Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je stř kvě 22, 2024 8:31 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1308 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 88  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: stř dub 22, 2009 9:25 am 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Predpokladím,že mrazená kukurica od firmy Bonduelle, nie je tepelne upravená alebo? Zvykol som ju kupovat, ale nikdy som neskúmal či je alebo nie. Niekde tu pšete o konzumácii piva, tak sa chcem spýtat kedy a po čom ho možem pit? Mám na mysli nealko. pivo(ten alkhol nepotrebujem).
Este sa v krátkosti vrátim ku tomu odberu krvi. Mal som smolu a lekarka si vzala medzičasom dovolenku, tak sa chcem spýtat, či je nejaký rozdiel, ked si nechám urobit tú krv a výtery na špecializovanom stredisku výživy. Informovoval som sa a robia vsetko to čo sme sa bavily(minerály,vitamíny, kvasné procesy..vsetko čo sa z krvi dá). Najviac ma zujímajú aj tak tie minerály a či tam neprebiehajú nejaké kvasné procesy. Už by som konečne rád vedel na čom som.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: stř dub 22, 2009 1:53 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28290
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Predpokladím,že mrazená kukurica od firmy Bonduelle, nie je tepelne upravená alebo? Zvykol som ju kupovat, ale nikdy som neskúmal či je alebo nie. Niekde tu pšete o konzumácii piva, tak sa chcem spýtat kedy a po čom ho možem pit? Mám na mysli nealko. pivo(ten alkhol nepotrebujem).
Este sa v krátkosti vrátim ku tomu odberu krvi. Mal som smolu a lekarka si vzala medzičasom dovolenku, tak sa chcem spýtat, či je nejaký rozdiel, ked si nechám urobit tú krv a výtery na špecializovanom stredisku výživy. Informovoval som sa a robia vsetko to čo sme sa bavily(minerály,vitamíny, kvasné procesy..vsetko čo sa z krvi dá). Najviac ma zujímajú aj tak tie minerály a či tam neprebiehajú nejaké kvasné procesy. Už by som konečne rád vedel na čom som.

To, jestli je kukuřice, kterou si Vy kupujete, tepelně upravená či nikoliv, nejsem schopen zodpovědět, jasnovidecké schopnosti opravdu nemám. Budete si to muset na obalu přečíst, nebo se zeptat výrobce. Pivo je téměř vždy kontaminováno sporami plísní a je tedy, z Vašeho pohledu, přinejmenším nevhodné. O alkohol nijak nejde, ten s plísněmi nemá žádnou souvislost a v malých dávkách určitě neškodí. Pokud chcete něco alkoholického pít, tak červené, suché, jednodruhové, kvalitní víno, tak do 0,3 dcl denně.
Ten kompletní rozbor, Vám může odpovědět a také nemusí, protože spousta patogenních mikroorganizmů, vyžaduje velice speciální vyšetření a ty určitě jen tak nikdo dělat nebude a dokonce existují i takové kmeny, jejichž přítomnost se dá zjistit pouze po smrti, což Vás již už moc zajímat asi nebude.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: stř dub 22, 2009 6:29 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
....vyžaduje velice speciální vyšetření....
Mohli by ste byt konkrétny, pokial možno? Chcem vediet na čom som, tak aby sa to nemuselo v budúcnosti doplnat niečim. Nech to urobia raz a kompletne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: stř dub 22, 2009 7:23 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28290
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
....vyžaduje velice speciální vyšetření....
Mohli by ste byt konkrétny, pokial možno? Chcem vediet na čom som, tak aby sa to nemuselo v budúcnosti doplnat niečim. Nech to urobia raz a kompletne.

Já netuším, co po mě chcete, nikdy jsem Vás neviděl, mnoho Vašich dotazů je naprosto rozporuplných a již jsem Vám sdělil, že jasnovidectví neovládám. Pokud si Vás nemohu vyšetřit, tak nechápu, na čem bych stavěl svoje závěry a navíc se nikdo nebude jen tak, na základě nějaké mojí jasnovidecké vize, zabývat širokospektrálními vyšetřeními, všech možných variant, čistě pro Vaše modré oči. Schválně to zkuste u svého ošetřujícího lékaře, který Vás nepochybně viděl mnohokrát a mohl si vyšetřit všechno možné, ať Vám na toto odpoví. Dle mého názoru, mu bude titul pendrek platný a budete několik měsíců běhat od jednoho k druhému a po mě chcete výsledek, na základě mojí pouhé intuice, bohužel zde nemohu sloužit. Variant je velice široké množství a celé Vaše potíže, mohou klidně vycházet i z psychiky a to už vůbec při dopisování poznat nejde. Samozřejmě při návštěvě pacienta takový problém snadno odhalím a mohu mu cíleně pomoci, ale takto to je naprostý nesmysl. Návštěvu jsem Vám již nabízel a je čistě na Vás, pokud tuto nabídku využijete.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: stř dub 22, 2009 10:27 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Ano, zrejme je to takto "na dialku" bez zmyslu. Aby som bol objektívny, tak som dal priestor svojmu obvodnému lekárovi, psychiatrovi teraz bude zrejme nasledovat diabetológ a nakoniec som chcel Vám. Lenže som sa stretol iba s negatívnymi reakciami zo všetkých strán a rodina mi doslova bráno v návšťeve. Pevne však dúfam, že sa nakoniec ku tomu odhodlajú a umožna mi to. V prípade, že ste "šarlatán" a váš "model na mieru" mi aj napriek jeho striktnému dodržovaniu nesadne príp. mi zhorši stav tak budem zrejme "kráčat po inej ceste", ale takto, ked ste nedostali priestor vyvodzovat závery nemožem. V skryte duše som však presvedčený, že Vaše postupy sú v podsate správne, pretože zelenina ovocie, orechy, semená sa všeobecne považujú za zdravé. Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: stř dub 22, 2009 10:36 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Este sa v krátkosti vrátim ku tým laktobacilom,lepicolu - ked napríklad mám den, že iba pijem ovocné a zeleninové štavy a nejem, resp iba citrusy a nejaké jablká, tak treba aj po tomto pití konzumovat laktobacili s lepicolom alebo ich mám vynechat?
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: čtv dub 23, 2009 5:56 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28290
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Este sa v krátkosti vrátim ku tým laktobacilom,lepicolu - ked napríklad mám den, že iba pijem ovocné a zeleninové štavy a nejem, resp iba citrusy a nejaké jablká, tak treba aj po tomto pití konzumovat laktobacili s lepicolom alebo ich mám vynechat?
Ďakujem

Laktobacily a Lepicol, nemají s jídlem nic společného, ale zajišťují novou kolonizaci kultur ve střevech. Já na dálku nepoznám, zda se Vám chodí na stolici dobře nebo ne, jak stolice vypadá, jak zapáchá, prostě důležité jsou veškeré údaje. Výraz nejíst, platí pouze pro pití destilované vody, nikoliv pro pití šťáv a pojídání jakékoliv tuhé potraviny, což určitě citrusy a jablka jsou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: čtv dub 23, 2009 8:47 am 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
To som rád, že ich nemusím vynechat. Esta ma napadla jedna vec ohladom ovocia. Mám vo zvyku nekonzumovat jablká ktoré sú "dotlčené", rsp "tuknuté". V televízii vraveli, že je to určité štádium hniloby a vyrezávat tú zhnednutú čast nemá význam, pretože mykotoxíny už prenikli do celého ovocia a tým, že ho skonzumujeme si možeme nenávratne poškodit pečen. Možete sa ku tomu prosím vyjadrit? Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: čtv dub 23, 2009 1:50 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28290
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
To som rád, že ich nemusím vynechat. Esta ma napadla jedna vec ohladom ovocia. Mám vo zvyku nekonzumovat jablká ktoré sú "dotlčené", rsp "tuknuté". V televízii vraveli, že je to určité štádium hniloby a vyrezávat tú zhnednutú čast nemá význam, pretože mykotoxíny už prenikli do celého ovocia a tým, že ho skonzumujeme si možeme nenávratne poškodit pečen. Možete sa ku tomu prosím vyjadrit? Ďakujem

Já si myslím, že játra si mnohem spolehlivěji poškodíte, jakoukoliv naprosto nezávadnou potravinou, odborně zpracovanou moderním potravinářským průmyslem, například výbornou dietní šunkou. Naši předci také určitě jablka takto nezkoumali a celkem spokojeně žili. Neříkám, že to je dobré, ale asi bych to nedémonizoval, ono pokud budete věřit všemu, co říkají v televizi, tak snadno dospějete k závěru, že je zdravé mléko a ostatní bílé jedy, což určitě již chápete, že je blbost. Tělo je na určité dávky těchto toxinů, genetiky nastaveno, protože se v přírodě tyto látky běžně vyskytují, ale například glutaman sodný, nebo lahodná éčka a další dobroty se v přírodě nikdy nevyskytovaly, tělo s nimi pracovat neumí a v televizi slyšíte běžně, jak jsou panečku zdravé. Vždy se snažte používat zdravý selský rozum a ne se spoléhat na nějaké bludy z televizní obrazovky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: čtv dub 23, 2009 9:24 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Je to irónia, ale je mnoho ludí ktorí popirajú princípy zdravej výživy so svojim stravovaním a celý život sa im vedie velmi dobre(syndróm Winstona Churchilla) a ludia ktorí žijú presne ako Vy a majú napr. rakovinu atd. Tým samozrejme nechcem povedat, že sa začnem stravovoat podobne(hnus). Čo sa týka tej dietnej "šunky", tak to v žiadnom prípade, šunka nie je ale zlátanina umelých prísad, s kopou vody a pomletého masa pofidérnej kvality a povodu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pát dub 24, 2009 7:14 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28290
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Čo sa týka tej dietnej "šunky", tak to v žiadnom prípade, šunka nie je ale zlátanina umelých prísad, s kopou vody a pomletého masa pofidérnej kvality a povodu.

Z Vaší odpovědi nechápu, zda se mnou souhlasíte, či zda se Vám šunka jeví stejně škodlivá, jako mě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pát dub 24, 2009 8:13 am 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Javí sa mi rovnako škodlivá. Už som vyskúšal to vajce a celkom v pohode. Človek maso jest nepotrebuje a to čo z masa potrebuje je obsiahnuté aj vo vajci ak som správne pochopil alebo?

Mám otázku aj ohladne toho lepku - pohánka, hrach, šošovica, soja, fazula lepok neobsahujú. Existuje este nieco co je dostatočne výdatné ako vyššie spomenuté strukoviny a neobsahuje lepok? Dnes chcem konzumovat hrášok ku šalátu aké množstvo je podla Vás optimálne na jednu porciu? V akom množstve je možné jest dyňové a slnečnicové semená na jedno jedlo a ku čomu ich jest a kedy? Tie slnečnicové už mixujem do štavy, rád by som to vyskúšal aj so sezamovými, dynovými, je to možné? Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pát dub 24, 2009 10:02 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28290
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Javí sa mi rovnako škodlivá. Už som vyskúšal to vajce a celkom v pohode. Človek maso jest nepotrebuje a to čo z masa potrebuje je obsiahnuté aj vo vajci ak som správne pochopil alebo?
Mám otázku aj ohladne toho lepku - pohánka, hrach, šošovica, soja, fazula lepok neobsahujú. Existuje este nieco co je dostatočne výdatné ako vyššie spomenuté strukoviny a neobsahuje lepok? Dnes chcem konzumovat hrášok ku šalátu aké množstvo je podla Vás optimálne na jednu porciu? V akom množstve je možné jest dyňové a slnečnicové semená na jedno jedlo a ku čomu ich jest a kedy? Tie slnečnicové už mixujem do štavy, rád by som to vyskúšal aj so sezamovými, dynovými, je to možné? Ďakujem

Ve vejcích je skutečně všechno, co je potřeba, akorát je nutné si uvědomit, že bílek je dost hlenotvorný. Žloutek žádné problémy nezpůsobuje a je výborným zdrojem vitamínu B12, který je nutný k aktivaci kyseliny listové.
Jakákoliv obilovina obsahuje lepek, tedy i pohanka, ale málo a luštěniny ne. Luštěniny se jedí v malých dávkách, většinou v naklíčeném stavu, tak 2 - 3 vrchovaté polévkové lžíce, na jedno jídlo. Semena a ořechy, doporučuji jíst maximálně do objemu 1 kg za týden, ale obecně je dostatečné množství 0,5 - 0,75 kg za týden. Nejlepší je jíst samotné, mezi jídly a zapít čerstvou šťávou. Dýňová semínka se rozmixovat dají, ale hůře než slunečnice, sezam již moc ne, to musíte vyzkoušet. Já je zásadně upravuji na pastu, pomocí dvouhřídelového odšťavňovače a tam jde zpracovat cokoliv, ať je to jakkoliv tvrdé.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pát dub 24, 2009 10:27 am 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Presne tak na pastu. To robím už aj ja a dám do tej štavy.
Mám byt momentálne hospitalizovaný v nemocnici na nejaké komplexné vyšetrenie a som z toho dost rozčarovaný. Neznášam totiž nemocničné prostredie, ale nastastie nebudem s nikým iným na izbe. Pomyslenie, že by niekto iný používal toaletu a kúpelnu ako ja je nanajvýš odpudzujúce. Tak sa teda pýtam ako si to mám zariadit so stravou? Nemocničnú "stravu" zásadne odmietam. šaláty si nechám pripravit a priniest z domu, ale tie štavy si nebudem moct nechat priniest hockedy, kvoli tým vysetreniam. Tak sa teda pýtam či nebude vadit, ked by som pár dní zapíjal tie laktobacily vodou(kojeneckou). Ked nebudem musiet tak si dám samozrejme štavu. Len neviem ako ju budem skladovat. Poradte mi prosím niečo použitelné. Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pát dub 24, 2009 6:16 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28290
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Tak sa teda pýtam ako si to mám zariadit so stravou? Nemocničnú "stravu" zásadne odmietam. šaláty si nechám pripravit a priniest z domu, ale tie štavy si nebudem moct nechat priniest hockedy, kvoli tým vysetreniam. Tak sa teda pýtam či nebude vadit, ked by som pár dní zapíjal tie laktobacily vodou(kojeneckou). Ked nebudem musiet tak si dám samozrejme štavu. Len neviem ako ju budem skladovat. Poradte mi prosím niečo použitelné. Ďakujem

Pokud Vám někdo může přinést pravidelně čerstvé saláty, tak není již co zařizovat. U šťáv se soustřeďte na ráno a večer, to většinou žádná vyšetření neprobíhají a zbytek dne pijte vodu. Nejčistší jsou skutečně kojenecké a nebo ledovcové, ale je to celkem drahá sranda. Laktobacilům je to naprosto jedno, čím je zapijete, ale skladování šťáv, je dost nevhodné. Poměrně rychle oxidují, ale z nouze se dá naplnit malá PET láhev až po zátku tak, že neobsahuje žádný vzduch a po otevření celou vypít, každopádně se takto uzavřená šťáva musí skladovat v ledničce a nevím, zda Vám bude v nemocnici uložení v ledničce umožněno.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1308 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 88  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 38 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz