Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon kvě 20, 2024 1:25 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 362 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 25  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Pohled na bílé jedy
PříspěvekNapsal: stř kvě 18, 2011 9:07 am 
Offline

Registrován: čtv úno 18, 2010 12:38 pm
Příspěvky: 319
V suvislosti s mliekom ma napadol seriál, ktorý teraz beží na Viasat History
    Viktoriánská farma: Vánoční speciál
    Popis:
    Po úspěchu seriálu Viktoriánská farma přicházejí tři další epizody, které ukazují, jak žili farmáři v 19. století. Pořad vznikl na sídle Acton Scott a v jeho okolí v hrabství Shropshire, kam se Ruth, Peter a Alex vracejí, aby si poradili s řadou nových farmářských úkolů, prozkoumali pracovní život na venkově a podrobně se obeznámili s tím, jak ve viktoriánské době vznikl způsob slavení Vánoc, jak ho známe dnes - od pohlednic a vánočních koled až po širokou škálu slavnostních pokrmů, které se podávaly.
Okrem prípravy na vianoce ukazujú tradičný život ľudí v tomto období. Viktoriánska éra Spojeného kráľovstva je obdobie vlády kráľovnej Viktórie trvajúce od 07/1837 po jej smrť dňa 22.01.1901.
Ukazovali tradičnú výrobu masla aj mydla. Do dreveného suda, ktorý sa otáčal veľkou rýchlosťou naliali kyslú smotanu. Rýchlym otáčaním do seba začali narážať kúsky tuku, až sa na koniec pozliepali všetky dohromady. Potom to vzniknutú hmotu prebehla na akomsi drevenom stroji dala do formičiek a bolo maslo.
Mydlo vyrábala tak, že do veľkého hrnca dala roztopiť tuk z kravy do ktorého potom dala hydroxid sodný alebo draselný. Uvarila a dala do formičiek.
Ďalší diel je 24.5 o 16:00


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pohled na bílé jedy
PříspěvekNapsal: stř kvě 18, 2011 9:48 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28290
Bydliště: Poděbrady
mohy píše:
V suvislosti s mliekom ma napadol seriál, ktorý teraz beží na Viasat History
    Viktoriánská farma: Vánoční speciál
    Popis:
    Po úspěchu seriálu Viktoriánská farma přicházejí tři další epizody, které ukazují, jak žili farmáři v 19. století. Pořad vznikl na sídle Acton Scott a v jeho okolí v hrabství Shropshire, kam se Ruth, Peter a Alex vracejí, aby si poradili s řadou nových farmářských úkolů, prozkoumali pracovní život na venkově a podrobně se obeznámili s tím, jak ve viktoriánské době vznikl způsob slavení Vánoc, jak ho známe dnes - od pohlednic a vánočních koled až po širokou škálu slavnostních pokrmů, které se podávaly.
Okrem prípravy na vianoce ukazujú tradičný život ľudí v tomto období. Viktoriánska éra Spojeného kráľovstva je obdobie vlády kráľovnej Viktórie trvajúce od 07/1837 po jej smrť dňa 22.01.1901.
Ukazovali tradičnú výrobu masla aj mydla. Do dreveného suda, ktorý sa otáčal veľkou rýchlosťou naliali kyslú smotanu. Rýchlym otáčaním do seba začali narážať kúsky tuku, až sa na koniec pozliepali všetky dohromady. Potom to vzniknutú hmotu prebehla na akomsi drevenom stroji dala do formičiek a bolo maslo.
Mydlo vyrábala tak, že do veľkého hrnca dala roztopiť tuk z kravy do ktorého potom dala hydroxid sodný alebo draselný. Uvarila a dala do formičiek.
Ďalší diel je 24.5 o 16:00

Vidíte celkem nic složitého, na to by se patrně hodila i nějaká archivní pračka, nebo ždímačka. Mýdlo z tuku a kostí vařila i moje babička, čili vím jak na to, ale pochybuji, že bych do toho dokopal manželku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pohled na bílé jedy
PříspěvekNapsal: úte kvě 24, 2011 9:41 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2011 9:18 pm
Příspěvky: 1
Zdravím. Nevím, jestli to tu někde je, ale zajímalo by mě, co pan Jarda vystudoval a nebo jaké má zkušenosti z praxe s bílými "jedy", jak je on sám pojmenoval či s jinými haněnými potravinami. Já osobně se věnuji potravinám celý život a vždy všechny informace zkoumám ze všech stran, řádně si je ověřím a nikdy bych nikam nenapsala nic, co jsem si neověřila HLAVNĚ V PRAXI.
Z článku pana Jardy mě jímá hrůza, protože z něho dýchá fanatismus vyvozený ze spousty teoretických polopravd, které někde zachytil zkomolené jako při hře na tichou poštu a aniž by je dále zkoumal nebo prakticky ověřoval, ventiluje je beze studu dál jako nad slunce jasnější věc, o níž nelze pochybovat.
Možná tento příspěvek odstraníte, aby o pravdivosti vašich sdělení někdo nezačal pochybovat, ale už to, že si to přečtete vy je pro mě úspěch.
Přeju pěkný den a více pravdy ve vašich sděleních.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pohled na bílé jedy
PříspěvekNapsal: stř kvě 25, 2011 9:08 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28290
Bydliště: Poděbrady
Selský rozum píše:
Zdravím. Nevím, jestli to tu někde je, ale zajímalo by mě, co pan Jarda vystudoval a nebo jaké má zkušenosti z praxe s bílými "jedy", jak je on sám pojmenoval či s jinými haněnými potravinami. Já osobně se věnuji potravinám celý život a vždy všechny informace zkoumám ze všech stran, řádně si je ověřím a nikdy bych nikam nenapsala nic, co jsem si neověřila HLAVNĚ V PRAXI.
Z článku pana Jardy mě jímá hrůza, protože z něho dýchá fanatismus vyvozený ze spousty teoretických polopravd, které někde zachytil zkomolené jako při hře na tichou poštu a aniž by je dále zkoumal nebo prakticky ověřoval, ventiluje je beze studu dál jako nad slunce jasnější věc, o níž nelze pochybovat.
Možná tento příspěvek odstraníte, aby o pravdivosti vašich sdělení někdo nezačal pochybovat, ale už to, že si to přečtete vy je pro mě úspěch.
Přeju pěkný den a více pravdy ve vašich sděleních.

Vzdělání v oboru určitě nemám, tím vás asi potěším. Jsem truhlář s následným vzděláním v umělecko průmyslovém oboru, tedy o stravě a zdraví ani prd. U praxe to je jiné, protože s tím co zde uvádím mám vlastní zkušenosti, sice zatím pouze 27 let, ale i tak bych řekl, že docela slušné. To, že se něčemu člověk věnuje celý život, naprosto neznamená, že o tom něco ví, sám znám mnoho lidí, kteří mají několik titulů před i za jménem a přesto neznají základní souvislosti, ale to není potřeba, za to se ty tituly nedávají. Fanatizmus vypadá trochu jinak, já nikoho nenutím, ani nepřesvědčuji, pouze odpovídám na dotazy, to je moje svobodná vůle, přičemž ti co je čtou, to zase dělají ze své svobodné vůle. Tomu se v civilizovaných krajinách říká svoboda slova, ale chápu, že zde to neplatí, nicméně se o to stejně pokouším. Odstraňovat nic nebudu, to dělám pouze u sprostých příspěvků, je to váš názor a nemíním vám ho brát. Každému zde radím, aby nevěřil nikomu, ani mě, ale pouze sám sobě, to je jediné na co se člověk může v životě spolehnout a to každému doporučuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pohled na bílé jedy
PříspěvekNapsal: stř kvě 25, 2011 4:25 pm 
Offline

Registrován: sob dub 30, 2011 3:08 pm
Příspěvky: 273
Selský rozum píše:
Zdravím. Nevím, jestli to tu někde je, ale zajímalo by mě, co pan Jarda vystudoval a nebo jaké má zkušenosti z praxe s bílými "jedy", jak je on sám pojmenoval či s jinými haněnými potravinami. Já osobně se věnuji potravinám celý život a vždy všechny informace zkoumám ze všech stran, řádně si je ověřím a nikdy bych nikam nenapsala nic, co jsem si neověřila HLAVNĚ V PRAXI.
Z článku pana Jardy mě jímá hrůza, protože z něho dýchá fanatismus vyvozený ze spousty teoretických polopravd, které někde zachytil zkomolené jako při hře na tichou poštu a aniž by je dále zkoumal nebo prakticky ověřoval, ventiluje je beze studu dál jako nad slunce jasnější věc, o níž nelze pochybovat.
Možná tento příspěvek odstraníte, aby o pravdivosti vašich sdělení někdo nezačal pochybovat, ale už to, že si to přečtete vy je pro mě úspěch.
Přeju pěkný den a více pravdy ve vašich sděleních.

...jistě nám napíšete když se potravinám věnujete celý život svoje poznatky z praxe.Váš názor vám nikdo nebere každý máme ten svůj.

_________________
Pokud nejsi připraven změnit svůj život,není ti pomoci.
HIPPOKRATES(460-377 PŘ.KR.)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pohled na bílé jedy
PříspěvekNapsal: stř kvě 25, 2011 6:39 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 439
[quote="Selský rozum":1c11mdaa]Zdravím. Nevím, jestli to tu někde je, ale zajímalo by mě, co pan Jarda vystudoval a nebo jaké má zkušenosti z praxe s bílými "jedy", jak je on sám pojmenoval či s jinými haněnými potravinami. Já osobně se věnuji potravinám celý život a vždy všechny informace zkoumám ze všech stran, řádně si je ověřím a nikdy bych nikam nenapsala nic, co jsem si neověřila HLAVNĚ V PRAXI.
Z článku pana Jardy mě jímá hrůza, protože z něho dýchá fanatismus vyvozený ze spousty teoretických polopravd, které někde zachytil zkomolené jako při hře na tichou poštu a aniž by je dále zkoumal nebo prakticky ověřoval, ventiluje je beze studu dál jako nad slunce jasnější věc, o níž nelze pochybovat.
Možná tento příspěvek odstraníte, aby o pravdivosti vašich sdělení někdo nezačal pochybovat, ale už to, že si to přečtete vy je pro mě úspěch.
Přeju pěkný den a více pravdy ve vašich sděleních.[/quote:1c11mdaa]
A mě by zase zajímalo, když máte tak velké znalosti, jestli taky jako pan Jarda věnujete svůj volný čas na to, abyste je šířila a pomáhala lidem. Doufám, že se brzy dočkáme vašich konkrétních odpovědí a rad \</div

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pohled na bílé jedy
PříspěvekNapsal: čtv kvě 26, 2011 10:49 am 
Offline

Registrován: pát dub 01, 2011 7:38 am
Příspěvky: 107
Me by hlavne zajimaly argumenty PRO bile jedy. Pekne jeden po druhem, co je dobreho na kazdem z nich. U nekterych se urcite nakonec shodnete. Treba sul neni jed sama o sobe, jde spis o jeji naduzivani, zatimco na bile mouce sotva naleznete neco, co by tu kohokoli presvedcilo o jeji prospesnosti (krome pouziti jako lepidla mozna).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pohled na bílé jedy
PříspěvekNapsal: úte kvě 31, 2011 6:53 am 
Offline

Registrován: pát dub 01, 2011 7:38 am
Příspěvky: 107
Selský rozum píše:
Zdravím. Nevím, jestli to tu někde je, ale zajímalo by mě, co pan Jarda vystudoval a nebo jaké má zkušenosti z praxe s bílými "jedy", jak je on sám pojmenoval či s jinými haněnými potravinami. Já osobně se věnuji potravinám celý život a vždy všechny informace zkoumám ze všech stran, řádně si je ověřím a nikdy bych nikam nenapsala nic, co jsem si neověřila HLAVNĚ V PRAXI.
Z článku pana Jardy mě jímá hrůza, protože z něho dýchá fanatismus vyvozený ze spousty teoretických polopravd, které někde zachytil zkomolené jako při hře na tichou poštu a aniž by je dále zkoumal nebo prakticky ověřoval, ventiluje je beze studu dál jako nad slunce jasnější věc, o níž nelze pochybovat.
Možná tento příspěvek odstraníte, aby o pravdivosti vašich sdělení někdo nezačal pochybovat, ale už to, že si to přečtete vy je pro mě úspěch.
Přeju pěkný den a více pravdy ve vašich sděleních.
Tak kde jsou ty zdrcujici pravdy, overene praxi, o bile mouce, cukru atd?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pohled na bílé jedy
PříspěvekNapsal: pon lis 07, 2011 10:38 pm 
Offline

Registrován: pon lis 07, 2011 10:31 pm
Příspěvky: 2
Jarda píše:
Bezlepkovou dietu zde hlásám stále, ale makrobiotiku odmítám, schopnost strávit syrovou stravu značně ovlivníte stavem jater a slinivky, čili pravidelně čistit játra a dodat enzymy. Mléko zakazuji také a kefír jednoznačně doporučuji, na ten si dokonce nestěžuje, ani pacient, který měl celý život naprostou alergii na cokoliv z mléka. Kručení ve střevě pramení z kvasinek, nebo nedostatku kyseliny chlorovodíkové, což se dokonce vzájemně podporuje, čili můžete mít oboje. Pokud vše tepelně opracujete, tak máte jistotu, že nemáte enzymy a jste trvale v hajzlu. Ovesné vločky z obchodu jsou takový sajrajt, že je může jíst jenom naprostý blázen a do bezlepkové diety rozhodně nepatří, jde o výborný zdroj plísní a špičkové lepidlo do střeva.

Dobrý den, ráda bych se zeptala co přesně je na ovesných vločkách špatného. Před rokem jsem navštívila kvůli dokola opakujícím se nemocem jednu "léčitelku", která mi zakázala všechny tyto bílé jedy a doporučila mi místo pečiva k snídani jíst právě ovesné vločky- prý obsahují ten správný lepek co nezalepí střeva ale díky vysokému obsahu vlákniny těmi střevy krásně projdou. Ráda bych tedy veděla co celý ten rok jím špatného k snídani,nic jiného už v podstatě ani nesnídám v domnění že vločky jsou to nejlepší:-))


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pohled na bílé jedy
PříspěvekNapsal: úte lis 08, 2011 8:26 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 17, 2011 11:20 pm
Příspěvky: 110
ivaberglerova píše:
Dobrý den, ráda bych se zeptala co přesně je na ovesných vločkách špatného. Před rokem jsem navštívila kvůli dokola opakujícím se nemocem jednu "léčitelku", která mi zakázala všechny tyto bílé jedy a doporučila mi místo pečiva k snídani jíst právě ovesné vločky- prý obsahují ten správný lepek co nezalepí střeva ale díky vysokému obsahu vlákniny těmi střevy krásně projdou. Ráda bych tedy veděla co celý ten rok jím špatného k snídani,nic jiného už v podstatě ani nesnídám v domnění že vločky jsou to nejlepší:-))

Zdravím-když Vám to vyhovuje a máte svou léčitelku, které jistě věříte tak proč se zajímáte tady na tom vlákně co je na těch vločkách špatného? \":?\"
To zas zajímá mne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pohled na bílé jedy
PříspěvekNapsal: úte lis 08, 2011 8:33 pm 
Offline

Registrován: pon lis 07, 2011 10:31 pm
Příspěvky: 2
magdalena píše:
Zdravím-když Vám to vyhovuje a máte svou léčitelku, které jistě věříte tak proč se zajímáte tady na tom vlákně co je na těch vločkách špatného? \":?\"
To zas zajímá mne.

Zajímá mne názor více lidí, a zajímá mne hlavně PROČ by měli být vločky špatné, chci být co nejvíc informovaná o věcech které jím, proto se ptám. Pak už je samozřejmě na mě jestli vločky přestanu jíst nebo budu věřit mojí léčitelce. \":wink:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pohled na bílé jedy
PříspěvekNapsal: úte lis 08, 2011 11:21 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28290
Bydliště: Poděbrady
ivaberglerova píše:
Dobrý den, ráda bych se zeptala co přesně je na ovesných vločkách špatného. Před rokem jsem navštívila kvůli dokola opakujícím se nemocem jednu "léčitelku", která mi zakázala všechny tyto bílé jedy a doporučila mi místo pečiva k snídani jíst právě ovesné vločky- prý obsahují ten správný lepek co nezalepí střeva ale díky vysokému obsahu vlákniny těmi střevy krásně projdou. Ráda bych tedy veděla co celý ten rok jím špatného k snídani,nic jiného už v podstatě ani nesnídám v domnění že vločky jsou to nejlepší:-))

O ovesných vločkách jsem zde již toho psal docela dost, tak si to dohledejte, jenom zmíním pár věcí, proč je nejíst, třeba žluklý tuk, plísně, lepek a možná i chemické sajrajty, to se dnes nikde nedozvíte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pohled na bílé jedy
PříspěvekNapsal: úte lis 08, 2011 11:24 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
ivaberglerova píše:
Zajímá mne názor více lidí, a zajímá mne hlavně PROČ by měli být vločky špatné, chci být co nejvíc informovaná o věcech které jím, proto se ptám. Pak už je samozřejmě na mě jestli vločky přestanu jíst nebo budu věřit mojí léčitelce. \":wink:\"

Ovsáky by boli výborná potravina (ako liečebný prostriedok pri niektorých problémoch) pokiaľ si ich namelieš čerstvé a z vlastného zrna. Problém, a veľký, je s kupovanými, pretože sú zvyčajne zaplesnené. Takže problémom nie sú ani tak tie vločky ako tie plesne v nich. Preto ovsáky nie.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pohled na bílé jedy
PříspěvekNapsal: pon dub 02, 2012 7:38 pm 
Offline

Registrován: stř bře 14, 2012 9:31 pm
Příspěvky: 52
Bydliště: P4 Dvorce
Uprimne by me velice zajimalo, co tedy z Vaseho podledu vubec lze jist. Pokud na to dobre koukam, tak skoro vsechno co lidi bezne jedi je spatne. Co ma clovek z mesta, ktery musi pracovat a resit jine veci jako jist, kde to ma koupit a pote resit hodiny pripravou apod? Rad bych zil zdraveji ale kdyz na to tak koukam, tak to abych mel spoustu penez a casu a neresil nic jineho nez jidlo. Protoze jinak si stravovani v meste nedovedu moc dobre predstavit. Opravdu bych rad vedel jak to tedy delat???


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pohled na bílé jedy
PříspěvekNapsal: úte dub 03, 2012 11:13 am 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
Práve držím v rukách soľ s označením "Varená jedlá jódovaná soľ". Je to krabička, v ktorej sa predáva soľ o hmotnosti 1kg. Cena v Tescu je 15centov.
Prečo to sem píšem ? Lebo som prekvapený z toho, čo je napísané na obale. Citujem : Odporúčané denné množstvo soli : 6g, čo predstavuje 2,4kg sodíka
Ako, 6g soli by som denne určite nejedol (nemám to za potreby a nezdá sa mi to ani rozumné), ale.... ŽEBY OBYČANJNÁ SOĽ za 15 centov / 1 kg obsahovala sodíka 39 % ? ....
NIE JE HIMALÁJSKA SOĽ LEN REKLAMNÝ OBLBOVÁK, a nie je klasická soľ len tak ZATRACOVANÁ ? ....
AJ HIMALÁJSKA, AJ MORSKÁ, AJ obyčajná VARENÁ JEDLÁ JÓDOVANÁ SOĽ majú obsah sodíka 39% ....

Je logické, že ak obyčajná soľ obsahuje 39% sodíka, tak zbytok nebude tvoriť ani hlina, ani voda, ani kameň, ani sklo... ale INÉ MINERÁLY. No už sa nepíše na krabici, aké minerály to sú (možno je to aj zakázané potravinárskou komorou, aby ľudia ďalej kupovali iné drahšie soli, ako napríklad morskú, ale ešte "radšej" keltskú, himalájsku, atď...)
Som teda pesvedčený o tom, že to čo som kúpil NIE JE RAFINOVANÁ SOĽ, aká sa používa napríklad na posyp slaných tyčiniek, atď... Tá môže obsahovať samý sodík. Ale táto rozhodne, aj podľa toho čo sa píše na obale, obsahuje LEN 39% sodíka...
Vysvetlí mi to niekto ? Potom neplatí to, čo vravel Jarda, že pri kúpeli v obyčajnej soli sa človek "nasýti" len sodíkom, keďže už obyčajná soľ za 15 centov neobsahuje 98 ani 99% sodíka, ale LEN 39% sodíka, a zvyšných 40% (1% nechajme "tak"...) iných minerálov.

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 362 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 25  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz