pak nebude strádat.

děkuji

Zcela otevřeně se přiznám, že mluvit, psát a číst umím pouze v rodném jazyce, takže na dané stránce si dokážu prohlédnout tak akorát obrázky a vyjádřit se k jakémukoliv textu, to je opravdu pro mě nemožné. Můžeme se o tom pobavit přes Skype, nebo telefonem, ale překládat uvedenou stránku, jen proto abych Vám odpověděl, to po mě nechtějte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pon dub 13, 2009 8:38 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Dobrý deň, chcem sa spýtatť na Váš názor na konzumáciu kukuričnej kaše polenta. Mal som ju oblúbenú a chcel by som ju opat zaradit. Dnes som ju opat vyskúšal a dal som si k nej špenát, šalát, sladkú papriku, uhorku, mrkvu,redkovky....
A čo hovoríte na konzumáciu rýb? Tie by som tiež rád vyskúšal. Niektoré druhy sú delikátne a nechcel by som si to stále odopierat. Mám na mysli iba chudé ryby a židne nechutné polotovary typu mrazené filé a pod humus. Rovnako som mal rád morské živočíchy(korovce,makkýše atd). A čo sekt a šampanské. Kedy ho pit? A ako je to s vajcami? Sú lepšie varené al. surové? Z tých surových mám rozpaky aj ked sú v bio kvalite. Tak váham, zujíma ma Váš názor. Mimochodom ku tomu nafukovaniu, spozoroval som, že ma velmi zdúva po pomarančoch, takže teraz neviem čo s tým. Inak po tej zlenine ma tiež nafukuje, ale nie tak ako po pomarančoch. Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pon dub 13, 2009 10:00 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Dobrý deň, chcem sa spýtatť na Váš názor na konzumáciu kukuričnej kaše polenta. Mal som ju oblúbenú a chcel by som ju opat zaradit. Dnes som ju opat vyskúšal a dal som si k nej špenát, šalát, sladkú papriku, uhorku, mrkvu,redkovky....
A čo hovoríte na konzumáciu rýb? Tie by som tiež rád vyskúšal. Niektoré druhy sú delikátne a nechcel by som si to stále odopierat. Mám na mysli iba chudé ryby a židne nechutné polotovary typu mrazené filé a pod humus. Rovnako som mal rád morské živočíchy(korovce,makkýše atd). A čo sekt a šampanské. Kedy ho pit? A ako je to s vajcami? Sú lepšie varené al. surové? Z tých surových mám rozpaky aj ked sú v bio kvalite. Tak váham, zujíma ma Váš názor. Mimochodom ku tomu nafukovaniu, spozoroval som, že ma velmi zdúva po pomarančoch, takže teraz neviem čo s tým. Inak po tej zlenine ma tiež nafukuje, ale nie tak ako po pomarančoch. Ďakujem

Skákat vždy po pár dnech, zprava do leva, je na nic a již se opakuji. Kukuřičná polenta, je do střev jako lepidlo, ale pokud bez ní nemůžete žít, tak si ji klidně jezte, komu není rady, tomu není pomoci. Ryby a jiné mořské potvory, jsou bezkonkurenčně nejlepším zdrojem jedů, jako je rtuť, kadmium, arzén, olovo a mnoho dalších velice výživných látek, které určitě ke svému zdraví nezbytně potřebujete, tak si jich dejte co nejvíce, ať se o něco neošidíte, ono se bez nich člověku žije špatně, je totiž zbytečně zdravý. Jediné doporučitelné alkoholické pití, je vysoce kvalitní, suché, červené archívní víno v objemu, tak do 3 dcl denně. Vejce jen syrové z domácího chovu a maximálně 3 dny staré, to se v obchodě koupit nedá, na to zapomeňte. Nafukovat Vás může i velké množství vlákniny, pokud k tomu nedostatečně pijete a také zbytečně velké množství jídla, které tělo není schopno využít, to já takto neposoudím a již několikrát jsem Vám říkal, že vše si musíte zapisovat, do nejmenšího detailu, postupně stav vyhodnocovat a upravovat jídelníček i množství stravy. Jinak to řešíme zbytečně a pomoci se Vám nedá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: úte dub 14, 2009 10:46 am 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Ja som to myslel iba občasne zaradit, nie sa tým strvovat 3 krát al. viac v týždni.Ale pochopil som.
A čo hydina, tá je na tom tiež tak zle? To vajce z domáceho chovu musím brat ako vtip. Hydinu chovat nemienim(smrad,neesteticnost,zvuky atd). Vajce varené je kyselinotvorné predpokladám, tak preto zrejme surové. Alebo sa mýlim?
Čo sa týka pitia tak vypiem denne 3- 4L. Pričom 2-3 tvoria štavy čerstvo vylisované. A porcia je asi taká ako doporučujete, takže určite toho nie je veľa skor menej. Inak ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: úte dub 14, 2009 11:42 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Ja som to myslel iba občasne zaradit, nie sa tým strvovat 3 krát al. viac v týždni.Ale pochopil som.
A čo hydina, tá je na tom tiež tak zle? To vajce z domáceho chovu musím brat ako vtip. Hydinu chovat nemienim(smrad,neesteticnost,zvuky atd). Vajce varené je kyselinotvorné predpokladám, tak preto zrejme surové. Alebo sa mýlim?
Čo sa týka pitia tak vypiem denne 3- 4L. Pričom 2-3 tvoria štavy čerstvo vylisované. A porcia je asi taká ako doporučujete, takže určite toho nie je veľa skor menej. Inak ďakujem

Pokud máte problémy, tak nechápu, co pořád chcete měnit, tímto způsobem není možné vypozorovat naprosto nic a veškeré moje rady, ať jsou jakkoliv dobře míněné, se samozřejmě míjí účinkem. Domácí kuře, krůta, nebo králík a nutrie, jsou po stránce škodlivin celkem přijatelné, ale musíte je sníst do 4 hodin od zabití a v syrovém stavu, což asi nebude Vaše gusto. Celý postup konzumace živočišných potravin, je popsán v tématu (Energie potravin a její vliv na zdraví), kde je jasně zdůvodněno, proč zrovna takto. Již v mládí jsem svým ženatým kamarádům s oblibou říkával, "Na to, abych mohl pít mléko, si nemusím doma nutně chovat krávu", tato metafora vztažena na erotické hrátky, platí o to více při shánění obyčejného čerstvého vejce a vtip to rozhodně není, na blbé vtipy nemám čas. Sám piji vejce naprosto čerstvá, nejvíce 2 dny stará. Pitný režim je, co do objemu dobrý, ale zaměřte se na nenadýmavé kombinace, například karotka 250ml, celer 125ml a brambora 125ml, nebo karotka 300ml, červená řepa 100ml a okurka 100ml. Je spousta dalších možností co pít, jako čaje Lapacho, Vilcacora, Kozinec blanitý, nebo si zkuste vyrábět živou vodu a hlavně si už proboha, konečně přesně a velice detailně začněte zapisovat, co jste se sebou provedl a co nastalo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: úte dub 14, 2009 8:38 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Už to za mňa zapisujú, ale to som Vám už hovoril. Keby som to vajce uvaril tak by sa stalo čo? degradoval by som účinok vitamínu B12 alebo? Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: úte dub 14, 2009 9:33 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Už to za mňa zapisujú, ale to som Vám už hovoril. Keby som to vajce uvaril tak by sa stalo čo? degradoval by som účinok vitamínu B12 alebo? Ďakujem

Já mám velice dobrou paměť, na mnoho věcí fotografickou a to, že to někdo zapisuje za Vás, považuji stále za naprosto nevhodnou variantu. Nad tím musíte přemýšlet Vy a ne někdo jiný, kdo ani netuší proč a co zapisuje, protože, pokud to správně chápu, tak ho zajímají nějaké z logického pohledu naprosto zbytečné kalorie a jiné nesmysly, ale určitě již ne to, zda jste se po jídle napil, když tak čeho, za jak dlouho a co to provedlo. Případně, kolik zhruba mohlo Vaše jídlo obsahovat vápníku, hořčíku, draslíku, železa, kyseliny listové a mnoha dalších životně důležitých látek. Opakovaně jsem Vám říkal, že zápisky musí být velice detailní a o tom silně pochybuji, že něco takového máte k dispozici. Syrové vejce se velice snadno stráví, již za několik minut a jak funguje uvařené, to snad již víte. Na vitamín B12 to nemá žádný vliv, ale vejce obsahuje velice široký komplex látek, jen aminokyselin je tam tuším 27, mimo to také množství dalších látek a to obsahuje opravdu málokterá potravina. Nechápu proč by jste ho vařil, když do něj rozmačkáte česnek, tak po 10 minutách v něm zahubíte případnou salmonelu a rozmixované v mrkvové šťávě, chutná jako mrkvová šťáva s trochou česneku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: stř dub 15, 2009 9:40 am 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Ok, tak to vyskúšam. Ešte mám otázku k tým Laktobacilom a Lepicolu. Možem to užívat naraz? Myslím v jeden den aj Lepicol aj Lactobacily? To prvé už mám to druhé ešte musím prikúpit. V tých Laktobaciloch je ešte nejaký doplnok inulin, nevadí to?
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: stř dub 15, 2009 5:39 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Ok, tak to vyskúšam. Ešte mám otázku k tým Laktobacilom a Lepicolu. Možem to užívat naraz? Myslím v jeden den aj Lepicol aj Lactobacily? To prvé už mám to druhé ešte musím prikúpit. V tých Laktobaciloch je ešte nejaký doplnok inulin, nevadí to?
Ďakujem

Nepíšete co jste koupil, ale inulin nijak nevadí, laktobacilů je mnoho druhů a samozřejmě se liší podstatně i cena. Obecně bohatě stačí, pokud zpočátku užíváte Lactobacillus acidophilus, 1x ráno, 1x večer, po jídle a Lepicol, také ráno a večer, po jídle jednu lžičku, který má pět laktobacilárních kultur, (probiotika) současně s Psyliem a Frukto-oligosacharidy, (prebiotika), tato kombinace je výhodná na rychlé a celkem trvalé obnovení správných bakteriálních kultur v tlustém střevě a teprve, pokud Vám to bude příliš ředit stolici, tak postupně omezíte, nebo úplně vysadíte Lepicol a teprve po delší době, minimálně jeden měsíc užívání, třeba i laktobacily.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: čtv dub 16, 2009 8:38 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
8 kmenov 10 miliard. Myslím, že je to ono. Alebo...?
Inak Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: čtv dub 16, 2009 9:00 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Este sa chcem spýtat na to užívanie po jedle. Ten lepicol aj lactobacily treba zapit, ale po jedle sa pit nemá. Tak sa teda pýtam či ked sa najem tak či si ho možem dat 30-50min po jedle a zapit to zeleninovou štavou al. vodou. Dúfam, že to nemusím hned po jedle. Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: čtv dub 16, 2009 9:04 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
8 kmenov 10 miliard. Myslím, že je to ono. Alebo...?
Inak Ďakujem

Nevím z hlavy kolik miliard, ale to není tak podstatné, jako vytvořit jim ideální prostředí pro kolonizaci. Pokud je střevní stěna pokryta lepivým hlenovitým povlakem, tak tam můžete cpát libovolný počet miliard a stejně všechno chcípne. Nutná je perfektní údržba střeva a dodat dostatek prebiotik (Lepicol), aby se mohla probiotická kultura kolonizovat ve střevním traktu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: čtv dub 16, 2009 9:14 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Este sa chcem spýtat na to užívanie po jedle. Ten lepicol aj lactobacily treba zapit, ale po jedle sa pit nemá. Tak sa teda pýtam či ked sa najem tak či si ho možem dat 30-50min po jedle a zapit to zeleninovou štavou al. vodou. Dúfam, že to nemusím hned po jedle. Ďakujem

Jíst to musíte skutečně do jídla a také to musíte zapít, ale není nutné nějaké veliké zapíjení, stačí trochu ovocné, nebo zeleninové šťávy. Laktobacily se váží na vlákninu, to je jejich potrava a jíst je na prázdný žaludek, nemá smysl, zahubí je žaludeční kyseliny. Pít stačí málo, ostatní lidé, pro které je tento přípravek vyvinutý, nejedí hypotonickou stravu s obrovským obsahem vlákniny a vody, ale stravu koncentrovanou a dehydrovanou, proto to musejí hodně zapíjet.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: čtv dub 16, 2009 9:20 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Ok tak si to dám hned ako dojem a zapijem tou šťavou. Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pát dub 17, 2009 9:02 am 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Este ma napadla jedna vec, keby som bol mimo domu a v situácii, že sa musím tie lactobacily a lepicol zapit vodou, tak možem alebo ich mám radšej vynechat? Zvykol som si po jedle pit iba šťavy a preto sa pýtam. Ešte som pozabudol na ten objem tekutiny. Píšete,že stačí málo. To znamená deci prípadne dva šťavy vody(v najhoršom prípade)? A ked štava tak mrkvová, kapustová, repovo mrkvová je to asi jedno, alebo?
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1306 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 88  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz