Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 1:56 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1306 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 88  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: stř dub 01, 2009 4:10 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Ja si to zapisujem, ale iba v mysli. Čo sa týka tých jablk, tak som kombinoval viacero odrod. Tie odrody boli určite príbuzné, všetky boli červeno-zelené. Jedni boli trochu do žlta. Odrodu si žial nepamatám, pretože som ich nekupoval a nemám už sietku.
Boli kyslej, neutrálnej a sladšej chuti. Hodne šťavnaté, preto som prekvapený, že ma nenafúklo, pretože inokedy, ked sú štavnaté,tak ma nafúkne. Určite mám však najradšej kyslé. Tie majú mnoho výhod.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: stř dub 01, 2009 4:51 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Ja si to zapisujem, ale iba v mysli. Čo sa týka tých jablk, tak som kombinoval viacero odrod. Tie odrody boli určite príbuzné, všetky boli červeno-zelené. Jedni boli trochu do žlta. Odrodu si žial nepamatám, pretože som ich nekupoval a nemám už sietku.
Boli kyslej, neutrálnej a sladšej chuti. Hodne šťavnaté, preto som prekvapený, že ma nenafúklo, pretože inokedy, ked sú štavnaté,tak ma nafúkne. Určite mám však najradšej kyslé. Tie majú mnoho výhod.

Pokud si to nezapisujete a spoléháte se na svou hlavu, tak to je naprosto k ničemu a poradit se Vám tedy nedá. Já mám fotografickou paměť a ani já Vám neřeknu, co jsem jedl před dvěma roky, protože si to pamatovat ani nechci. Barva jablek to neovlivní, ale stupeň zralosti a odrůda.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: čtv dub 02, 2009 10:00 am 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Dnes ráno som zjedol resp. vypil šťavu z pomarančov a hned v priebehu pár minút som dostal "kopřivku". Neviem si to vysvetlit, pretože toto robím každé ráno a vždy to je vporiadku. Ale musím sa priznat ku jednej veci, že pri umývaní zubov sa snažím dokladne čistit aj jazyk, včera som to zrejme prehnal a ten jazyk som ako keby zodral. Bol po tom čistení červený. A akonáhle som sa napil niečoho teplejšieho alebo si dal ráno pomaranč, tak som sa hned spotil v oblasti nosu. Mám pocit, že z toho jazyka išlo trochu krvi. Proste bol velmi podráždený tým večerným drhnutím. No a pri tomto pálení pri pití pomaranč. štavy sa mi vyhodila tá "kopřivka". Inokedy ked mám jazyk v normálnom stave, tak židna pálivá reakcia ani kopřivka sa nedostavuje. Pomaranče konzumujem už dlho a nikdy som nič podobného nespozoroval. Až teraz v súvislosti s tým jazykom.
Poradtte mi prosím, ked možte či to má nejaký logický súvis alebo je príčina niekde inde alebo? Velmi ma to zaskočilo. Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: čtv dub 02, 2009 2:43 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Dnes ráno som zjedol resp. vypil šťavu z pomarančov a hned v priebehu pár minút som dostal "kopřivku". Neviem si to vysvetlit, pretože toto robím každé ráno a vždy to je vporiadku. Ale musím sa priznat ku jednej veci, že pri umývaní zubov sa snažím dokladne čistit aj jazyk, včera som to zrejme prehnal a ten jazyk som ako keby zodral. Bol po tom čistení červený. A akonáhle som sa napil niečoho teplejšieho alebo si dal ráno pomaranč, tak som sa hned spotil v oblasti nosu. Mám pocit, že z toho jazyka išlo trochu krvi. Proste bol velmi podráždený tým večerným drhnutím. No a pri tomto pálení pri pití pomaranč. štavy sa mi vyhodila tá "kopřivka". Inokedy ked mám jazyk v normálnom stave, tak židna pálivá reakcia ani kopřivka sa nedostavuje. Pomaranče konzumujem už dlho a nikdy som nič podobného nespozoroval. Až teraz v súvislosti s tým jazykom.
Poradtte mi prosím, ked možte či to má nejaký logický súvis alebo je príčina niekde inde alebo? Velmi ma to zaskočilo. Ďakujem

Osobně se domnívám, že stav jazyka nemá s uvedenou problematikou celkem žádnou logickou souvislost. Jakákoliv vyrážka je vždy vázána na špatný stav střev a zanesení krve toxickými zplodinami. Z tohoto vychází i naprostá většina alergických reakcí na potraviny a všimněte si, že alergie na potravinu zpravidla způsobují velice zdravé a především detoxikující potraviny. Čili o alergii se většinou nemusíte bavit pokud vyčistíte tělo a to i při intenzívním vylučování škodlivin, je má kam odvádět. Odpadním kanálem jsou střeva a pokud nefungují dobře, tak tělo otevře náhradní kanál, zpravidla přes kůži, protože jde o velikou plochu a tudíž je pro tělo reálné, se touto cestou škodlivin zbavit. Špatný stav sliznic tuto komplikaci ještě umocňuje a většinou vychází z nedostatku vitamínu B12, je obsažen v pangaminu a docela dobré dávkování je 3x denně 4 tablety. Dále pak mořské řasy, konkrétně cenově velice dostupné vločky Nori za cca 20 Kč,- 1x denně tak půl kávové lžičky do jídla, to Vám dodá i jód a spoustu dalších látek. Pokud jste to prostě z blbosti prodřel, tak onic nejde, ale pokud je sliznice dlouhodobě citlivá, tak bych začal zkoumat obsah těchto látek v těle a při jejich vážném nedostatku, je můžete dostat i v injekcích. U B12 stačí zpravidla jedna a vydrží opravdu dlouho, protože tělo je schopno si vytvořit zásobu a částečně si tento vitamín i vyrábí a recykluje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: čtv dub 02, 2009 4:22 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Ne nie je dlhodobo citlivá. Určite máte pravdu s tými toxickými látkami, ale nejde mi do hlavy, že už jem pomaranče dlho, takto ráno a inak celý život a doteraz nič. Inak v pribehu rána to zmyzlo, takže ok. Nad tým vitamínom uvažujem už dlho, či mi nechýba kedže nekonzumujem maso. Inak Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: čtv dub 02, 2009 5:43 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Ne nie je dlhodobo citlivá. Určite máte pravdu s tými toxickými látkami, ale nejde mi do hlavy, že už jem pomaranče dlho, takto ráno a inak celý život a doteraz nič. Inak v pribehu rána to zmyzlo, takže ok. Nad tým vitamínom uvažujem už dlho, či mi nechýba kedže nekonzumujem maso. Inak Ďakujem

To velice záleží na momentálním stavu zanesení organizmu a pokud jste zanesen jaksi na hraniční hodnotě, tak se to někdy projeví a jindy ne. Není nic jednoduššího, než dojít k doktorovi a trvat na vyšetření na B12. Podotýkám, že se jedná o něco, co neradi dělají a je klidně možné, že se budete muset s lékařem pohádat, případně ho i vyměnit, pokud bude příliš zatvrzelý. Toto vím od pacientů, kterým toto vyšetření doporučím. Jinak jak jste dopadl s tou kandidou?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: čtv dub 02, 2009 5:58 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Už mám výsledky z krvi aj moču a chystám sa Vám ich odmailovat.
Čo sa týka toho jazyku tak dnes ma dráždi úplne všetko čo zjem. A ked to je navyše kyslejšie(mám najradšej) tak to ani nehovorím(kopřivka). Ale už sa ten jazyk myslím teraz navečer znormalizoval.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: ned dub 05, 2009 9:14 am 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Dobrý deň, dostali ste ten moj email? Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: ned dub 05, 2009 9:22 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Dobrý deň, dostali ste ten moj email? Ďakujem

Ano, ale to bych tady nerozebíral, zavolejte telefonem, nebo použijte Skype, tak kolem 18 hodiny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: ned dub 05, 2009 10:08 am 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
To ani nemám v úmysle. Myslel som, či nemožte odpovedat formou emailu. Ten Skype, vyskúšam. Nikdy som prostredníctvom neho nekomunikoval, tak uvidím, čo sa dá robit. Zatial ďakujem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: ned dub 05, 2009 8:12 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
To ani nemám v úmysle. Myslel som, či nemožte odpovedat formou emailu. Ten Skype, vyskúšam. Nikdy som prostredníctvom neho nekomunikoval, tak uvidím, čo sa dá robit. Zatial ďakujem.

To není na pár slov, potřebuji se Vás na dost věcí zeptat a také Vám toho dost vysvětlit, ten Skype má velice jednoduchou instalaci a sluchátka koupíte tak do 150,- Kč. Pak již můžete neomezeně mluvit zdarma a to za tuto investici určitě stojí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: ned dub 05, 2009 8:40 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Ok. Možme sa dohodnút na zajtra na 9.00 večer? Žial nie som tak časovo flexibilný aby som mohol skor.
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pát dub 10, 2009 1:16 pm 
Offline

Registrován: pát dub 10, 2009 12:45 pm
Příspěvky: 87
Dobrý den,

Vyzkousel jsem stravu dr. normana tedy pití šťáv a syrové zeleniny. Tento způsob stravy mi vcelku vyhovoval a cítil jsem se imunitně odolnejsi ale po psychicke strance uz tomu tak nebylo, neb jsem moc zhubnul. Delam kulturistiku a cítím se báječně když mám vypracované tělo které ale nelze stavět bez (pro Vás) nezdravé stravy (maso,vajička,testoviny,tvaroh). Vim ze tento sport urcite zavrhnete, ze je to niceni tela ale myslim si ze psychika je na prvnim miste neb kdyz je spatna psychika je spatne cele telo a tedy traveni i (pro Vás) dobrého jídla. Chtěl bych se Vás zeptat jak bych mel upravit jídelníček aby nebyl tak skodlivy pro telo ale prece jenom z tech potravin rostlo. Prece kdyz sou tak ty potraviny lehce stravitelne a plne vyuzitelne jako jsou ovoce,zelenina,orechy semínka tak telu nemuze k rustu nic chybet a melo by rust ze? Tedy mám jenom zvysit objem dobré stravy ale zaklad vyberu potravin zustane stejny?
Nebo jíst čistou kulturistikou stravu a pro detoxikaci delat jen jogínské očisťovací metody které by mohly stacit.

Děkuji za odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pát dub 10, 2009 6:54 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Mikard píše:
Dobrý den,

Vyzkousel jsem stravu dr. normana tedy pití šťáv a syrové zeleniny. Tento způsob stravy mi vcelku vyhovoval a cítil jsem se imunitně odolnejsi ale po psychicke strance uz tomu tak nebylo, neb jsem moc zhubnul. Delam kulturistiku a cítím se báječně když mám vypracované tělo které ale nelze stavět bez (pro Vás) nezdravé stravy (maso,vajička,testoviny,tvaroh). Vim ze tento sport urcite zavrhnete, ze je to niceni tela ale myslim si ze psychika je na prvnim miste neb kdyz je spatna psychika je spatne cele telo a tedy traveni i (pro Vás) dobrého jídla. Chtěl bych se Vás zeptat jak bych mel upravit jídelníček aby nebyl tak skodlivy pro telo ale prece jenom z tech potravin rostlo. Prece kdyz sou tak ty potraviny lehce stravitelne a plne vyuzitelne jako jsou ovoce,zelenina,orechy semínka tak telu nemuze k rustu nic chybet a melo by rust ze? Tedy mám jenom zvysit objem dobré stravy ale zaklad vyberu potravin zustane stejny?
Nebo jíst čistou kulturistikou stravu a pro detoxikaci delat jen jogínské očisťovací metody které by mohly stacit.

Děkuji za odpověď

Stravovat se téměř vitariánsky jako Dr.Norman W.Walker, vyžaduje alespoň celkem slušné znalosti vlastností potravin, jinak to představuje problém a většina lidí si tím, že celý systém zjednoduší, dokáže velice škodit, hlavně v oblasti psychiky. Naprostá většina lidí nedokáže naslouchat svému tělu a koná různé chyby, aniž by je vnímali. Jde hlavně o nedostatek některých prvků, minerálů, vitamínů, zvláště skupiny B, které jsou za stav naší psychiky zodpovědné. Tato strava, vždy optimalizuje váhu na fyziologické hodnoty zdravého těla, což zpravidla představuje váhu z cca 18 let a je otázkou, zda kulturista může být optimálně osvalený na této váze. Nicméně kulturistika, pokud není vrcholová, sleduje vyrýsování svaloviny a tady je tento stravovací režim určitě naprosto bez problémů. Já sám, ve svém věku, jsem jak z anatomického atlasu a není na mě deko tuku. Maso, vajíčka, těstoviny, tvaroh a další problematické potraviny samozřejmě běžně nejím, natož abych je jedl v dávkách ve kterých je jedí kulturisté. Kulturistickou stravu detailně neznám, ale co jsem pochytil, tak hlavně v obdobích před závody se cpou pouze proteiny a ničím jiným. Proteinů můžete sníst maximálně 1,6g/kg/den a překročení této hranice, je již velice škodlivé, ale projeví se to až za několik let. To je samozřejmě velice nebezpečné a je tedy nezbytný i mimořádně dobře vypilovaný zátěžový a pitný režim, jinak tělo snadno dostanete do stavu toxemie a velice si škodíte. Proteiny ovšem není naprosto žádný problém takto heroicky pojídat i v rostlinné podobě a škodilo by to nepochybně mnohem méně. Například kulturisty velice sledovaných bílkovin obsahuje na 100g váhy, sója 50g, hrách 23g, čočka 25g a proti tomu kuřecí prsa 20g a tvaroh 18g, čili jak vidíte, rostliny jsou na tom dokonce lépe a navíc v syrovém naklíčeném stavu se hrách i čočka dobře vstřebávají a sója se dá emulgovat na velice kvalitní energetický nápoj, já z namočené sóji dělám třeba kakao. Jinak tělo jede jednoznačně na cukry a těch v zelenině mnoho není, je potřeba jíst poměrně hodně sladkého ovoce a pít ovocné šťávy, hlavně ráno. Zvýšit objem stravy nic neřeší, důležitá je hlavně skladba stravy, osobně se domnívám, že 3x denně 400 - 500g ovocného, nebo zeleninového salátu, bohatě stačí a pak musíte jít do větších dávek luštěnin, ořechů a avokáda, kterých bych v takovémto případě přidal, případně syrová jahelná kaše se seznamem, doplněná ovocem, je také docela kalorická bomba. Poměrně dobrá jsou i čerstvá syrová vejce rozmixovaná v mrkvové šťávě. Průběžně se zamořovat a poté zase čistit mi připadá poněkud nelogické a určitě to nejde ideálně vybalancovat, aby se Vám nakonec něco nerozsypalo, byl bych raději velice opatrný.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: sob dub 11, 2009 10:00 am 
Offline

Registrován: pát dub 10, 2009 12:45 pm
Příspěvky: 87
Chápu ale stejne presne nevim kolik ceho presne a jaky druh ovoce a zeleniny kolik semínek a orechu atd... Nasel jsem stranku Vegan bodybuilding
http://www.veganbodybuilding.com/?page=menu_nutrition
tak bych se rád zeptal co rikate na ty jídelníčky jestli jim neco nechybi a telo pak nebude strádat.

děkuji


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1306 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 88  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz