Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 10:23 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1306 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82 ... 88  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: sob bře 18, 2017 6:14 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
krasnagadgetka píše:
Při zamoření candidou je asi nutné víno vynechat úplně, že?
Děkuji.

To je otázka, myslím že kvalitní suché červené bude spíše pomáhat než vadit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: ned dub 16, 2017 8:23 am 
Offline

Registrován: pon dub 10, 2017 5:25 pm
Příspěvky: 221
Jak je to prosím s trávením tuku a fruktózy v ovocném salátů? Neblokuje tuk trávení a nekvasí to společně?

Rád bych přešel na vás živý jidelnicek. Momentálně jim SCD - jen vařené maso, zeleninu a tuky. Ovšem vždy po několika dnech se dostaví zácpa a musím se postit, také jsem šíleně zahleneny. I mi přijde že candide ta strava nevadí, neboť když si dám výjimečně jablko, projevy jsou daleko horší než drive.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: ned dub 16, 2017 9:33 am 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
sparcoo píše:
Jak je to prosím s trávením tuku a fruktózy v ovocném salátů? Neblokuje tuk trávení a nekvasí to společně?

Rád bych přešel na vás živý jidelnicek. Momentálně jim SCD - jen vařené maso, zeleninu a tuky. Ovšem vždy po několika dnech se dostaví zácpa a musím se postit, také jsem šíleně zahleneny. I mi přijde že candide ta strava nevadí, neboť když si dám výjimečně jablko, projevy jsou daleko horší než drive.

Ake mäso a ake tuky jes + v akom mnozstve?

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: ned dub 16, 2017 1:21 pm 
Offline

Registrován: stř bře 06, 2013 11:01 am
Příspěvky: 15
Odporúčam svoj nedávny objav. I keď je možné, že by už na tom ficite dávno a len na som pozadu v používaní sociálnych sietí \":-)\"

Odporúčam Pinterest kde sú stovky receptov na zdravú výživu. Keto, low carb, paleo, a určite aj raw a vegan. Neviem si vôbec predstaviť prechod na Keto bez inšpirácie z tej stránky. Včera večer som tam surfovala a mam toľko receptov ze je ťažké si vybrať. Všetko low carb a s normálnymi bežnými surovinami, nič extra špeciálne.

Ja pozorujem v priebehu 10 dní ústup candidy. Mávala som permanentne biely povlak na jazyku, ktorý sa nedal zotriet ani po dlhom skrabani jazyka, stále ostávalo na skrabke/lyžici biele ako nejaký hustý hlien. Teraz stačilo par dni Keto a problem sa zmenšil o 90%!

A čo jem? Napr dnes ráno dve varené vajcia, kúsok šunky a kopa hlávkového šalátu. Na obed a večeru som si rozdelila pol na pol baklažán obalený vo vajci a mandľovéj múke (mandle doma pomleté) a vyprazila som na masti /sadle. Ešte večer si dám nejakú zeleninu, možno reďkovky alebo zas šalát.

Som žena 150cm vysoká, tak jasne ze veľký chlap by potreboval väčšie porcie.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pon dub 17, 2017 7:24 pm 
Offline

Registrován: pon dub 10, 2017 5:25 pm
Příspěvky: 221
Doma jim tučnou vepřovou plec, kachnu, kuřecí

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pon dub 17, 2017 8:09 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Sparcoo : zarad probiotika. Kvasena zelenina, kefir, nepasterizovana bryndza... Prirodne kmene konzumunu vlakninu minimalne (masajovia, krovaci, eskimaci) a nemaju ziadny problem so zapchou. Problem bude v ekoaysteme tvojho hrubeho creva, alebo je prilis roztahane (plynatost, dlhodobo vysokoobjemove klystiry... )....

SKUS VELA CUPIET.... Si na mobile ? Cupni si. Citas si nieco ? Cupni si. Cakas ? Cupni si.

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: úte dub 18, 2017 7:45 am 
Offline

Registrován: pon dub 10, 2017 5:25 pm
Příspěvky: 221
Probiotika jsem teď začal brát, zkusím ještě vodu z kyselého zelí. Kvašená zelenina mi nedělala dobře. Až se vrátím domů zkusím jíst více masa, tuku a omezím zeleninu. Je pravda že jí ke každému jídlu mám tak 500g určitě a nějak zvlášť mi s peristaltikou nepomáhá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: úte dub 18, 2017 8:27 am 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
sparcoo píše:
...a omezím zeleninu. Je pravda že jí ke každému jídlu mám tak 500g určitě a nějak zvlášť mi s peristaltikou nepomáhá.

Ci pánečku... Stačí ti jej nejakých 300g DENNE... A to sa bavím nie o šaláte, ale napr. o kalerábe (kedlubna), alebo mix mrkvy so zelerom, varenou cviklou...

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: úte dub 18, 2017 10:37 am 
Offline

Registrován: pon dub 10, 2017 5:25 pm
Příspěvky: 221
Zkusím pak jíst 2x denne. Ráno 4-5 vajec, odpoledne 200g masa. Ke každému jídlu tak 200g zeleniny, jen tak rychle naparene.

Myslíš, že zácpu může dělat hodně vařená zelenina?
A co překyselení ale to asi není třeba řešit pokud to půjde denně ven.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: úte dub 18, 2017 1:03 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
sparcoo píše:
Zkusím pak jíst 2x denne. Ráno 4-5 vajec, odpoledne 200g masa. Ke každému jídlu tak 200g zeleniny, jen tak rychle naparene.

Myslíš, že zácpu může dělat hodně vařená zelenina?
A co překyselení ale to asi není třeba řešit pokud to půjde denně ven.

Prekyslenie ? Prekyslíš sa jedine keĎ budeš jesť veľa cukrov. Alebo keď budeš veľmi povrchne dýchať a nešportovať. Keď si nebudeš dávať prechádzky na vzduchu, ale budeš celé dni zavretý v byte, slabo vetrať...
Skús jesť 2x denne, ideálne v okne aspoň 8 hodinovom (ideálne 6, na 4 hodinové sa tak skoro cítiť nebudeš...)... TAkže keď si dáš prvé jedlo dajme tomu o 7od. ráno, druhé dojedy najneskôr o 15-tej hodine. To je 8 hodinové okno na jedlo.

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: úte dub 18, 2017 2:19 pm 
Offline

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1954
Nechápu, proč si nezkusí dát deci mléka nebo lžičku smetany.

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: úte dub 18, 2017 3:15 pm 
Offline

Registrován: pon dub 10, 2017 5:25 pm
Příspěvky: 221
Ptal jsem se na překyselení, kvůli tomu, že budu mít více masa a tuku, proto jsem se to snažil vyvážit hromadou zeleniny, která alkalizuje.

Přerušovaný pusť mi nedělá problém , většinou jim až ve 12, pak v 18. Přichází po tomto jídle únava? Já většinou mohu fungovat až tak hodinu po jídle.

Mléčné netolerují, vzdy to končí svěděním po těle a mentální nervozitou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: úte dub 18, 2017 5:50 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
sparcoo píše:
Ptal jsem se na překyselení, kvůli tomu, že budu mít více masa a tuku, proto jsem se to snažil vyvážit hromadou zeleniny, která alkalizuje.

Přerušovaný pusť mi nedělá problém , většinou jim až ve 12, pak v 18. Přichází po tomto jídle únava? Já většinou mohu fungovat až tak hodinu po jídle.

Mléčné netolerují, vzdy to končí svěděním po těle a mentální nervozitou.

Som presvedčený o tom, že ten blud o kyselinotvornosti mäsa a tuku je výplod od vegetariánov, ktorý od nich neskôr prebrali aj vegáni (lebo sú tu kratšie) a vitariáni (ešte kratšie), aby si mohli všetky tri skupiny potľapkať po pleciach, že "mäsožrúti" prídu rýchlo o zuby, kosti, a dostanú v 50-tke infarkt. No mne sa nezdá, že by prírodné kmene živené na bielkovinách a tukoch živočíšneho pôvodu nejak neprosperovali, práveže NAOPAK .... \":D\"

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: úte dub 18, 2017 7:56 pm 
Offline

Registrován: pát led 29, 2016 11:42 am
Příspěvky: 297
SemTamTuPrídem píše:
Som presvedčený o tom, že ten blud o kyselinotvornosti mäsa a tuku je výplod od vegetariánov, ktorý od nich neskôr prebrali aj vegáni (lebo sú tu kratšie) a vitariáni (ešte kratšie), aby si mohli všetky tri skupiny potľapkať po pleciach, že "mäsožrúti" prídu rýchlo o zuby, kosti, a dostanú v 50-tke infarkt. No mne sa nezdá, že by prírodné kmene živené na bielkovinách a tukoch živočíšneho pôvodu nejak neprosperovali, práveže NAOPAK .... \":D\"

Ta kyselinotvornost masa by měla být normálně měřitelná, pokud jsem to celé špatně nepochopila (což je taky možnost). Proč to ale všechny tak zajímá? Chápu, že jsou potraviny (třeba meloun), které jsou skvěle využitelné pro jednorázovou alkalizaci organismu a to může být hodně užitečné, ale jídlo je snad určené pro dodávání živin. Vyrovnávání acidobazické rovnováhy probíhá primárně dechem. Takže pokud člověk špatně dýchá - a většina lidí špatně dýchá - tak je udržování acidobazické rovnováhy v těle pomocí jídla jen taková berlička. Primární má být dýchání.

Proč se tady o tom tak vykecávám \":)\" Přírodní národy dýchaly zpravidla správně, takže nemuseli řešit nějakou zeleninu. U průměrného moderního člověka ale klidně může přebytek masa škodit, protože toho dělá špatně opravdu mnoho (stres, nedostatek pobytu na slunci, chybné dýchání, špatná výživa plodu v těhotenství, hormony ve vodě atd. atd.). Tím neříkám, že přebytek masa škodí všem \":)\" A když píšu přebytek, tak myslím konzumaci nad 300-500 g/ den. Ale někomu to uškodit určitě může a je důležité se řídit vnitřními pocity, pokud je má člověk spolehlivé \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: úte dub 18, 2017 8:39 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Gamina : pekny prispevok, suhlasim.

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1306 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82 ... 88  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz